Planowanie podróży

Pogoda w Rzymie na miesiące

Klimat i pogoda w Rzymie są w dużej mierze zależne od położenia geograficznego stolicy Włoch. Subtropikalny klimat Rzymu w Rzymie implikuje długie upalne lata i łagodne, choć deszczowe zimy. Jeśli chodzi o mróz i opady śniegu, w Rzymie nawet w zimie są one bardziej wyjątkiem niż regułą.

Jeśli wybierasz się do Rzymu, pobierz Bezpłatny kurs BlogoItaliano we Włoszech. Otrzymasz wiele rekomendacji, jak najlepiej zorganizować swój wolny czas, zobaczyć maksimum i uniknąć kolejek. Cóż, teraz właściwie do pogody.

Pogoda w Rzymie na miesiące

Pogoda w Rzymie w styczniu

Styczeń jest jednym z najzimniejszych miesięcy w roku. Jednak nawet zimą termometr rzadko spada do temperatur poniżej zera. Z reguły średnia miesięczna temperatura w Rzymie w styczniu wynosi + 4 + 11 C.

Opady deszczu, które spadają tu głównie w postaci deszczu, zaciemniają ogólny obraz raczej ciepłej zimy. Jednak styczeń nie jest najbardziej mokrym miesiącem w roku, więc pogoda nie przeszkadza w podziwianiu miasta i jego zabytków. Najważniejsze, że parasol jest zawsze przy tobie.

Pogoda w lutym

Chociaż styczeń jest uważany za najzimniejszy miesiąc w Wiecznym Mieście, różnica w stosunku do lutego jest czysto symboliczna. Miesiąc jest dość „mokry”, a średnia temperatura mieści się w przedziale + 5 + 12С. Pogoda w lutym w Rzymie określa potrzebę parasola jako jednego z głównych atrybutów spacerów na świeżym powietrzu.

Śnieg w Rzymie jest niezwykle rzadki

Pogoda w marcu

Marzec w Rzymie jest najbardziej nieprzewidywalnym miesiącem roku. Chociaż liczba słonecznych dni znacznie wzrosła w porównaniu do miesięcy zimowych, pogoda często pozostaje chłodna i zmienna. Nadal częste deszcze i czasami gwałtowne wiatry mogą zepsuć wiosenny nastrój, ale zwykle dotyczy to bardziej pierwszej połowy marca.

Pod koniec miesiąca pogoda coraz bardziej przypomina nam, że nadeszła wiosna. Średnia miesięczna temperatura w Rzymie w marcu waha się z reguły między +7 a + 15 ° C. Parasol pozostaje trwałym atrybutem, ale okulary przeciwsłoneczne powinny również znajdować się „pod pachą”.

Pogoda w kwietniu

Pogoda w Rzymie w kwietniu cieszy się prawdziwie wiosennymi kolorami. Kolumna termometru stale się przesuwa, oscylując najczęściej między +9 a + 18 ° C. Zdarzały się przypadki, gdy temperatura wzrosła do + 28 ° C.

Nie zapominaj jednak, że kwiecień wciąż nie jest latem. Krótkotrwały deszcz jest czasem możliwy, a wiatr może przypominać ostatnią zimę, ale słońce jest jaśniejsze i cieplejsze każdego dnia, a kwiaty i drzewa są w samym soku.

Rzym w kwietniu może już być naprawdę gorący

Pogoda w maju

W ostatnich latach majowa pogoda w Rzymie przypomina bardziej lato niż koniec wiosny. Jedyne, co przypomina sezon, to fajne noce - + 13-15С. Ale po południu słońce ogrzewa to, co nazywa się „w pełni”. Dlatego, chociaż piszą w katalogach, że średnia miesięczna temperatura w Rzymie w maju rzadko podnosi się powyżej + 19-23 ° C w ostatnich latach, nie zawsze jest to prawdą. Maj w „Wiecznym Mieście”, jak na nasze szerokości geograficzne, jest pełne lata, więc przygotujcie się odpowiednio.

Pogoda w czerwcu

Już czerwcowa pogoda w Rzymie sprawia, że ​​mieszkańcy myślą o opuszczeniu „kamiennej dżungli” i, bliżej weekendu, udają się gdzieś poza miasto, bliżej morza. Kolumna termometru osiąga w nocy + 17-20С, aw ciągu dnia z reguły pewnie skacze + 27С.

Nadszedł czas, kiedy poruszać się po mieście trzeba biegać, szukając schronienia. Tłumy ludzi zbierają się przy rzymskich fontannach lub szukają przytulnych kawiarni, aby usiąść w cieniu słońca. W takich momentach chciałbym być narażony na letni deszcz, ale czerwiec nie jest szczególnie rozpieszczany przez opady deszczu.

Pogoda w lipcu

Lipiec jest jednym z najgorętszych i najsuchszych miesięcy w roku. Pogoda w Rzymie w lipcu jest również wysoka wilgotność, co czasami sprawia, że ​​upał nie do zniesienia. W ciągu dnia temperatura osiąga + 30-40 ° C, a nawet w nocy trudno jest odetchnąć, ponieważ na termometrze + 20-25 ° C. Dlatego zawsze warto skonsultować się z hotelem w sprawie dostępności klimatyzacji w pokojach. Z pewnością coś, ale takie środki ostrożności na pewno nie będą zbyteczne.

