Planowanie podróży

Wizy do Włoch dla obywateli Ukrainy

Wizy do Włoch dla Ukraińców i obywateli innych narodowości, którzy mają prawo pobytu na Ukrainie, są otwierane w ambasadzie włoskiej w Kijowie. Aby uprościć procedurę, wystarczy wypełnić wniosek o otwarcie wszystkich kategorii wiz we włoskim centrum składania wniosków wizowych.

Wymagania dotyczące dokumentów dotyczących włoskiej wizy dla obywateli Ukrainy

praktycznie nie ma różnic w pakiecie dokumentów niezbędnych do otwarcia wizy Schengen w ambasadach innych krajów. Różnice w gromadzeniu dokumentów można zaobserwować przy składaniu wniosków o różne kategorie wiz. Standardowy pakiet dokumentów obejmuje:

 • Formularz wniosku ze zdjęciem w formacie paszportowym, wypełniony drukowanymi literami w języku angielskim lub włoskim i opatrzony podpisem osobistym. W przypadku nieletnich kwestionariusz jest wypełniany osobno, poświadczony podpisem rodziców lub opiekunów. (Formularze wniosku można uzyskać w ciągu tygodnia roboczego w ambasadzie włoskiej w Kijowie lub wydrukować bezpośrednio ze stron Centrum Wizowego lub Ambasady).
 • 2 kolorowe zdjęcia w formacie 3,5 x 4,5 cm (wykonane przed zastosowaniem, na białym tle).
 • Międzynarodowy paszport, którego okres ważności na koniec wizy trwa 3 miesiące (w paszporcie wydanym nie wcześniej niż 10 lat temu, z minimum dwiema pustymi stronami; paszporty o przedłużonym okresie ważności nie są akceptowane).
 • Anulowano dostępne zagraniczne paszporty lub ich kserokopie. (Ten warunek nie jest obowiązkowy, ale udzielenie zawartych w nich wiz będzie dowodem na terminowy powrót turysty z podróży, co zwiększy jego szanse na otwarcie wizy).
 • Wewnętrzny paszport i kopie jego stron.
 • Oryginał i kopia zaproszenia z danymi osobowymi oraz podpis strony zapraszającej dla osób podróżujących na zaproszenie obywateli Włoch wraz z kopią paszportu identyfikującego osobę zapraszającą lub obcokrajowców uprawnionych do pobytu w kraju (Рermésso di soggiorno), a także dokumenty potwierdzające ich więzi rodzinne .
 • Zaświadczenie o zatrudnieniu na firmowym papierze firmowym ze wszystkimi danymi kontaktowymi organizacji; stanowisko, doświadczenie zawodowe, wynagrodzenie, z terminem nieprzekraczającym 1 miesiąca przed złożeniem wniosku.
 • Oryginał i kopie wypełnionych stron zeszytu roboczego, jego pierwsza i ostatnia strona z tłumaczeniem na angielski lub włoski. Dla pracowników kontraktowych oryginał i kopia umowy z pracodawcą. Osoby pracujące w organizacjach prywatnych składają oświadczenie o dochodach, oryginały i kopie umowy o pracę, książkę pracy oraz zaświadczenie o rejestracji pracodawcy, poświadczone jego podpisem i pieczęcią urzędową.
 • Emeryci i renciści przekazują z funduszu emerytalnego oryginały i kopie księgi emerytalnej, wyciąg z naliczonych emerytur za ostatnie 6 miesięcy
 • Dzieci i uczniowie w wieku szkolnym - zaświadczenie z miejsca nauki, oryginały i kopie ucznia oraz dziennik ocen.
 • Prywatni przedsiębiorcy - oryginał i kopia dowodu rejestracyjnego, rachunek zysków i strat (ostatnie 6 miesięcy).
 • Dokumenty przedstawiające gwarancje finansowe dla wnioskodawcy: oświadczenie o stanie rachunku bankowego, oryginały i kopie karty kredytowej lub czeki podróżne oraz pokwitowanie ich zakupu, gwarancja bankowa (fidejussione bancaria).
 • Rezerwacja hotelu dla osób podróżujących samodzielnie, ze wskazaniem adresu, danych kontaktowych hotelu, okresu zamieszkania lub oryginału oraz kopii umowy najmu i dokumentu potwierdzającego opłacenie wynajmu mieszkania we Włoszech. Jednocześnie wynajmujący musi przedstawić oświadczenie gwarantujące pobyt osobom ubiegającym się o wizę, do wniosku dołączona jest kopia dowodu osobistego wynajmującego.
 • Potwierdzenie rezerwacji biletów lub ich oryginałów w obie strony. Jeśli podróż jest planowana samochodem, wymagane są oryginały i kopie dowodu rejestracyjnego pojazdu, ubezpieczenie zielonej karty, prawo jazdy. Wynajęty samochód będzie również wymagał oryginałów i kopii umowy najmu pojazdu.
 • Oryginał i kopia polisy ubezpieczeniowej obejmującej całą podróż z marginesem co najmniej 15 dni, z sumą ubezpieczenia 30 000 euro.

