Biznes i ekonomia

Dyrektor Finansowy Apple będzie Włochem

Dyrektor finansowy Apple Peter Oppenheimer odchodzi z firmy we wrześniu tego roku, jego wolne miejsce zajmie jego zastępca Luca Maestri. W oświadczeniu dotyczącym takiej przetasowania rzecznik Apple Tim Cook zauważa:

„Peter był dyrektorem finansowym przez ostatnią dekadę. W tym czasie roczne przychody firmy wzrosły od 8 do 171 miliardów dolarów. „Jego umiejętności menedżerskie i duże doświadczenie zawodowe znacznie przyczyniły się do sukcesu Apple, nie tylko w dziedzinie finansów”.

Tim Cook nie zapomniał wyrazić uznania dla Maestri, który zastąpi Oppenheimera:

„Kiedy go zatrudniliśmy, wiedzieliśmy, że powinien zastąpić Petera. Luke już wniósł znaczący wkład w Apple i szybko zyskuje szacunek wśród swoich kolegów”.

Dla Maestri spotkanie to jest oczywiście kluczowym testem, ale włoski menedżer ma silne ramiona. Przed dołączeniem do Yabloko Maestri pracował już na podobnej pozycji, którą wkrótce objął: w Xerox do 2011 roku. Wcześniej w historii Luke wymienił Nokia Siemens Networks i General Motors. Jeśli chodzi o Apple, tutaj stanie się kolejnym kamykiem w lawinie zmian w kierownictwie wyższego szczebla, które stały u początków firmy w latach 90.

„Przed dołączeniem do Apple w 2013 r. Maestri pracował jako dyrektor finansowy w Nokia Siemens Networks i Xerox. Menedżer rozpoczął karierę w General Motors i spędził 20 lat studiując i zdobywając doświadczenie w dziedzinie finansów w Ameryce, Azji i Europie. W GM został członkiem zespołu, który utworzył przedstawicielstwa firmy w regionie Azji i Pacyfiku, w tym inwestycje w produkcję w Chinach i Tajlandii. Z powodzeniem poradził sobie z rolą dyrektora finansowego grupy, która zrestrukturyzowała działalność fabryk w Brazylii i Argentynie, gwarantując im powrót do rentowności. Jego ostatnim stanowiskiem w GM był dyrektor finansowy całego regionu europejskiego, który zgromadził 45 krajów o rocznym dochodzie netto w wysokości około 45 miliardów dolarów ”.

Taki opis Luke Maestri został podany przez urzędników Apple.

Maestri rozpocznie nowe obowiązki w czerwcu. Teraz 50 lat (1 mniej niż Oppenheimer), Włoch mieszkał w siedmiu krajach i mówi w trzech językach. Przez całe życie był przekonany, że jego los ma stać się numerem jeden w dziedzinie finansów. Z urodzenia Rzymianin, w Rzymie, Maestri otrzymał dyplom z ekonomii na Uniwersytecie Luiss, a następnie opuścił Włochy, przenosząc się z USA do Tajlandii i z Brazylii do Szwajcarii.

Obejrzyj wideo: Bedoes & Kubi Producent ft. Koldi, Young Multi, Beteo - Delfin (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Biznes i ekonomia, Następny Artykuł

Wakacje nad jeziorem Maggiore: atrakcje i wille
Włoskie jeziora

Wakacje nad jeziorem Maggiore: atrakcje i wille

Lago Maggiore (włoski: Lago Maggiore) jest jednym z czterech wielkich włoskich jezior. Dosłowne tłumaczenie nazwy zbiornika brzmi jak „duże jezioro”. I to jest prawdziwa prawda. Położone na samej górze „buta” Lago Maggiore myje swoje wody ziemiami włoskimi i szwajcarskimi. Osłonięte przez pasmo górskie Alp przed ostrym wpływem świata zewnętrznego, Maggiore słynie z doskonałego łagodnego klimatu, czystych wód i zapierających dech w piersiach widoków.
Czytaj Więcej
Jezioro Como: atrakcje, wille, hotele, jak się dostać
Włoskie jeziora

Jezioro Como: atrakcje, wille, hotele, jak się dostać

Na północy Lombardii, bardzo blisko granicy szwajcarskiej, leży jezioro Como (włoskie: Lago di Como). Jak klejnot, wody Como błyszczą na krawędzi gór alpejskich. Niezwykle głębokie i bajecznie piękne jezioro uwielbiają oryginalni Włosi i liczni goście z kraju. Górskie krajobrazy otoczone puszystymi chmurami są źródłem inspiracji dla pisarzy, artystów i pracowników przemysłu filmowego.
Czytaj Więcej
Jezioro Iseo
Włoskie jeziora

Jezioro Iseo

W ramach włoskich atrakcji, wraz z dużymi „kamieniami”, takimi jak jezioro Maggiore, Garda i Como, świeci kolejny szmaragd - Lago di Iseo (po włosku: Lago d'Iseo). Fani włoskich gór bardzo doceniają wysokie kurorty, kuszące białymi czapami śnieżnymi i ekstremalnymi rodzajami rekreacji. Jednak nawet najbardziej aktywny turysta nie oprze się pięknu i krystalicznej czystości górskich jezior.
Czytaj Więcej