Werona

Ogród i Pałac Justi w Weronie

Postępuj zgodnie z Ponte Romano w Weronie na wschodnim brzegu rzeki Adige, a znajdziesz się w oazie ciszy i spokoju. Ogród i pałac Giardino Giusti, zakryty za fasadą Via Giardino, jest jednym z najbardziej niesamowitych i uroczych tajemnic włoskiego renesansu.

To tutaj otoczy cię niemal dzwoniąca cisza, która pozwoli ci uciec od szalonego tempa życia, zakurzonych włoskich ulic i wyrazistych kierowców, którzy niemal cały czas walą w klakson. Dopiero gdy znajdziesz się w Giardino, Justy Veronie, zrozumiesz, co miał na myśli, mówiąc „drugi raj na ziemi”, angielski podróżnik Thomas Coryate, który odwiedził go tutaj w 1611 roku.

Książę Agostino Giusti, który również posiadał tytuł Honorowego Rycerza Republiki Weneckiej, brał czynny udział w projektowaniu tego uroczego ogrodu przylegającego do jego pałacu.

Kompleks ogrodowo-parkowy ozdobiony jest licznymi posągami i fontannami wykonanymi zgodnie z ówczesnymi kanonami, a gości odwiedza frontowa brama z wdzięcznymi obeliskami, skąd rozciąga się wspaniała aleja z wysokimi drzewami, która zaprowadzi cię do starożytnej groty.

Przerażająca kamienna maska ​​unosi się nad grotą, z której wytryskują ogromne języki ognia. Giardino Giusti zachwycił oczy swoich mistrzów już w 1570 roku, aw latach trzydziestych przeszedł poważną przebudowę i restaurację.

W zachodniej części pięknego parku można zobaczyć mnóstwo kwiatów i brukowanych ścieżek, a także stare drzewa cytrusowe, które znajdują się tuż obok murów zamku Justi, zbudowanego w XII wieku.

Ciepłe powietrze niesie ze sobą aromat cytryn i pomarańczy, wdychając je, które zostaną przetransportowane kilka wieków temu i poczuj atmosferę czasów, gdy tacy goście z rodziny Justi, jak Cosimo Medici, cesarz Józef II (Józef II) chodzili po tym niesamowitym parku Goethe i Mozart.

Dzisiaj (z uwagi na fakt, że Giardino Giusti nie znajduje się na liście zabytków, które trzeba zobaczyć w Weronie) jest mało prawdopodobne, aby spotkać wielu turystów w tym raju, najprawdopodobniej nikt nie będzie ci przeszkadzał, gdy będziesz cieszyć się prywatnością.

Tarasy w Giardino Giusti zostały zbudowane w taki sposób, że miały oszałamiające widoki na Weronę. Tarasy na wyższych i niższych poziomach są uderzająco różne: na przykład w jednej z nich młoda dama, która odwiedzała księcia Justy podczas renesansu, mogła ukrywać się i szukać wraz ze swoim wielbicielem, ukrywając się między licznymi zielonymi krzakami, a następnie od drugiego zakochana para mogła obserwować w romantycznym otoczeniu za życie płynące pod miastem. Nawiasem mówiąc, zgodnie z legendą para, która może się znaleźć w labiryncie, ma być razem do końca swoich dni.

Godziny otwarcia i bilety

Ogrody Giusti znajdują się w Weronie pod adresem: via Giardino Giusti, 2, 37129 Verona (VR).
Godziny otwarcia: od kwietnia do września od 9:30 do 20:00, od października do marca od 9:00 do 19:00
Cena biletu: 10 euro, z kartą turystyczną Karta Verona - 5 euro.

Popularne Wiadomości

Kategoria Werona, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej