Wenecja

Najpiękniejsze mosty w Wenecji

Wenecja to zaskakująco romantyczne miasto z wieloma przytulnymi budynkami i oddzielającymi je małymi kanałami, w których panuje wyjątkowa atmosfera. Miasto na wodzie oferuje ogromną liczbę atrakcji, które turyści często zapominają o innej cudownej części Wenecji - jej mostach. Wybraliśmy sześć najpiękniejszych i niezwykłych, naszym zdaniem, mostów.

Most Scalzi

Most Ponte degli Scalzi, zaprojektowany przez Eugenio Miozzi, jest jednym z przejść przez Canal Grande. To ten most, przybywający do Wenecji, zobaczysz go pierwszy: znajduje się w pobliżu dworca kolejowego miasta i łączy dwa obszary: Santa Croce i Cannaregio, oddzielone kanałem. Ponte degli Scalzi jest tłumaczony z języka włoskiego jako „most boso”. Według jednej legendy most otrzymał tę nazwę, ponieważ w jego pobliżu mieszkali żebracy, którzy nie mieli dość pieniędzy nawet na buty. Budowa Skaltsi została ukończona w latach 30. XX wieku i od tego czasu kroczyło po niej ponad sto tysięcy stóp mieszkańców i turystów.

Most Wolności

Chociaż ten Most Wolności (Ponte della Liberta) nie wyróżnia się niczym szczególnym, czy to ciekawą historią, czy czymś innym, od społeczności braci znajdujących się w Wenecji, nadal jest wyjątkowy dla miasta, ponieważ łączy go z ziemią, ale jest z dzielnicą Mestre. Utworzony w 1932 r. Przez projekt utalentowanego Eugenio Mioci i otwarty w 1933 r. Na zamówienie Benito Mussoliniego, most stał się symbolem upadku faszystowskiej dyktatury. Rozciąga się na prawie cztery kilometry, co czyni go jednym z najdłuższych, nie tylko w Wenecji, ale w całych Włoszech.

Most Rialto

Most Rialto (Ponte di Rialto) został zbudowany w 1591 roku, nic więc dziwnego, że jest uważany za jeden z najstarszych w Wenecji. Dawno, dawno temu lokalni kupcy, którzy mieszkali w pobliżu, handlowali nim z potęgą i głównymi, rozładowującymi statkami handlowymi, które przybywały z daleka z zagranicznymi ciekawostkami. Minęły setki lat, a życie na Rialto wciąż kipi. Turyści zawsze przyjeżdżają tutaj, aby zrobić zdjęcie z mostu: zapierające dech w piersiach widoki na Rialto.

Most Westchnień

Być może ten most można nazwać jednym z najbardziej znanych w Wenecji. Został zbudowany w 1602 roku z białego marmuru, zaprojektowany przez Antonio Contino, którego wujek był przy okazji autorem mostu Rialto. Pomimo swojej romantycznej nazwy Most Westchnień (Ponte dei Sospiri) ma raczej smutną historię. Łączy budynek Pałacu Dożów, w którym kiedyś odbywały się rozprawy sądowe, oraz więzienie, do którego po procesie wysłano wielu więźniów. Tylko na tym moście skazani mogli rzucić pożegnalne spojrzenie na miasto na wodzie.

Most Pięści

Ponte dei Pugni (Ponte dei Pugni) przetłumaczone z języka włoskiego tłumaczy się jako „most pięści”. Otrzymał to imię z jakiegoś powodu i kryje się za nim ciekawa historia, która wydarzyła się setki lat temu, kiedy wenecka tradycja walki na pięści wciąż istniała. Celem turniejów było wyrzucenie wroga do wody, co nie było bardzo trudne: most nie miał balustrady. A dziś uważni turyści zauważają ślady na moście Kulakov, na którym uczestnicy bitwy stali przed jej rozpoczęciem.

Most ze słomy

Niedaleko wspaniałego Pałacu Dożów słomiany most (Ponte della Paglia) jest rzucany przez kanał. Turyści, którzy tam byli, często pytają, skąd wzięła swoją nazwę, ponieważ słoma zdecydowanie nie była materiałem, kiedy została stworzona. Elegancki most ze słomy ma swoją historię. Lokalni mieszkańcy twierdzą, że tak się nazywa, ponieważ przez wiele stuleci w pobliżu mostu mieszkał kupiec słomy.

Oprócz wspaniałych mostów, które mają własną historię, Wenecja ma również ogromną różnorodność bezimiennych ponte, które również zasługują na uwagę. Dlatego, idąc do miasta na wodzie, uważnie je też przestudiuj: na pewno znajdziesz w tym swój własny zwrot akcji!

Obejrzyj wideo: Wenecja: miasto mostów. Architecture is a good idea (Marzec 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Wenecja, Następny Artykuł

Termy (Claudius Therme)
Niemcy

Termy (Claudius Therme)

Aby całkowicie się zrelaksować, udaj się do tego luksusowego spa położonego w Reinpark obok stacji kolejki linowej. Łaźnie termalne (Claudius Therme) Aby całkowicie się zrelaksować, udaj się do tego luksusowego spa położonego w Reinpark obok stacji kolejki linowej. Baseny zewnętrzne i kryte są wypełnione naturalną wodą mineralną.
Czytaj Więcej
Galeria dawnych mistrzów
Niemcy

Galeria dawnych mistrzów

Galeria dawnych mistrzów to obowiązkowe miejsce w Dreźnie. Z przyjemnością zobaczysz obrazy wielkich malarzy, tak znanych z książek i reprodukcji. W języku rosyjskim jest przewodnik audio. Galeria starych mistrzów (Gemäldegalerie Alte Meister), fot. Sokleine Galeria starych mistrzów (Gemäldegalerie Alte Meister) w Dreźnie to znana na całym świecie kolekcja unikatowych obrazów od renesansu po barok.
Czytaj Więcej
Nowa Galeria Narodowa
Niemcy

Nowa Galeria Narodowa

Od 2015 r. Nowa galeria narodowa została zamknięta z powodu napraw. Budowa ma trwać cztery lata. Nowa Galeria Narodowa (Neue Nationalgalerie), fot. Marc Fray Unikalne dziedzictwo kulturowe starannie zachowane w berlińskich muzeach nigdy nie przestaje zadziwiać. Jednym z nich jest Nowa Galeria Narodowa (Neue Nationalgalerie), perła słynnego Forum Kultury (Кulturforum).
Czytaj Więcej
Muzeum Bodego
Niemcy

Muzeum Bodego

Muzeum Bode odwiedzane jest rzadziej niż inne muzea. I to dobrze. Nie zatłoczone tutaj. Praktycznie jesteś sam ze starożytnością, sztuką i architekturą. Nie ma eksponatów „hitowych”, ale istnieje doskonała kolekcja średniowiecznego „naiwnego” i drewnianego niemieckiego gotyku. Piękna kolekcja figurek z brązu - plastikowych, „pełnych” i urzekających.
Czytaj Więcej