Inspiracja

Cinque Terre - zdjęcia bajecznych Włoch

Cinque Terre (Cinque Terre) z języka włoskiego tłumaczy się jako „pięć krajów”. Ta poetycka nazwa zaznacza na mapie terytorium parku narodowego w regionie Ligurii w północno-zachodniej części kraju, odwiedzanego co roku przez miliony turystów z całego świata.

muratart / Shutterstock.com

Pięć wiosek rybackich Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza i Monterosso al Mare znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

W Cinque Terre obowiązują ograniczenia dotyczące podróży. Prowadzenie samochodu jest zabronione, więc wszyscy przyjeżdżają do Riomaggiore pociągiem z Genui lub La Spezii. Droga zajmuje do dwóch godzin.

Kert / Shutterstock.com

Pomiędzy wioskami podróżują pociągami regionalnymi lub, gdy coraz więcej turystów przybywa, spacerować. Ponadto nie jest wymagane specjalne szkolenie. Każdy pokona dystanse. Przekonaj się sam:

  • Riomaggiore - Manarola - 20 minut;
  • Manarola - Corniglia - 45 minut;
  • Corniglia - Vernazza - 1,5 godziny;
  • Vernazza - Monterosso - 1,5 godziny.
leoks / Shutterstock.com

Plaże i dostęp do morza w Cinque Terre są strome z kamiennym dnem. Tylko w Vernazza i Monterosso są miejsca, w których można położyć się na ciepłym piasku.

JeniFoto / Shutterstock.com

Radzimy przeczytać: romantyczną wycieczkę do Cinque Terre dla dwojga.

Riomaggiore

canadastock / Shutterstock.com muratart / Shutterstock.com CristinaMuraca / Shutterstock.com Alessandro Colle / Shutterstock.com Alessandro Colle / Shutterstock.com

Manarola

Tsomchat / Shutterstock.com Alexander Tihonov / Shutterstock.com Alexander Tihonov / Shutterstock.com Emi Cristea / Shutterstock.com

Corniglia

dvoevnore / Shutterstock.com jo Crebbin / Shutterstock.com karamysh / Shutterstock.com TessarTheTegu / Shutterstock.com leoks / Shutterstock.com

Vernazza

Martin M303 / Shutterstock.com Stefano Termanini / Shutterstock.com Alexander Tihonov / Shutterstock.com muratart / Shutterstock.com StevanZZ / Shutterstock.com

Monterosso

mandritoiu / Shutterstock.com Stefano Ember / Shutterstock.com leoks / Shutterstock.com leoks / Shutterstock.com

Czy byłeś w tych częściach? Następnie udostępnij zdjęcia w komentarzach, opowiedz nam o swoich wrażeniach i udziel praktycznych porad tym, którzy właśnie planują podróż do Cinque Terre.

Obejrzyj wideo: czy wszyscy musza podrozowac? czym jest podrozowanie? ft. zycie pod palmami (Marzec 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Inspiracja, Następny Artykuł

Forte dei Marmi: najbardziej rosyjski kurort we Włoszech
Regiony Włoch

Forte dei Marmi: najbardziej rosyjski kurort we Włoszech

Modna miejscowość wypoczynkowa Forte dei Marmi znajduje się w regionie Toskanii nad Morzem Tyrreńskim. Historia miasta rozpoczęła się w XVI wieku od budowy portu, który służył do transportu marmuru wydobywanego w pobliskich górach Apuan. Później, pod koniec XVIII wieku, na rozkaz wielkiego księcia Leopolda I, na brzegu wzniesiono fortecę, aby chronić osadę przed najazdami z morza.
Czytaj Więcej
Jezioro Como - źródło inspiracji
Regiony Włoch

Jezioro Como - źródło inspiracji

Na werandzie restauracji Limone, z talerzem rybnych przysmaków i szklanką bieli, uderzyła nas myśl: bez względu na to, jak cudowny jest tętniący życiem Mediolan, chcesz zrelaksować swoją duszę w niekończącej się dynamice miasta i rozpłynąć się w urokach urokliwych krajobrazów z alpejskimi górami, cyprysami i drzewami owocowymi na tle niebieskiego jeziora .
Czytaj Więcej
Lotnisko w Pizie „Galileo Galilei”. Jak dostać się z lotniska do Pizy, Florencji i innych miast Toskanii
Regiony Włoch

Lotnisko w Pizie „Galileo Galilei”. Jak dostać się z lotniska do Pizy, Florencji i innych miast Toskanii

Port lotniczy Galileo Galilei w Pizie (międzynarodowy kod IATA: PSA) jest jednym z dziesięciu największych portów lotniczych we Włoszech. Ludzie przyjeżdżają tu nie tylko, aby podziwiać Krzywą Wieżę w Pizie. Z lotniska w Pizie bardzo łatwo dostać się do innych miast Toskanii, na przykład Florencji, Sieny, Lukki lub Livorno. W tym artykule postaramy się poświęcić wszystkie dostępne środki transportu z lotniska do najbliższych miast.
Czytaj Więcej
Zabytki miasta Siena we Włoszech: co najpierw zobaczyć
Regiony Włoch

Zabytki miasta Siena we Włoszech: co najpierw zobaczyć

Siena to miasto w przeciwieństwie do swoich sąsiadów w regionie Toskanii w północnych Włoszech. Po przybyciu na jeden dzień wydaje się, że został przeniesiony do średniowiecza. Miasto pozostało nietknięte od czasów świetności. Zabytki Sieny w pełni odzwierciedlają średniowieczny gotycki temperament - powściągliwy i nieco surowy, bez frywolnych barokowych loków i ozdób.
Czytaj Więcej