Włochy

Lido di Jesolo

Jeśli już zastanawiasz się, gdzie spędzić następne letnie wakacje, radzę zwrócić uwagę na Lido di Jesolo. Jest to dość młody kurort nadmorski, zaczął się rozwijać w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Miasto położone jest na długiej piaszczystej mierzei i jest myte przez ciepłe wody Morza Adriatyckiego. Przed zimnymi wiatrami północnymi obszar jest niezawodnie chroniony przez Dolomity.

Struktura kurortu

Lido di Jesolo to zasadniczo piętnastokilometrowa piaszczysta plaża, wzdłuż której w rzędach znajdują się hotele różnych gwiazd i kategorii cenowych.

Nie ma tu praktycznie żadnych szczególnie wysokich budynków, głównie hotele są małe i bardzo wygodne, ale są dość ciasne, okno do okna, z reguły w hotelach nie ma zieleni.

W pierwszej linii od plaży są droższe hotele, ale nawet jeśli wybierzesz zakwaterowanie w czwartej linii, dotrzesz na plażę w 5-10 minut, ponadto na płaskim terenie bez zjeżdżalni.

Sama plaża to bardzo szeroki pas miękkiego ciemnożółtego piasku. Nad wodą jest wolne miejsce, a potem są smukłe rzędy leżaków. Policzyliśmy 12 rzędów.

Każdy hotel ma swoje miejsce na plaży i leżaki. Po przybyciu do hotelu otrzymasz kartę wskazującą liczbę i liczbę leżaków. To jest bardzo wygodne. Zawsze masz pewność, że twoje miejsce będzie na ciebie czekało.

Plaża jest codziennie sprzątana, piasek jest zawsze czysty.

Nie trzeba szukać urn, jest ich dużo, są bezpłatne toalety, prysznice, szatnie.

Wejście do wody jest bardzo delikatne i bez niespodzianek, takich jak kamienie, szkło, doły. Woda jest dość czysta, ale nie idealnie przezroczysta i nie tak piękna w kolorze, jak na niektórych żwirowych plażach. Dla miłośników pływania w głębinach lub skoków do wody są długie drewniane mola.

Jeśli cena Twojego hotelu nie obejmuje zapewnienia leżaków na plaży, możesz je wypożyczyć, ale ta przyjemność nie jest tania. Możesz znaleźć miejsce na bezpłatnej „dzikiej” plaży, ale jest ich niewiele, są niezwykle rzadkie, musisz być przygotowany, że będziesz musiał przejść 1-2 kilometry wzdłuż wybrzeża.

W pobliżu dzikiej plaży znajduje się specjalna plaża dla turystów z psami. Psy nie mogą przebywać w innych miejscach na plaży. Przeczytaj mój artykuł o podróżowaniu z psem.

Za rzędami leżaków wzdłuż całej plaży jest ładna, brukowana ścieżka z ławkami i klombami.

Cóż, za tym są hotele pierwszej linii. Jeśli spojrzysz na tę grupę hoteli, zrozumiesz, że zostały one zbudowane tak, jak powinny, bez żadnego planu. Nie ma jednego stylu. Naprawdę piękne budynki są niezwykle rzadkie.

Za drugą linią hoteli jest tylko urocza ulica, otoczona zielenią sosnowych sosen.

W ciągu dnia ulica wygląda na opuszczoną i trochę senną, a wieczorem budzi się, włączają się wielokolorowe światła i otwierają się liczne restauracje i sklepy. Ta ulica jest uważana za najdłuższą ulicę handlową w Europie.

Wieczorem, od 20 godzin, ruch samochodowy jest zablokowany i staje się pieszy. Stopniowo ulica zapełniają się leniwie spacerującymi turystami, przechodzącymi od jednej restauracji do drugiej, zaglądającymi do licznych sklepów.

Kto będzie pasował do ośrodka

Rodziny z dziećmi

Ciepłe morze, piaszczysta plaża z łagodnym wejściem, długi sezon kąpielowy od maja do końca września, place zabaw - wszystko to przyciąga rodziny z dziećmi do Lido di Jesolo. Oprócz morza, dzieci z pewnością ucieszą lokalne akwarium Sea Life i park wodny Aqualandia.

Miłośnicy łączą plażę z rozrywką

Oprócz napowietrznych można surfować, nurkować i żeglować na plaży. W mieście znajdują się korty do minigolfa i tenisa. A wieczorem zaczyna się raj dla miłośników zakupów, dyskoteki, atrakcje otwarte, gra muzyka na żywo.

Miłośnicy wycieczek

Lido di Jesolo jest doskonałą bazą wypadową do wielu wycieczek. Niedaleko Padwy w Weronie można dotrzeć do jeziora Garda i tylko 30 kilometrów do Wenecji. Oprócz obecności morza i pięknej plaży, hotele mają również niższe ceny. Lepiej więc mieszkać w Lido di Jesolo i udać się do pobliskich najlepszych miejsc na wycieczki.

Do Wenecji można dojechać autobusem z dworca autobusowego. Rozkład jazdy i taryfa patrz tutaj. Ale ta opcja nie jest bardzo interesująca. O wiele przyjemniej jest dostać się do Wenecji łodzią łodzią z małego lokalnego portu Punta Sabbioni.

W recepcji wielu hoteli można kupić bilet łączony, w tym podróż autobusem miejskim do portu, łodzią do Wenecji oraz nieograniczony dostęp do wszystkich łodzi kursujących po kanałach samej Wenecji. Jest to nie tylko bardzo wygodne, ale także korzystne finansowo. Bilety są jednodniowe lub na kilka dni.

Sprawdź nasz wybór 30 najlepszych hoteli w Lido di Jesolo na .

Obejrzyj wideo: 4K - Lido di Jesolo Italy (Styczeń 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Włochy, Następny Artykuł

Pałac Senatorów
Włochy

Pałac Senatorów

Renesansowy Pałac Senatorski został zbudowany na Wzgórzu Kapitolu, zaprojektowany przez Michała Anioła. Dziś mieści się w nim Ratusz Rzymu. Pałac Senatorów z Placu Kapitolu To, co dziś znajduje się w Pałacu Senatorów W Rzymie na Wzgórzu Kapitolu znajduje się Pałac Senatorów (Palazzo Senatorio) - stworzenie wielkiego Michała Anioła.
Czytaj Więcej
Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii
Włochy

Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii

W Rzymie ty i twoje dzieci możecie podróżować w czasie. Time Elevator - „Time Lift”, atrakcja kinowa. Atrakcja kinowa Time Elevator Rome O Czasie Winda w Rzymie W Rzymie ty i twoje dzieci możecie wybrać się w podróż w czasie. Time Elevator - cudowna „Time Lift”, atrakcja kinowa, która znajduje się obok Piazza Venezia.
Czytaj Więcej
Wenecja
Włochy

Wenecja

Wenecja to miasto wspaniałych pałaców i malowniczych kanałów, ożywionych baśni i romantycznych kochanków. „Serenissima” (pogodny) - tak nazywała się Wenecja w średniowieczu. Wenecja (Venezia), Collin Key Venice (Venezia) - jedno z najpiękniejszych miast na świecie, położone w lagunie weneckiej. Kiedy słyszysz nazwę miasta, przychodzi na myśl: wąskie kręte kanały, malownicze mosty, gondole i gondoliery, wejścia do domów, które prowadzą bezpośrednio do wody ... Ale opisu Wenecji nie można sprowadzić do standardowej liczby miejsc turystycznych, miasto jest wyjątkowe pod każdym względem.
Czytaj Więcej
Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu
Włochy

Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu

Plac Wenecki jest jednym z głównych placów Rzymu, centrum turystycznego. Spacer po nim przez długi czas nie zadziała, ponieważ w pobliżu jest podjazd i duża koncentracja turystów. Od placu do Koloseum jest Fori Imperiali Street, do Placu Świętego Piotra - Victor Emmanuel Avenue i zaczyna się główna ulica handlowa Corso ze sklepami i butikami.
Czytaj Więcej