Sławni Włosi i Włosi

Stefano Gabbana

Stefano Gabbana to mediolański projektant i projektant mody, współwłaściciel i założyciel Dolce & Gabbana. Po spotkaniu ze swoim przyjacielem i kolegą Domenico Dolce w pracowni szycia, gdzie pracowali razem, młody człowiek drastycznie zmienia swoje życie, decydując się nauczyć sztuki ubierania ludzi. Rezultatem współpracy dwóch utalentowanych projektantów jest ogromna korporacja z miliardami przychodów.

Biografia

Stefano Gabbana urodził się 14 listopada 1963 r. W Wenecji, ale prawie natychmiast jego rodzina przeniosła się do Mediolanu. Dorastał jako wysoki i szczupły brązowooki mod, który nie miał trudności z komunikacją.

Dzieciństwo

Dzieciństwo Stefano było łatwe. Matka urodziła dziecko znanego i zamożnego mediolańskiego projektanta mody, choć sama pracowała jako praczka i nie miała tyle pieniędzy, ile chciała. Stefano później przypomniał sobie, że jego matka miała piękną czerwoną kurtkę i spodnie w tym samym kolorze. Kobieta czasami lubiła się w nim ubierać i chodzić na zakupy ze swoim małym synkiem.

Ojciec nie zrezygnował z nieślubnego syna, więc chłopiec zawsze miał kieszonkowe i modne ubrania. Stefano często uczestniczył w różnych imprezach i imprezach, klubach mody.

Jego ulubionym projektantem w tym czasie była Elio Fiorucci, ubrania tego domu mody nieustannie uzupełniały garderobę młodego człowieka. Fiorucci szył jasne i stylowe modele młodzieżowe, z których korzystała większość młodych mediolańczyków.

Pierwsze kroki w świecie mody

Mając dużo tego, czego większość młodzieży Mediolanu została pozbawiona - pieniądze i dobry gust projektantów - Stefano nawet nie pomyślał o karierze projektanta mody.

Chciał narysować i przenieść wszystko na papier: ogromne obrazy, małe miniatury, historie fantasy, ludzie, przyroda. W rezultacie młody człowiek wchodzi na studia artystyczne, po czym otrzymuje dyplom „Dyrektora kreatywnego”.

Poznał Domenico Dolce Gabbana podczas pracy jako asystent w studio mody. Decyzja o utworzeniu wspólnej firmy nie przyszła od razu. Ich firma Dolce & Gabbana, założona w 1982 roku, mieściła się w niewielkim studiu miejskim. Pokazy były skromne, nie było dość pieniędzy nie tylko na prezentację modeli, ale także na jedzenie.

Od małego studia po wielką korporację

 • W 1984 roku projektanci mody zostali uczestnikami Milan Fashion Week.

 • W 1985 roku pierwszy debiut w Milano Collezzioni, po którym zostali zauważeni przez krytyków. Projektanci tłumaczą sukces swoich projektów faktem, że mają różne poglądy na modę, ale dzięki wspólnym wysiłkom zawsze znajdują kompromis, który może spodobać się konserwatystom i innowatorom trendów w modzie.

 • W 1988 Stefano Gabbana i Domenico Dolce zaprezentowali pierwszą kolekcję pret-a-porter dla kobiet, masowej produkcji modeli. Inspiracją do stworzenia obrazów były Gina Lollobrigida i Sophia Loren.
 • W 1989 roku projektanci mody zaprezentowali swoim fanom kolekcję kostiumów kąpielowych i bielizny.
 • W 1990 roku świat zobaczył kolekcję modeli dla mężczyzn.
 • W 1992 r. Wprowadzono na rynek pierwszy damski zapach Dolce & Gabbana Parfum pod marką Dolce & Gabbana.nagrodzony nagrodą Akademii Perfumerii.
 • W 1992 roku opracowano perfumy dla mężczyzn.
 • W 1994 r. Pojawiła się nowa linia D&G. W 2011 roku połączyły się dwie linie: Dolce & Gabbana i D&G.
 • Na przełomie wieków pojawia się linia perfum Dolce & Gabbana Light Blue, która jest wciąż popularna.
 • W 2011 r Marka prezentuje własną biżuterię.
 • W 2013 r. Projektanci zaprezentowali nowy zapach publiczności dziecięcej.

Dolce i Gabbana dzisiaj

W ciągu 10 lat udanej pracy mała firma zamieniła się w ogromnego potwora, przynosząc właścicielom miliony dolarów. Na początku lat 90. Butiki marki Dolce & Gabbana zostały otwarte w Singapurze (Singapur), Seulu (Seul), Hongkongu (Hongkong).

Projektanci opracowali nowy styl bielizny w ubraniach, dzięki czemu stanik jest luksusowym dodatkiem. Zamienili czarną suknię wdowy w seksowne ubrania i wprowadzili podarte dżinsy.

Dziś Domenico Dolce i Stefano Gabbana są stałymi uczestnikami kanałów telewizyjnych, magazynów i portali modowych. Ich sklepy firmowe obejmują 80 krajów. Czasami projektanci są oskarżani o wulgarność, ale przez długi czas para nie mogła ujawnić swoich relacji z opinią publiczną. Dopiero po 15 latach wspólnego życia mogli rozmawiać o tej prasie. Nawet po zerwaniu w 2004 roku dawni kochankowie rozmawiają o sobie z czułością i romantycznością.

Ciekawe fakty

 1. Matka Stefano Gabbana zachowała dużą kolekcję markowych opakowań od Fiorucci, które jej syn zebrał w młodości. A sam projektant mody, osiągając szczyt światowej sławy, nie zapomniał zaprosić Elio Fiorucci na swoje pokazy jako honorowy gość i idol z dzieciństwa.
 2. Półtora roku na początku znajomości z Domenico Dolce młodzi ludzie pracowali jako asystenci w studiu i siedzieli przy tym samym stole. To na pulpicie zaczęła się pojawiać ich przyjaźń, pomysły wspólnej firmy i miłość.
 3. Początkowo powstała wspólna firma, która doradzała klientom w dziedzinie mody.
 4. Pierwszy pokaz ich własnej kolekcji odbył się w ich mieszkaniu. Nie było reklam, informowano tylko przyjaciół i znajomych. Przyjaciele byli również modelkami. Drugi program odbył się w pobliskiej kawiarni, więc był bardziej opłacalny finansowo.
 5. Od 2006 roku włoska drużyna piłkarska ubiera się w kostiumy zaprojektowane przez Dolce & Gabbana.
 6. Projekt i wykonanie kostiumów scenicznych do spektakli Dolce i Gabbana powierzono Madonnie, Whitney Houston i Kylie Minogue.
 7. Designerskie samochody obszyte diamentami Swarovski od wewnątrz, Dolce & Gabbana powstają w tandemie z Citroenem.
 8. Poważne spory między Stefano a Domenico zostały wprowadzone tylko przez kwestię obecności dzieci wśród partnerów homoseksualnych. Stefano chciał mieć wspólne dziecko, a nie jedno, dlatego zasugerował, aby partner użył matki zastępczej. Jednak Domenico uważał, że dziecko powinno mieć mamę i tatę, a dzieci z probówki nie są najlepszą opcją na pojawienie się spadkobiercy.
 9. Dom modelowy opublikował ponad 20 książek o historii jego powstawania i rozwoju, o kolekcjach, o wydarzeniach na świecie. Projektanci mody przekazali część wpływów ze sprzedaży na cele charytatywne.

Obejrzyj wideo: Designer Stefano Gabbana Calls Selena Gomez 'Ugly' on Instagram (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Sławni Włosi i Włosi, Następny Artykuł

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu
Regiony Włoch

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu

Kilka lat temu - w wyniku podróży do Neapolu - BlogoItaliano napisał recenzję o lokalnym przewodniku, z którym los spotkał się w jasnym słońcu Kampanii. Potem Walentyna - tak nazywał się mój przewodnik - pokazała mi miasto, opowiadając o nim wiele niezwykłych historii. Trasa okazała się doskonała i nie żałowałem pozytywnych opinii na temat przewodnika.
Czytaj Więcej
5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo
Regiony Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo

Wycieczki na Sycylię to temat, który BlogoItaliano podejmuje od dawna. Program tras na wyspie jest niezwykle bogaty, a asortyment, który zostanie ci zaoferowany, będzie w dużej mierze zależał od tego, gdzie znajduje się hotel: na północnym lub południowym wybrzeżu. Poprosiłem Svetę, przewodniczkę z Palermo, aby powiedziała jej, które 5 wycieczek były najbardziej popularne wśród jej podróżników.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej