Jak się tam dostać

Jak dostać się z Mediolanu do Florencji

Szybkim pociągiem można dotrzeć z Mediolanu do Florencji w zaledwie 1 godzinę i 50 minut. Jeśli zajmiesz się biletami z wyprzedzeniem, możesz je kupić za jedyne 18 euro. Dłuższym i nie zawsze tańszym sposobem jest autobus.

Odległość z Mediolanu do Florencji wynosi 323 km. Wskazówki dotyczące optymalnej logistyki i pomysłów na podróż można znaleźć poniżej.

Pociągiem

Szybkie pociągi ItaloTreno z Mediolanu do Florencji odjeżdżają co godzinę z dworca centralnego (Milano Centrale).

Jeśli planujesz podróż do Florencji tylko na jeden dzień, radzę odejść rano pociągami o 07:35 lub 08:35. Po 1 godzinie i 50 minutach będziesz w centralnej stacji we Florencji (Firenze Santa Maria Novella).

Koszt biletów w pierwszej klasie (Prima) zaczyna się od 25 euro. Druga, ale także dość wygodna klasa kosztuje od 18 euro w jedną stronę.

Znajdziesz przydatne artykuły:

  • Jak spędzić dzień we Florencji - Radzę zarezerwować wycieczkę z profesjonalnym przewodnikiem
  • Co robić 3 dni we Florencji
  • Wakacje we Florencji z dziećmi
  • Gdzie zjeść prawdziwy florencki stek

Możesz wrócić z Florencji do Mediolanu pociągiem wieczornym o 19:25.

Jeśli z jakiegoś powodu nie ma dla Ciebie biletów odpowiednich dla ItaloTreno, przejdź do strony Trenitalia - ich pociągi z czerwoną strzałką (Frecciarossa) również często jeżdżą na tej trasie.

  • Minusy coachingu: koszt jest zawsze wyższy lub taki sam, strona jest ciągle głupia, skomplikowana rejestracja, pociągi często się spóźniają.

Autobusem

Bezpośredni autobus z Mediolanu do Florencji odjeżdża z dworca autobusowego Lampugnano lub przystanku San Donato (linia metra M3) i zajmuje około 4 godzin. Jeśli zajmiesz się biletem z góry, możesz go kupić od przewoźnika Flixbus.ru nawet za 7 euro. Bilety kosztują średnio od 10 do 14 euro.

Autobus przyjeżdża do Florencji na przystanku Villa Costanza, z którego na przykład dotarcie do katedry Duomo (La Cattedrale di Santa Maria del Fiore) zajmuje około 33 minut. Wsiądź do tramwaju linii T 1.3 w kierunku Careggi-Ospedale, po 13 przystankach wysiądź w Alamanni - Stazione - jest to prawie centrum miasta, skąd można dojść do głównych atrakcji.

Samochodem

Samochodem jedź z Mediolanu do Florencji na co najmniej 4 godziny. Przeczytaj artykuł o parkowaniu we Florencji, aby uniknąć problemów i grzywien. Z interesujących tras polecam 2 opcje:

  1. Mediolan - Parma - Modena - Bolonia - Florencja (optymalne na 2-4 dni)
  2. Mediolan - Genua - wzdłuż wybrzeża Liguryjskiego - parkujemy w La Spezia - jedziemy pociągiem tunelem do Parku Narodowego Cinque Terre - Lucca - Piza - Montecatini-Terme - Florencja (idealny na 3-7 dni)

Po przylocie na lotnisko Malpensa można wynająć samochód (Aeroporto di Milano-Malpensa) lub Bergamo (Aeroporto di Bergamo-Orio al Serio).

Mam nadzieję, że możesz łatwo dostać się do Florencji z Mediolanu iz powrotem. Z przyjemnością odpowiem na twoje pytania w komentarzach.

Obejrzyj wideo: Florencja - jak zwiedzić ją najtaniej? (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Bazylika Santa Maria in Aracheli
Włochy

Bazylika Santa Maria in Aracheli

Santa Maria in Aracheli to piękna bazylika na Kapitolu. Prowadzą do niego wielkie schody, stworzone jako znak wyzwolenia Rzymu z zarazy. Kościół został zbudowany w VI wieku na miejscu świątyni Junona, tej samej, w której żyły gęsi, które uratowały Rzym przed Galami. I to nie wszystko! Michał Anioł i Donatello, kolumny ze starych (przedchrześcijańskich) świątyń Rzymu i ...
Czytaj Więcej
Wróć do Salerno: część II
Włochy

Wróć do Salerno: część II

Tak więc, drodzy czytelnicy, kiedy ostatni raz spacerowaliśmy po historycznym centrum nadmorskiego Salerno, cieszyliśmy się pięknem promenady, Villa Comunale i teatru Verdi. Cóż, teraz możesz zafundować sobie coś smacznego. Ale hej, miej trochę cierpliwości i nie idź do pierwszego baru lub osterii, na którą się natkniesz.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi
Włochy

Galeria Uffizi

Galeria prezentuje nieocenione dzieła Leonarda „Adoracja Trzech Króli” i „Zwiastowanie”; Jedynym znaczącym obrazem Michała Anioła jest tondo przedstawiające Świętą Rodzinę. Muzeum Uffizi ma najbardziej pouczającą na świecie kolekcję obrazów Botticellego. Na tle Galerii Uffizi (Galleria degli Uffizi), Galeria Uffizi (Galleria degli Uffizi) jest najsłynniejszym florenckim muzeum sztuki.
Czytaj Więcej
Bazylika San Giovanni in Laterano
Włochy

Bazylika San Giovanni in Laterano

Bazylika Laterańska to Katedra Rzymska, „Basilica maior” z krzesłem biskupa i tronem papieża. Oto jedna ze starożytnych relikwii chrześcijańskich - Skała Świętego Mikołaja (Święte Schody), wzdłuż której Chrystus wstąpił na sąd Piłata. Bazylika św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano (Bazylika San Giovanni in Laterano), fot. R4all Katedra św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano lub Bazylika Laterańska (Bazylika San Giovanni in Laterano - Bazylika San Giovanni in Laterano) spotyka kolosalną orientalną fasadę w 1735 r., Alessandro Galilea.
Czytaj Więcej