Niemcy

Precel - klasyczny niemiecki precel

„Precel” lub „Brezel” to niemiecki precel. Jest to tradycyjny rodzaj wypieków, rozpowszechniony w południowych regionach Niemiec: Badenia-Wirtembergia i Bawaria. Niemieccy piekarze wytwarzają wspaniałe produkty chlebowe od XIII wieku. Produkcja pasków do staników w Niemczech zawsze była traktowana ze szczególną powagą. Wszystko było uregulowane: kunszt kulinarnych specjalistów pozwolił upiec, a nawet kształt sprytnie skręconej pętli precla.

Precel Szwabski

„Precel” lub Brezel (Brezel) zwany niemieckim preclem. Jest to tradycyjny rodzaj wypieków, rozpowszechniony w południowych regionach Niemiec: Badenia-Wirtembergia i Bawaria. Niemieccy piekarze wytwarzają wspaniałe produkty chlebowe od XIII wieku.

Produkcja pasków do staników w Niemczech zawsze była traktowana ze szczególną powagą. Wszystko było uregulowane: kunszt kulinarnych ekspertów, którym pozwolono piec, a nawet kształt sprytnie skręconej pętli precla.

Te subtelności stały się przyczyną wielu legend otaczających historię produktu. Nawiasem mówiąc, w nim nie tylko forma jest oryginalna - jej wyjątkowy smak sody i piękna brązowa skorupa są uzyskiwane w specjalny sposób gotowania. Przygotowanie precla przed wysłaniem do pieca zanurza się w 36% roztworze zasady alkalicznej sodu. W języku niemieckim alkalia nazywa się - Laugen, więc precel ma także inną nazwę - „Laugenbrezel”.

Bawarski Bretzel

Opowieści o wynalazku aparatu ortodontycznego różnią się w pewnych szczegółach. Wspominają różne wydarzenia, miejsca, postacie. Forma do pieczenia jest związana z wizerunkiem dłoni złożonej na piersi, jakby do modlitwy. Słowo „Brezitella” pochodzi ze staroniemieckiego i jest tłumaczone jako „ręce”. „Brachiatellium” - tak zwane ręce po łacinie; „braccio” - mówią po włosku. „Ramiona” są cienkimi końcami precla; pogrubiona część nazywana jest „ciałem” lub „żołądkiem”.

Klasa mistrzowska

Istnieje legenda, w której budzący grozę władca daje ostatnią szansę winnemu piekarzowi. Musi wynaleźć chleb, przez który jego pan „ujrzy słońce trzy razy”. Jeśli spojrzysz na słońce przez bretzel, stanie się jasne, co mieli na myśli gawędziarze. W preclu znajdują się trzy dziury.

Precel - klasyczny niemiecki precel

Te same sprzeczne interpretacje istnieją wokół alkalicznej recepty. W jednej wersji legendy kot wepchnął gotowe ciasto do koryta z alkalicznym roztworem przygotowanym do mycia naczyń. W innej tradycji ludowej - zrobił to głupi kucharz, myląc alkalia z syropem.

Istnieje inna współczesna legenda o Bretzelu. Są słone ciasteczka „niemieckiej” marki w postaci małych precli. (W Stanach Zjednoczonych produkty te nazywane są „preclami”). Mówi się, że właśnie z takim preclem Bush Jr. zadławił się w Ameryce. Po tym niefortunny prezydent stracił przytomność, upadł i został bardzo zraniony.

O prymat paska piersiowego walczą dwie prowincje: Szwabia i Bawaria. Być może dlatego fabuły opowieści ludowych są tak różne. Każda z prowincji piecze produkty własnej formy.

Bawarski Bretzel - prawie okrągłe „dłonie” i „ciało” chleba są wykonane z tej samej grubości.

At precel szwabski gruby „brzuch”, a „ramiona” są cienkie. Jest obszerny i wykonuje się na nim nacięcie w celu rozbicia skorupy.

Precel - klasyczny niemiecki precel

Bretzel posypuje się grubą solą - takie precle podaje się z piwem. Ogólnie rzecz biorąc, istnieje wiele opcji dla tego produktu. Fantazja niemieckich piekarzy jest niewyczerpana. Precle mogą być nie tylko słone - są też desery, słodkie opcje. I piecze się je z tartym serem i plasterkami kiełbasy; posypane sezamem i dyniami. Możesz kupić gotowe mrożone półprodukty w sklepie i piec bretzel w domu w piekarniku.

Precel - klasyczny niemiecki precel

Obejrzyj wideo: Domowe precle :: HD (Styczeń 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

Pałac Senatorów
Włochy

Pałac Senatorów

Renesansowy Pałac Senatorski został zbudowany na Wzgórzu Kapitolu, zaprojektowany przez Michała Anioła. Dziś mieści się w nim Ratusz Rzymu. Pałac Senatorów z Placu Kapitolu To, co dziś znajduje się w Pałacu Senatorów W Rzymie na Wzgórzu Kapitolu znajduje się Pałac Senatorów (Palazzo Senatorio) - stworzenie wielkiego Michała Anioła.
Czytaj Więcej
Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii
Włochy

Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii

W Rzymie ty i twoje dzieci możecie podróżować w czasie. Time Elevator - „Time Lift”, atrakcja kinowa. Atrakcja kinowa Time Elevator Rome O Czasie Winda w Rzymie W Rzymie ty i twoje dzieci możecie wybrać się w podróż w czasie. Time Elevator - cudowna „Time Lift”, atrakcja kinowa, która znajduje się obok Piazza Venezia.
Czytaj Więcej
Wenecja
Włochy

Wenecja

Wenecja to miasto wspaniałych pałaców i malowniczych kanałów, ożywionych baśni i romantycznych kochanków. „Serenissima” (pogodny) - tak nazywała się Wenecja w średniowieczu. Wenecja (Venezia), Collin Key Venice (Venezia) - jedno z najpiękniejszych miast na świecie, położone w lagunie weneckiej. Kiedy słyszysz nazwę miasta, przychodzi na myśl: wąskie kręte kanały, malownicze mosty, gondole i gondoliery, wejścia do domów, które prowadzą bezpośrednio do wody ... Ale opisu Wenecji nie można sprowadzić do standardowej liczby miejsc turystycznych, miasto jest wyjątkowe pod każdym względem.
Czytaj Więcej
Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu
Włochy

Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu

Plac Wenecki jest jednym z głównych placów Rzymu, centrum turystycznego. Spacer po nim przez długi czas nie zadziała, ponieważ w pobliżu jest podjazd i duża koncentracja turystów. Od placu do Koloseum jest Fori Imperiali Street, do Placu Świętego Piotra - Victor Emmanuel Avenue i zaczyna się główna ulica handlowa Corso ze sklepami i butikami.
Czytaj Więcej