Biznes i ekonomia

Dyrektor Finansowy Apple będzie Włochem

Dyrektor finansowy Apple Peter Oppenheimer odchodzi z firmy we wrześniu tego roku, jego wolne miejsce zajmie jego zastępca Luca Maestri. W oświadczeniu dotyczącym takiej przetasowania rzecznik Apple Tim Cook zauważa:

„Peter był dyrektorem finansowym przez ostatnią dekadę. W tym czasie roczne przychody firmy wzrosły od 8 do 171 miliardów dolarów. „Jego umiejętności menedżerskie i duże doświadczenie zawodowe znacznie przyczyniły się do sukcesu Apple, nie tylko w dziedzinie finansów”.

Tim Cook nie zapomniał wyrazić uznania dla Maestri, który zastąpi Oppenheimera:

„Kiedy go zatrudniliśmy, wiedzieliśmy, że powinien zastąpić Petera. Luke już wniósł znaczący wkład w Apple i szybko zyskuje szacunek wśród swoich kolegów”.

Dla Maestri spotkanie to jest oczywiście kluczowym testem, ale włoski menedżer ma silne ramiona. Przed dołączeniem do Yabloko Maestri pracował już na podobnej pozycji, którą wkrótce objął: w Xerox do 2011 roku. Wcześniej w historii Luke wymienił Nokia Siemens Networks i General Motors. Jeśli chodzi o Apple, tutaj stanie się kolejnym kamykiem w lawinie zmian w kierownictwie wyższego szczebla, które stały u początków firmy w latach 90.

„Przed dołączeniem do Apple w 2013 r. Maestri pracował jako dyrektor finansowy w Nokia Siemens Networks i Xerox. Menedżer rozpoczął karierę w General Motors i spędził 20 lat studiując i zdobywając doświadczenie w dziedzinie finansów w Ameryce, Azji i Europie. W GM został członkiem zespołu, który utworzył przedstawicielstwa firmy w regionie Azji i Pacyfiku, w tym inwestycje w produkcję w Chinach i Tajlandii. Z powodzeniem poradził sobie z rolą dyrektora finansowego grupy, która zrestrukturyzowała działalność fabryk w Brazylii i Argentynie, gwarantując im powrót do rentowności. Jego ostatnim stanowiskiem w GM był dyrektor finansowy całego regionu europejskiego, który zgromadził 45 krajów o rocznym dochodzie netto w wysokości około 45 miliardów dolarów ”.

Taki opis Luke Maestri został podany przez urzędników Apple.

Maestri rozpocznie nowe obowiązki w czerwcu. Teraz 50 lat (1 mniej niż Oppenheimer), Włoch mieszkał w siedmiu krajach i mówi w trzech językach. Przez całe życie był przekonany, że jego los ma stać się numerem jeden w dziedzinie finansów. Z urodzenia Rzymianin, w Rzymie, Maestri otrzymał dyplom z ekonomii na Uniwersytecie Luiss, a następnie opuścił Włochy, przenosząc się z USA do Tajlandii i z Brazylii do Szwajcarii.

Obejrzyj wideo: Bedoes & Kubi Producent ft. Koldi, Young Multi, Beteo - Delfin (Styczeń 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Biznes i ekonomia, Następny Artykuł

Najlepsze platformy widokowe we Florencji
Florencja

Najlepsze platformy widokowe we Florencji

Smukłe dzwonnice kościołów, blanki średniowiecznego palazzo, czerwone dachówki domów, nad którymi marmurowy blask katedry, zwieńczony wspaniałą kopułą Brunelleschi ... Patrząc na Florencję przynajmniej raz z lotu ptaka, zakochujesz się w mieście raz na zawsze.
Czytaj Więcej
Kościół San Lorenzo we Florencji
Florencja

Kościół San Lorenzo we Florencji

Jeśli nagle, będąc we Florencji, chcesz odwiedzić miejsce spoczynku ostatniego klanu Medyceuszy, odwiedź kościół św. Wawrzyńca (Basilica di San Lorenzo). I choć ten surowy budynek nie znajduje się w najbardziej prestiżowym miejscu miasta i jest niedokończony, to z pewnością zasługuje na uwagę.
Czytaj Więcej
Dzwonnica Giotta we Florencji
Florencja

Dzwonnica Giotta we Florencji

W sercu włoskiej Florencji podróżnicy mogą podziwiać najbardziej niezwykłą katedrę w całej Europie - Santa Maria del Fiore. Mówiliśmy już o zachwytach samej katedry, teraz warto zwrócić uwagę na inny wspaniały budynek, który jest częścią kompleksu florenckiej katedry - dzwonnicę Giotto.
Czytaj Więcej
3 dni we Florencji - idealny plan wakacji
Florencja

3 dni we Florencji - idealny plan wakacji

Jeśli Rzym zachwyca monumentalnością, starożytnymi budowlami, bogactwem kościołów i starożytną historią, to Florencja jest miastem dla tych, którzy są zakochani w sztuce i są zainteresowani renesansem. Podczas pobytu we Florencji Stendhal opisał szczególny stan fizyczny, którego sam doświadczył: zawroty głowy i szybkie bicie serca, które występuje u osoby z obfitości otaczającego piękna i dzieł sztuki.
Czytaj Więcej