Sławni Włosi i Włosi

Miuccia Prada Bianchi

Miuccia Prada Bianchi to uznana włoska projektantka i projektantka mody, jedna z najbogatszych kobiet na świecie, wnuczka Mario Prada, założycielka marki Prada w 1913 roku.

Biografia

Miuccia Prada urodziła się 10 maja 1949 r. W Mediolanie. Był to czas zmiany fundamentów arystokratycznych w świecie mody, przemysłowcy szybko się bogacili i dzięki rosnącej fortunie mogli wejść do każdych drzwi. Atmosfera czasu, w którym dorastała dziewczynka, różniła się od tej, w której jej roztropny dziadek, milioner, zrobił fortunę.

Mario Prada zmarł, gdy dziewczynka miała 9 lat, a firmą kierowała matka Miucci - Louise (Luise).

W dzieciństwie i młodości Miuccia uwielbiała eksperymentować ze swoim wizerunkiem. Ubrała się w stroje różnych stylów i bardzo rozbawioną młodą fashionistkę. Wizerunek hipisa, etno-styl, futuryzm w ubraniach - wszystko wypróbowała zamożna dziedziczka domu mody. Nie zastanawiała się, jak bardzo pasuje jej wybrany obraz, dzięki zestawom Miucci stworzyła sobie nastrój.

Nauka i życie przed ....

Po ukończeniu szkoły dziewczynka nie spieszyła się z kontynuowaniem rodzinnej tradycji i rozrzedzeniem świata mody świeżymi pomysłami. Poszła na uniwersytet w Mediolanie i zaczęła studiować nauki polityczne. Dziedziczna sprawa wydawała się jej głupotą, stratą czasu.

W 1970 r. Miuccia ukończył uniwersytet, aw 1972 r. Obronił dwie rozprawy doktorskie i został doktorem nauk politycznych i filozoficznych. Dołącza do partii komunistycznej, aktywnie uczestnicząc w ruchu na rzecz ochrony praw kobiet.

W 1973 r. Miuccia zdecydował się na nowy kierunek działalności, studiując pantomimę w Teatro Picco, gdzie przez pięć lat opanował bezsłowną formę sztuki scenicznej.

Firma rodzinna to kwestia życia

W 1978 r. Miuccia przejęła stery firmy „Prada Sp.A”. Nie jest jeszcze gotowa porzucić swoje poglądy na modę, a orientacja polityczna jej myśli przejawia się dość wyraźnie w pierwszych stworzonych modelach.

Seksowne gorsety i głębokie dekolty, zdaniem początkującego projektanta mody, nie są głównym warunkiem urody kobiety. Atrakcyjność słabszej płci powinna wyrażać się w zachowaniu i edukacji.

Jednak z biegiem czasu branża mody zaczyna kusić spadkobierczynię domu Prady. Miuccia zdaje sobie sprawę, że dzięki kolekcjom może przekazywać swoje pomysły opinii publicznej i tworzyć określone nastroje.

Ważne spotkanie

W czasie, gdy Miuccia była u steru marki Prada, firma tworzyła skórzane torby, akcesoria podróżne i kosmetyczne. Nawet wtedy produkty były rozpoznawalne we Włoszech, a niektórzy producenci próbowali sfałszować udaną etykietę.

W 1978 roku na targach dziewczyna poznała jednego z takich przedsiębiorców z Toskany (Toscana) - Patrizio Bertelli (Patrizio Bertelli). Projektant był właścicielem własnej fabryki wyrobów skórzanych, miał wiele przydatnych kontaktów i znajomych. Jej produkty były sprzedawane nie tylko we Włoszech, ale także na rynkach europejskich.

Spotkanie z odnoszącym sukcesy przedsiębiorcą otworzyło przed Pradą nowe możliwości. Miuccia i Patrizio zawarli umowę o wspólnej produkcji pod marką Prada.

W 1978 roku musical Twentieth Century zainspirował Miucci do nowej kolekcji torebek, aw 1979 roku pierwszy samodzielny butik został otwarty na 57th Street w Nowym Jorku.

Rozwój firmy i rodziny

 • W 1979 roku pierwsza kolekcja butów Prada została zaprezentowana publiczności;
 • W 1984 roku powstał słynny plecak Miuccia Prada z nylonu, który jest przedmiotem pożądania wszystkich fashionistek i kobiet mody;
 • W 1987 r. Para projektantów ogłosiła zamiar zawarcia legalnego małżeństwa. Ich wzajemna sympatia i owocna wspólna współpraca zachęciły do ​​podjęcia takiej decyzji. Rok później rodzi się pierwszy spadkobierca Lorenza;
 • Miuccia nie przestała pracować nawet mając syna. Efektem jej pracy była pierwsza kolekcja odzieży damskiej prêt-à-porter zaprezentowana w 1989 roku. Oprócz sukienek w kolekcji znalazły się nowe modele butów i akcesoriów. Krytycy dwuznacznie podjęli próbny krok, nazywając go surowym, ale zauważając obecność ukrytego potencjału;
 • W 1990 r. Małżonkowie urodzili drugiego syna - Giulio, a w tym samym roku małżonek i mentor Miucci - Patrizio Bertelli opracowuje i przygotowuje do pokazania pierwszej kolekcji „Prada” dla mężczyzn. Tym razem modele przyciągnęły jeszcze większą uwagę, okazały się bardziej skuteczne niż w kolekcji dla kobiet;
 • W 2000 roku projektanci opracowali pierwszą kolekcję okularów;
 • W 2004 roku pierwszy zapach od Prady został wprowadzony na świat.

Bertelia stała się dla Miucci nie tylko partnerem biznesowym, ale także motorem całego biznesu. Dziś nie wyobraża sobie firmy bez udziału małżonka. To on miał swój udział w tworzeniu ogromnej sieci butików Prada, czerpał zyski z każdej kolekcji swojej żony, a także sprawiał, że nowe marki były rozpoznawalne i poszukiwane.

Zdobywając popularność na Zachodzie, w Europie, Ameryce Północnej i Azji, emblemat trójkąta Prada stał się znakiem stylu i jakości. Nad kolekcjami pracowali tacy projektanci jak Azzedine Alaya, Jil Sander, Fendi, Helmut Lang i inne znane osobistości.

Marki i nowe kierunki

Poszerzenie asortymentu produktów stopniowo prowadzi projektantów domu mody „Prada” do stworzenia zupełnie nowej marki. Staje się „Miu Miu”. Ta nazwa nazywa się najbliższymi przyjaciółmi i krewnymi Miucci. Nowy kierunek prostych kolorów i stylów został opracowany w 1992 roku dla młodych ludzi, którzy chcą nosić modne ubrania, ale nie mogą sobie pozwolić na wydawanie na to fantastycznych pieniędzy. Najpierw trafiła do sprzedaży odzież damska, a potem męska.

Pierwsze show wywołało burzę rozkoszy wśród potencjalnych nabywców i niezadowolenie krytyków. Uważali, że polityka cenowa marki nie odpowiada elitarnej polityce domu mody Prada, ale prezentacja modeli w Londynie i Nowym Jorku spełniła oczekiwania projektantów. Sprzedaż zaczęła rosnąć w niesamowitym tempie.

Dystrybucja kolekcji Miu Miu przez sieć Prada pomogła nowej marce szybko zyskać uznanie dużej liczby fanów.

Nie zatrzymując się na tym, w 1997 r. Dżinsowa linia Prada Linea Rossa została zaprezentowana publiczności, aw 1998 r. Linia Prada Sport była odzieżą sportową i rekreacyjną.

W 1999 roku Prada i Donatella Versace opracowali mundur dla brytyjskiej drużyny piłkarskiej Manchester United.

Nagrody

Pierwsza kolekcja marki Miu Miu przyniosła Miucche nagrodę Rady Projektantów Mody American International Award, oryginalnego Oscara dla projektantów.

Prada została laureatem nominacji „Najlepszy projektant akcesoriów” i „Najlepszy projektant zagraniczny”.

 • W 1998 r. Projektant otrzymał włoską nagrodę Leonardo Quality Award (The Leonardo Qualità Italia).
 • W 2007 roku zwycięzcą magazynu o tapetach został zwycięzca nagrody Wallpaper - Design Award.
 • W 2010 roku Prada otrzymała American Academy Award w Rzymie za swój wkład w sztukę.
 • W 2015 r. Otrzymała Order Zasługi dla Republiki Włoskiej (Ordine al merito della Repubblica Italiana).

Ciekawe fakty

Za każdym razem pod koniec pokazu swoich kolekcji Miuccia Prada, jak inni projektanci mody, nie przechodzi do końca wybiegu. Wchodzi na wybieg i natychmiast chowa się za zasłonami. Takie zachowanie jest podyktowane niechęcią projektanta do konkurowania z ładnymi modelami.

Prada House monitoruje sieci społecznościowe i zawsze zaprasza najsłynniejszych blogerów na pokazy swoich kolekcji.

W 1995 r. Miuccia i Patrizio założyli Fundację Sztuki Współczesnej Prada, która stała się najbardziej znacząca we Włoszech.

Obecnie Prada ma ponad 250 sklepów zlokalizowanych w 65 krajach na całym świecie.

Według magazynu Forbes w 2005 r. Miuccia Prada znajduje się na szczycie listy najbogatszych ludzi na świecie, z majątkiem wynoszącym trzy miliardy dolarów.

W 10. numerze Love Magazine fotografowie Marcus Pigotti i Mert Alas (Mert Alas i Marcus Piggotti) robili zdjęcia Miucci Pradzie, w której była modelką.

Kilka głównych sklepów Prady to ogromne, nowoczesne budynki. Na przykład w Stanach Zjednoczonych architektem sklepu był Rem Koolhaas, aw Tokio biuro architektoniczne nauczycieli Harvarda, Jacquesa Herzoga i DeMeurona.

Cytaty

 1. „Nienawidzę mówić o sobie”.
 2. „Wiem, że przypadkowe spotkania są jedynym sposobem na powiedzenie prawdy. Wiem, że moda to sposób na podbicie innych i nie poddawanie się. Wiem, że nigdy nie będę nosić niczego turkusowego. A może założę go jutro. Wiem, że moja ścieżka jest trudna i interesująca jak nigdy wcześniej. Wiem, że kino dało mi tyle samo, co czytanie książek, a znacznie więcej niż malarstwo. Wiem, że przepis na moją pracę to właściwa kombinacja pomysłów. Wiem, że sztuka współczesna jest potrzebna do zrozumienia życia ”.
 3. „... staram się uczynić mężczyzn bardziej wrażliwymi, a kobiety silniejszymi”.
 4. „Kiedy zaczynałem, moda była dla mnie najgorszą aktywnością, lewicową feministką. Wydawało mi się, że tworząc rzeczy, robiłem coś mało istotnego. Potem chciałem zaangażować się w politykę. Teraz próbuję zachęcić Pradę do udziału w różnych wydarzeniach niemodnych. ”
 5. „Piękno bez inteligencji jest po pierwsze świeże, a po drugie krótkotrwałe”.
 6. „Lubię się ubierać jak zakonnica. W dyskretnych ubraniach czujesz się tak łatwo i zrelaksowany. ”
 7. „Moda narzuca stereotypowe piękno. Staram się to naprawić. ”
 8. „Robienie tego, czego wszyscy oczekują od ciebie - oznacza to, że nie robisz nic nowego”.
 9. „Nie oddzielam mody od wszystkiego, co mnie interesuje w życiu. Tak długo sobie tego zabroniłem, aż pewnego dnia zapytałem: ale właściwie dlaczego?
 10. „Czas, aby kobiety porzuciły miękkość i nie bały się walczyć o swoje prawa”.

Obejrzyj wideo: Prada - Designer Biography - Miuccia Prada - Videofashion Vault (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Sławni Włosi i Włosi, Następny Artykuł

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce
Społeczeństwo

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce

Według włoskich tabloidów kobieta trzymała zwłoki matki we własnej domowej lodówce, regularnie otrzymując emeryturę zmarłej starej kobiety. Tak straszna rzecz uderzyła w policję w małym miasteczku Borgomanero, położonym w regionie Novara. Ta straszna historia „ujawniła się” po mieszkańcach jednego z domów zwanych karetką Tiziana Devecchi, 62-letnią kobietą, która nie czuła się dobrze i nie mogła otworzyć drzwi, które były zamknięte od wewnątrz.
Czytaj Więcej
Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy
Społeczeństwo

Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy

Ktokolwiek nie widział UFO na niebie nad Włochami: mężczyźni i kobiety, dzieci i emeryci, piloci samolotów pasażerskich, wojskowi, a nawet kapłani. Tylko w zeszłym roku siedem słonecznych obiektów zostało zauważonych w słonecznym kraju, aw ciągu ostatnich 4 lat UFO pojawiło się na terytorium kraju ponad 55 razy!
Czytaj Więcej