Miasta Włoch

Zabytki Rzymu, w których można kupić bilety online. Część II

Każdy, kto stał w kolejce po bilety do popularnych miejsc turystycznych w Rzymie w szczycie sezonu, nie będzie kłamał - jest to żmudna i nieprzyjemna rzecz, szczególnie gdy termometr kończy ponad 40 lat. Zdarzyło mi się rozmawiać z turystami, którzy spędzili na tych liniach ponad godzinę. Oczywiste jest, że nie miało to większego wpływu na dobre wrażenie z wizyty. Ale na szczęście cywilizacja nie stoi w miejscu, a wiele problemów rozwiązuje się za pomocą Internetu.

Ważne: ten artykuł został napisany w 2012 roku i od tego czasu nie był aktualizowany. Informacje w nim zawarte mogą być już nieistotne. Artykuł został zaktualizowany w 2018 r.

W pierwszej części posta „Atrakcje w Rzymie”, w którym można kupić bilety online, rozmawialiśmy już o kilku interesujących miejscach w mieście, w których można zminimalizować straty czasu w kolejkach, zamawiając bilet online. Jednak Wieczne Miasto jest zbyt bogate w atrakcje turystyczne, aby zmieścić je wszystkie w jednym miejscu.

Ale zanim przejdziemy bezpośrednio do tematu, przypominamy sobie, że można kupić bilety online nie tylko w ciekawe miejsca Rzymuale także Florencja i Wenecja. Bardziej szczegółowo BlogoItaliano napisał o tym w postach:

  • Zabytki Wenecji, w których można kupić bilety online
  • 10 interesujących miejsc we Florencji, w których można kupić bilety online

Cóż, teraz kontynuujmy ...

Starożytny rzym

Idealny bilet on-line dla miłośników archeologii, który obejmuje zwiedzanie dziesięciu zabytków znajdujących się w sercu starożytnego Rzymu: Forum Romanum, Koloseum, Palatyn, Palazzo Massimo, Palazzo Altemps, Crypt Balbi, Terme of Diocletian, Therma of Caracalla, Mauzoleum Cecylii Metelli, Willa kwintyle.

Rzymski palatyn

Bilet jest ważny przez siedem dni od momentu jego aktywacji, a oszczędności „na sprzedaż hurtową” wynoszą około 35%.

Dzieci poniżej 5 lat nie potrzebują biletu.

Cena biletu do starożytnego Rzymu online wynosi 50 USD za osobę. Tutaj możesz złożyć zamówienie.

Tajne archiwa Watykanu

Po raz pierwszy w historii Watykan opublikował niektóre ze swoich najcenniejszych skarbów, wybrane spośród tysięcy tomów pergaminów, święceń papieskich i listów, które zwykle przechowywane są w Pałacu Apostolskim. Dokumenty są gromadzone tutaj, od VIII wieku do chwili obecnej. Wśród nich są bezcenne zwoje, które zawierają pismo Templariuszy i Galileusza, Marcina Lutra i króla Henryka VIII. Jednym z najbardziej niezwykłych wśród dokumentów archiwalnych jest list kanadyjskiego Indianina napisany do papieża Leona XIII na korze brzozy w 1887 r.

Najcenniejsze pergaminy są przechowywane w Pałacu Apostolskim

Wystawa została zorganizowana w Muzeum Kapitolu na cześć 400. rocznicy założenia tajnych archiwów w Watykanie i potrwa do 9 września 2012 r. Jego głównym celem jest rozwiewanie mitów i legend generowanych przez niektóre dzieła fabularne, takie jak sensacyjna powieść Dana Browna „Anioły i demony”.

Bezpłatny wstęp na wystawę przysługuje dzieciom w wieku poniżej 6 lat oraz osobom niepełnosprawnym.

Adres: Piazza del Campidoglio 1 (Piazza del Capitol, 1)

Koszt biletu do tajnych archiwów Watykanu online wynosi 23 USD za osobę. Tutaj możesz złożyć zamówienie.

Publiczność z papieżem

W każdą środę rano, jeśli Papież jest w swojej rzymskiej rezydencji, w Watykanie odbywa się audiencja Papieża z wieloma zagranicznymi gośćmi i pielgrzymami. Jeśli chcesz być wśród wybranych i otrzymać błogosławieństwo papieża, zarezerwuj bilet online i dołącz do innych pielgrzymów.

Ponieważ publiczność z Papieżem jest bardzo popularna, nie jest łatwo. Musisz zarezerwować bilety co najmniej 2 tygodnie przed pożądaną datą.

Musisz wcześniej zarezerwować bilety na widownię u papieża.

Możesz przeczytać więcej o tym, jak publiczność z Papieżem idzie w poście: TOP 10 pomysłów na to, co warto zobaczyć w Watykanie. Część I.

Jeśli zdecydujesz się zobaczyć papieża, pamiętaj o stroju: w Watykanie zabrania się występować w szortach, krótkich spodniach capri, spódnicach mini, z odkrytymi ramionami i innymi częściami ciała.

Adres: Piazza Pio XII

Koszt internetowego biletu na widownię z papieżem wynosi 30 USD dla grupy 1-10 osób, 50 USD dla grupy 11-20 osób, 75 USD dla grupy 21-30 osób. Tutaj możesz złożyć zamówienie.

Ołtarz Pokoju

Ołtarz pokoju lub ołtarz pokoju Augusta jest uważany za jeden z najwyższych przykładów sztuki klasycznej, jaki kiedykolwiek stworzył człowiek. Ołtarz Pokoju został wzniesiony w 13 rpne na Polu Marsowym na cześć triumfalnego zwycięskiego powrotu cesarza Augusta z Galii i Hiszpanii. Ołtarz został ozdobiony wspaniałymi marmurowymi płaskorzeźbami przedstawiającymi cesarza Augusta, członków rodziny cesarskiej, starożytnych rzymskich bogów i mitycznych stworzeń.

Ołtarz Pokoju ozdobiony jest płaskorzeźbami cesarza Augusta

Ołtarz Pokoju, znajdujący się w pobliżu Tybru, był wielokrotnie narażony na powodzie i powodzie, które zniszczyły go po kolei. Pierwszą poważną próbę odtworzenia ołtarza podjęto w 2000 r. W rocznicę urodzin Augusta w 1938 r. Pod rządami Mussoliniego. W 2006 roku amerykański architekt Richard Meyer zaprojektował nowy budynek specjalnie dla Ołtarza Pokoju, aby chronić go przed kaprysami natury.

Godziny otwarcia Muzeum Ołtarza Pokoju: od 9.00 do 19.00. Dzień wolny jest w poniedziałek.

Adres: Lungotevere in Augusta przy Via Tomacelli

Koszt biletu do Światowego Muzeum Ołtarza online wynosi 32 USD za osobę. Tutaj możesz złożyć zamówienie.

Podróż do Imperial Times Palazzo Valentini

Fascynująca podróż w czasach Cesarstwa Rzymskiego będzie okazją do spojrzenia w przeszłość sprzed prawie 2000 lat. Dzięki technologii komputerowej, multimediom, efektom dźwiękowym i świetlnym widzowie czują się uczestnikami wydarzeń, które miały miejsce w życiu codziennym mieszkańców starożytnego Rzymu.

W Palazzo Valentini możesz spojrzeć w przeszłość

Wycieczka do lochów Palazzo Valentini, gdzie podczas wykopalisk odkryto budynki z II-IV wieku. Pne trwa 75 minut. Dzieci poniżej 6 roku życia i osoby niepełnosprawne nie potrzebują biletu.

Godziny otwarcia: od 9.30 do 17.00 Lochy Palazzo Valentini są zamknięte dla zwiedzających we wtorki, 25 grudnia i 1 stycznia.

Adres: Via IV Novembre 119 / A.

Koszt biletu „Podróż do Cesarskiego Czasu Palazzo Valentini” online - 21 USD za osobę. Tutaj możesz złożyć zamówienie.

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Miasta Włoch, Następny Artykuł

Najlepsze platformy widokowe we Florencji
Florencja

Najlepsze platformy widokowe we Florencji

Smukłe dzwonnice kościołów, blanki średniowiecznego palazzo, czerwone dachówki domów, nad którymi marmurowy blask katedry, zwieńczony wspaniałą kopułą Brunelleschi ... Patrząc na Florencję przynajmniej raz z lotu ptaka, zakochujesz się w mieście raz na zawsze.
Czytaj Więcej
Kościół San Lorenzo we Florencji
Florencja

Kościół San Lorenzo we Florencji

Jeśli nagle, będąc we Florencji, chcesz odwiedzić miejsce spoczynku ostatniego klanu Medyceuszy, odwiedź kościół św. Wawrzyńca (Basilica di San Lorenzo). I choć ten surowy budynek nie znajduje się w najbardziej prestiżowym miejscu miasta i jest niedokończony, to z pewnością zasługuje na uwagę.
Czytaj Więcej
Dzwonnica Giotta we Florencji
Florencja

Dzwonnica Giotta we Florencji

W sercu włoskiej Florencji podróżnicy mogą podziwiać najbardziej niezwykłą katedrę w całej Europie - Santa Maria del Fiore. Mówiliśmy już o zachwytach samej katedry, teraz warto zwrócić uwagę na inny wspaniały budynek, który jest częścią kompleksu florenckiej katedry - dzwonnicę Giotto.
Czytaj Więcej
3 dni we Florencji - idealny plan wakacji
Florencja

3 dni we Florencji - idealny plan wakacji

Jeśli Rzym zachwyca monumentalnością, starożytnymi budowlami, bogactwem kościołów i starożytną historią, to Florencja jest miastem dla tych, którzy są zakochani w sztuce i są zainteresowani renesansem. Podczas pobytu we Florencji Stendhal opisał szczególny stan fizyczny, którego sam doświadczył: zawroty głowy i szybkie bicie serca, które występuje u osoby z obfitości otaczającego piękna i dzieł sztuki.
Czytaj Więcej