Agroturystyka

Wystawa czekolady - popularność Utworzona przez Włochy

Dziś moja radość nie znała granic: w mieście Alassio (Alassio), gdzie mieszkam, odbyła się wystawa czekolady. Po raz pierwszy w życiu spotkałem tyle czekolady: gorzkiej, mlecznej, białej, w kafelkach, na patykach, o różnych kształtach.

W moich oczach pojawiło się mnóstwo tego słynnego na całym świecie produktu. Nie wiem o tobie, ale dla mnie czekolada jest uzależnieniem, chociaż naukowcy po przeprowadzeniu szeregu badań nie potwierdzili możliwości rozwinięcia się uzależnienia od czekolady.

Niemożliwe jest przekazanie słowami widzianego widoku, więc starałem się zrobić najbardziej szczegółowy reportaż fotograficzny z tego wydarzenia, abyś nawet mógł poczuć zapach czekolady, która wisiała w powietrzu.

Miejsce narodzin czekolady, podobnie jak drzewo kakaowe, to Ameryka Środkowa i Południowa. Indianie Maya, a następnie Aztekowie, przez wiele stuleci mieszali zmielone i prażone ziarna kakaowe z wodą i ostrą papryką, otrzymując gorzki, pikantny napój o wysokiej zawartości tłuszczu, który był pijany na zimno.

W Europie napój ten pojawił się w latach 20-tych XX wieku i z czasem zaczął być spożywany na słodko i gorąco. Początkowo produkcja tego napoju była bardzo droga, więc była przystępna cenowo i smakowała tylko wąskiemu gronu bogatych ludzi. I dopiero w XVIII wieku czekolada weszła do masowej produkcji, dając początek sztuce tworzenia smaku i elegancji czekolady.

Pionierem i wyznacznikiem trendów w produkcji czekolady jest Szwajcaria, ale Francja, Włochy i Belgia nie są gorsze.

Na świecie jest około 50 muzeów czekolady, z których większość znajduje się w Europie. Z kolei we Włoszech odbywa się ogromna liczba wystaw czekolady:

  • Wystawa czekolady we Florencji (la Fiera del Cioccolato di Firenze) www.fieradelcioccolato.it
  • Pokaz Czekolady w Bolonii (Cioccoshow di Bologna) www.cioccoshow.it
  • Czekolada w Turynie (CioccolaTo di Torino) www.cioccola-to.it i inne.

Najpopularniejszym producentem czekolady jest region Piemont, w którym po raz pierwszy wynaleziono czekoladę z orzechami Prochet i maszynę do czekolady Caffarel. Dzięki branży Talmone czekolada stała się popularna w całym kraju, a Ferrero, dzięki Nutelli, rozsławiła czekoladę na całym świecie.

Powszechnie przyjmuje się, że wszystkie smaczne są szkodliwe dla zdrowia, ale czekolada jest wyjątkiem. We Włoszech przeprowadzono wiele badań tego produktu, w wyniku których potwierdzono zalety czarnej czekolady.

W 2003 r. Instytut Inran w Rzymie (Istituto Nazionale Ricerca per gli Alimenti e la Nutrizione) potwierdził, że czekolada jest dobra dla serca i zmniejsza ryzyko chorób serca. Ciemna czekolada poprawia nastrój i zwiększa pożądanie seksualne.

Po powyższym chciałbym dodać: nie zapomnij rozpieszczać siebie i bliskich dobrą ciemną czekoladą. Czekoladowa miłość do wszystkich z najsmaczniejszym show Alassio.

Obejrzyj wideo: Instagram KONTROLUJE MÓJ DZIEŃ W KOREI! extreme edition . Agnieszka Grzelak Vlog (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Agroturystyka, Następny Artykuł

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce
Społeczeństwo

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce

Według włoskich tabloidów kobieta trzymała zwłoki matki we własnej domowej lodówce, regularnie otrzymując emeryturę zmarłej starej kobiety. Tak straszna rzecz uderzyła w policję w małym miasteczku Borgomanero, położonym w regionie Novara. Ta straszna historia „ujawniła się” po mieszkańcach jednego z domów zwanych karetką Tiziana Devecchi, 62-letnią kobietą, która nie czuła się dobrze i nie mogła otworzyć drzwi, które były zamknięte od wewnątrz.
Czytaj Więcej
Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy
Społeczeństwo

Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy

Ktokolwiek nie widział UFO na niebie nad Włochami: mężczyźni i kobiety, dzieci i emeryci, piloci samolotów pasażerskich, wojskowi, a nawet kapłani. Tylko w zeszłym roku siedem słonecznych obiektów zostało zauważonych w słonecznym kraju, aw ciągu ostatnich 4 lat UFO pojawiło się na terytorium kraju ponad 55 razy!
Czytaj Więcej