Watykan

Jak dostać się do Watykanu

Jeśli zatrzymujesz się w hotelu w centrum Rzymu, w większości przypadków możesz dotrzeć do Watykanu pieszo. Z lotnisk wygodnie jest wziąć taksówkę lub transfer, tańsze i dłuższe - autobusem lub pociągiem. Rozważ szczegółowo wszystkie zalety i wady każdej opcji.

Ze stacji Termini w Rzymie

Najbliższa stacja metra do Watykanu nazywa się Ottaviano - jest to czerwona linia. Weź dworzec kolejowy Termini i po 12 minutach jesteś tam. Pociągi kursują co 3-5 minut.

Od stacji Ottaviano, 200 metrów dalej znajdują się Muzea Watykańskie i około kilometra od Placu Świętego Piotra i wejścia do Katedry.

Z lotniska Fiumicino

  • Zobacz instrukcje: jak dojechać z Fiumicino do centrum Rzymu

Autobusem

Autobusy z www.sitbusshuttle.com jadą z lotniska Fiumicino prawie do Watykanu (odległość do wejścia do katedry wynosi około 1,5 km) - to najtańszy sposób. Potrzebujesz autobusu, który jedzie do Via Crescenzio, 2 tutaj jest punkt na mapie bezpośrednio za zamkiem Świętego Anioła - spójrz na mapę i sam zdecyduj, czy wygodnie jest dostać się do hotelu, ponieważ może być dość daleko. Sformułowanie „hotel w pobliżu Watykanu” nie zawsze odpowiada rzeczywistości.

Jest autobus w ciągu dnia około 2 razy na godzinę z Fiumicino od 08:30 do 00:30, podróż trwa około 50 minut. Bilety kosztują 6 euro w jedną stronę i 11 euro w obie strony. W autobusie obiecuje się nawet bezpłatne Wi-Fi.

Autobus z Watykanu do Fiumicino zaczyna kursować o 5:10, ostatni odjeżdża o 20:45. Jeśli masz poranny lot, pamiętaj, aby kupić bilety z wyprzedzeniem na stronie internetowej - autobus nie jest gumowy, a spóźnienie się na lot nie jest najlepszą rozrywką.

  • Radzę przeczytać: najlepsze hotele w pobliżu Watykanu

Taksówką

Podróż taksówką z lotniska Fiumicino w ciągu dnia powinna kosztować 48 euro + dopłata za bagaż i czwartego pasażera, ponieważ Watykan formalnie należy do murów Aurelian i ma stałą taryfę. Są jednak niespodzianki z taksówkarzami, które szczegółowo opisałem w tym artykule.

Jeszcze raz szczerze polecam mojemu przyjacielowi, najbardziej niezawodnemu Włochowi na świecie, Sergio, jako wspaniałą alternatywę dla nie zawsze porządnych taksówkarzy. Transfer na Mercedes klasy E z Sergio kosztuje 50 euro - jest niezawodny, wygodny, bez niespodzianek, dopłat i nerwów.

  • Ponieważ licencjonowani kierowcy mają prawo do poruszania się po pasach przeznaczonych do transportu publicznego, pomaga to uniknąć dużych korków i dotrzeć do Fiumicino w zaledwie 25-30 minut.

Pociągiem

Opcja z pociągiem z Fiumicino do Watykanu nie jest najlepsza, ponieważ musisz dostać się do stacji Termini pociągiem Leonardo za 14 euro, a następnie przesiąść się metrem, ale jeśli twój hotel znajduje się w okolicy stacji Roma San Pietro, możesz rozważyć skorzystanie z pociągu elektrycznego z zmień na Stazione Trastevere za 8 euro.

Aby to zrobić, przeczytaj instrukcje dotyczące pociągów Trenitalia, a następnie sprawdź harmonogram na stronie internetowej i wybierz pociąg, którego potrzebujesz.

Bilety na wcześniejszy zakup tego pociągu nie są konieczne, są zawsze dostępne. Jeśli twoje połączenie jest spóźnione na konieczny pociąg z Trastevere - nie martw się, po prostu złap następny pociąg, bilet jest ważny przez cały dzień. Obejrzyj wideo na temat zakupu biletu w automacie:

Z lotniska Ciampino

  • Zobacz instrukcje dla lotniska Ciampino

Autobusem i metrem

Należy pamiętać, że autobus Sitbusshuttle.com (tutaj rozkład jazdy) z Ciampino kursuje tylko do dworca Termini. Przy natychmiastowym zakupie biletów kosztuje 5 euro w jedną stronę i 9 euro w obie strony. Czas podróży wynosi około 35-40 minut. Z Termini weź metro zgodnie z instrukcjami na początku tego artykułu. W takim przypadku bardziej opłaca się podróż autobusem firmy www.terravision.eu za jedyne 5 euro.

Taksówką

Przejazd taksówką z Ciampino do Watykanu powinien kosztować 30 euro, a niezawodny transfer z Sergio - 45 euro.

Dodaj tę instrukcję do zakładek i udostępnij ją znajomym. W komentarzach możesz uzyskać bezpłatną konsultację.

Życzę dobrej podróży i zapraszam na nasze oryginalne wycieczki po Watykanie, Arturze.

Obejrzyj wideo: OMINĘŁAM WSZYSTKIE KOLEJKI WATYKAN I RZYM VLOG (Styczeń 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Watykan, Następny Artykuł

Pałac Senatorów
Włochy

Pałac Senatorów

Renesansowy Pałac Senatorski został zbudowany na Wzgórzu Kapitolu, zaprojektowany przez Michała Anioła. Dziś mieści się w nim Ratusz Rzymu. Pałac Senatorów z Placu Kapitolu To, co dziś znajduje się w Pałacu Senatorów W Rzymie na Wzgórzu Kapitolu znajduje się Pałac Senatorów (Palazzo Senatorio) - stworzenie wielkiego Michała Anioła.
Czytaj Więcej
Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii
Włochy

Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii

W Rzymie ty i twoje dzieci możecie podróżować w czasie. Time Elevator - „Time Lift”, atrakcja kinowa. Atrakcja kinowa Time Elevator Rome O Czasie Winda w Rzymie W Rzymie ty i twoje dzieci możecie wybrać się w podróż w czasie. Time Elevator - cudowna „Time Lift”, atrakcja kinowa, która znajduje się obok Piazza Venezia.
Czytaj Więcej
Wenecja
Włochy

Wenecja

Wenecja to miasto wspaniałych pałaców i malowniczych kanałów, ożywionych baśni i romantycznych kochanków. „Serenissima” (pogodny) - tak nazywała się Wenecja w średniowieczu. Wenecja (Venezia), Collin Key Venice (Venezia) - jedno z najpiękniejszych miast na świecie, położone w lagunie weneckiej. Kiedy słyszysz nazwę miasta, przychodzi na myśl: wąskie kręte kanały, malownicze mosty, gondole i gondoliery, wejścia do domów, które prowadzą bezpośrednio do wody ... Ale opisu Wenecji nie można sprowadzić do standardowej liczby miejsc turystycznych, miasto jest wyjątkowe pod każdym względem.
Czytaj Więcej
Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu
Włochy

Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu

Plac Wenecki jest jednym z głównych placów Rzymu, centrum turystycznego. Spacer po nim przez długi czas nie zadziała, ponieważ w pobliżu jest podjazd i duża koncentracja turystów. Od placu do Koloseum jest Fori Imperiali Street, do Placu Świętego Piotra - Victor Emmanuel Avenue i zaczyna się główna ulica handlowa Corso ze sklepami i butikami.
Czytaj Więcej