Niemcy

Czerwony Ratusz

Czerwony Ratusz można zwiedzać swobodnie. Halls Pieczęć, Kolumna, Zgromadzenie, Senackie spotkania to zwykle miejsca na przyjęcia i spotkania w nowoczesnym stylu. Gabinet burmistrza również nie jest zbędny - nie ma sztukaterii, kominków itp. Piękna przednia klatka schodowa z witrażami. Zastanawiam się, czy można odwiedzić biuro burmistrza Moskwy?

Czerwony Ratusz (Rotes Rathaus), fot. Laurent ABRY

W Berlinie, naprzeciwko średniowiecznego kościoła Marienkirche, znajduje się Czerwony Ratusz (Rotes Rathaus). Ratusz swoją nazwę zawdzięcza temu, że zbudowano go z czerwonej cegły. Budowę przeprowadzono w latach 1861–1869, zgodnie z projektem architekta G.F. Wesemana.

Niemiecki Weseman po prostu zakochał się we włoskiej architekturze, co doprowadziło do budowy ratusza w stylu neorenesansowym (pół-renesans-pół-gotyk). Trzypiętrowy budynek ratusza wieńczy wieża o wysokości 74 metrów. Aby wspiąć się na jego górną platformę, musisz pokonać 287 stopni spiralnych schodów.

Zegar miejski, znajdujący się w Czerwonym Ratuszu, ma dwa dzwony: duży dzwonek, który bije zegar ustawiony jest na „re”, a mały dzwonek, który bije kwadrans, ustawiony jest na „sól”.

Wzdłuż ścian budynku przebiega fryz z terakoty, na którym wykonywane są sceny z historii miasta.

Widok z góry na czerwony ratusz, fot. Henri Kobylecki

Podczas wojny budynek ratusza został zniszczony. Przywrócili go w latach 1951–1958. W rezultacie zmieniono wnętrze ratusza. Teraz na parterze znajduje się Sala Kolumn i Pieczęć, które pełnią funkcje reprezentacyjne. Trzecia to galeria z portretami honorowych berlińczyków.

Po renowacji Zgromadzenie Przedstawicieli Miasta Berlina i Magistrat NRD NRD zostały umieszczone w Czerwonym Ratuszu; od 1991 r. - siedziba rządu (senatu) zjednoczonego państwa berlińskiego. Oto biuro Burgomastera.

Biuro Burgomastera
Herb
Sala posiedzeń Senatu
Wnętrze ratusza
Czerwony Ratusz w nocnym oświetleniu

Możesz odwiedzić Czerwony Ratusz od poniedziałku do piątku od 9:00 do 18:00.
Dostęp jest ograniczony tylko podczas wydarzeń międzynarodowych.

Jak się tam dostać

Metrem do stacji Alexanderplatz.

Obejrzyj wideo: Czerwony Ratusz w Berlinie (Luty 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety
Regiony Włoch

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety

Miejsce pamięci całej Sycylii - tak krótko, ale zwięźle, można opisać Dolinę Świątyń w Agrigento. Tutaj nawet pył pod stopami wydaje się być nieskończenie starożytny, święty, modlitwy i ... poplamiony krwią niezliczonych i bezimiennych niewolników, którzy wznieśli ogromne starożytne świątynie, obrońców Aragragas, którzy walczyli do końca o swoje mury, setki i tysiące ofiar nieubłaganych władców - od tyranów po gubernatorów cesarza.
Czytaj Więcej