Rzym

Zabytki Rzymu

Oczywiście warto przyjechać do Rzymu więcej niż raz. Oferujemy listę głównych interesujących zabytków miasta, które warto przede wszystkim zobaczyć.

Koloseum (Flavian Amphitheatre)

Koloseum to jedna z największych i najbardziej imponujących budowli starożytnego świata zachowana do dziś. Oczywiście jest to najpopularniejsza rzymska atrakcja do odwiedzenia, którą polecamy z profesjonalnym przewodnikiem po wycieczkach SEKRETY GLADIATORÓW.

  • Polecany artykuł: jakie wycieczki odwiedzić w Rzymie

Wielki Cyrk (Circo Massimo)

Circo Massimo (lat.Circus Maximus) - najstarszy hipodrom w Rzymie. Zajmuje rozległą dolinę między dwoma rzymskimi wzgórzami: Palatium i Awentyn. W VI wieku pne dawne pola uprawne stały się platformą rywalizacji rydwanów. Następnie hipodrom służył jako miejsce zawodów jeździeckich w ramach Igrzysk Rzymskich (Ludi Romani).

Wielki Cyrk jest miejscem uwielbianym przez Cezara i bogatych Rzymian, ponieważ regularnie organizuje spektakularne wydarzenia i wspaniałe uroczystości. Legendy mówią, że piękne kobiety Sabine zostały uprowadzone przez Rzymian z trybun Circo Massimo. Inne źródła wspominają tor wyścigowy w związku ze zniknięciem bydła od bohatera starożytności Herkulesa. W dzisiejszych czasach Circus Maximus służy do świętowania urodzin Rzymu, które obchodzone jest corocznie 21 kwietnia.

Droga Appieva

Droga Appiana jest jednym z cudów Imperium Rzymskiego. Ścieżka o długości 540 km biegła od samego serca Rzymu do portowego miasta Brindisi na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Bazaltowy bruk, który pochodzi z IV wieku pne używane przez wojska cesarskie, karawany handlowe i zwykłych podróżników, ostatecznie przekształciły się w zabytek historyczny. Malownicze ruiny grobowców, kolumbarii, zamków, cytadeli i podziemnych katakumb dają niezapomniany widok na starożytną drogę.

Wzgórze Kapitolu

Legendarne jedno ze wzgórz, na których powstało miasto Rzym. Możesz zobaczyć Wzgórze Kapitolu za darmo. Będziesz jednak musiał zapłacić za zwiedzanie muzeów

Termy Karakalli

Warunki Caracalla pojawiły się w III wieku naszej ery, aby zmienić się w jeden z cudów starożytnego Rzymu. Gigantyczne wieże wyrosły w centrum stolicy, chroniąc wejście do wielkiego kompleksu kąpielowego. Tysiące Rzymian codziennie odwiedzało łaźnie, przywracając cielesną czystość i zdobywając niezbędne więzi społeczne. We współczesnym świecie Termy Karakalli stały się malowniczym zabytkiem historycznym i archeologicznym, w którego murach Opera Rzymska nadaje sezon letni.

Villa Borghese

Villa Borghese to oszałamiająco piękny park publiczny, blisko centrum Rzymu.

Znajdź hotel w pobliżu Villa Borghese

Początkowo ziemie, na których podzielono park, należały do ​​wpływowej włoskiej rodziny Borghese. Park Villa Borghese ma wiele słynnych muzeów, takich jak Galeria Borghese. Bilety tam należy zarezerwować z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.

Zobacz: instrukcje krok po kroku dotyczące rezerwacji biletów do Galerii Borghese

Fontanna di Trevi

Rzymska fontanna, znana na całym świecie ze swojej teatralności. Mały obszar, na którym znajduje się fontanna, przypomina amfiteatr stale wypełniony widzami. A sama Fontanna di Trevi przypomina scenę z centralną postacią boga mórz.

Według tradycji rzymskiej turyści wrzucają monety do fontanny, aby ponownie powrócić do tego pięknego miasta.

Kolejna tradycja turystyczna pij wodę z „rurek kochanków” znajdujących się po prawej stronie Fontanny di Trevi.

Panteon

Starożytna rzymska świątynia jest bardzo znaczącą atrakcją. Jest to największa ze starożytnych budowli kopułowych, która przetrwała do dziś. Jednym z pierwszych pochowanych w Panteonie jest Raffaello Santi.

Schody Hiszpańskie

Najpiękniejsze schody w Europie, imponujące nawet najbardziej wyrafinowanym podróżnikom. Schody pochodzą z Placu Hiszpańskiego i kierują się w stronę wzgórza Pincho. Szerokość 138 stopni Schodów Hiszpańskich jest różna. Schody Hiszpańskie to ulubione miejsce spotkań i spacerów zarówno gości, jak i mieszkańców Rzymu.

Watykan

Miasto-państwo Watykanu, które jest centrum ziemi dla wszystkich katolików. I znajduje się w samym sercu Rzymu. Znaczna część zabytków stolicy Włoch znajduje się na jej małym terytorium.

Tutaj możesz wspiąć się na platformę widokową Bazyliki Świętego Piotra i zobaczyć cały Rzym z lotu ptaka.

Przejdź się po Ogrodach Watykańskich, zobacz na własne oczy Papieża, a nawet otrzymaj błogosławieństwo. Ale nie zapominaj, że miasto znane jest z surowego kodeksu ubioru, a ci, którzy nie przestrzegają tego prawa, mogą nie zostać wpuszczeni na terytorium.

Katedra Świętego Piotra

Możesz odwiedzić katedrę św. Piotra bez czekania w kolejce i wspiąć się na kopułę podczas wycieczki do Watykanu o świcie z Arturem Jakuciewiczem.

Główna atrakcja Rzymu, którą powinien zobaczyć każdy gość stolicy Włoch. Katedra znajduje się na terytorium miasta-państwa Watykanu. Oszałamiające wnętrze katedry wywrze na tobie niezatarte wrażenie dzięki swojemu zakresowi i dziełom sztuki stworzonym przez najlepszych mistrzów.

Kaplica Sykstyńska

Pomnik sztuki stworzony podczas włoskiego renesansu. Znajduje się w Rzymie, na terytorium Watykanu, obok Bazyliki Świętego Piotra. Kaplica Sykstyńska słynie przede wszystkim z aranżacji wnętrz w postaci genialnych fresków wykonanych przez wielkich włoskich mistrzów.

Plac Navona

Piazza Navona to pierwszy rzymski plac renesansowy. Wygląda jak zaokrąglona sala z fontannami. Najbardziej znana jest fontanna Czterech Rzek, która jest ucieleśnieniem siły i mocy czterech różnych rzek świata, położonych na różnych kontynentach. Na placu Navona często odbywają się festyny, karnawał i jarmarki.

Zamek Świętego Anioła

Zamek Sant'Angelo to rzymski zabytek architektury. Początkowo był to grób, później zamek i rezydencja papieży, a także więzienie. Dziś zamek Świętego Anioła jest muzeum wojskowym. Taras zamkowy oferuje piękne widoki na Rzym i Watykan.

Ołtarz Ojczyzny na Placu Weneckim

Ołtarz Ojczyzny to zabytek historyczny, którego mieszkańcy nie lubią. Znajduje się na placu w Wenecji i zajmuje większość tego miejsca. Turystów przyciąga zarówno sam pomnik, jak i fontanny po jego bokach. Fontanny Ołtarza Ojczyzny symbolizują morza obmywające brzegi niepodległych Włoch.

Dzielnica Trastevere

Trastevere to historyczna rzymska dzielnica, składająca się z wąskich uliczek średniowiecza i znana z głębokich włoskich tradycji. Tutaj znajdziesz autentyczne włoskie restauracje. Trastevere nigdy nie zasypia, a nawet wcześnie rano w poniedziałek z pewnością znajdziesz się w towarzystwie.

Zanurz się w naszej ulubionej dzielnicy Rzymu podczas wieczornej wycieczki po barach i restauracjach.

Porada podróżna

Przyjeżdżając na wakacje do Włoch, koniecznie przyjedź do Rzymu. Możesz zwiedzić świątynię Świętego Piotra, wędrować przez ruiny Koloseum, doświadczyć mistycznego strachu w Panteonie i wrzucić monetę do Fontanny di Trevi. Zanurz się w uroku wieczornego Rzymu. Będziesz miał okazję obserwować, jak zmienia się zmierzch w nocy, siedząc w małej włoskiej restauracji. Noc zmienia miasto. Ulice i placówki stają się coraz bardziej zatłoczone. Poczuj szczególną atmosferę nocnego miasta, spacerując po pięknych fontannach lub jednym z wielu placów.

Podróżuj dla mnie z Włochami i przyjdź podziwiać Rzym o świcie

Obejrzyj wideo: Rzym przewodnik turystyczny (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Rzym, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej