Niemcy

Pałac myśliwski Grunewald

W Pałacu Myśliwskim Grunewald są 2 wystawy. Nawiasem mówiąc, o polowaniu dowiesz się, dlaczego książęta niemieccy zawsze go mieli. Kolejny poświęcony jest pracy Cranacha, ojca i syna.

Pałac myśliwski Grunewald (Jagdschloss Grunewald), fot. Tel33

Historia budowy pałacu Grunewald

Pałac myśliwski Grunewald (Jagdschloss Grunewald) ze wszystkich ocalałych w Berlinie jest najstarszy. W 1542 r. Zapalony myśliwy, elektor Joachim II Hector, postanowił zbudować mały domek myśliwski nad brzegiem jeziora Grunevaldsee. Architekci dworscy otrzymali polecenie. Ale znacznie uzupełnili początkowy projekt i zamiast domu zbudowali pałac w stylu wczesnego renesansu.

Historycy uważają, że autorem projektu był Caspar Theiss. Pałac zbudowano w ciągu roku i nazwano U zielonym lasem (Zum grünen Wald), a otaczający go las zaczął nazywać się Green Forest (Grunewald - Grunewald).

W latach 1705-1708 pierwszy król pruski Fryderyk rozpoczął przebudowę pałacu, którą przeprowadził Martin Grünberg, dodając do budynku elementy barokowe. Od 1800 roku pałac zaczął nazywać się od okolicznych ziem - Grunewald.

Muzeum

Brama do pałacu, fot. Riesebusch

Od 1932 r. W Grunewaldzie znajduje się muzeum, w którym eksponowane są dzieła Lucasa Cranacha Starszego i jego syna. Również tutaj można zobaczyć ekspozycję malarstwa holenderskiego i niemieckiego XV-XIX wieku. Pałac ma jedyną renesansową salę w Berlinie. W oficynie znajduje się wystawa akcesoriów myśliwskich.

Dekoracja nad wejściem
Rzeźba myśliwska
Stocznia
Duży dziedziniec

Godziny muzeów

Od kwietnia do października:
Pon. Zamknięte;
Wt.-niedz. 10: 00-18: 00

Od listopada do grudnia:
Pn – Pt zamknięte
Sob., Niedz. 10:00 - 16:00.

Bilety

Pełny bilet kosztuje 6 €;
preferencyjne - 5 €.

Jak zaoszczędzić na hotelach?

Wszystko jest bardzo proste - spójrz nie tylko na rezerwację. Wolę wyszukiwarkę RoomGuru. Jednocześnie szuka rabatów na rezerwacji i na 70 innych stronach z rezerwacjami.

Obejrzyj wideo: Pałac - Wiesław Myśliwski. Audiobook PL całość (Styczeń 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

Najlepsze platformy widokowe we Florencji
Florencja

Najlepsze platformy widokowe we Florencji

Smukłe dzwonnice kościołów, blanki średniowiecznego palazzo, czerwone dachówki domów, nad którymi marmurowy blask katedry, zwieńczony wspaniałą kopułą Brunelleschi ... Patrząc na Florencję przynajmniej raz z lotu ptaka, zakochujesz się w mieście raz na zawsze.
Czytaj Więcej
Kościół San Lorenzo we Florencji
Florencja

Kościół San Lorenzo we Florencji

Jeśli nagle, będąc we Florencji, chcesz odwiedzić miejsce spoczynku ostatniego klanu Medyceuszy, odwiedź kościół św. Wawrzyńca (Basilica di San Lorenzo). I choć ten surowy budynek nie znajduje się w najbardziej prestiżowym miejscu miasta i jest niedokończony, to z pewnością zasługuje na uwagę.
Czytaj Więcej
Dzwonnica Giotta we Florencji
Florencja

Dzwonnica Giotta we Florencji

W sercu włoskiej Florencji podróżnicy mogą podziwiać najbardziej niezwykłą katedrę w całej Europie - Santa Maria del Fiore. Mówiliśmy już o zachwytach samej katedry, teraz warto zwrócić uwagę na inny wspaniały budynek, który jest częścią kompleksu florenckiej katedry - dzwonnicę Giotto.
Czytaj Więcej
3 dni we Florencji - idealny plan wakacji
Florencja

3 dni we Florencji - idealny plan wakacji

Jeśli Rzym zachwyca monumentalnością, starożytnymi budowlami, bogactwem kościołów i starożytną historią, to Florencja jest miastem dla tych, którzy są zakochani w sztuce i są zainteresowani renesansem. Podczas pobytu we Florencji Stendhal opisał szczególny stan fizyczny, którego sam doświadczył: zawroty głowy i szybkie bicie serca, które występuje u osoby z obfitości otaczającego piękna i dzieł sztuki.
Czytaj Więcej