Wakacje we Włoszech

Wiza do Włoch dla Białorusinów. Jak otworzyć się w Mińsku?

Są miejsca, które fascynują je zobaczyć raz, chcę wracać raz po raz. Włochy są dobrym przykładem takiego miejsca. Zawsze interesowała mnie historia, kultura, natura tego tajemniczego kraju, ale nigdy nie spodziewałem się, że odwiedzając ten kraj raz, chciałbym tu zostać na całe życie. Z każdym dniem ten sen narastał we mnie i im bardziej się stawał, tym bardziej mnie pociągał. Nie czekając na pogodę z morza, postanowiłem dołożyć wszelkich starań, aby spełnić marzenie. Nie wcześniej powiedziane niż zrobione. Moje życie to teraz Włochy i jest ono różnorodne, ciekawe, piękne, nieprzewidywalne, pełne niespodzianek i wrażeń. Mógłbym kontynuować opis w nieskończoność, ale moim celem jest nie tylko opowiedzieć o Włoszech, ale krok po kroku, aby cię z tym zapoznać.

Jak samodzielnie zrobić wizę Schengen do Włoch?

I niestety biurokratyczna kwestia uzyskania wizy Schengen zawsze staje się pierwszym krokiem w kierunku Włoch. Wiem z własnego doświadczenia, że ​​nikt nie lubi biurokracji, zwłaszcza gdy nie wiesz, co i jak to zrobić. Na tej podstawie postanowiłem napisać szczegółowe instrukcje dotyczące pobierania i składania dokumentów wizowych przez włoską ambasadę na Białorusi w Mińsku.

Pierwszy etap: rezerwacja online na spotkanie w ambasadzie

Od jesieni tego roku wprowadzono innowacje w tej procedurze. Teraz nagrywanie odbywa się tylko online. Aby to zrobić, musisz zarejestrować się na stronie www.prenotaonline.esteri.it

Wypełniając pola, podaj swoje prawdziwe dane. Po rejestracji otrzymasz list na podany adres e-mail. Z tego listu musisz przejść do strony ambasady i zalogować się do systemu. Teraz możesz dokonać rezerwacji online z menu po lewej stronie.


Wybierz rodzaj wizy, której potrzebujesz. W tym artykule rozważymy przykład otwarcia wizy turystycznej.
Dlatego wykonujemy następujące kroki: rezerwacja online> wiza Schengen> wiza turystyczna. Wypełnij pola „Numer paszportu” i „Data zamierzonego wyjazdu” i potwierdź rezerwację wpisu.

Drugi etap: zbieranie dokumentów w celu otwarcia wizy turystycznej Schengen

Do przesłania potrzebne są następujące dokumenty:

  1. Formularz wniosku zawierał wniosek wizowy, który można pobrać i wydrukować z tego linku;
  2. Twoje zdjęcie w odpowiednim formacie;
  3. Paszport ważny przez ponad 3 miesiące od daty wniosku o wizę;
  4. Rezerwacja biletów w dwie strony;
  5. Wykazanie dostępności zakwaterowania we Włoszech: rezerwacja hotelukupon turystyczny lub potwierdzenie gościnności;
  6. Wykazanie dostępności środków ekonomicznych na pobyt w okresie wakacyjnym, które można potwierdzić, dostarczając wyciąg bankowy lub kupując czeki podróżne *;
  7. Dokumenty potwierdzające dostępność pracy i dochodów;
  8. Ubezpieczenie medyczne, które możesz zabrać bezpośrednio od jednego z dwóch agentów (kobiet) przed ambasadą;
  9. 60 € - koszt wizy turystycznej Schengen.

* Obliczanie funduszy na pobyt oblicza się na podstawie poniższej tabeli:

Trzeci etap: złożenie dokumentów w ambasadzie

W dniu wyznaczonym przez ambasadę należy złożyć w ambasadzie dokumenty od 9.30 do 11.30, płacąc za wizę 60 euro, po czym otrzymasz kartkę z datą. Należy go zatrzymać i we wskazanym dniu przyjechać do ambasady od 14.00 do 14.30 w celu uzyskania wizy.


Ambasada Włoch znajduje się pod adresem: 220004, Mińsk, ul. Rakovskaya 16b
Tel .: + 375 17 2202969
Faks: + 375 17 3062345
Strona internetowa: www.ambminsk.esteri.it

E-mail: [email protected]

Zobacz ambasadę włoską w Mińsku na większej mapie

W razie wątpliwości chętnie odpowiem na wszystkie pytania w komentarzach lub w mojej grupie na VKontakte //vk.com/club62615482.

Popularne Wiadomości

Kategoria Wakacje we Włoszech, Następny Artykuł

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu
Regiony Włoch

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu

Kilka lat temu - w wyniku podróży do Neapolu - BlogoItaliano napisał recenzję o lokalnym przewodniku, z którym los spotkał się w jasnym słońcu Kampanii. Potem Walentyna - tak nazywał się mój przewodnik - pokazała mi miasto, opowiadając o nim wiele niezwykłych historii. Trasa okazała się doskonała i nie żałowałem pozytywnych opinii na temat przewodnika.
Czytaj Więcej
5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo
Regiony Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo

Wycieczki na Sycylię to temat, który BlogoItaliano podejmuje od dawna. Program tras na wyspie jest niezwykle bogaty, a asortyment, który zostanie ci zaoferowany, będzie w dużej mierze zależał od tego, gdzie znajduje się hotel: na północnym lub południowym wybrzeżu. Poprosiłem Svetę, przewodniczkę z Palermo, aby powiedziała jej, które 5 wycieczek były najbardziej popularne wśród jej podróżników.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej