Planowanie podróży

Co zobaczyć w Amsterdamie na własną rękę za 1 lub 2 dni

Co warto zobaczyć w Amsterdamie w ciągu 1 dnia, nawet jeśli po prostu spędzasz dużo czasu w mieście, aby odbyć długi transfer do następnego lotu. Analogicznie do naszych jednodniowych tras w Paryżu i Pradze, z tego artykułu dowiesz się, jak optymalnie zwiedzić miasto i co na pewno musisz zobaczyć, nawet jeśli twój czas w Amsterdamie jest ograniczony do kilku godzin.

Najbardziej demokratyczne miasto w Europie jest pełne sprzeczności: najstarszy kościół tutaj sąsiaduje ze słynną dzielnicą czerwonych latarni, a Muzeum Rembrandta znajduje się kilkaset metrów od Muzeum Marihuany i Marihuany.

Nie pomylisz się, jeśli powiesz, że nie można zobaczyć wszystkich skarbów Amsterdamu w ciągu jednego dnia - jest zbyt wiele atrakcji. Ale najważniejsze spojrzenie jest najważniejsze, a nasza trasa pomoże Ci optymalnie zaplanować czas.

Stolica Holandii oczaruje i zostanie zapamiętana ze względu na swoją wszechstronność

Spacer po Amsterdamie najlepiej zacząć od głównego dworca kolejowego Amsterdam Centraal. Ponadto bardzo łatwo jest tu dojechać pociągiem z lotniska Schiphol.

Do zwiedzania miasta najlepiej jest połączyć autobus wodny i spacer. Alternatywnie można rozważyć zwykłe tramwaje i wypożyczalnię rowerów.

Spacerując po mieście lepiej zacząć od dworca kolejowego

Jeśli Amsterdam jest tylko jednym z miejsc docelowych w ramach wycieczki po Europie, zalecamy również nasze inne popularne trasy:

 • Co zobaczyć w Paryżu na własną rękę w 1 dzień
 • Co zobaczyć w Pradze na własną rękę za 1 dzień
 • Co zobaczyć w Rzymie na własną rękę za 1 dzień

Pojedziemy bezpośrednio na trasę wzdłuż Amsterdamu.

Amstel River i Amsterdam Canals

Zanim zaczniesz zwiedzać miasto, zalecamy podziwianie go z lotu ptaka. Panoramiczne widoki na Amsterdam są oferowane natychmiast przez trzy instytucje w pobliżu dworca: Bibliotekę Publiczną w Amsterdamie, Muzeum NEMO i wieżowiec A'DAM Lookout.

Po podziwianiu widoków czas wybrać łódź i popłynąć kanałami Amsterdamu. Doskonałą i niedrogą alternatywą dla łodzi prywatnych są łodzie Hop-on Hop-off, które działają jako turystyczne autobusy wodne z kilkoma przystankami na okrągłej trasie.

Łodzie Hop-on Hop-off można nazwać turystycznymi autobusami wodnymi

Bilet na takie łodzie jest ważny przez jeden dzień, a liczba rejsów jest nieograniczona. Autobusy rzeczne kursują przez miasto od 10:00 do 17:00 (w zimie) lub do 18:00 (w lecie).

Pierwszym ciekawym budynkiem, który zobaczymy po 70 metrach od punktu początkowego, jest wspaniały Kościół św. Mikołaja, w projekcie którego misternie przeplatały się cechy neobaroku i neorenesansu.

Z wyglądu uwagę przyciągnie rozeta z figurą Chrystusa i czterema ewangelistami pośrodku, a wewnątrz ołtarza widać koronę Maksymiliana I.

Majestatyczny kościół św. Mikołaja

Tuż za kościołem jest Wieża Płaczu, gdzie według legendy żony eskortowały swoich mężów-żeglarzy w długie podróże. Stąd Henry Hudson rozpoczął podróż do Ameryki, której dzisiejsza nazwa to rzeka i zatoka w amerykańskim stanie Nowy Jork.

Żeglując wzdłuż zatoki Oosterdok, zwróć uwagę na domki na łodzi, które zyskały status modnego mieszkania w nowoczesnym Amsterdamie. Możesz poczuć wszystkie uroki życia w wodzie, wynajmując pokój w jednym z pływających hoteli, których jest bardzo wiele.

Będąc w wodach Kanału Oudeschans, nie przegap Wieża Montelbanstorenuwieczniony na jednym z obrazów Rembrandta.

Łodzie mieszkalne zyskały status modnych mieszkań w mieście

Z powodu awarii zegara wieża otrzymała przydomek „Silly Jacob”. Tymczasem drewniana wieża z zegarem wspięła się nad wieżą ze względu na renesans dopiero po prawie stuleciu po jej budowie w 1517 roku.

Opuszczamy naszą łódkę na postoju w pobliżu budynku Stopers (kompleks architektoniczny obejmujący budynek ratusza Stadhuis i opery). W pobliżu znajduje się inny kościół schwytany przez wielkiego artystę, tym razem Claude'a Moneta. Chodzi o to Kościół południowy (lub Zuiderkerk), w ramach których rzekomo Rembrandt stworzył swoje arcydzieło „Nocna Straż”.

Naprzeciwko południowego kościoła na lewym brzegu kanału Zwanenburgwal jest sam Muzeum Domu Rembrandta. Tutaj oryginalna atmosfera została całkowicie przywrócona, co znacznie ułatwił notarialny spis nieruchomości na sprzedaż na aukcji.

Muzeum Nemo - największe w kraju muzeum nauki

Wróć do łodzi, aby dostać się do Muzeum piwa Heineken (zatrzymaj się w banku holenderskim), gdzie możesz zapoznać się ze wszystkimi etapami produkcji piwa dosłownie na własną rękę.

Po drodze nie przegap malowniczego Błękitnego Mostu z filarami latarni stylizowanych na statki i oświetlonymi w Bondiana most Margere Brug, kiedyś posiadał 13 przęseł. Jeśli masz szczęście, możesz zobaczyć, jak się rozwodzi - z reguły zdarza się to kilka razy dziennie.

Bridge Margere Brug hodował się kilka razy dziennie

Od Placu Muzeów do Placu Dam

Wylądujemy ponownie Plac Muzealnyskąd zaczyna się część piesza naszej trasy. To tutaj można robić zdjęcia pod słynnym napisem I amsterdam, a zimą jeździć na łyżwach.

Na Placu Muzealnym można jednocześnie zobaczyć cztery główne muzea: sztukę Rijksmuseum, w której przechowywany jest „Nocny zegarek” Rembrandta, Muzeum Sztuki Nowoczesnej Stedelijk, w którego kolekcji można znaleźć dzieła Kandinsky'ego i Malewicza, Muzeum Van Gogha, w którym znajdują się obrazy samego Van Gogha ramię w ramię z płótnami jego wielkich współczesnych oraz Muzeum Diamentów.

Rijksmuseum nazywane jest skarbcem Holandii

Niedaleko Placu Muzealnego można trochę odpocząć w Vondelpark. Bądź ostrożny, jeśli podróżujesz z dziećmi. W końcu jest to jedyny park na świecie, w którym od 2008 roku oficjalnie wolno się kochać.

Kolejnym znaczącym punktem na naszej trasie jest Plac Dam - Jedno z głównych miejsc do zobaczenia w Amsterdamie nawet w 1 dzień. Ścieżka biegnie przez wiele dużych i małych kanałów.

Każdy z nich ma swoją historię, ale zdecydowanie należy wspomnieć o Reguliersgracht i jego 7 mostach humbakowych, a także Kanał Cesarski (Keizersgracht) i Kanał Lorda (Herengracht), na przecięciu których z nieparzystej numeracji widać jednocześnie 15 mostów.

Najważniejsze i najważniejsze wydarzenia odbywają się na Placu Dam

Przejdź wzdłuż Kanału Pańskiego do ulicy Leidsestraat, a następnie ulicą do mostu Koningsplein, gdzie skręć w prawo, aby dotrzeć do kanału Singel - pierwszego kanału w Amsterdamie.

Tutaj znajdziesz pływający targ kwiatowy, przypominający długą tradycję sprzedaży kwiatów bez wychodzenia z łodzi. Po przejściu z przeciwnej strony kanału wzdłuż ulicy Heiligeweg dojdziesz do największej ulicy handlowej w Amsterdamie - Kalverstraat. Ta ulica (jeśli pójdziesz wzdłuż niej w lewo) doprowadzi cię do Plac Dam.

Tak, aby podmokła gleba placu wytrzymała budynek tutaj położony Pałac królewski, Musiałem wbić 14 tysięcy 12-metrowych drewnianych pali. Dziś w pałacu i Nowym Kościele znajdują się najważniejsze wydarzenia z życia rodziny królewskiej.

Plac Rembrandta z pomnikiem i postaciami obrazu „Straż nocna”

Dystrykt Jordanii i Dystrykt Czerwonego Światła

Jadąc na zachód od Pałacu Królewskiego wzdłuż ulicy Raadhuisstraat przez Kościół Zachodni, można dostać się do jednego z najbardziej malowniczych i prestiżowych obszarów nowoczesnego Amsterdamu - Jordania.

Nie ma żadnych specjalnych atrakcji, ale sam teren jest tak przytulny i piękny, że zasługuje na osobny spacer. Ale obok Kościoła Zachodniego znajduje się budynek, w którym mieszkała Anna Frank - dziewczyna, której pamiętnik jest dziś znany całemu światu. Pamiętnik został napisany w tajnym schronieniu w domu, gdzie dziewczynka i jej rodzina ukrywali się przed nazistami.

Główną atrakcją Jordanii jest jej niesamowita architektura.

Wracając na plac Dam wzdłuż kanału Leliegracht, przejdź przez najstarszy szeroki most Torensluis (1648) i dom z najwęższą fasadą (1 m) na kanale Singel 7.

Z placu Dam - przez deptak Nieuwendijk i ulicę Zoutsteeg - musisz się dostać Ulica Damrak - Centralna ulica miasta prowadząca do stacji. To jest tutaj Wymiana Berlage Pierwsze akcje East India Company zostały kiedyś sprzedane, a sam budynek znajduje się na szczycie listy najpiękniejszych budynków w Holandii.

To, co inni podróżnicy starają się zobaczyć przez 1 dzień w Amsterdamie, to słynna dzielnica czerwonych latarni. Doprowadzi Cię do niego wąska ulica Papenbrugsteeg. Tutaj znajdziesz ogromną liczbę sklepów, barów i muzeów o odpowiednich tematach.

Słynne Muzeum Czerwonej Erotyki znajduje się w dzielnicy czerwonych latarni

Ponieważ profesja kapłanek miłości jest oficjalnie dozwolona w Holandii od 2000 r., Wiele osób spaceruje obok czerwonych witryn sklepowych w dzień iw nocy.

W pobliżu Dzielnicy Czerwonych Latarni wciąż można znaleźć wiele innych godnych uwagi miejsc: najwęższą ulicę Trompettersteeg o szerokości 1 m, najmniejszy dom o szerokości 2 m i głębokości 5 m na Oude Hoogstraat 22, najszerszy dom przy Kloveniersburgwal 29, który chronił Królewską Akademię nauki, a nawet całe Chinatown wzdłuż ulicy Zeedijk.

Nawiasem mówiąc, ulica Zeedijk prowadzi do stacji, więc wygodnie jest wrócić do punktu początkowego naszej trasy.

Trasa Amsterdamu za 1 dzień

Oczywiście zwiedzanie Amsterdamu w ciągu 1 dnia jest niezwykle trudne. Lepiej spędzić 2 lub 3 dni w mieście. Rzeczywiście, nawet w bardzo szczegółowym artykule po prostu fizycznie niemożliwe jest dopasowanie wszystkich obiektów, które zasługują na uwagę.

Jeśli czas jest ograniczony, zalecamy dokładne zapoznanie się z pełną i szczegółową trasą w Amsterdamie przez 1 dzień, która została opracowana w połączeniu z indywidualnym przewodnikiem po mieście. Pomoże Ci pokryć wszystkie najważniejsze, bez przepłacania za drogie wycieczki.

Zobaczyć najważniejsze zabytki w 1 dzień jest całkiem realne

Oto, co znajdziesz w środku:

 • Gotowy plan krok po kroku w mieście na 1 dzień, zawierający 25 głównych atrakcji Amsterdamu
 • Szczegółowa mapa tras w mapach Google i etykiety aplikacji maps.me, aby łatwo przenieść trasę do telefonu i korzystać z niej nawet bez internetu
 • Książka w formacie PDF z trasą, którą możesz wydrukować i zabrać w drogę lub przeczytać bezpośrednio z ekranu smartfona lub tabletu
 • Mało znane „frytki”, o których większość turystów nie wie
 • Tarasy widokowe na drodze do robienia lepszych niezapomnianych zdjęć
 • Informacje o atrakcjach, sposobie działania i biletach wstępu
 • Wybór kolorowych restauracji na trasie - od lokalnych po napoje i zalecenia dotyczące tego, co zamówić z jedzenia
 • Wybór bezpłatnych i niedrogich wycieczek po Amsterdamie, a także kontakty zweryfikowanego indywidualnego przewodnika
 • Linki do aplikacji z bezpłatnymi wycieczkami audio po Amsterdamie w języku rosyjskim.

Na żadnej stronie nie ma takiego gotowego rozwiązania.

Ta trasa pomoże Ci przyjechać do Amsterdamu z prawdziwym ekspertem od miasta i zobaczyć, że ponad 90% podróżnych ma czas do zrobienia.

Jeśli odwiedzasz Amsterdam podczas tej samej podróży z Paryżem i Brukselą, zalecamy przyjrzenie się zestawowi tras we wszystkich trzech miastach. Zobaczysz i zaoszczędzisz znacznie więcej. Szczegółowy opis tras można znaleźć na tej stronie.

Wymagane zapisz ten artykuł w sieciach społecznościowychponieważ podczas podróży może ci się przydać wiele razy.

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Planowanie podróży, Następny Artykuł

Gang Langer
Niemcy

Gang Langer

Langer Gang to długa, trzypiętrowa galeria o renesansowym sklepieniu z 22 toskańskimi kolumnami. Pomiędzy kolumnami znajdują się herby ziem należących do posiadłości Wettinsky'ego. Langer Gang - galeria renesansowa, fot. Klaus Bostelmann „Long Stroke” (Langer Gang, niemiecki: Langer Gang) - kolejny charakterystyczny zabytek Drezna, który wraz ze stajnią (Stalhof, niemiecki
Czytaj Więcej
Innenstadt
Niemcy

Innenstadt

Po obejrzeniu zabytków i wypiciu dużej ilości piwa na Starym Mieście, nadszedł czas, aby dostać się na ulice handlowe w Kolonii, które znajdują się zaledwie kilka minut spacerem od Renu. Najlepsze sklepy znajdują się przy Hohe Strasse, Schildergasse i stacji metra Neumarkt.
Czytaj Więcej
Mur Berliński
Niemcy

Mur Berliński

Mur berliński jest znany na całym świecie. Przez 28 lat dzieliła miasto i rodziny. Teraz jest to zwykła ściana wzdłuż drogi, małe betonowe sekcje i metalowe szpilki wystające z ziemi. Prosty, bez patosu i bardzo niemiecki. Jeśli wiesz, dla czego mur został zbudowany i jaką rolę odegrał w historii Niemiec, powinieneś go zobaczyć.
Czytaj Więcej
Agencja ratingowa Mercer. Miasta niemieckie są liderami pod względem poziomu życia
Niemcy

Agencja ratingowa Mercer. Miasta niemieckie są liderami pod względem poziomu życia

W 2011 roku Monachium, Dusseldorf i Frankfurt zostały nazwane miastami o bardzo wysokim standardzie życia wśród metropolii świata. Agencja Mercer corocznie sporządza globalną ocenę jakości życia, a wiodące niemieckie miasta straciły tylko Wiedeń, Zurych i Auckland. W 2011 r. Monachium (4 miejsce), Düsseldorf (5 miejsce) i Frankfurt (7 miejsce) zostały nazwane miastami o bardzo wysokim standardzie życia wśród metropolii świata.
Czytaj Więcej