Niemcy

Niemcy

Podzielę się z wami przewodnikami w Niemczech.

Niemcy

Niemcy to państwo w centrum Europy, rozwinięta potęga o wzorowej wewnętrznej strukturze politycznej, jeden z uznanych liderów światowej gospodarki. Kraj o oryginalnej kulturze regionów, o wspaniałej historii i niewzruszonych tradycjach. Piękna kraina z chronionymi lasami, górami i dolinami, z doskonałymi drogami, zadbanymi miastami i starannie zachowanymi zabytkami.

Berlin
Drezno
Dusseldorf
Kolonia
Monachium
Norymberga

Poczdam

Goslar

Berlin

Drezno

Memmingen

Kraina fantazji

Kolonia

Monachium

Wuppertal

Rothenburg ob der Tauber

Romantyczna droga

Ulm

Hamburg

Friedberg

Frankfurt

Erfurt

Regensburg

Norymberga

Baden-Baden

Essen

Poczdam

Goslar

Berlin

Drezno

Memmingen

Kraina fantazji

Kolonia

Monachium

Wuppertal

Rothenburg ob der Tauber

Romantyczna droga

Ulm

Hamburg

Friedberg

Frankfurt

Erfurt

Regensburg

Norymberga

Baden-Baden

Essen

Augsburg

Dusseldorf

Würzburg

Stuttgart

Monachium

Monachium (Monachium), fot. Javiera Muñoz D.

Monachium (Monachium) - stolica „wolnego państwa” Bawarii, metropolii o szczególnej mentalności. Wygląd miasta ukształtował się pod wpływem francuskich, holenderskich, włoskich tradycji architektonicznych. Sercem Monachium jest Plac Marienplatz. Najstarsza świątynia w Monachium - Peterskirche; Najbardziej imponującym nowoczesnym obiektem jest Olympic Park. W Monachium znajduje się ponad 70 muzeów: od starożytnego Glyptotheka po Muzeum Motoryzacji BMW. Najbardziej zabawne i zatłoczone wakacje to słynny festiwal piwa Oktoberfest.

Przewodnik po Monachium →

Drezno

Drezno Pascal POGGI

Drezno jest centrum administracyjnym Saksonii. Piękno architektury to miasto nad Łabą konkuruje z Florencją. Trudno w to uwierzyć, ale pod koniec II wojny światowej Drezno zostało praktycznie zniszczone, a potem odrodziło się ponownie. Rezydencja Zwinger, budynek Semperoper, barokowa katedra Frauenkirche odtworzono z ruin; Konieczna była poważna renowacja zamku w Dreźnie. Symbolem Drezna jest Galeria, w której eksponowany jest skarb renesansu - legendarna Madonna Sykstyńska.

Przewodnik po Dreźnie →

Berlin

Berlin, fot. Tobias Nordhausen

Berlin (Berlin) - stolica współczesnych Niemiec i byłych Niemiec Wschodnich, największa metropolia, która przetrwała wiele wydarzeń i przewrotów. Brama Brandenburska jest uważana za jej główny symbol - historyczny Łuk Triumfalny, przypominający Propyleje. Zamek Charlottenburg jest uznawany za uderzający przykład niemieckiego baroku. Berlińska Galeria Sztuki jest jednym z najważniejszych niemieckich muzeów. Głównym wydarzeniem kulturalnym miasta jest największy festiwal filmów publicznych „Berlinale”.

Przewodnik po Berlinie →

Kolonia

Katedra w Kolonii

Kolonia (Köln) to miasto założone przez Rzymian w 38 rpne, kulturalne i turystyczne centrum Nadrenii Północnej-Westfalii. Jego głównym symbolem jest katedra w Kolonii - okazały gotycki kościół ze spiczastymi 157-metrowymi wieżami, wpisanymi na listę UNESCO. Najpopularniejszym muzeum jest Farin House, Museum of Spirits. Ratusz w Kolonii słynie z rzeźbiarskiej „kolekcji”: na wieży umieszczono 124 postacie postaci historycznych i świętych. Najlepsze widoki na miasto otwierają się z kolejki linowej położonej nad Renem. Najpiękniejszym zabytkiem kolońskiej architektury jest ażurowy most Hohenzollernów.

Przewodnik po Kolonii →

Dusseldorf

Düsseldorf, fot. Benjamin Ballande

Düsseldorf (Düsseldorf) - miasto metalurgów, bankierów, producentów samochodów i artystów, zbudowane u zbiegu Zagłębia Ruhry i Düssel. Istnieją budynki z różnych epok: od hali piwnej Altstadt, zwanej także „najdłuższym barem na świecie”, po Medienhafen - zoo architektoniczne. Ale cała architektura Dusseldorfu jest utrzymana w prawdziwym niemieckim duchu. Miasto słynie z pięknych parków, gotyckich świątyń, wspaniałych nowoczesnych drapaczy chmur i unikalnych rzeźb ulicznych. Jest uznawany za centrum branży mody i zakupów: odbywają się tutaj znane na całym świecie „tygodnie mody”, a luksusowe sklepy działają przy bulwarze Königsallee. Symbole architektoniczne Dusseldorfu to Wieża Zamkowa z XIV wieku. i bazylika św. Lamberta.

Przewodnik po Dusseldorfie →

Norymberga

Norymberga (Norymberga)

Norymberga (Nürnberg) - największe miasto w historycznym regionie Frankonii, jego nieformalne centrum kulturalne i gospodarcze. Został założony w XI wieku, osiągnął szczyt w 1835 roku, został zniszczony pod koniec II wojny światowej i wkrótce został przywrócony. Fortyfikacje Norymbergi otaczające stare centrum zostały zbudowane w 1452 roku. Mur ma około 5 km długości, zachowały się liczne bramy i wieża bramna Konigstorturm. Największym kościołem jest gotycka Lorenzkirche. Najstarszym budynkiem jest Dom Nassau na placu Lorenzplatz (XII wiek). Spaceruj historyczną milą w Norymberdze i odkryj jej 35 głównych atrakcji.

Przewodnik po Norymberdze →

Zamek Neuschwanstein

Jesteśmy w pobliżu zamku Neuschwanstein

Zamek Neuschwanstein - architektoniczna perła Alp, symbol Bawarii, zbudowany przez romantycznego króla Ludwika II. Stoi na górskim płaskowyżu w pobliżu Füssen. Zamek „Łabędź” Neuschwanstein wykonany jest z jasnego piaskowca, obszyty marmurem salzburskim. Projekt budynku opracował nadworny architekt Eduard Riedel, Christian Jank namalował plany architektoniczne. Ludwig z Bawarii osobiście przejrzał i zatwierdził każdy szkic. Wnętrze zamku jest pomalowane fabułami starożytnych niemieckich legend, ozdobionymi ilustracjami dla oper wagnerowskich. Centrum kompleksu zamkowego stanowi Hall of Singers, wysoki luksusowy pokój ozdobiony freskami opartymi na legendzie Parsifala.

Więcej informacji o zamku Neuschwanstein →

Romantyczna droga

Romantic Road Photo Runemaker

Romantyczna droga (Romantische Straße) to informacyjny szlak turystyczny o długości ponad 360 km, prowadzony z Würzburga do Szwabii Füssen. Na każdym kroku otwierają się nowe typy alpejskich podnóży, piękne krajobrazy, romantyczne stare budynki. Głównymi punktami trasy Romantische Straßeenstraße jest 26 historycznych miast Niemiec. Autobusy turystyczne kursują wzdłuż Romantycznej Drogi; Możesz jechać samochodem lub pieszo i rowerem, kierując się znakami. Rowery można wypożyczyć w wielu punktach na trasie.

Wszystko o romantycznej drodze →

Niemiecka bajkowa droga

Spiżowa statua „muzyków z Bremy” w budynku ratusza w Bremie, fot. Gaby

Fairytale Road (Deutsche Märchenstraße) to 600-kilometrowa trasa turystyczna prowadzona przez parki przyrody i rezerwaty krajobrazowe, obok niemieckich miast, w których powstali znani gawędziarze. Wzdłuż drogi znajdują się pomniki postaci z legend i bajek z Niemiec. Deutsche Märchenstraße zaczyna się w pobliżu Bremy, przechodzi przez Hesję i ziemie Dolnej Saksonii, rozciąga się wzdłuż Wyżyny Vogelsberskiej, kończy w Hanau, gdzie urodzili się Bracia Grimm. Wzdłuż trasy często odbywają się festiwale dla dzieci, tygodnie bajek i przedstawienia na świeżym powietrzu.

O niemieckiej bajkowej drodze →

Königstein

Twierdza Königstein, fot. Norbert Kaiser

Königstein (Königstein) - legendarna nie do zdobycia twierdza z XI wieku, zbudowana na skale nad Łabą w pobliżu Drezna. Stoi na 240-metrowym wzgórzu ze stromymi zboczami. Długość murów obronnych Königstein wynosi 550 m; uważane są za najdłuższe fortyfikacje w Niemczech. Dzięki przemyślanej lokalizacji, potężnym murom i solidnemu arsenałowi broni forteca Königstein nigdy nie była posłuszna wrogom. Dziś na jego terenie działa Muzeum Historii Wojskowości. U podnóża Festung Königstein, na samym brzegu Łaby, stoi tytułowe stare miasto Königstein.

O fortecy →

Bamberg

Bamberg, fot. Hugo von Schreck

Bamberg (Bamberg) w średniowieczu nazywany był „niemieckim Rzymem”, często porównywany do Wenecji. Miasto stoi na dwóch gałęziach Regnitz, jest penetrowane przez sieć kanałów z mostami. Włoski smak można jednak znaleźć tylko w jednym obszarze - dawnej wiosce rybackiej Mała Wenecja. Znajdują się tam domy z muru pruskiego, balkony są ozdobione skrzynkami kwiatowymi, a zamiast drogi i chodników znajduje się kanał, wzdłuż którego płyną łodzie. Bamberg nie został zniszczony podczas wojny: zamek Alterntern i katedra, ratusz i inne średniowieczne budynki zachowały swój pierwotny wygląd.

Przeczytaj o Bamberg →

Regensburg

Regensburg, fot. Ted-McGrath

Ratyzbona (Ratyzbona) - Bawarskie miasto, założone w 79 roku, ze średniowiecznym historycznym centrum, całkowicie wpisane do rejestru UNESCO. Stoi nad brzegiem Regen i Dunaju. Słynne zabytki Ratyzbony to gotycka katedra św. Piotra, kościół św. Emmerama, kamienny most. Miasto słynie z tradycji piwnych i restauracji: istnieją trzy stare browary, ponad 500 różnych restauracji z kuchnią bawarską i międzynarodową.

Ratyzbona Przewodnik →

Hamburg

Hamburg, fot. Mariano Mantel

Hamburg to wolne miasto, które było częścią Hanzeatyckiej Ligi, wielonarodowej metropolii, największego portu na Elbie. Został założony w 811 r., Kilkakrotnie płonął, został odbudowany, został zniszczony przez wojnę, dlatego zachował kilka średniowiecznych budowli. Większość jego zabytków architektonicznych należy do stylu neorenesansowego i neogotyckiego. Elegancki ratusz i luterański kościół św. Mikołaja zostały zbudowane w XIX wieku, stary targ rybny działa od początku XVIII wieku. Arcydzieło współczesnej architektury, obiekt UNESCO - „statek” Chilihaus w porcie w Hamburgu został zbudowany w XX wieku. Jezioro Alster leży w centrum miasta, na jego brzegach budowane są luksusowe wille. W Hamburgu jest 60 muzeów.

Przewodnik po Hamburgu →

Frankfurt nad Menem

Frankfurt nad Menem, fot. Michael

Frankfurt nad Menem to największe miasto w Hesji, międzynarodowe centrum finansowo-handlowe. Jego atmosfera biznesowa współistnieje z duchem średniowiecza. Nowoczesne wieżowce dzielnicy bankowej są w niesamowitej harmonii z majestatyczną katedrą we Frankfurcie i zespołem budynków na placu Römerberg. Na południowych obrzeżach znajduje się las miejski we Frankfurcie - zadbany naturalny obszar o powierzchni 4800 hektarów z fontanną, stanowiskami archeologicznymi i dziewięcioma jeziorami.

Przewodnik po Frankfurcie nad Menem →

Stuttgart

Stuttgart, fot. Hendrik Schneider

Stuttgart (Stuttgart) - dawna stolica elektora Wirtembergii, obecnie - centrum administracyjne Badenii-Wirtembergii. Miasto stoi w pięknej dolinie nad brzegiem Neckaru. Większość atrakcji koncentruje się na Placu Schillera: tutaj Stary Zamek i Kolegiata, budynek Starego Urzędu z XVI wieku, dwór Princenbau (1678). Muzea historyczne rywalizują z nowoczesnymi muzeami samochodowymi: Muzeum Porsche i kompleksem Mercedes-Benz-Welt.

Przewodnik po Stuttgarcie →

Inne miasta i zabytki Niemiec

Akwizgran
Augsburg
Bad Reichenhall - popularny kurort w Bawarii
Bad Wimpfen
Bad Mergentheim
Baden-Baden
Berlin
Berchtesgaden
Bonn
Vikersheim
Wallerstein - miasto stojące w kraterze starożytnego meteorytu
Weimar
Wildsteig
Wiesbaden
Wuppertal
Würzburg to wolne barokowe miasto nad Menem
Hamburg
Szkice niemieckie. Część III (historia Aleksieja)
Szkice niemieckie. Część IX (historia Aleksieja)
Szkice niemieckie. Część VIII (historia Aleksieja)
Szkice niemieckie. Część X (historia Aleksieja)
Miasto Bochum jest sercem Zagłębia Ruhry.
Schwerin - stolica Meklemburgii-Pomorza Przedniego
Goslar
Dinkelsbühl
Donauwoerth - piękne miasto odtworzone z ruin
Dortmund - miasto kontrastów
Drezno
Dusseldorf
Ingolstadt
Historyczne centrum Stralsundu
Jena - starożytne miasto w Turyngii
Jena University
Katedra św. Dziewica Maryja w Hildesheim
Dzielnica Schnor w Bremie
Kolonia
Kreglingen
Landsberg am Lech - najmłodsze miasto na „drodze romantyków”
Lauda-Königshofen
Lubeka jest stolicą Ligi Hanzeatyckiej.
Ludwigsburg
Margrave Opera House
Memmingen
Klasztor Niedersburg w Pasawie. Gisela Węgierskie miejsce pochówku - królowe i opactwa
Klasztor św. Magnusa w Essen
Muzeum Mercedesa w Stuttgarcie. Samochody jako część niemieckiej historii
Muzeum czołgów. Munster
Monachium
Nasyp muzeów. Frankfurt nad Menem
Niemieckie Muzeum Bożonarodzeniowe
Nerdlingen - stolica miski ryżu
Norymberga
Oberammergau - perła Bawarii
Oberwesel
Peiting
Kościół pielgrzymkowy we wsi Vis
Park rozrywki „Kraina fantazji” w Bruhl
Pasawa
Plac Römerberg we Frankfurcie
Poczdam
Regensburg
Röttingen - miasto wina i zegara słonecznego
Jarmarki bożonarodzeniowe w Niemczech. Top 10 najpiękniejszych
Romantyczna droga - popularna trasa
Kiełkować
Rothenburg ob der Tauber
Rothenburg ob der Tauber - „śpiące miasto” z bajki
Rottenburg Museum of Dolls and Toys. Wycieczka do dzieciństwa
Rottenbuch
Najwęższa ulica na świecie - Sproyerhofstrasse
Stare Miasto - Münzenberg
Tauberbischofsheim
Ulm
Feuchtwangen
Frankfurt nad Menem
Frankfurt nad Odrą
Friedberg (Bawaria)
Essen
Halblech
Harburg
Hohenfurch - wioska pasterska u podnóża Alp
Schwangau - Swan Village
Schillingsfurst
Schongau - starożytne miasto w Górnej Bawarii
Stuttgart
Elspe
Erfurt
Essen

Obejrzyj wideo: CO NIEMCY MYŚLĄ O POLSCE? REPARACJACH WOJENNYCH? CC (Kwiecień 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

Terracina - nadmorski kurort pod Rzymem
Regiony Włoch

Terracina - nadmorski kurort pod Rzymem

Terracina to małe miasteczko w środkowych Włoszech, w regionie Lacjum pod Rzymem. Jest tak starożytny, że można tu znaleźć przedmioty sztuczne znacznie starsze niż sam Rzym. Ponadto piaszczyste wybrzeża Terraciny są myte przez ciepłe i czyste wody Morza Tyrreńskiego, co czyni go cudownym kurortem nadmorskim.
Czytaj Więcej
Livorno - miasto portowe w północnych Włoszech
Regiony Włoch

Livorno - miasto portowe w północnych Włoszech

Livorno to włoskie miasto położone na północno-zachodnim wybrzeżu Półwyspu Apenińskiego. To duże miasto portowe, znane od XVI wieku. Większość urlopowiczów znajduje się w Livorno w drodze do bardziej popularnych miast Toskanii - Florencji, Pizy lub Lukki. Niemniej jednak, jeśli los przywiózł cię na jeden dzień do tego włoskiego miasta, masa interesujących zabytków Livorno z łatwością pozwoli ci zanurzyć się w zwykłym włoskim życiu.
Czytaj Więcej
Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić
Regiony Włoch

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić

Od doskonałego wykonania produktów biurowych i rzemieślniczych po złoto i skórę, Florencja jest idealnym miejscem dla wymagających klientów. BlogoItaliano próbował znaleźć kilka pomysłów, gdzie pójść, aby kupić to, co oferuje Florence. Aby kupić rzeczy i artykuły gospodarstwa domowego, które są dostępne dla zwykłych śmiertelników, powinieneś najechać ulice wokół Piazza della Repubblica, takie jak na przykład Via Calimala.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej