Planowanie podróży

Mapa kolei włoskich - trasy pociągów we Włoszech

Jednym z najlepszych sposobów na odkrycie Włoch jest pociąg. W przeciwieństwie do niektórych krajów w Europie, włoska usługa kolejowa jest zorganizowana jak zegar, dlatego może być dobrą alternatywą nawet dla tych podróżnych, którzy są przyzwyczajeni do wynajętego samochodu.

System kolei we Włoszech - Jest bardzo rozwinięty i tańszy niż większość kolei w Europie. Być może ktoś się nie zgodzi i powie, że jedynym normalnym sposobem, aby zobaczyć Włochy w całości, jest samochodem, ale gwarantujemy, że włoskie koleje wystarczą, aby zapewnić cały miesiąc wrażeń z wizytą we wszystkich kluczowych punktach na kontynencie. Na przykład tylko pociąg z Turynu do Wenecjiprzechodzi przez wiele wyjątkowych miast, w tym Mediolan, Weronę i Padwę.

Użyj Mapa kolejowa Włochzaplanować wakacje. Pokazuje najważniejsze włoskie miasta i łączące je linie kolejowe.

Mapa kolei włoskich

Ciemniejsze kolory na mapie wskazują linie dużych prędkości, takie jak Eurostar i IC (międzymiastowe). Z kolei pomarańczowe linie wskazują wolniejsze trasy lokalne.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat sieci kolejowe Włoch powinieneś sprawdzić stronę Omio dawnego GoEuro, która zawiera informacje o połączeniach kolejowych nie tylko we Włoszech, ale w całej Europie. Charakterystyczną cechą witryny jest to, że zawiera dane nie tylko głównych operatorów kolejowych, ale także mniejszych firm, których bilety z reguły są znacznie tańsze.

Włoskie podróże koleją i bilety

Jak zauważyliśmy powyżej, podróż koleją we Włoszechzwykle kosztują mniej niż w innych krajach europejskich. Większość turystów, którzy wybierają ten środek transportu, często kupuje bilety od punktu do punktu. Jeśli jednak planujesz podróżować na duże odległości lub przerwać podróż na kilka etapów, warto pomyśleć o zakupie karnetu - tzw. Przepustka Inter Rail Włochy. Możesz uzyskać więcej informacji o nim tutaj.

Warto również zwrócić uwagę na opcję InterRail Global Train Pass, jeśli podróż wykracza poza Włochy i obejmuje kilka krajów europejskich. Pamiętaj jednak, że karty podróżne są przeznaczone dla podróżnych gotowych do aktywnego użycia i mogą być całkowicie nieopłacalne w przypadku podróży jednorazowych. Zawsze ma również sens wyjaśnienie, czy karta podróżna dotyczy mieszkańców twojego kraju, ponieważ istnieją pewne ograniczenia.

Z drugiej strony, jeśli nie potrzebujesz karty podróży, to podczas pobytu we Włoszech możesz kupić bilet kolejowy bezpośrednio na stacjach w kasach biletowych lub specjalnych automatycznych kioskach. Inną rzeczą jest to, że taki zakup może wiązać się z pewnym problemem. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku biletów na pociągi dużych prędkości, w których często wymagana jest rezerwacja miejsca.

Ponadto na popularnych trasach często zdarza się, że wszystkie bilety można kupić z wyprzedzeniem, a na sprzedaż na stacji albo wcale nie są one dostępne, albo dostępna jest tylko klasa premium, co kosztuje znacznie więcej. Aby lepiej zrozumieć, co możesz spotkać na stacji, zalecamy krótki film poniżej:

Z powodu tych wszystkich punktów wielu podróżnych woli mieć bilety w kieszeni przed wyruszeniem w podróż. Jednym z najprostszych sposobów zapewnienia zakupu takich biletów jest strona internetowa Omio, na której można sprawdzić harmonogram i kupić bilety z automatyczną rezerwacją miejsc.

Przydatne artykuły na temat kolei we Włoszech:

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Planowanie podróży, Następny Artykuł

San Remo we Włoszech: między Genuą a Niceą
Regiony Włoch

San Remo we Włoszech: między Genuą a Niceą

San Remo to wspaniały nadmorski kurort położony na zachodnim wybrzeżu Włoch w regionie Ligurii. Ze względu na łagodny klimat miejscowość wypoczynkowa może przyjmować turystów przez cały rok, zawsze panuje tu atmosfera zabawy i świętowania. San Remo we Włoszech słynie z malowniczej przyrody, obfitości jasnych kwiatów i zieleni, doskonałych plaż, doskonałych sklepów.
Czytaj Więcej
Zabytki Sardynii: 10 najciekawszych miejsc. Część I.
Regiony Włoch

Zabytki Sardynii: 10 najciekawszych miejsc. Część I.

Sardynia to wyspa położona dość daleko od kontynentalnych Włoch. Z tego powodu zarówno warunki klimatyczne, jak i cechy kulturowe są zupełnie inne niż tradycyjnie włoskie. Większość wyspy zajmują malownicze plaże otoczone dziwacznymi klifami, gajami oliwnymi i orzechowymi, różnymi naturalnymi i historycznymi zabytkami Sardynii, powodującymi ciągłe zainteresowanie turystów z całego świata.
Czytaj Więcej
5 najbardziej malowniczych miast nad jeziorem Como
Regiony Włoch

5 najbardziej malowniczych miast nad jeziorem Como

Na granicy Włoch i Szwajcarii w malowniczym regionie Lombardii u podnóża gór alpejskich leży jezioro Como, zachwycające swoim pięknem. Przez stulecia Jezioro Como inspirowało pisarzy, artystów, kompozytorów, filmowców. To miejsce wybrało także wiele celebrytów naszych czasów: George Clooney, Madonna, Ronaldinho i inni.
Czytaj Więcej