Kultura

Rozpocznie się odbudowa Koloseum

Inwestor projektu Diego Della Valle jest wściekły. Pięć milionów z dwudziestu pięciu przydzielonych zostało ostatecznie pochłoniętych przez podwyższony podatek VAT.

Nadal rozpoczęto prace nad restauracją Koloseum i wzmocnieniem niewiarygodnych odcinków konstrukcji. Diego Della Valle, prezes firmy i twórca marki obuwia Toda, ogłosił to dziennikarzom na zorganizowanej przez siebie konferencji prasowej i nie ukrywał swojego gniewu.
Flavian Amphitheatre stoi w lesie od wielu tygodni. Rozpoczęcie prac nad nim było „opóźnione” do końca lata, w oczekiwaniu na decyzję regionalnego sądu administracyjnego w sprawie wszczętej na podstawie oświadczenia konkurującej firmy, która przegrała przetarg. Ale wszystko to musiało się wydarzyć znacznie wcześniej.


„Straciliśmy trzy lata” - ubolewał Della Valle, która przeznaczyła 25 milionów euro na odbudowę. „Trzy lata, po pokonaniu innych sponsorów z chęci inwestowania pieniędzy. Trzy lata stałej utraty reputacji”. Utrata czasu i reputacji niepokoją przedsiębiorcę. Nie pieniądze. „Ponieważ prace nie zostały rozpoczęte”, wyjaśnia, „i ponieważ już przydzieliliśmy tę kwotę”.
W rzeczywistości z 25 milionów dostarczonych przez Della Valle pięć i pół nie poszło do Koloseum, ale pozostało w budżecie państwa. Po podniesieniu podatku VAT z 21% do 22% kolejne 250 tysięcy spotka ten sam los.


Niemniej jednak, jeśli nie będzie nowych barier, odbudowa finansowana przez Tod's zostanie ukończona wiosną 2016 roku. Obejmuje ona trzy etapy. Pierwszy, wart 8 milionów, obejmuje prace nad północną i południową fasadą, instalację nowych ogrodzeń i systemów zamykania pierwszego rzędu łuków, teraz pokrytych żelaznymi prętami. Następnie odpowiedni jest drugi etap przebudowy: organizacja centrum usług turystycznych przed Koloseum z księgarnią, kasą biletową i kawiarnią.


Ostatnia część projektu dotyczy dekoracji wnętrz i ulepszenia systemów inżynieryjnych. Wstępnie potrwa od 18 do 24 miesięcy. „Chciałbym - powiedziała Della Valle - aby po trzech latach zostałem zaproszony do obejrzenia odrestaurowanego Koloseum i mogłem powiedzieć, że zrobiliśmy to, co zwykle w innych krajach, ale w naszym kraju wydawało się to niemożliwe”. Przedsiębiorca wyraził również nadzieję, że odbudowa Koloseum będzie potężnym impulsem i symbolem odrodzenia całej Italii.

Obejrzyj wideo: GŁOGÓW Rusza odbudowa teatru (Luty 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Kultura, Następny Artykuł

Stephanie Sandrelli
Sławni Włosi i Włosi

Stephanie Sandrelli

Stefania Sandrelli (Stefania Sandrelli) - aktorka filmowa z Włoch, modelka, reżyserka i scenarzystka. Ma ponad osiemdziesiąt prac w filmach różnych gatunków (komedie, melodramaty, dramaty, thrillery, kino intelektualne, filmy erotyczne). Biografia Przyszła aktorka urodziła się 5 czerwca 1946 r. We włoskiej gminie Viareggio w regionie Toskania w prowincji Lucca (Provincia di Lucca).
Czytaj Więcej
Umberto Tozzi
Sławni Włosi i Włosi

Umberto Tozzi

Umberto Antonio Tozzi to popularny włoski kompozytor, piosenkarz pop i aktor. Mając doskonałe umiejętności wokalne od wczesnego dzieciństwa, zasłynął kompozytorem w wieku 22 lat. Dziś, uznany za najbardziej poszukiwanego włoskiego artystę poza ojczyzną, od momentu wydania swoich albumów Tozzi sprzedał około 45 milionów.
Czytaj Więcej
Galileo Galilei - założyciel nauk ścisłych
Sławni Włosi i Włosi

Galileo Galilei - założyciel nauk ścisłych

Nazwisko wybitnego włoskiego naukowca Galileo Galilei (Galileo Galilei) jest dobrze znane nawet osobom, które są dalekie od fizyki, matematyki i astronomii. Jego podstawowe dzieła i wynalazki miały znaczący wpływ na rozwój myśli naukowej XVI - XVII wieku i kolejnych epok. Biografia Galileo Galilei był przekonanym racjonalistą, który wierzył, że wszystkie zjawiska i prawa natury mają swoje własne wyjaśnienia i podlegają ludzkiemu umysłowi.
Czytaj Więcej
Adriano Celentano
Sławni Włosi i Włosi

Adriano Celentano

Kreatywna kariera światowej sławy włoskiego Adriano Celentano jest bogata i różnorodna. U utalentowanego idola kobiet charyzmatyczny wygląd łączy się z wyrazistym charakterem. Niski, ochrypły głos piosenkarza uzupełnia zdolność aktora do nadania unikalnej charakterystyki każdej odgrywanej roli.
Czytaj Więcej