Wiza do Włoch dla obywateli Ukrainy, którzy nie ukończyli 18 lat, może zostać wydana po spełnieniu dodatkowych wymagań dotyczących dokumentów:

 • W przypadku braku własnych dokumentów podróży dane dziecka ze zdjęciem są wprowadzane do paszportu jednego z rodziców, oryginał i kopia strony (z danymi dziecka) paszportu rodzica są przesyłane wraz z paczką dokumentów.
 • Oryginał i kopia aktu urodzenia wraz z tłumaczeniem (jeżeli nazwiska rodziców i dziecka nie pasują do siebie, należy przedstawić dodatkowe dokumenty dotyczące zmiany nazwisk poświadczone przez apostille).
 • Oryginał i kopia zezwolenia notarialnie poświadczonego przez notariusza na podróż za granicę od obojga rodziców, niezależnie od tego, czy dziecko jedzie samotnie, z rodzicami, czy z jednym z nich (zezwolenie na podróż musi być apostillowane i zalegalizowane tłumaczenie).

Opłata wizowa do Włoch

Wysokość opłaty konsularnej dla Ukraińców ubiegających się o uzyskanie wizy turystycznej do Włoch wynosi 35 euro. Opłatę można uiścić w oddziale bankowym znajdującym się bezpośrednio w Visa Application Center.

Opłata wizowa do Włoch nie płać:

 • dzieci poniżej 6 lat
 • osoby utrzymujące stosunki rodzinne w krajach UE (przed drugim pokoleniem), opiekunowie lub stosunki rodzinne
 • osoby, zgodnie z porozumieniem w sprawie uproszczenia procedury wizowej (studenci, naukowcy, których wyjazd ma cele humanitarne, edukacyjne i edukacyjne; osoby niepełnosprawne i osoby im towarzyszące, uczestnicy wydarzeń kulturalnych lub sportowych o zasięgu międzynarodowym).

Ambasada Włoch na Ukrainie zastrzega sobie prawo do zażądania dodatkowej dokumentacji. Ponadto wszystkie dokumenty ukraińskiego pochodzenia muszą być przetłumaczone na angielski lub włoski.

Od 2012 r. Wnioski o ubieganie się o wizę włoską dla Ukraińców będą prowadzone przez włoską ambasadę na Ukrainie we współpracy z VMS za pośrednictwem nowego włoskiego centrum składania wniosków wizowych w Kijowie, zlokalizowanego pod adresem: ul. Kruglouniversitetskaya, 3-5 Tel .: +380 44 2203200

Sieć: www.italyvms.com.ua

Harmonogram: od poniedziałku do piątku: 08.30-15.30.

Po umówieniu wnioski są przyjmowane bezpośrednio w Sekcji Wizowej Ambasady.

Ambasada i konsulat Włoch w Kijowie

Adres: ul. Yaroslavov Val, 32b, Kijów, 01901
Tel .: +380 44 2303100, 2303101, 2303102
Faks: +380 44 2303125, 2302877
Email: chroniony emailem chroniony mailem
Sieć: //www.ambkiev.esteri.it

Departament Wizowy

Tel .: +380 44 2303101, +38 044 2303 123
faks: +380 44 2303125

Harmonogram ambasady włoskiej w Kijowie

Poniedziałek-czwartek: 09.00-13.30, 15.00-18.30
Piątek: 09.30-13.30, 14.30-16.30

Korespondent konsularny na zachodniej Ukrainie
Adres: ul. Dudaeva, 2/6, Lwów, 79005
Tel .: +38 032 2614559
E-mail: chroniony e-mailem

Obejrzyj wideo: Ukraina Chce PRZYŁĄCZENIA do Polski! Włochy REZYGNUJĄ z Sankcji na Rosję. WIADOMOŚCI (Styczeń 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Planowanie podróży, Następny Artykuł

Pałac Senatorów
Włochy

Pałac Senatorów

Renesansowy Pałac Senatorski został zbudowany na Wzgórzu Kapitolu, zaprojektowany przez Michała Anioła. Dziś mieści się w nim Ratusz Rzymu. Pałac Senatorów z Placu Kapitolu To, co dziś znajduje się w Pałacu Senatorów W Rzymie na Wzgórzu Kapitolu znajduje się Pałac Senatorów (Palazzo Senatorio) - stworzenie wielkiego Michała Anioła.
Czytaj Więcej
Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii
Włochy

Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii

W Rzymie ty i twoje dzieci możecie podróżować w czasie. Time Elevator - „Time Lift”, atrakcja kinowa. Atrakcja kinowa Time Elevator Rome O Czasie Winda w Rzymie W Rzymie ty i twoje dzieci możecie wybrać się w podróż w czasie. Time Elevator - cudowna „Time Lift”, atrakcja kinowa, która znajduje się obok Piazza Venezia.
Czytaj Więcej
Wenecja
Włochy

Wenecja

Wenecja to miasto wspaniałych pałaców i malowniczych kanałów, ożywionych baśni i romantycznych kochanków. „Serenissima” (pogodny) - tak nazywała się Wenecja w średniowieczu. Wenecja (Venezia), Collin Key Venice (Venezia) - jedno z najpiękniejszych miast na świecie, położone w lagunie weneckiej. Kiedy słyszysz nazwę miasta, przychodzi na myśl: wąskie kręte kanały, malownicze mosty, gondole i gondoliery, wejścia do domów, które prowadzą bezpośrednio do wody ... Ale opisu Wenecji nie można sprowadzić do standardowej liczby miejsc turystycznych, miasto jest wyjątkowe pod każdym względem.
Czytaj Więcej
Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu
Włochy

Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu

Plac Wenecki jest jednym z głównych placów Rzymu, centrum turystycznego. Spacer po nim przez długi czas nie zadziała, ponieważ w pobliżu jest podjazd i duża koncentracja turystów. Od placu do Koloseum jest Fori Imperiali Street, do Placu Świętego Piotra - Victor Emmanuel Avenue i zaczyna się główna ulica handlowa Corso ze sklepami i butikami.
Czytaj Więcej