Społeczeństwo

Silvio Berlusconi w końcu rozwiódł się z żoną

Włoski miliarder otrzymał oficjalnie tytuł licencjata. Jeden z włoskich sądów we wtorek położył kres małżeństwu byłego premiera Silvio Berlusconiego i jego żony, znanej w kraju aktorki Veroniki Lario.

Jednak kwota alimentów, którą skandaliczny polityk zgadza się zapłacić swojej już byłej żonie, nie została jeszcze ostatecznie ustalona. Przypomnijmy, że początkowo sąd orzekł, że Berlusconi powinien płacić swojej żonie 4 miliony euro rocznie, ale później zmniejszyli tę kwotę do 1,4 miliona z powodu niewiarygodnej sytuacji finansowej polityka. Tymczasem niektóre źródła z otoczenia Berlusconiego twierdzą, że jego następnym krokiem będzie poślubienie jego dziewczyny Francesca.

Berlusconi i Lario poznali się w 1980 roku i byli małżeństwem przez 22 lata, dopóki kolejny skandal nie zniszczył ich rodziny.

W 2009 roku była aktorka złożyła wniosek o rozwód po tym, jak jej katastrofalny mąż znalazł się w epicentrum historii z uwodzeniem małoletniego. Następnie Berlusconi został oskarżony o korzystanie z usług 17-letniej zagranicznej prostytutki. Wkrótce polityk pojawił się w sądzie, który publicznie to ogłosił były premier wydał około 230 tysięcy euro na swoją drobną pasję. Śledczy odkryli, że dziewczynka wielokrotnie otrzymywała drogie prezenty i biżuterię od miliardera. Ta historia była ostatnią słomką dla żony niewłaściwego polityka.

Teraz Berlusconi znów jest kawalerem, ale jego nowa dziewczyna, Francesca Pascale, z pewnością spróbuje naprawić sytuację.

Pascal, która jest 50 lat młodsza od swojego chłopaka, wcześniej twierdziła, że ​​chce się z nim ożenić. Jednak sam polityk wcześniej unikał szczegółów, unikając pytań o swoje plany na przyszłość. Wcześniej stwierdził, że jego nowa ukochana wspierała go w najtrudniejszych chwilach, a nawet sprawił, że uwierzysz w prawdziwą miłość. Para spotkała się siedem lat temu w rezydencji Berlusconiego, kiedy Pascale prowadził politykę fanklubu.

Później dziewczyna przyznała, że ​​potentat medialny interesował ją, nawet gdy była bardzo młoda, ale z czasem jej uczucia tylko się wzmocniły.

Niestety dla Berlusconiego rozwód z żoną jest prawdopodobnie jego najlepszą podróżą na salę sądową. Polityk był wielokrotnie oskarżany o nadużycie władzy, uwodzenie nieletnich, korupcję i wiele innych artykułów. Działania skandalicznego premiera były wielokrotnie opisywane w mediach wielu krajów, a niektórzy twierdzili nawet, że na podstawie przygód Silvio można napisać całą książkę.

Więc w jakie inne problemy i spory zaangażował się polityk?

Gdy tylko Berlusconi objął stanowisko premiera Włoch, niemal natychmiast znalazł się w środku wydarzeń i intryg. Sześć miesięcy po tym, jak przedstawiono mu sześć wezwań. Politycy zostali oskarżeni o oszustwa podatkowe i korupcję. Wkrótce został skazany na półtora roku więzienia. Dwa lata później premier stanął w obliczu zarzutów przekupstwa inspektorów, świadomie fałszywych zeznań, a nawet powiązań z mafią.

Ale nawet ten odważny Berlusconi wydawał się trochę.

Sprawa dotycząca unikania podatków została wniesiona przeciwko właścicielowi Mediaset. Potentat medialny wykorzystał specjalne programy, aby zapłacić mniej skarbowi państwa. I do dziś toczy się postępowanie sądowe w tej sprawie. Później, według śledczych, Berlusconi przekupił polityków, aby podeszli do jego boku i, oczywiście, organizowali imprezy z nieletnimi.

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Społeczeństwo, Następny Artykuł

Gang Langer
Niemcy

Gang Langer

Langer Gang to długa, trzypiętrowa galeria o renesansowym sklepieniu z 22 toskańskimi kolumnami. Pomiędzy kolumnami znajdują się herby ziem należących do posiadłości Wettinsky'ego. Langer Gang - galeria renesansowa, fot. Klaus Bostelmann „Long Stroke” (Langer Gang, niemiecki: Langer Gang) - kolejny charakterystyczny zabytek Drezna, który wraz ze stajnią (Stalhof, niemiecki
Czytaj Więcej
Innenstadt
Niemcy

Innenstadt

Po obejrzeniu zabytków i wypiciu dużej ilości piwa na Starym Mieście, nadszedł czas, aby dostać się na ulice handlowe w Kolonii, które znajdują się zaledwie kilka minut spacerem od Renu. Najlepsze sklepy znajdują się przy Hohe Strasse, Schildergasse i stacji metra Neumarkt.
Czytaj Więcej
Mur Berliński
Niemcy

Mur Berliński

Mur berliński jest znany na całym świecie. Przez 28 lat dzieliła miasto i rodziny. Teraz jest to zwykła ściana wzdłuż drogi, małe betonowe sekcje i metalowe szpilki wystające z ziemi. Prosty, bez patosu i bardzo niemiecki. Jeśli wiesz, dla czego mur został zbudowany i jaką rolę odegrał w historii Niemiec, powinieneś go zobaczyć.
Czytaj Więcej
Agencja ratingowa Mercer. Miasta niemieckie są liderami pod względem poziomu życia
Niemcy

Agencja ratingowa Mercer. Miasta niemieckie są liderami pod względem poziomu życia

W 2011 roku Monachium, Dusseldorf i Frankfurt zostały nazwane miastami o bardzo wysokim standardzie życia wśród metropolii świata. Agencja Mercer corocznie sporządza globalną ocenę jakości życia, a wiodące niemieckie miasta straciły tylko Wiedeń, Zurych i Auckland. W 2011 r. Monachium (4 miejsce), Düsseldorf (5 miejsce) i Frankfurt (7 miejsce) zostały nazwane miastami o bardzo wysokim standardzie życia wśród metropolii świata.
Czytaj Więcej