Niemcy

Pałac myśliwski Grunewald

W Pałacu Myśliwskim Grunewald są 2 wystawy. Nawiasem mówiąc, o polowaniu dowiesz się, dlaczego książęta niemieccy zawsze go mieli. Kolejny poświęcony jest pracy Cranacha, ojca i syna.

Pałac myśliwski Grunewald (Jagdschloss Grunewald), fot. Tel33

Historia budowy pałacu Grunewald

Pałac myśliwski Grunewald (Jagdschloss Grunewald) ze wszystkich ocalałych w Berlinie jest najstarszy. W 1542 r. Zapalony myśliwy, elektor Joachim II Hector, postanowił zbudować mały domek myśliwski nad brzegiem jeziora Grunevaldsee. Architekci dworscy otrzymali polecenie. Ale znacznie uzupełnili początkowy projekt i zamiast domu zbudowali pałac w stylu wczesnego renesansu.

Historycy uważają, że autorem projektu był Caspar Theiss. Pałac zbudowano w ciągu roku i nazwano U zielonym lasem (Zum grünen Wald), a otaczający go las zaczął nazywać się Green Forest (Grunewald - Grunewald).

W latach 1705-1708 pierwszy król pruski Fryderyk rozpoczął przebudowę pałacu, którą przeprowadził Martin Grünberg, dodając do budynku elementy barokowe. Od 1800 roku pałac zaczął nazywać się od okolicznych ziem - Grunewald.

Muzeum

Brama do pałacu, fot. Riesebusch

Od 1932 r. W Grunewaldzie znajduje się muzeum, w którym eksponowane są dzieła Lucasa Cranacha Starszego i jego syna. Również tutaj można zobaczyć ekspozycję malarstwa holenderskiego i niemieckiego XV-XIX wieku. Pałac ma jedyną renesansową salę w Berlinie. W oficynie znajduje się wystawa akcesoriów myśliwskich.

Dekoracja nad wejściem
Rzeźba myśliwska
Stocznia
Duży dziedziniec

Godziny muzeów

Od kwietnia do października:
Pon. Zamknięte;
Wt.-niedz. 10: 00-18: 00

Od listopada do grudnia:
Pn – Pt zamknięte
Sob., Niedz. 10:00 - 16:00.

Bilety

Pełny bilet kosztuje 6 €;
preferencyjne - 5 €.

Jak zaoszczędzić na hotelach?

Wszystko jest bardzo proste - spójrz nie tylko na rezerwację. Wolę wyszukiwarkę RoomGuru. Jednocześnie szuka rabatów na rezerwacji i na 70 innych stronach z rezerwacjami.

Obejrzyj wideo: Pałac - Wiesław Myśliwski. Audiobook PL całość (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

Wakacje nad jeziorem Maggiore: atrakcje i wille
Włoskie jeziora

Wakacje nad jeziorem Maggiore: atrakcje i wille

Lago Maggiore (włoski: Lago Maggiore) jest jednym z czterech wielkich włoskich jezior. Dosłowne tłumaczenie nazwy zbiornika brzmi jak „duże jezioro”. I to jest prawdziwa prawda. Położone na samej górze „buta” Lago Maggiore myje swoje wody ziemiami włoskimi i szwajcarskimi. Osłonięte przez pasmo górskie Alp przed ostrym wpływem świata zewnętrznego, Maggiore słynie z doskonałego łagodnego klimatu, czystych wód i zapierających dech w piersiach widoków.
Czytaj Więcej
Jezioro Como: atrakcje, wille, hotele, jak się dostać
Włoskie jeziora

Jezioro Como: atrakcje, wille, hotele, jak się dostać

Na północy Lombardii, bardzo blisko granicy szwajcarskiej, leży jezioro Como (włoskie: Lago di Como). Jak klejnot, wody Como błyszczą na krawędzi gór alpejskich. Niezwykle głębokie i bajecznie piękne jezioro uwielbiają oryginalni Włosi i liczni goście z kraju. Górskie krajobrazy otoczone puszystymi chmurami są źródłem inspiracji dla pisarzy, artystów i pracowników przemysłu filmowego.
Czytaj Więcej
Jezioro Iseo
Włoskie jeziora

Jezioro Iseo

W ramach włoskich atrakcji, wraz z dużymi „kamieniami”, takimi jak jezioro Maggiore, Garda i Como, świeci kolejny szmaragd - Lago di Iseo (po włosku: Lago d'Iseo). Fani włoskich gór bardzo doceniają wysokie kurorty, kuszące białymi czapami śnieżnymi i ekstremalnymi rodzajami rekreacji. Jednak nawet najbardziej aktywny turysta nie oprze się pięknu i krystalicznej czystości górskich jezior.
Czytaj Więcej