Włochy

Lido di Jesolo

Jeśli już zastanawiasz się, gdzie spędzić następne letnie wakacje, radzę zwrócić uwagę na Lido di Jesolo. Jest to dość młody kurort nadmorski, zaczął się rozwijać w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Miasto położone jest na długiej piaszczystej mierzei i jest myte przez ciepłe wody Morza Adriatyckiego. Przed zimnymi wiatrami północnymi obszar jest niezawodnie chroniony przez Dolomity.

Struktura kurortu

Lido di Jesolo to zasadniczo piętnastokilometrowa piaszczysta plaża, wzdłuż której w rzędach znajdują się hotele różnych gwiazd i kategorii cenowych.

Nie ma tu praktycznie żadnych szczególnie wysokich budynków, głównie hotele są małe i bardzo wygodne, ale są dość ciasne, okno do okna, z reguły w hotelach nie ma zieleni.

W pierwszej linii od plaży są droższe hotele, ale nawet jeśli wybierzesz zakwaterowanie w czwartej linii, dotrzesz na plażę w 5-10 minut, ponadto na płaskim terenie bez zjeżdżalni.

Sama plaża to bardzo szeroki pas miękkiego ciemnożółtego piasku. Nad wodą jest wolne miejsce, a potem są smukłe rzędy leżaków. Policzyliśmy 12 rzędów.

Każdy hotel ma swoje miejsce na plaży i leżaki. Po przybyciu do hotelu otrzymasz kartę wskazującą liczbę i liczbę leżaków. To jest bardzo wygodne. Zawsze masz pewność, że twoje miejsce będzie na ciebie czekało.

Plaża jest codziennie sprzątana, piasek jest zawsze czysty.

Nie trzeba szukać urn, jest ich dużo, są bezpłatne toalety, prysznice, szatnie.

Wejście do wody jest bardzo delikatne i bez niespodzianek, takich jak kamienie, szkło, doły. Woda jest dość czysta, ale nie idealnie przezroczysta i nie tak piękna w kolorze, jak na niektórych żwirowych plażach. Dla miłośników pływania w głębinach lub skoków do wody są długie drewniane mola.

Jeśli cena Twojego hotelu nie obejmuje zapewnienia leżaków na plaży, możesz je wypożyczyć, ale ta przyjemność nie jest tania. Możesz znaleźć miejsce na bezpłatnej „dzikiej” plaży, ale jest ich niewiele, są niezwykle rzadkie, musisz być przygotowany, że będziesz musiał przejść 1-2 kilometry wzdłuż wybrzeża.

W pobliżu dzikiej plaży znajduje się specjalna plaża dla turystów z psami. Psy nie mogą przebywać w innych miejscach na plaży. Przeczytaj mój artykuł o podróżowaniu z psem.

Za rzędami leżaków wzdłuż całej plaży jest ładna, brukowana ścieżka z ławkami i klombami.

Cóż, za tym są hotele pierwszej linii. Jeśli spojrzysz na tę grupę hoteli, zrozumiesz, że zostały one zbudowane tak, jak powinny, bez żadnego planu. Nie ma jednego stylu. Naprawdę piękne budynki są niezwykle rzadkie.

Za drugą linią hoteli jest tylko urocza ulica, otoczona zielenią sosnowych sosen.

W ciągu dnia ulica wygląda na opuszczoną i trochę senną, a wieczorem budzi się, włączają się wielokolorowe światła i otwierają się liczne restauracje i sklepy. Ta ulica jest uważana za najdłuższą ulicę handlową w Europie.

Wieczorem, od 20 godzin, ruch samochodowy jest zablokowany i staje się pieszy. Stopniowo ulica zapełniają się leniwie spacerującymi turystami, przechodzącymi od jednej restauracji do drugiej, zaglądającymi do licznych sklepów.

Kto będzie pasował do ośrodka

Rodziny z dziećmi

Ciepłe morze, piaszczysta plaża z łagodnym wejściem, długi sezon kąpielowy od maja do końca września, place zabaw - wszystko to przyciąga rodziny z dziećmi do Lido di Jesolo. Oprócz morza, dzieci z pewnością ucieszą lokalne akwarium Sea Life i park wodny Aqualandia.

Miłośnicy łączą plażę z rozrywką

Oprócz napowietrznych można surfować, nurkować i żeglować na plaży. W mieście znajdują się korty do minigolfa i tenisa. A wieczorem zaczyna się raj dla miłośników zakupów, dyskoteki, atrakcje otwarte, gra muzyka na żywo.

Miłośnicy wycieczek

Lido di Jesolo jest doskonałą bazą wypadową do wielu wycieczek. Niedaleko Padwy w Weronie można dotrzeć do jeziora Garda i tylko 30 kilometrów do Wenecji. Oprócz obecności morza i pięknej plaży, hotele mają również niższe ceny. Lepiej więc mieszkać w Lido di Jesolo i udać się do pobliskich najlepszych miejsc na wycieczki.

Do Wenecji można dojechać autobusem z dworca autobusowego. Rozkład jazdy i taryfa patrz tutaj. Ale ta opcja nie jest bardzo interesująca. O wiele przyjemniej jest dostać się do Wenecji łodzią łodzią z małego lokalnego portu Punta Sabbioni.

W recepcji wielu hoteli można kupić bilet łączony, w tym podróż autobusem miejskim do portu, łodzią do Wenecji oraz nieograniczony dostęp do wszystkich łodzi kursujących po kanałach samej Wenecji. Jest to nie tylko bardzo wygodne, ale także korzystne finansowo. Bilety są jednodniowe lub na kilka dni.

Sprawdź nasz wybór 30 najlepszych hoteli w Lido di Jesolo na .

Obejrzyj wideo: 4K - Lido di Jesolo Italy (Marzec 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Włochy, Następny Artykuł

Termy (Claudius Therme)
Niemcy

Termy (Claudius Therme)

Aby całkowicie się zrelaksować, udaj się do tego luksusowego spa położonego w Reinpark obok stacji kolejki linowej. Łaźnie termalne (Claudius Therme) Aby całkowicie się zrelaksować, udaj się do tego luksusowego spa położonego w Reinpark obok stacji kolejki linowej. Baseny zewnętrzne i kryte są wypełnione naturalną wodą mineralną.
Czytaj Więcej
Galeria dawnych mistrzów
Niemcy

Galeria dawnych mistrzów

Galeria dawnych mistrzów to obowiązkowe miejsce w Dreźnie. Z przyjemnością zobaczysz obrazy wielkich malarzy, tak znanych z książek i reprodukcji. W języku rosyjskim jest przewodnik audio. Galeria starych mistrzów (Gemäldegalerie Alte Meister), fot. Sokleine Galeria starych mistrzów (Gemäldegalerie Alte Meister) w Dreźnie to znana na całym świecie kolekcja unikatowych obrazów od renesansu po barok.
Czytaj Więcej
Nowa Galeria Narodowa
Niemcy

Nowa Galeria Narodowa

Od 2015 r. Nowa galeria narodowa została zamknięta z powodu napraw. Budowa ma trwać cztery lata. Nowa Galeria Narodowa (Neue Nationalgalerie), fot. Marc Fray Unikalne dziedzictwo kulturowe starannie zachowane w berlińskich muzeach nigdy nie przestaje zadziwiać. Jednym z nich jest Nowa Galeria Narodowa (Neue Nationalgalerie), perła słynnego Forum Kultury (Кulturforum).
Czytaj Więcej
Muzeum Bodego
Niemcy

Muzeum Bodego

Muzeum Bode odwiedzane jest rzadziej niż inne muzea. I to dobrze. Nie zatłoczone tutaj. Praktycznie jesteś sam ze starożytnością, sztuką i architekturą. Nie ma eksponatów „hitowych”, ale istnieje doskonała kolekcja średniowiecznego „naiwnego” i drewnianego niemieckiego gotyku. Piękna kolekcja figurek z brązu - plastikowych, „pełnych” i urzekających.
Czytaj Więcej