Kultura

Miss Włoch, 75 lat historii w jednym kalendarzu

Dwanaście ujęć wychwala piękno ostatnich zwycięzców konkursu najbardziej uroczych przedstawicieli pięknej połowy Włoch

„Miss Italy stale się rozwija, nie kończy się na tym i świętuje 75. rocznicę z wielką rozmachem i entuzjazmem” - powiedziała Patrizia Mirigliani, córka słynnego założyciela konkursu, która zmarła w 2011 roku, skomentowała pomysł stworzenia kalendarza ze zdjęciami na 2014 rok. Nowe wydanie będzie rodzajem krótkiego opowiadania historii ostatnich zwycięzców, zawierające najbardziej żywe zdjęcia z poprzednich dziesięciu projektów.

Tego ekskluzywnego kalendarza nie znajdziesz na sprzedaż, nie będzie nagości, a także nie oczekuje się masowej reklamy - będzie można ją zobaczyć tylko na oficjalnej stronie konkursu. Pomysł opracowania kalendarza tylko z wybraną laureatką konkursu Miss Włochy przyszedł z samą Patricią Mirigliani w 2003 roku. Następnie główną bohaterką sesji zdjęciowej była Francesca Chillemi, którą sfotografował Lorenzo Bringheli. Od tego czasu co roku młode królowe do wyjątkowej kolekcji są uwieczniane przez uznanych mistrzów fotografii i młodych talentów.

Na przykład projekt 2013 „Wizerunek kobiety. Styl życia” odzwierciedla społeczną rolę kobiet w trendach mody od kilku dekad.

Główny bohater wydania, Giusy Buscemi (Giusy Buscemi), który okazał się nie tylko modelką, ale wspaniałą aktorką, przedstawił ironiczne popularne obrazy od lat 40. do współczesności w nieco ironicznym duchu. Fotograf Claudio Porcarelli (Claudio Porcarelli) pokazał, że „gra” trwa, wszystko się zmienia, tak jak dzieje się to w naturze przez cały rok. Do zdjęć o wartości niemal dokumentalnej wykorzystano modele, które stały się symbolami epoki: prace Sióstr Fontany i Chanel, Diora i Paco Rabana, Versace, Mary Quant, Yves Saint Laurenta, „kwiatowych dzieci” lat 70., Giorgio Armaniego i Valentino .

Miss Włoch 2013

Mimo tegorocznej gorącej debaty wokół tego wydarzenia, kiedy centralna włoska firma telewizyjna RAI postanowiła zrezygnować z konkursu, Miss Italy pozostaje częścią włoskiej kultury. W końcu piękno i smak włoskich kobiet są znane i szanowane na całym świecie.

Obejrzyj wideo: Q&A nr 3, czyli czy poprawiać nauczycieli? Po Cudzemu (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Kultura, Następny Artykuł

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić
Regiony Włoch

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić

Od doskonałego wykonania produktów biurowych i rzemieślniczych po złoto i skórę, Florencja jest idealnym miejscem dla wymagających klientów. BlogoItaliano próbował znaleźć kilka pomysłów, gdzie pójść, aby kupić to, co oferuje Florence. Aby kupić rzeczy i artykuły gospodarstwa domowego, które są dostępne dla zwykłych śmiertelników, powinieneś najechać ulice wokół Piazza della Repubblica, takie jak na przykład Via Calimala.
Czytaj Więcej
Kurort Rapallo we Włoszech: co zobaczyć i jak się dostać
Regiony Włoch

Kurort Rapallo we Włoszech: co zobaczyć i jak się dostać

Jeden z największych i najpopularniejszych kurortów wybrzeża Liguryjskiego znajduje się 30 km na południowy wschód od Genui. Miasto o ponad tysiącletniej historii, od średniowiecznej placówki chroniącej zatokę przed piratami, w połowie XIX wieku stało się modnym kurortem. Z tego artykułu dowiesz się, z czego wyróżnia się Rapallo, co tu zobaczyć i jak łatwo dostać się do ośrodka.
Czytaj Więcej
Bolzano - niemieckie miasto w północnych Włoszech
Regiony Włoch

Bolzano - niemieckie miasto w północnych Włoszech

Miasto Bolzano (Bolzano, Bozen) jest centrum prowincji o tej samej nazwie w północnych Włoszech, znanej również jako stolica Południowego Tyrolu. Miasto znajdowało się na granicy trzech stanów: Szwajcarii, Austrii i Włoch i wchłaniało kulturę i kolor każdego z nich. Oficjalnie mówi w dwóch językach (włoskim i niemieckim), przygotowuje dania kuchni niemieckiej, austriackiej i włoskiej, a zabytki Bolzano sprawiają, że jest on inny niż inne miasto w północnych Włoszech.
Czytaj Więcej