Rzym

Piazza del Popolo w Rzymie

Piazza del Popolo lub „Plac Ludowy” został pokonany w Rzymie w XVI wieku na polecenie papieża Sykstusa V. Trzy ulice odchodzą od placu w kierunku południowym, które w tym czasie były głównymi arteriami komunikacyjnymi: Corso (Via del Corso), Ripeta (Via di Ripetta) i Babuino (Via del Babuino), ta ostatnia zaprowadzi Cię do kolejnej rzymskiej atrakcji - Schodów Hiszpańskich.

Dziś na rynku obowiązuje zakaz ruchu samochodowego i odbywa się całkowicie na łasce lokalnych mieszkańców i licznych turystów.

Pośrodku placu znajduje się obelisk Flaminii - 24-metrowa kamienna kolumna licząca 3400 lat, która została zabrana z Egiptu na rozkaz Oktawiana Augusta. Przez wieki kolumna stała na arenie Wielkiego Cyrku, gdzie z czasem uległa zniszczeniu.

Podczas wykopalisk odkryto go, odrestaurowano i zainstalowano na Piazza del Popolo, nazywając go obeliskiem Flaminii. Dziś wokół obelisku znajdują się fontanny w postaci marmurowych lwów.


Na północy placu znajdują się bramy Porta del Popolo lub bramy Flaminiev, za którymi rozpoczyna się Via Flaminia, położona w starożytnych czasach rzymskich.

Na południu placu prawie identyczne kościoły Santa Maria dei Miracoli i Santa Maria di Montezanto, reprezentujące wspaniały barokowy duet, znajdują się symetrycznie do początku ulicy Corso.

Na wschód od placu znajdują się schody napoleońskie. Schody łączą plac z tarasem Napoleona na wzgórzu Pincho.

Jak widać, w pobliżu Piazza del Popolo, bardzo dobra strategiczna lokalizacja w stosunku do głównych atrakcji Rzymu oraz liczne przystanki autobusowe, tramwajowe i metro sprawiają, że jest to jedna z głównych arterii komunikacyjnych miasta.
Znajdź hotel w pobliżu Piazza del Popolo

Przybliżony czas od placu z krokiem chodzenia:

  • Schody Hiszpańskie - 10 minut;
  • Galeria Borghese - 15 minut;
  • Fontanna di Trevi - 15 minut;
  • Panteon - 15 minut;
  • Ołtarz Ojczyzny na Via del Corso - 20 minut;
  • Koloseum - 30 minut;
  • Watykan, Bazylika Świętego Piotra - 20 minut;
  • Koty w Rzymie - 30 minut;
  • Trastevere - 30 minut;

Rozległe terytorium wzgórza zajmuje Villa Borghese - kompleks ogrodowy w angielskim stylu. Villa Borghese to trzeci co do wielkości park w Rzymie.

Zobacz, jak dostać się na Piazza del Popolo ze Schodów Hiszpańskich na mapach GOOGLE

Obejrzyj wideo: Rzym - Piazza del Popolo (Styczeń 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Rzym, Następny Artykuł

Pałac Senatorów
Włochy

Pałac Senatorów

Renesansowy Pałac Senatorski został zbudowany na Wzgórzu Kapitolu, zaprojektowany przez Michała Anioła. Dziś mieści się w nim Ratusz Rzymu. Pałac Senatorów z Placu Kapitolu To, co dziś znajduje się w Pałacu Senatorów W Rzymie na Wzgórzu Kapitolu znajduje się Pałac Senatorów (Palazzo Senatorio) - stworzenie wielkiego Michała Anioła.
Czytaj Więcej
Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii
Włochy

Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii

W Rzymie ty i twoje dzieci możecie podróżować w czasie. Time Elevator - „Time Lift”, atrakcja kinowa. Atrakcja kinowa Time Elevator Rome O Czasie Winda w Rzymie W Rzymie ty i twoje dzieci możecie wybrać się w podróż w czasie. Time Elevator - cudowna „Time Lift”, atrakcja kinowa, która znajduje się obok Piazza Venezia.
Czytaj Więcej
Wenecja
Włochy

Wenecja

Wenecja to miasto wspaniałych pałaców i malowniczych kanałów, ożywionych baśni i romantycznych kochanków. „Serenissima” (pogodny) - tak nazywała się Wenecja w średniowieczu. Wenecja (Venezia), Collin Key Venice (Venezia) - jedno z najpiękniejszych miast na świecie, położone w lagunie weneckiej. Kiedy słyszysz nazwę miasta, przychodzi na myśl: wąskie kręte kanały, malownicze mosty, gondole i gondoliery, wejścia do domów, które prowadzą bezpośrednio do wody ... Ale opisu Wenecji nie można sprowadzić do standardowej liczby miejsc turystycznych, miasto jest wyjątkowe pod każdym względem.
Czytaj Więcej
Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu
Włochy

Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu

Plac Wenecki jest jednym z głównych placów Rzymu, centrum turystycznego. Spacer po nim przez długi czas nie zadziała, ponieważ w pobliżu jest podjazd i duża koncentracja turystów. Od placu do Koloseum jest Fori Imperiali Street, do Placu Świętego Piotra - Victor Emmanuel Avenue i zaczyna się główna ulica handlowa Corso ze sklepami i butikami.
Czytaj Więcej