Jak się tam dostać

Jak dostać się z Bolonii do Florencji

Odległość z Bolonii (Bolonii) do Florencji wynosi 108 kilometrów. Podróż z Bolonii do Florencji jest najszybsza pociągiem, ale możesz skorzystać z autobusu lub wynajętego samochodu. Przyjrzyjmy się szczegółowo cechom każdej metody.

Pociągiem

Z dworca centralnego Bologna Centrale do Florencji szybkie pociągi ItaloTreno i Trenitalia odjeżdżają kilka razy na godzinę. - Jest to wygodny, szybki i często najbardziej ekonomiczny sposób, czas podróży wynosi tylko 35 minut.Główny dworzec kolejowy we Florencji, zwany Santa Maria Novella (SMN), znajduje się dosłownie 15 minut spacerem od głównych atrakcji.

Italotreno

Bilet na pociąg Italotreno, zakupiony w ostatniej chwili przez Internet lub na stacji, kosztuje od 23 euro.

Bilet pierwszej klasy (Prima) kosztuje 32,90 euro.

Jeśli zajmiesz się logistyką, przynajmniej przez miesiąc, istnieje szansa, że ​​kupisz bilety do Florencji taniej - za 15,90, a nawet za 9,90 euro.

Jeśli to możliwe, sam używam pociągów Italotreno, polecam je wszystkim moim znajomym i czytelnikom naszej witryny. Ale żeby być obiektywnym, powiem o alternatywnych opcjach.

Szkolenie

Jeśli los zmusza cię do podróży pociągiem do Trenitalii, to sprawdzam rozkład jazdy i rezerwuję bilet online na stronie Omio.ru - ceny są dokładnie takie same, tyle że nie ma błędów, nie zwalnia, działa idealnie, jest odpowiednie wsparcie techniczne. Strona pozwala porównać wszystkie bilety, w tym Italotreno, i wybrać najtańszy lub, na przykład, najszybszy sposób na zdobycie.

Najtańszym sposobem na dostanie się z Florencji do Bolonii są pociągi regionalne z przesiadką na stacji Prato Centrale.

Czas podróży wyniesie 1 godzinę 42 minuty, a podróż będzie kosztować tylko 9,44 euro. Jeśli masz wolny czas i chcesz zaoszczędzić 13 euro, pociągi regionalne są Twoją opcją.

Pociągi dużych prędkości Frecciarossa Trenitalia kursują również kilkakrotnie na trasie Bologna Centrale - Firenze S.M. Novella, ale nie są one tak wygodne, a koszt biletów jest wyższy.

Na przykład standardowe bilety w drugiej klasie (Standart) będą kosztować 29 euro, a dla firmy (Biznes) będziesz musiał zapłacić 45 euro - za porównywalną kwotę możesz już wziąć pierwszą klasę klubową (Club Executive) z Italotreno.

W tym filmie, w 7. minucie, powiem wam, jak wygląda samochód klubowy:

  • Pomocna może okazać się instrukcja: jak dostać się z lotniska w Bolonii do dworca centralnego.

Autobusem

Raz dziennie bezpośredni autobus odjeżdża z dworca autobusowego (Bologna Autostazione) do Florencji obsługiwanego przez Autolinee Federico.

Bilety kosztują 10 euro, czas podróży 1 godzina 30 minut. Uwaga: autobus nie przyjeżdża do centrum Florencji, ale do przystanku Villa Constanza.

Przeniesienie

Istnieje możliwość rezerwacji transferu z hotelu lub bezpośrednio z lotniska w Bolonii do Florencji za 185 euro. Przybliżony czas podróży to 1 godzina 40 minut.

Towarzysze podróży

We Włoszech wystarczająco rozwinięty i bezpieczny system podróży z innymi podróżnymi. Możesz wziąć za 6-7 euro za pasażera, co najważniejsze, umów się na podróż w ciągu 1-2 dni.

Wynajętym samochodem

Pomiędzy Bolonią a Florencją przebiega autostrada A1 / E35. Droga jest płatna, będzie kosztować 8,30 euro, koszt benzyny wyniesie około 11 euro. Przeczytaj o parkowaniu we Florencji.

Jestem pewien, że teraz możesz łatwo dostać się do Florencji z Bolonii i wrócić. Jeśli potrzebujesz porady na temat logistyki lub masz pytania, chętnie odpowiem na nie w komentarzach.

Obejrzyj wideo: Bolonia. miasto portyk i studentów (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Bazylika Santa Maria in Aracheli
Włochy

Bazylika Santa Maria in Aracheli

Santa Maria in Aracheli to piękna bazylika na Kapitolu. Prowadzą do niego wielkie schody, stworzone jako znak wyzwolenia Rzymu z zarazy. Kościół został zbudowany w VI wieku na miejscu świątyni Junona, tej samej, w której żyły gęsi, które uratowały Rzym przed Galami. I to nie wszystko! Michał Anioł i Donatello, kolumny ze starych (przedchrześcijańskich) świątyń Rzymu i ...
Czytaj Więcej
Wróć do Salerno: część II
Włochy

Wróć do Salerno: część II

Tak więc, drodzy czytelnicy, kiedy ostatni raz spacerowaliśmy po historycznym centrum nadmorskiego Salerno, cieszyliśmy się pięknem promenady, Villa Comunale i teatru Verdi. Cóż, teraz możesz zafundować sobie coś smacznego. Ale hej, miej trochę cierpliwości i nie idź do pierwszego baru lub osterii, na którą się natkniesz.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi
Włochy

Galeria Uffizi

Galeria prezentuje nieocenione dzieła Leonarda „Adoracja Trzech Króli” i „Zwiastowanie”; Jedynym znaczącym obrazem Michała Anioła jest tondo przedstawiające Świętą Rodzinę. Muzeum Uffizi ma najbardziej pouczającą na świecie kolekcję obrazów Botticellego. Na tle Galerii Uffizi (Galleria degli Uffizi), Galeria Uffizi (Galleria degli Uffizi) jest najsłynniejszym florenckim muzeum sztuki.
Czytaj Więcej
Bazylika San Giovanni in Laterano
Włochy

Bazylika San Giovanni in Laterano

Bazylika Laterańska to Katedra Rzymska, „Basilica maior” z krzesłem biskupa i tronem papieża. Oto jedna ze starożytnych relikwii chrześcijańskich - Skała Świętego Mikołaja (Święte Schody), wzdłuż której Chrystus wstąpił na sąd Piłata. Bazylika św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano (Bazylika San Giovanni in Laterano), fot. R4all Katedra św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano lub Bazylika Laterańska (Bazylika San Giovanni in Laterano - Bazylika San Giovanni in Laterano) spotyka kolosalną orientalną fasadę w 1735 r., Alessandro Galilea.
Czytaj Więcej