Planowanie podróży

Pociągi we Włoszech: bilety, opłaty, jak kupić

Połączenie kolejowe na Półwyspie Apenińskim jest dobrze rozwinięte: sieć kolejowa obejmuje wszystkie kluczowe miasta, a pociągi we Włoszech kursują zgodnie z harmonogramem, opóźnienia i opóźnienia są niezwykle rzadkie. Należy zauważyć, że przy planowaniu podróży między głównymi miastami Włoch kontynentalnych większość turystów woli podróżować pociągiem: często jest to wygodniejsze i bardziej opłacalne.

Istnieje kilka rodzajów pociągów krajowych kursujących po włoskich kolejach, a także pociągi międzynarodowe Thello.

Rodzaje pociągów

Frecciarossa - Najszybsze pociągi we Włoszech, łączące główne miasta kraju: Rzym, Florencja, Mediolan, Turyn, Bolonię i Neapol. Są to pociągi o wysokim komforcie poruszające się ze średnią prędkością 300 km na godzinę i nie zatrzymujące się (lub tylko minimalnie) na trasie.

Frecciarossa - Superior Train

Pociągi Frecciargento kursuj zarówno na dużych prędkościach, jak i na zwykłych drogach z prędkością do 250 km na godzinę. Łączą stolicę Włoch z Weroną, Wenecją, Brescią, Neapolem, Lecce, Bari, Reggio Calabria.

Pociągi krajowe Frecciabianca łączyć duże i małe miasta, między którymi układane są zwykłe linie kolejowe. Trasy tych pociągów obejmują wybrzeża Morza Adriatyckiego i Morza Tyrreńskiego.

Regionale - pociągi jedno- i dwupiętrowe, które są wygodne do podróżowania na krótkich trasach w obrębie tej samej prowincji.

Noc- wygodne nocne pociągi do poruszania się na duże odległości. Podróż takim pociągiem może znacznie zaoszczędzić czas i pieniądze, które w przeciwnym razie zostałyby wydane na nocleg w hotelach.

Pociągi Frecciabianca kursują między miastami we Włoszech

Bilety kolejowe we Włoszech

BlogoItaliano poświęcił już osobny artykuł na temat zakupu biletów na włoskich kolejach, więc teraz go nie powtórzymy.

Dodajemy tylko, że oprócz samych biletów ci, którzy planują aktywną podróż po kraju z licznymi transferami, mogą również przyjrzeć się możliwości zakupu biletów kolejowych. W niektórych przypadkach może się to okazać bardziej opłacalne niż kupowanie jednorazowych biletów.

Taryfy

Jeśli kupisz bilety na liniach międzymiastowych za pośrednictwem strony internetowej Omio, z pewnością zauważysz, że ostateczna cena biletu w dużej mierze zależy od wybranej taryfy. Dlatego bardziej szczegółowo rozważamy najpopularniejsze taryfy.

Pociąg elektryczny Regionale - kursuje na terenie tej samej prowincji

Taryfa podstawowa (baza) nie zapewnia żadnych zniżek, ale umożliwia wymianę biletu przed wylotem nieograniczoną liczbę razy bez kary.

Taryfa Economi obowiązuje dla wszystkich pociągów i wagonów 1. i 2. klasy i pozwala na zakup biletów ze znaczną zniżką. Takie bilety nie podlegają wymianie i zwrotowi.

Bilety na taryfę Super ekonomi są dość trudne do złapania, ale jeśli masz szczęście, możesz uzyskać maksymalną możliwą zniżkę. Wadą takiego biletu jest brak możliwości zwrotu lub wymiany.

Istnieje również stawka rodzinna dla rodzin, w których jest co najmniej jedno dziecko w wieku poniżej 12 lat, a także stawka grupowa dla grup turystycznych od 10 osób.

Przydatne artykuły:

  • Mapa włoskich kolei i tras pociągów
  • Rozkład jazdy pociągów we Włoszech i kupowanie biletów
  • Włoskie koleje: rzeczy, które musisz wiedzieć, kiedy wybierasz się w podróż

Obejrzyj wideo: Ile kosztowała nas podróż po Europie z przyczepą kempingową? (Kwiecień 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Planowanie podróży, Następny Artykuł

Terracina - nadmorski kurort pod Rzymem
Regiony Włoch

Terracina - nadmorski kurort pod Rzymem

Terracina to małe miasteczko w środkowych Włoszech, w regionie Lacjum pod Rzymem. Jest tak starożytny, że można tu znaleźć przedmioty sztuczne znacznie starsze niż sam Rzym. Ponadto piaszczyste wybrzeża Terraciny są myte przez ciepłe i czyste wody Morza Tyrreńskiego, co czyni go cudownym kurortem nadmorskim.
Czytaj Więcej
Livorno - miasto portowe w północnych Włoszech
Regiony Włoch

Livorno - miasto portowe w północnych Włoszech

Livorno to włoskie miasto położone na północno-zachodnim wybrzeżu Półwyspu Apenińskiego. To duże miasto portowe, znane od XVI wieku. Większość urlopowiczów znajduje się w Livorno w drodze do bardziej popularnych miast Toskanii - Florencji, Pizy lub Lukki. Niemniej jednak, jeśli los przywiózł cię na jeden dzień do tego włoskiego miasta, masa interesujących zabytków Livorno z łatwością pozwoli ci zanurzyć się w zwykłym włoskim życiu.
Czytaj Więcej
Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić
Regiony Włoch

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić

Od doskonałego wykonania produktów biurowych i rzemieślniczych po złoto i skórę, Florencja jest idealnym miejscem dla wymagających klientów. BlogoItaliano próbował znaleźć kilka pomysłów, gdzie pójść, aby kupić to, co oferuje Florence. Aby kupić rzeczy i artykuły gospodarstwa domowego, które są dostępne dla zwykłych śmiertelników, powinieneś najechać ulice wokół Piazza della Repubblica, takie jak na przykład Via Calimala.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej