Kultura

Rozpocznie się odbudowa Koloseum

Inwestor projektu Diego Della Valle jest wściekły. Pięć milionów z dwudziestu pięciu przydzielonych zostało ostatecznie pochłoniętych przez podwyższony podatek VAT.

Nadal rozpoczęto prace nad restauracją Koloseum i wzmocnieniem niewiarygodnych odcinków konstrukcji. Diego Della Valle, prezes firmy i twórca marki obuwia Toda, ogłosił to dziennikarzom na zorganizowanej przez siebie konferencji prasowej i nie ukrywał swojego gniewu.
Flavian Amphitheatre stoi w lesie od wielu tygodni. Rozpoczęcie prac nad nim było „opóźnione” do końca lata, w oczekiwaniu na decyzję regionalnego sądu administracyjnego w sprawie wszczętej na podstawie oświadczenia konkurującej firmy, która przegrała przetarg. Ale wszystko to musiało się wydarzyć znacznie wcześniej.


„Straciliśmy trzy lata” - ubolewał Della Valle, która przeznaczyła 25 milionów euro na odbudowę. „Trzy lata, po pokonaniu innych sponsorów z chęci inwestowania pieniędzy. Trzy lata stałej utraty reputacji”. Utrata czasu i reputacji niepokoją przedsiębiorcę. Nie pieniądze. „Ponieważ prace nie zostały rozpoczęte”, wyjaśnia, „i ponieważ już przydzieliliśmy tę kwotę”.
W rzeczywistości z 25 milionów dostarczonych przez Della Valle pięć i pół nie poszło do Koloseum, ale pozostało w budżecie państwa. Po podniesieniu podatku VAT z 21% do 22% kolejne 250 tysięcy spotka ten sam los.


Niemniej jednak, jeśli nie będzie nowych barier, odbudowa finansowana przez Tod's zostanie ukończona wiosną 2016 roku. Obejmuje ona trzy etapy. Pierwszy, wart 8 milionów, obejmuje prace nad północną i południową fasadą, instalację nowych ogrodzeń i systemów zamykania pierwszego rzędu łuków, teraz pokrytych żelaznymi prętami. Następnie odpowiedni jest drugi etap przebudowy: organizacja centrum usług turystycznych przed Koloseum z księgarnią, kasą biletową i kawiarnią.


Ostatnia część projektu dotyczy dekoracji wnętrz i ulepszenia systemów inżynieryjnych. Wstępnie potrwa od 18 do 24 miesięcy. „Chciałbym - powiedziała Della Valle - aby po trzech latach zostałem zaproszony do obejrzenia odrestaurowanego Koloseum i mogłem powiedzieć, że zrobiliśmy to, co zwykle w innych krajach, ale w naszym kraju wydawało się to niemożliwe”. Przedsiębiorca wyraził również nadzieję, że odbudowa Koloseum będzie potężnym impulsem i symbolem odrodzenia całej Italii.

Obejrzyj wideo: GŁOGÓW Rusza odbudowa teatru (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Kultura, Następny Artykuł

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić
Regiony Włoch

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić

Od doskonałego wykonania produktów biurowych i rzemieślniczych po złoto i skórę, Florencja jest idealnym miejscem dla wymagających klientów. BlogoItaliano próbował znaleźć kilka pomysłów, gdzie pójść, aby kupić to, co oferuje Florence. Aby kupić rzeczy i artykuły gospodarstwa domowego, które są dostępne dla zwykłych śmiertelników, powinieneś najechać ulice wokół Piazza della Repubblica, takie jak na przykład Via Calimala.
Czytaj Więcej
Kurort Rapallo we Włoszech: co zobaczyć i jak się dostać
Regiony Włoch

Kurort Rapallo we Włoszech: co zobaczyć i jak się dostać

Jeden z największych i najpopularniejszych kurortów wybrzeża Liguryjskiego znajduje się 30 km na południowy wschód od Genui. Miasto o ponad tysiącletniej historii, od średniowiecznej placówki chroniącej zatokę przed piratami, w połowie XIX wieku stało się modnym kurortem. Z tego artykułu dowiesz się, z czego wyróżnia się Rapallo, co tu zobaczyć i jak łatwo dostać się do ośrodka.
Czytaj Więcej
Bolzano - niemieckie miasto w północnych Włoszech
Regiony Włoch

Bolzano - niemieckie miasto w północnych Włoszech

Miasto Bolzano (Bolzano, Bozen) jest centrum prowincji o tej samej nazwie w północnych Włoszech, znanej również jako stolica Południowego Tyrolu. Miasto znajdowało się na granicy trzech stanów: Szwajcarii, Austrii i Włoch i wchłaniało kulturę i kolor każdego z nich. Oficjalnie mówi w dwóch językach (włoskim i niemieckim), przygotowuje dania kuchni niemieckiej, austriackiej i włoskiej, a zabytki Bolzano sprawiają, że jest on inny niż inne miasto w północnych Włoszech.
Czytaj Więcej