Regiony Włoch

Pescara na mapie Włoch: atrakcje, hotele, plaże, jak się dostać

155 km od Rzymu na wybrzeżu Adriatyku leży malowniczy nadmorski kurort Pescara. To duże miasto portowe Włoch jest centrum administracyjnym regionu Abruzji. Pescara jest dobrze znana i kochana zarówno przez turystów, jak i Włochów ze względu na lecznicze powietrze, piękne plaże, ciekawe zabytki i bogate życie nocne pełne rozrywki. W Pescara nadal dobre jest obecność własnego międzynarodowego lotniska, które przyjmuje loty, w tym z całych Włoch.

Jak się tam dostać

Najłatwiejszym, najłatwiejszym i najszybszym sposobem dotarcia do Pescary jest samolot - lotnisko Abruzzo znajduje się zaledwie trzy kilometry od centrum miasta. Możesz łatwo znaleźć odpowiedni lot w poniższym formularzu.

Trasa autobusowa nr 38 rozpoczyna kurs o 6 rano (pierwszy lot z miasta) i kończy o 22:30 (ostatni lot z lotniska). Autobusy kursują bardzo często - co 15 minut jeżdżą bardzo blisko, więc nie ma sensu spędzać taksówki. Przystanek autobusowy znajduje się przed dworcem kolejowym na Corso Vittorio Emanuele II. Bilety sprzedawane są w automatach na przystanku autobusowym.

Lotnisko Abruzzo znajduje się 3 km od centrum Pescary

Jeśli nie rozważasz możliwości dotarcia samolotem do Pescary, nadal możesz bez problemu dostać się do ośrodka. Najłatwiejszą opcją jest Rzym - Pescara. Pociągi regionalne kursują z Rzymu do głównego dworca kolejowego Pescara 4 razy dziennie (trasa ze stacji Tiburtina z dwoma przesiadkami, reszta ze stacji Termini jest bezpośrednia).

Bilety kosztują około 18 euro (2018). Czas podróży to prawie 3,5 godziny. Oprócz dworca centralnego w Pescara są jeszcze trzy dworce kolejowe, dlatego przy planowaniu podróży warto wziąć pod uwagę ich bliskość do miejsca zakwaterowania. Możesz sprawdzić rozkład jazdy i zarezerwować bilety kolejowe online pod tym linkiem.

Większość pociągów przyjeżdża na główny dworzec kolejowy Pescara Centrale

Możesz także pojechać autobusem Rzym Pescara. Wyjazd z dworca autobusowego Tiburtina 5-9 razy dziennie, z lotniska Fiumicino - 5 razy dziennie. Transport realizowany jest przez europejskiego przewoźnika samochodowego Flixbus. Opłata wynosi od 7 euro (2018). Czas podróży wynosi około trzech godzin od dworca autobusowego i około 4 godzin od lotniska.

Oczywiście pociągiem lub autobusem można dostać się do Pescary nie tylko z Rzymu. Zaczęliśmy od tego przykładu, ponieważ Rzym jest najbliższym z największych miast. Bolonia, Florencja, Piza lub Neapol są znacznie dalej, ale połączenie transportowe jest dokładnie takie samo ruchliwe i pełne życia.

Wreszcie, jeśli planujesz zdobyć własny lub wynajęty samochód, z Rzymu najbardziej oczywistą drogą jest autostrada E80. Jednocześnie podziwiaj niesamowite widoki. Wzdłuż wybrzeża Adriatyku Pescara jest połączona z innymi miastami wypoczynkowymi drogami A14 (płatnymi) i SS16 (bezpłatnymi). Sceneria otwiera się jeszcze bardziej luksusowo.

Musisz również wiedzieć, że Pescara we Włoszech ma prom z Chorwacją, a mianowicie z miastem Split i kilkoma wyspami, w tym popularną destynacją turystyczną Hvar. Średnio czas podróży wynosi od 7 do 10 godzin, koszt biletu w jedną stronę to od 50 do 100 euro.

Wakacje na plaży

Klimat Pescary, podobnie jak całej przybrzeżnej części regionu Abruzji, jest typowo śródziemnomorski: gorące słoneczne lata, ciepłe zimy, minimalne opady. Ale latem piłką rządzą nie tyle naturalne sezonowe zmiany temperatury, ale wiatr. W przeważającej części chłód morski w ciągu dnia jest równoważony chłodną morską bryzą. Nie pozwala na wzrost temperatury powietrza powyżej 35 stopni.

Ale czasami mimo wszystko suszarka do włosów może pęknąć na wybrzeżu - gorący i suchy wiatr „afrykańskiego pochodzenia”. W tych godzinach na plażach w Pescara odczuwa się nietypowe upały i trzeba być przygotowanym na taki zwrot wydarzeń.

Sezon plażowy w Pescara trwa od maja do października

Sezon na plaży w tych miejscach rozpoczyna się pod koniec maja. W tej chwili nadchodzą wygodne warunki do opalania, ale woda jest nadal chłodna - około 20 stopni. Szczyt sezonu pływackiego przypada na lipiec-wrzesień. Woda w morzu w tym czasie jest ciepła - około 26 stopni.

Piaszczyste wybrzeże Pescary rozciąga się na mniej niż 20 km. Woda tutaj jest czysta i przejrzysta, wejście do wody jest łagodne, więc w wielu miejscach można bezpiecznie kąpać dzieci. Jednak z dostępem do plaż jest coraz bardziej skomplikowany. Dostęp do „oficjalnej” bezpłatnej publicznej plaży można uzyskać od Corso Umberto I, bezpośrednio z centrum miasta. Ale warunki tutaj będą „kontrowersyjne” - niedoskonała czystość i słaba obsługa, czego jednak można się spodziewać po darmowej plaży miejskiej.

Plaże w Pescara, zarówno płatne, jak i bezpłatne

Prywatne plaże to zupełnie inna sprawa. W Pescara zdarzyło się, że miejscowi organizują tak zwane „kluby plażowe”. Terytorium każdej takiej plaży-klubu-plaży jest starannie ogrodzone, istnieje cała możliwa infrastruktura plażowa, w tym kawiarnie, bary, pizzerie i wypożyczalnia wszelkiego sprzętu do sportów wodnych. Wejście na prywatną plażę kosztuje około 20 euro, ale wynikowa usługa jest zdecydowanie tego warta.

Wiele nadmorskich hoteli jest gotowych zaoferować gościom własną plażę.

Jeśli chcesz od razu rozwiązać problem życia i normalnej plaży, powinieneś wybrać hotel z własną plażą krajobrazową. W takim przypadku będziesz mieć nawet prywatne miejsce na plaży z leżakiem i leżakiem, o które nikt inny nie może się ubiegać. W hotelach w Pescara mieszka więcej.

Hotele

Pescara jest dość dużym miastem według lokalnych standardów, a hotele tutaj niekoniecznie znajdują się na plaży, ale także pośrodku tętniących życiem ulic miasta. Najlepiej natychmiast poszukać opcji z własną plażą.

Spośród najmodniejszych hoteli czterogwiazdkowy Carlton, Esplanade, Maja i kilka innych hoteli na tym samym poziomie mają bezpośredni dostęp do morza i własnej plaży.

W Pescara znajdziesz hotele na każdy gust i każdą kieszeń

Więcej budżetu, ale także dobre opcje: 3-gwiazdkowy Regent (z własną plażą), Bellariva (2 minuty spacerem od wybrzeża), rodzinny hotel Ambra Palace (300 metrów od morza).

Istnieje jeszcze wiele możliwości, by jeszcze bardziej niepozorni podróżnicy w mieście mogli osiedlić się w jeszcze bardziej przystępnych cenach, w tym w pensjonatach typu bed & breakfast.

Zawsze możesz wybrać opcję umieszczenia na podstawie preferowanych kryteriów i niezależnych recenzji pod linkiem poniżej

Zabytki

Nawet jeśli przyjechałeś do kurortu tylko ze względu na morze i słońce, nie odmawiaj sobie przyjemności oglądania historycznych zabytków Pescary, które są tutaj obfite.

Różne obiekty „rywalizują” o tytuł głównej atrakcji, ale większość z nich jest w jakiś sposób związana z imieniem włoskiego pisarza Gabriela d'Annunzio, który zasłynął w XVII wieku. W rzeczywistości, cudem, nawet dom genialnego stwórcy przetrwał podczas wojen światowych. Znajduje się w dzielnicy Caserma za starożytnymi murami.

Dom pisarza Gabriela d'Annunzio

Inną atrakcją Pescary jest główna katedra katolicka - Duomo lub katedra św. Zettheusa, patrona miasta. I nawet ten budynek jest związany z nazwą d'Annunzio. Pisarz został ochrzczony w starym budynku kościoła, a on w swoich pracach żywo i żywo opisał budowę nowej katedry w stylu włoskiego renesansu. Nawet ulica, na której stoi katedra, nosi jego imię.

Katedra św. Zettheusa

Imponującym zabytkowym budynkiem, który również warto zobaczyć na zewnątrz i do wewnątrz, jest kościół Matki Boskiej Siedmiu Boleści. Ten religijny budynek ma wielką wartość historyczną dla całego regionu Abruzji.

Bazylika Madonny Siedmiu Boleści

Nie można również przejść obok Aurum - malowniczego budynku o skomplikowanej historii, który obecnie służy jako centrum kultury oraz popularne miejsce koncertów i wystaw. Nawiasem mówiąc, nazwa „Aurum” została wymyślona przez to samo d'Annunzio, kiedy budynek służył jako gorzelnia i wytwarzał tytułowy alkohol.

Aurum jest obecnie miejscem koncertów

Miłośnicy historii i kultury docenią także liczne muzea Pescara. Jeśli chodzi o sztukę, powinieneś udać się do galerii słynnego włoskiego artysty Basilio Cascelli, zapoznać się z historią regionu - do muzeum narodów Abruzji. Ale ci, którzy szukają czegoś niezwykłego, z pewnością „polubią” Muzeum Mediów Pescara, przedstawiając historię rozwoju mediów.

W Pescara jest wiele muzeów. Znalezienie czegoś interesującego jest łatwe

W Pescara jest jeszcze jedna bardzo znana atrakcja - wiszący na rowerze most dla pieszych Ponte del Mare. Most zasłynął z faktu, że jest uważany za jeden z najdłuższych mostów dla pieszych nie tylko we Włoszech, ale w całej Europie. Największa rozpiętość mostu wynosi 466 m.

Kładka Ponte del Mare

Wydarzenia i rozrywka

Oprócz oczywistej rozrywki kurortu, Pescara ma również własne imprezy i święta. Na przykład, jeśli wakacje przypadają w ostatnią niedzielę lipca, uważaj się za szczęściarza. Rzeczywiście, w tym dniu każdego roku całe miasto obchodzi Dzień Rybaka św. Andrzeja. Wino płynie jak woda, odbywają się liczne degustacje pysznych dań z ryb, tańce, muzyka, kolorowe fajerwerki - wszyscy spacerują!

Dzień Rybaka (Festa di Sant'Andrea) odbywa się corocznie w lipcu w Pescara

W połowie lipca prawdziwi koneserzy jazzu gromadzą się w Pescara ze wszystkich okolic. Wielu przyjeżdża obecnie, szczególnie z innych krajów. O tej porze każdego roku w mieście odbywa się duży i ważny festiwal jazzowy na poziomie międzynarodowym - Pescara Jazz.

Kolejne bardzo kolorowe wydarzenie odbywa się z roku na rok w regionie Abruzji - tradycyjny rycerski turniej La Giostra Cavalleresca di Sulmona. Nie odbywa się w Pescara, ale w sąsiednim mieście Sulmon, ale nie można go zignorować ze względu na najbardziej błyskotliwą prezentację.

Zakupy

Podsumowując, powiedzmy kilka słów o tym, dlaczego miasto Pescara jest atrakcyjne nie tylko dla turystów, ale także dla samych Włochów. To są zakupy. Dwa razy w roku są duże wyprzedaże: zimowe od 1 stycznia do 5 marca; lato - od 1 lipca do 30 sierpnia.

Centrum atrakcji dla zakupoholików w Pescara jest uważane za wylot Città Sant'Angelo

Prawdziwą „Mekką” w turystyce zakupowej był sklep Città Sant'Angelo, 10 km od Pescary. W okresach dużych rabatów można bardzo opłacalnie kupić wysokiej jakości ubrania, kosmetyki, a nawet sprzęt AGD i sprzęt elektroniczny. Wszystko to oferuje około stu punktów sprzedaży. Osoby podróżujące własnym lub wynajętym samochodem będą zadowolone z obecności centrum samochodowego z tysiącami bezpłatnych miejsc parkingowych.

Obejrzyj wideo: Włochy, Ventimigilia - przejazd samochodem w kierunku Monako (Marzec 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Regiony Włoch, Następny Artykuł

Termy (Claudius Therme)
Niemcy

Termy (Claudius Therme)

Aby całkowicie się zrelaksować, udaj się do tego luksusowego spa położonego w Reinpark obok stacji kolejki linowej. Łaźnie termalne (Claudius Therme) Aby całkowicie się zrelaksować, udaj się do tego luksusowego spa położonego w Reinpark obok stacji kolejki linowej. Baseny zewnętrzne i kryte są wypełnione naturalną wodą mineralną.
Czytaj Więcej
Galeria dawnych mistrzów
Niemcy

Galeria dawnych mistrzów

Galeria dawnych mistrzów to obowiązkowe miejsce w Dreźnie. Z przyjemnością zobaczysz obrazy wielkich malarzy, tak znanych z książek i reprodukcji. W języku rosyjskim jest przewodnik audio. Galeria starych mistrzów (Gemäldegalerie Alte Meister), fot. Sokleine Galeria starych mistrzów (Gemäldegalerie Alte Meister) w Dreźnie to znana na całym świecie kolekcja unikatowych obrazów od renesansu po barok.
Czytaj Więcej
Nowa Galeria Narodowa
Niemcy

Nowa Galeria Narodowa

Od 2015 r. Nowa galeria narodowa została zamknięta z powodu napraw. Budowa ma trwać cztery lata. Nowa Galeria Narodowa (Neue Nationalgalerie), fot. Marc Fray Unikalne dziedzictwo kulturowe starannie zachowane w berlińskich muzeach nigdy nie przestaje zadziwiać. Jednym z nich jest Nowa Galeria Narodowa (Neue Nationalgalerie), perła słynnego Forum Kultury (Кulturforum).
Czytaj Więcej
Muzeum Bodego
Niemcy

Muzeum Bodego

Muzeum Bode odwiedzane jest rzadziej niż inne muzea. I to dobrze. Nie zatłoczone tutaj. Praktycznie jesteś sam ze starożytnością, sztuką i architekturą. Nie ma eksponatów „hitowych”, ale istnieje doskonała kolekcja średniowiecznego „naiwnego” i drewnianego niemieckiego gotyku. Piękna kolekcja figurek z brązu - plastikowych, „pełnych” i urzekających.
Czytaj Więcej