Lipiec w Rzymie jest jednym z najgorętszych miesięcy w roku

Pogoda w sierpniu

Pogoda w sierpniu niewiele różni się od pogody w lipcu: te same wysokie temperatury i prawie żadnych opadów. Czasami wydaje się, że w tym miesiącu w Rzymie są tylko ci obywatele, których działalność zależy bezpośrednio od sezonu turystycznego, a reszta wyprowadza się poza miasto - bliżej wody. Pogoda w sierpniu w Rzymie wciąż nie pozwala nam myśleć o zbliżającym się końcu lata. Raczej jest to przeznaczenie następnego miesiąca - września.

Pogoda we wrześniu

Pogoda we wrześniu w Rzymie, szczególnie w pierwszej połowie, jest wciąż idealnym latem. W ciągu dnia termometr rzadko spada poniżej + 26 ° C, ale wieczory stają się wygodne + 19-22 ° C, przyczyniając się do aktywnego życia nocnego. Chociaż we wrześniu nie ma obfitych opadów, krótkie deszcze są pierwszym znakiem, że jesień stopniowo przejmuje władzę.

Pogoda w październiku

Październik w Rzymie można nazwać najbardziej aksamitnym miesiącem, jeśli idylliczny obraz nie został zepsuty przez częste jesienne deszcze. Średnia temperatura w miesiącu wynosi + 22-25 ° C w ciągu dnia i około + 13 ° C w nocy, ale zgodnie ze statystykami pogoda jest najbardziej deszczowa w ciągu roku. Chociaż słoneczne dni wciąż cieszą się ciepłem, jednak uczucie minionego lata często sprawia, że ​​myślisz o nadchodzącej zimie.

Pogoda w listopadzie

Ostatnie lata w Rzymie to raczej ciepły i przyjemny miesiąc. Średnia temperatura wynosi od + 9-14 ° C w nocy do + 16-19 ° C w ciągu dnia, przyciągając wielu turystów nawet w tym „poza sezonem”. Trzeba jednak być przygotowanym na to, że listopadowa pogoda jest bardzo zmienna i może zepsuć turystów chłodnym deszczem.

Nawet w Wigilię Bożego Narodzenia powietrze może się rozgrzać do + 17С

Pogoda w grudniu

Pogoda w grudniu w Rzymie jest stosunkowo ciepła. + 6 + 13C - nie jest zimno i najlepiej przyczynia się do zwiedzania. Jedynym „Ale” są nieprzewidywalne opady deszczu. I chociaż grudzień nie jest najmokrzejszym miesiącem w roku, to jednak jest w stanie „tłumić” wakacje. W przeciwnym razie pogoda jest bardzo tolerancyjna, a czasem nawet cieszy się w słoneczne dni.

Ciekawe artykuły o Rzymie

  • Najbardziej romantyczne hotele w Rzymie: TOP-5 według BlogoItaliano
  • 3-gwiazdkowe hotele w Rome Center: 5 najlepszych
  • Forum Romanum: starożytne serce Wiecznego Miasta
  • Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
  • Kaplica Sykstyńska i Muzea Watykańskie: rzeczy do poznania

Zdjęcie RomeCabs

Obejrzyj wideo: rzymskie podróże #7 część 1 - Italia moim okiem (Kwiecień 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Planowanie podróży, Następny Artykuł

Terracina - nadmorski kurort pod Rzymem
Regiony Włoch

Terracina - nadmorski kurort pod Rzymem

Terracina to małe miasteczko w środkowych Włoszech, w regionie Lacjum pod Rzymem. Jest tak starożytny, że można tu znaleźć przedmioty sztuczne znacznie starsze niż sam Rzym. Ponadto piaszczyste wybrzeża Terraciny są myte przez ciepłe i czyste wody Morza Tyrreńskiego, co czyni go cudownym kurortem nadmorskim.
Czytaj Więcej
Livorno - miasto portowe w północnych Włoszech
Regiony Włoch

Livorno - miasto portowe w północnych Włoszech

Livorno to włoskie miasto położone na północno-zachodnim wybrzeżu Półwyspu Apenińskiego. To duże miasto portowe, znane od XVI wieku. Większość urlopowiczów znajduje się w Livorno w drodze do bardziej popularnych miast Toskanii - Florencji, Pizy lub Lukki. Niemniej jednak, jeśli los przywiózł cię na jeden dzień do tego włoskiego miasta, masa interesujących zabytków Livorno z łatwością pozwoli ci zanurzyć się w zwykłym włoskim życiu.
Czytaj Więcej
Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić
Regiony Włoch

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić

Od doskonałego wykonania produktów biurowych i rzemieślniczych po złoto i skórę, Florencja jest idealnym miejscem dla wymagających klientów. BlogoItaliano próbował znaleźć kilka pomysłów, gdzie pójść, aby kupić to, co oferuje Florence. Aby kupić rzeczy i artykuły gospodarstwa domowego, które są dostępne dla zwykłych śmiertelników, powinieneś najechać ulice wokół Piazza della Repubblica, takie jak na przykład Via Calimala.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej