Kultura

Miss Włoch, 75 lat historii w jednym kalendarzu

Dwanaście ujęć wychwala piękno ostatnich zwycięzców konkursu najbardziej uroczych przedstawicieli pięknej połowy Włoch

„Miss Italy stale się rozwija, nie kończy się na tym i świętuje 75. rocznicę z wielką rozmachem i entuzjazmem” - powiedziała Patrizia Mirigliani, córka słynnego założyciela konkursu, która zmarła w 2011 roku, skomentowała pomysł stworzenia kalendarza ze zdjęciami na 2014 rok. Nowe wydanie będzie rodzajem krótkiego opowiadania historii ostatnich zwycięzców, zawierające najbardziej żywe zdjęcia z poprzednich dziesięciu projektów.

Tego ekskluzywnego kalendarza nie znajdziesz na sprzedaż, nie będzie nagości, a także nie oczekuje się masowej reklamy - będzie można ją zobaczyć tylko na oficjalnej stronie konkursu. Pomysł opracowania kalendarza tylko z wybraną laureatką konkursu Miss Włochy przyszedł z samą Patricią Mirigliani w 2003 roku. Następnie główną bohaterką sesji zdjęciowej była Francesca Chillemi, którą sfotografował Lorenzo Bringheli. Od tego czasu co roku młode królowe do wyjątkowej kolekcji są uwieczniane przez uznanych mistrzów fotografii i młodych talentów.

Na przykład projekt 2013 „Wizerunek kobiety. Styl życia” odzwierciedla społeczną rolę kobiet w trendach mody od kilku dekad.

Główny bohater wydania, Giusy Buscemi (Giusy Buscemi), który okazał się nie tylko modelką, ale wspaniałą aktorką, przedstawił ironiczne popularne obrazy od lat 40. do współczesności w nieco ironicznym duchu. Fotograf Claudio Porcarelli (Claudio Porcarelli) pokazał, że „gra” trwa, wszystko się zmienia, tak jak dzieje się to w naturze przez cały rok. Do zdjęć o wartości niemal dokumentalnej wykorzystano modele, które stały się symbolami epoki: prace Sióstr Fontany i Chanel, Diora i Paco Rabana, Versace, Mary Quant, Yves Saint Laurenta, „kwiatowych dzieci” lat 70., Giorgio Armaniego i Valentino .

Miss Włoch 2013

Mimo tegorocznej gorącej debaty wokół tego wydarzenia, kiedy centralna włoska firma telewizyjna RAI postanowiła zrezygnować z konkursu, Miss Italy pozostaje częścią włoskiej kultury. W końcu piękno i smak włoskich kobiet są znane i szanowane na całym świecie.

Obejrzyj wideo: Q&A nr 3, czyli czy poprawiać nauczycieli? Po Cudzemu (Marzec 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Kultura, Następny Artykuł

Termy (Claudius Therme)
Niemcy

Termy (Claudius Therme)

Aby całkowicie się zrelaksować, udaj się do tego luksusowego spa położonego w Reinpark obok stacji kolejki linowej. Łaźnie termalne (Claudius Therme) Aby całkowicie się zrelaksować, udaj się do tego luksusowego spa położonego w Reinpark obok stacji kolejki linowej. Baseny zewnętrzne i kryte są wypełnione naturalną wodą mineralną.
Czytaj Więcej
Galeria dawnych mistrzów
Niemcy

Galeria dawnych mistrzów

Galeria dawnych mistrzów to obowiązkowe miejsce w Dreźnie. Z przyjemnością zobaczysz obrazy wielkich malarzy, tak znanych z książek i reprodukcji. W języku rosyjskim jest przewodnik audio. Galeria starych mistrzów (Gemäldegalerie Alte Meister), fot. Sokleine Galeria starych mistrzów (Gemäldegalerie Alte Meister) w Dreźnie to znana na całym świecie kolekcja unikatowych obrazów od renesansu po barok.
Czytaj Więcej
Nowa Galeria Narodowa
Niemcy

Nowa Galeria Narodowa

Od 2015 r. Nowa galeria narodowa została zamknięta z powodu napraw. Budowa ma trwać cztery lata. Nowa Galeria Narodowa (Neue Nationalgalerie), fot. Marc Fray Unikalne dziedzictwo kulturowe starannie zachowane w berlińskich muzeach nigdy nie przestaje zadziwiać. Jednym z nich jest Nowa Galeria Narodowa (Neue Nationalgalerie), perła słynnego Forum Kultury (Кulturforum).
Czytaj Więcej
Muzeum Bodego
Niemcy

Muzeum Bodego

Muzeum Bode odwiedzane jest rzadziej niż inne muzea. I to dobrze. Nie zatłoczone tutaj. Praktycznie jesteś sam ze starożytnością, sztuką i architekturą. Nie ma eksponatów „hitowych”, ale istnieje doskonała kolekcja średniowiecznego „naiwnego” i drewnianego niemieckiego gotyku. Piękna kolekcja figurek z brązu - plastikowych, „pełnych” i urzekających.
Czytaj Więcej