Inspiracja

Cinque Terre - zdjęcia bajecznych Włoch

Cinque Terre (Cinque Terre) z języka włoskiego tłumaczy się jako „pięć krajów”. Ta poetycka nazwa zaznacza na mapie terytorium parku narodowego w regionie Ligurii w północno-zachodniej części kraju, odwiedzanego co roku przez miliony turystów z całego świata.

muratart / Shutterstock.com

Pięć wiosek rybackich Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza i Monterosso al Mare znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

W Cinque Terre obowiązują ograniczenia dotyczące podróży. Prowadzenie samochodu jest zabronione, więc wszyscy przyjeżdżają do Riomaggiore pociągiem z Genui lub La Spezii. Droga zajmuje do dwóch godzin.

Kert / Shutterstock.com

Pomiędzy wioskami podróżują pociągami regionalnymi lub, gdy coraz więcej turystów przybywa, spacerować. Ponadto nie jest wymagane specjalne szkolenie. Każdy pokona dystanse. Przekonaj się sam:

  • Riomaggiore - Manarola - 20 minut;
  • Manarola - Corniglia - 45 minut;
  • Corniglia - Vernazza - 1,5 godziny;
  • Vernazza - Monterosso - 1,5 godziny.
leoks / Shutterstock.com

Plaże i dostęp do morza w Cinque Terre są strome z kamiennym dnem. Tylko w Vernazza i Monterosso są miejsca, w których można położyć się na ciepłym piasku.

JeniFoto / Shutterstock.com

Radzimy przeczytać: romantyczną wycieczkę do Cinque Terre dla dwojga.

Riomaggiore

canadastock / Shutterstock.com muratart / Shutterstock.com CristinaMuraca / Shutterstock.com Alessandro Colle / Shutterstock.com Alessandro Colle / Shutterstock.com

Manarola

Tsomchat / Shutterstock.com Alexander Tihonov / Shutterstock.com Alexander Tihonov / Shutterstock.com Emi Cristea / Shutterstock.com

Corniglia

dvoevnore / Shutterstock.com jo Crebbin / Shutterstock.com karamysh / Shutterstock.com TessarTheTegu / Shutterstock.com leoks / Shutterstock.com

Vernazza

Martin M303 / Shutterstock.com Stefano Termanini / Shutterstock.com Alexander Tihonov / Shutterstock.com muratart / Shutterstock.com StevanZZ / Shutterstock.com

Monterosso

mandritoiu / Shutterstock.com Stefano Ember / Shutterstock.com leoks / Shutterstock.com leoks / Shutterstock.com

Czy byłeś w tych częściach? Następnie udostępnij zdjęcia w komentarzach, opowiedz nam o swoich wrażeniach i udziel praktycznych porad tym, którzy właśnie planują podróż do Cinque Terre.

Obejrzyj wideo: czy wszyscy musza podrozowac? czym jest podrozowanie? ft. zycie pod palmami (Styczeń 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Inspiracja, Następny Artykuł

Pałac Senatorów
Włochy

Pałac Senatorów

Renesansowy Pałac Senatorski został zbudowany na Wzgórzu Kapitolu, zaprojektowany przez Michała Anioła. Dziś mieści się w nim Ratusz Rzymu. Pałac Senatorów z Placu Kapitolu To, co dziś znajduje się w Pałacu Senatorów W Rzymie na Wzgórzu Kapitolu znajduje się Pałac Senatorów (Palazzo Senatorio) - stworzenie wielkiego Michała Anioła.
Czytaj Więcej
Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii
Włochy

Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii

W Rzymie ty i twoje dzieci możecie podróżować w czasie. Time Elevator - „Time Lift”, atrakcja kinowa. Atrakcja kinowa Time Elevator Rome O Czasie Winda w Rzymie W Rzymie ty i twoje dzieci możecie wybrać się w podróż w czasie. Time Elevator - cudowna „Time Lift”, atrakcja kinowa, która znajduje się obok Piazza Venezia.
Czytaj Więcej
Wenecja
Włochy

Wenecja

Wenecja to miasto wspaniałych pałaców i malowniczych kanałów, ożywionych baśni i romantycznych kochanków. „Serenissima” (pogodny) - tak nazywała się Wenecja w średniowieczu. Wenecja (Venezia), Collin Key Venice (Venezia) - jedno z najpiękniejszych miast na świecie, położone w lagunie weneckiej. Kiedy słyszysz nazwę miasta, przychodzi na myśl: wąskie kręte kanały, malownicze mosty, gondole i gondoliery, wejścia do domów, które prowadzą bezpośrednio do wody ... Ale opisu Wenecji nie można sprowadzić do standardowej liczby miejsc turystycznych, miasto jest wyjątkowe pod każdym względem.
Czytaj Więcej
Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu
Włochy

Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu

Plac Wenecki jest jednym z głównych placów Rzymu, centrum turystycznego. Spacer po nim przez długi czas nie zadziała, ponieważ w pobliżu jest podjazd i duża koncentracja turystów. Od placu do Koloseum jest Fori Imperiali Street, do Placu Świętego Piotra - Victor Emmanuel Avenue i zaczyna się główna ulica handlowa Corso ze sklepami i butikami.
Czytaj Więcej