Sardynia

Pogoda na Sardynii i miesięczne temperatury wody

Sardynia (Sardegna) - wyspa położona na zachód od Włoch kontynentalnych, na południe od Korsyki (Korsyka). Dziś słynie z pięknych plaż, półprzezroczystego lazurowego morza i zapierających dech w piersiach górskich krajobrazów. Klimat na wyspie jest śródziemnomorski. Pogoda na Sardynii przez 6 miesięcy od maja do października jest gorąca i sucha, często z powiewem ze względu na położenie w centrum Morza Śródziemnego. W pozostałych miesiącach jest łagodny, z dużą ilością światła słonecznego, szczególnie w marcu i kwietniu, kiedy wszystko kwitnie.

Miesięczne parametry pogodowe są przydatne dla tych, którzy chcą odwiedzić Sardynię o różnych porach roku, szczególnie jeśli szukasz spokojnych, ale pełnych przygód wakacji wśród fantastycznych, dzikich krajobrazów i przyjaznych ludzi. Tylko nie spodziewaj się, że będziesz na plaży przez cały rok; tutaj nie jest wystarczająco ciepło.

Ale nawet jeśli temperatura wynosi tylko 20 ° C, warto opuścić zimne, deszczowe, aczkolwiek rodzinne miasto, w październiku i przyjechać do jasnej, ciepłej Sardynii. Dla tych, którzy interesują się lokalnymi zwyczajami, tradycjami, w ciągu roku istnieje wiele festiwali i świąt, które przyciągną uwagę podróżników w prawie każdym miesiącu roku.

Średnia miesięczna minimalna i maksymalna dzienna temperatura na Sardynii

Zima

Grudnia

Zimy na Sardynii są dość krótkie, trwają od grudnia do lutego. Pogoda w grudniu jest łagodna, od 6 stopni w nocy do 15 po południu. Mróz i śnieg są rzadkie. A jeśli tak, to są bardzo krótkotrwałe. Jest wilgotno, bo w listopadzie jest deszczowo i nudno, tylko 3 godziny dziennie świeci słońce. Większość hoteli, sklepów z pamiątkami, barów nie działa w grudniu. Ale Włochy przygotowują się do Bożego Narodzenia i Nowego Roku. 8 grudnia ozdabiają choinki; zamiast sklepów z pamiątkami otwierają się jarmarki bożonarodzeniowe. Cagliari jest gospodarzem Międzynarodowego Festiwalu Nuova Danza FIND, wielu koncertów. Wszyscy czekają na cud.

Stycznia

Najfajniejszy miesiąc. Średnia temperatura powietrza wynosi 9,95 ° C, woda w morzu wynosi 14 ° C. Pogoda w styczniu może być deszczowa, szczególnie na terenach wzniesionych, podczas gdy północ Sardynii i wybrzeże pozostają suche. Czasami pada śnieg, ale rzadko się to zdarza. Często nie ma światła słonecznego z powodu chmur, mgły. W górach powyżej 500 m leży śnieg. Secche di Gennaio to zjawisko, które wpływa na pogodę na Sardynii w styczniu. Przez dwa tygodnie w środku miesiąca wyspa ma ciepłą, suchą pogodę, a temperatura osiąga 20 ° C.

W styczniu wyspa jest zanurzona w ciszy i spokoju. Niewielu turystów przybywa tu zimą, aby spróbować prawdziwego, nieturystycznego życia wyspy: podróżuj na rowerze sportowym, zapoznaj się z kulturą, zwyczajami wyspiarzy, zobacz początki starożytnych cywilizacji.

Luty

Średnia miesięczna temperatura powietrza w Cagliari jest dość łagodna - 10,45 ° C, po południu może osiągnąć 15 °, ale noce są chłodne, morze ochładza się do 13 °. W lutym na Sardynii byłoby nudno (średnio tylko 4 godziny jasnego światła słonecznego dziennie), gdyby nie karnawał. Zamaskowane postacie w kostiumach zanieczyszczają wioski i miasta wyspy lokalnymi piosenkami, napojami, instrumentami muzycznymi w dzień iw nocy. Świetnym sposobem na zanurzenie się w życiu na wyspie jest dołączenie do nich.

Wiosna

Marzec

Popularnym czasem dla turystów spoza głównego nurtu jest wiosna i wczesne lato. Według wielu najlepsze miesiące do odwiedzenia to marzec, kwiecień i maj, ponieważ kwiaty kwitną, drzewa i trawa stają się zielone i piękne. Pogoda w tych miesiącach nie jest zbyt gorąca i niezbyt zimna. Średnia temperatura w Cagliari na Sardynii wzrasta w marcu do 11,65 ° C. Dzień osiąga 16-17 stopni, a noc - 7. Słońce świeci jasno około 51,4% światła dziennego. Wyspa w marcu jest nadal wolna od tłumu turystów.

Kwietnia

Temperatura powietrza stopniowo rośnie, osiągając 18 ° C w ciągu dnia. Ale noce są nadal chłodne, 9-10 stopni, więc powinieneś wziąć ciepłe rzeczy. Pogoda w kwietniu jest sucha, rzadko pada deszcz. Niebo staje się bezchmurne, prawie siedem godzin dziennie słońce świeci jasno.

W wielu miastach i wioskach na całej wyspie odbywają się tętniące życiem procesje i dramatyczne przedstawienia poświęcone Świętom Wielkanocnym. W kwietniu rozpoczyna się Festival Alguer, na którym występują grupy jazzowe i organizowane są codzienne przedstawienia teatralne. Odbywa się w dwóch historycznych miejscach Alghero - pięknej rzymskiej Anfiteatro Maria Pia i Forte della Maddalena, i potrwa do września.

Maj

Na niezwykle czyste wody i biały piasek miłośnicy plaż wybierają się na wyspę od maja. Sezon pływania rozpoczyna się. Temperatura w Cagliari na Sardynii jest bardzo ciepła, po południu w maju osiąga 30 stopni i jest już wystarczająco gorąco, aby pływać w morzu. Temperatura wody w morzach Sardynii i Morza Tyrreńskiego wynosi od 18 ° do 20 ° C. Pogoda jest słoneczna, niebo jest błękitne, średnio 8 godzin i 40 minut to płonące słońce.

W maju wyspa kwitnie wieloma świętami i festiwalami. 1 maja to dzień św. Efisio, patrona Sardynii, obchodzony przez wszystkich wyspiarzy. W Porto Rotondo (Porto Rotondo) odbywa się Estiva Cup - międzynarodowe regaty żeglarskie, w Olbii (Olbia) - festiwal folklorystyczny San Simplicio, w mieście Sassari - festiwal na wyspie Calvalcata Sarda z tradycyjnymi pokazami koni, konkursy w wykonaniu wierszy, pieśni i folku tańce, w Beatty - festiwal duszpasterski Festa dell 'Annunziata. Stolica Cagliari w maju zaprasza na festiwal Sant 'Efiso i „Monumenti Aperti”, kiedy dostęp do zabytków i muzeów, zwykle niedostępnych dla ogółu społeczeństwa, jest otwarty.

  • Zalecamy przeczytanie: najlepsze plaże Sardynii

Lato

Czerwca

W czerwcu na Sardynii zaczyna się letni raj. Wyspa jest zatłoczona przez turystów głównie z różnych krajów europejskich. Niebo jest granatowe i morze odcienia turkusu. Gorąco i sucho, szczególnie na południu wyspy. Po południu temperatura osiąga 27 ° C. Po północno-zachodniej stronie przeważa wiatr Mistral, po południu przynosi chłodny wietrzyk. Noce są łagodne, średnio minimum 16,1 ° C w czerwcu. Słońce nie opuszcza nieba 60,1% godzin dziennych. Średnia temperatura wody + 20 ° C.

Ten miesiąc jest znaczący dla Baltic i European Sailing Cups w Porto Cervo, regatach na luksusowe jachty Regaty Loro Piana Super Yacht wokół La Maddalena, Cherry Festival w Burcei i Tundimentaseulesa Shearing Festival. W czerwcu w Olbii „miesiąc małży”. Turyści chętnie uczestniczą we wszystkich tych wydarzeniach, próbują lokalnych przysmaków.

Lipiec

Lipiec jest liderem w wysokich temperaturach. Po południu może być bardzo gorąco - 29,6 ° C, w nocy - co najmniej 18,6 ° C. Włosi o tej porze dnia w ciągu dnia wolą się zatrzymać, zrelaksować, wyjść w chłodny wieczór na spacer, porozmawiać z przyjaciółmi, wypić drinka w ulicznej kawiarni. Spacer pod gwiazdami i księżycem w ciepłe noce to jedna z radości lata. Sezon pływania jest w pełni, woda ma 23 ° C. Pogoda w lipcu jest sucha, bez deszczu. Słońce jest na niebie 72,9% światła dziennego, emitując rażące promieniowanie słoneczne.

Festiwal Brzoskwini znany jest od miesiąca w Muzeum Muzeum Wioski San Sperate niedaleko Cagliari, pięciodniowego Festiwalu Sztuki Czerwonego Tango w Cagliari i Święta Ryb w Santa Teresa Gallura.

Sierpnia

Najbardziej ruchliwy miesiąc na Sardynii. Święto ciepła, intensywnego słońca i złotobrązowego koloru krajobrazów z suchej roślinności. Pogoda w sierpniu nie różni się bardzo od lipca, jest tak samo gorąco, sucho, termometr może osiągnąć 40 ° C. Średnia temperatura na Sardynii jest wysoka - 24,45 ° C. W nocy - 19 ° C. Prawdopodobieństwo opadów pod koniec lata wzrasta. W sierpniu warto wybrać się w góry, gdzie można trochę odpocząć od duszności. Niebo jest wysoko, słońce świeci przez ponad 10 godzin, około 72,6% światła dziennego. Morze i plaże są również zatłoczone przez turystów, entuzjastów nurkowania. Dzięki wiatrom wiejącym wokół wyspy upał nie jest tak przygnębiający jak na kontynencie.

Zmęczeni upałem i bezczynnością podróżnicy chętnie wybierają się na Międzynarodowy Karnawał Folklorystyczny Tempio Pausania, który przyciąga muzyką na żywo, tańcem, fajerwerkami i kolorowymi procesjami; weź udział w Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym Berchidda lub posłuchaj lokalnej muzyki, potańcz, napij się wybornego i wykwintnego wina Vermentino na zabawnym festiwalu Vermentino w wiosce Monti.

Fall

Wrzesień

Jesień na wyspie jest piękna jak wiosna. Upał opuszcza, ale woda w morzu jest nadal ciepła w 23 ° C i krystalicznie czysta. Pogoda na słonecznej Sardynii w ciepły wrzesień wciąż sprzyja aktywnym wakacyjnym plażom. Średnia temperatura powietrza wynosi 21,95 ° C, w ciągu dnia może być jeszcze gorąco, do 26,9 ° C, w nocy - średnio minimum 17 ° C. Może być pochmurno i może nawet padać, ale rzadko.
Co roku w ostatnich dniach września miasto Alghero zamienia się w teatr. Na placach i ulicach słychać muzykę na żywo, odbywają się przedstawienia, otwierają się wystawy. Teraz jest świetny czas na zwiedzenie Alghero i świetna okazja do poznania starych tradycji. A w Cagliari odbywają się ekscytujące zawody żeglarskie Round Sardinia Race, które rozpoczynają się w porcie miasta, obejmują całą wyspę i kończą w miejscu startu.

Październik

W październiku trwa aksamitny sezon, pogoda jest ciepła i przejrzysta. Średnia temperatura powietrza wynosi 18,25 ° C, w ciągu dnia osiąga 22,8 ° C, w nocy nie spada poniżej 13,7 ° C. Średnia temperatura morza wynosi 21 ° C. Ale częściej pada deszcz, czasem w październiku burza . Niemniej jednak słońce na niebie stanowi 57% światła dziennego. Pierwsza połowa miesiąca na wakacje na plaży jest idealna.

W październiku regaty żeglarskie Challenge Cup w Alghero zamykają sezon. Wydarzenie jest bardzo kolorowe, czyli procesja z pochodniami w centrum miasta. Pod koniec miesiąca odbywa się festiwal kasztanów Sagra della Castagna, 31 dnia wyspiarze świętują Halloween na całym świecie.

Listopad

Najbardziej mokry miesiąc. Nadchodzi pora deszczowa, kończy się sezon pływacki. W październiku i listopadzie Włochy żegnają ostatnich turystów - miłośników plaży. Wyspa jest pusta. Chociaż według naszych standardów pogoda w listopadzie jest dość ciepła, średnia temperatura powietrza wynosi 13,85 ° C, w ciągu dnia jest jeszcze ciepło do 18 °, ale noce stają się zimniejsze. Przez większość dnia nie ma jasnego światła słonecznego z powodu chmur. Morze stygnie do 18 °. Wakacje zakończyły się na wodzie.

Czy planujesz dziś wypocząć na Sardynii, ale nie wiesz, co ze sobą zabrać, czy będzie zimno, gorąco podczas wakacji? Wejdź na stronę www.knowital.com/weather/sardinia/, oryginalny miernik pokaże typową pogodę i średnią temperaturę dla miesięcy każdego dnia, które są spodziewane podczas wakacji. Dane są gromadzone przez wiele lat, ale Włochy są często nieprzewidywalne pod względem pogody - więc proszę przyjąć te informacje jako wskazówki, a nie gwarancję!

Obejrzyj wideo: Klub Podróżnika Śródziemie - Tutto Bello! 7-miesięczna przygoda z pracą i podróżowaniem (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Sardynia, Następny Artykuł

Wakacje nad jeziorem Maggiore: atrakcje i wille
Włoskie jeziora

Wakacje nad jeziorem Maggiore: atrakcje i wille

Lago Maggiore (włoski: Lago Maggiore) jest jednym z czterech wielkich włoskich jezior. Dosłowne tłumaczenie nazwy zbiornika brzmi jak „duże jezioro”. I to jest prawdziwa prawda. Położone na samej górze „buta” Lago Maggiore myje swoje wody ziemiami włoskimi i szwajcarskimi. Osłonięte przez pasmo górskie Alp przed ostrym wpływem świata zewnętrznego, Maggiore słynie z doskonałego łagodnego klimatu, czystych wód i zapierających dech w piersiach widoków.
Czytaj Więcej
Jezioro Como: atrakcje, wille, hotele, jak się dostać
Włoskie jeziora

Jezioro Como: atrakcje, wille, hotele, jak się dostać

Na północy Lombardii, bardzo blisko granicy szwajcarskiej, leży jezioro Como (włoskie: Lago di Como). Jak klejnot, wody Como błyszczą na krawędzi gór alpejskich. Niezwykle głębokie i bajecznie piękne jezioro uwielbiają oryginalni Włosi i liczni goście z kraju. Górskie krajobrazy otoczone puszystymi chmurami są źródłem inspiracji dla pisarzy, artystów i pracowników przemysłu filmowego.
Czytaj Więcej
Jezioro Iseo
Włoskie jeziora

Jezioro Iseo

W ramach włoskich atrakcji, wraz z dużymi „kamieniami”, takimi jak jezioro Maggiore, Garda i Como, świeci kolejny szmaragd - Lago di Iseo (po włosku: Lago d'Iseo). Fani włoskich gór bardzo doceniają wysokie kurorty, kuszące białymi czapami śnieżnymi i ekstremalnymi rodzajami rekreacji. Jednak nawet najbardziej aktywny turysta nie oprze się pięknu i krystalicznej czystości górskich jezior.
Czytaj Więcej