Wenecja

Karnawał w Wenecji w 2019 roku

Ostatni miesiąc zimy we Włoszech to mieszanka nieskrępowanej i żarliwej zabawy, uśmiechów, tańców i zawodów, które przynosi jeden z najpopularniejszych karnawałów nie tylko w kraju słońca i wina, ale na całym świecie.

Z roku na rok karnawał w Wenecji przyciąga tysiące turystów, którzy chcą zanurzyć się w niesamowitej atmosferze wakacji i bajek. To jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń roku, nie tylko dla Wenecji, ale dla całych Włoch.

Podczas karnawału na ulicach jednego z najbardziej romantycznych miast na świecie można spotkać czarującego dandysa ubranego w luksusowy kolorowy garnitur lub biznesmena, który wyróżnia się z tłumu nie dyplomatą, ale „anonimową” maską.

  • Zalecamy przeczytanie: jak wynająć mieszkanie w Wenecji

Data tego wyjątkowego wydarzenia zmienia się z roku na rok i zależy bezpośrednio od Środy Popielcowej, jednego ze świąt Kościoła katolickiego, którego datę określa się co roku.

Zgodnie z tradycją karnawał w Wenecji rozpoczyna się 12 dni przed Środą Popielcową: dniem, w którym wierzący rozpoczynają Wielki Post, który potrwa czterdzieści pięć dni.

Nazwę tę nadano do dziś ze względu na stary obrzęd, podczas którego głowy spowiedników posypano popiołem na znak odpuszczenia grzechów, a kapłan powiedział następujące słowa: „Z prochu wyszedł, a wrócisz do prochu”.

W 2019 roku karnawał w Wenecji odbędzie się od 16 lutego do 5 marca.

Nadszedł czas, aby zapoznać się ze wszystkimi szczegółami i zarezerwować bilet do magicznego miasta na wodzie. Co czeka Wenecjan i gości miasta w 2019 roku?

Tematyka karnawału w 2016 r. Zbiegła się w czasie z wystawą Milan Expo 2015 „Feeding the Planet. Energy for Life” („Nutrire il Pianeta. Energia per la Vita”) i brzmiała „Najsmaczniejsze wakacje na świecie!” („La festa piu 'golosa del mondo”).

Wkrótce znajdziesz się w samym centrum zabawy, w otoczeniu wesołych Wenecjan i turystów.

Na placach miasta będzie pełno ogromnej liczby kostiumów i uśmiechów: odbędą się tam karnawałowe procesje, występy i przedstawienia.

Zaplanowano ceremonię otwarcia karnawału w Wenecji 18 godzin 16 lutego 2019 r i odbędzie się w obszarze Cannareggio, gdzie każdy może również skosztować kuchni weneckiej.

I już 17 lutego o 11:00 mieszkańcy i goście miasta będą mogli podziwiać wspaniałe widoki: prawdziwa procesja łodzi odbędzie się wzdłuż wielkiego weneckiego kanału.

23 lutego o 14:30 teatr otworzy się na Piazza di San Marco - głównej scenie całego karnawału, gdzie odbędzie się więcej niż jeden spektakl. Oprócz ustalonego programu Wenecjanie i turyści będą mogli uczestniczyć w licznych kreatywnych wieczorkach i konkursach.

Tego samego dnia od 16:00 w dzielnicy Mestre odbędzie się wiele pokazów ulicznych.

24 lutego o 15:30 na Placu Świętego Marka wybierze najlepszą maskę.

Zakończenie festiwalu w 2019 r. Zaplanowano na 5 marca o 21:00.

Szczegółowy program festiwalu można znaleźć tutaj: www.carnevale.venezia.it lub tutaj: www.venice-carnival-italy.com.

Karnawał w Wenecji to niezapomniane przeżycie. Nie przegap swojej szansy na beztroską zabawę, a nawet szaleństwo!

Obejrzyj wideo: Karnawał w Wenecji 2019 - relacja Onetu. OnetNews (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Wenecja, Następny Artykuł

Bazylika Santa Maria in Aracheli
Włochy

Bazylika Santa Maria in Aracheli

Santa Maria in Aracheli to piękna bazylika na Kapitolu. Prowadzą do niego wielkie schody, stworzone jako znak wyzwolenia Rzymu z zarazy. Kościół został zbudowany w VI wieku na miejscu świątyni Junona, tej samej, w której żyły gęsi, które uratowały Rzym przed Galami. I to nie wszystko! Michał Anioł i Donatello, kolumny ze starych (przedchrześcijańskich) świątyń Rzymu i ...
Czytaj Więcej
Wróć do Salerno: część II
Włochy

Wróć do Salerno: część II

Tak więc, drodzy czytelnicy, kiedy ostatni raz spacerowaliśmy po historycznym centrum nadmorskiego Salerno, cieszyliśmy się pięknem promenady, Villa Comunale i teatru Verdi. Cóż, teraz możesz zafundować sobie coś smacznego. Ale hej, miej trochę cierpliwości i nie idź do pierwszego baru lub osterii, na którą się natkniesz.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi
Włochy

Galeria Uffizi

Galeria prezentuje nieocenione dzieła Leonarda „Adoracja Trzech Króli” i „Zwiastowanie”; Jedynym znaczącym obrazem Michała Anioła jest tondo przedstawiające Świętą Rodzinę. Muzeum Uffizi ma najbardziej pouczającą na świecie kolekcję obrazów Botticellego. Na tle Galerii Uffizi (Galleria degli Uffizi), Galeria Uffizi (Galleria degli Uffizi) jest najsłynniejszym florenckim muzeum sztuki.
Czytaj Więcej
Bazylika San Giovanni in Laterano
Włochy

Bazylika San Giovanni in Laterano

Bazylika Laterańska to Katedra Rzymska, „Basilica maior” z krzesłem biskupa i tronem papieża. Oto jedna ze starożytnych relikwii chrześcijańskich - Skała Świętego Mikołaja (Święte Schody), wzdłuż której Chrystus wstąpił na sąd Piłata. Bazylika św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano (Bazylika San Giovanni in Laterano), fot. R4all Katedra św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano lub Bazylika Laterańska (Bazylika San Giovanni in Laterano - Bazylika San Giovanni in Laterano) spotyka kolosalną orientalną fasadę w 1735 r., Alessandro Galilea.
Czytaj Więcej