Liguria

Riomaggiore

Niezwykle piękne, jasne i kolorowe miasto Riomaggiore jest dogodnie położone na skalistym wybrzeżu wybrzeża Liguryjskiego pieszczonego przez słońce w północno-zachodniej prowincji La Spezia we Włoszech, na terytorium Parku Narodowego Cinque Terre „Pięć ziem”.

Park słynie z sztucznych tarasów, pięciu kolorowych, malowniczych osad otoczonych wysokimi nadmorskimi klifami, setek szlaków turystycznych przez zakątki dzikiej i dziewiczej przyrody.

Jeden z nich od Riomaggiore do wioski Manarola (Manarola) jest najbardziej znany i nazywany bardzo romantycznym Dear Love (Via dell'Amore). W parku znajduje się wiele starożytnych zamków, murów i fortyfikacji. Wybrzeże Cinque Terre jest pełne małych, czasami niedostępnych i odległych plaż.

Co zobaczyć

Atmosfera średniowiecznej starożytności jest odczuwalna tutaj na każdej krętej wąskiej uliczce i wielu kamiennych schodach. Domy w mieście zostały zbudowane na przybrzeżnych klifach zrywających się z morzem i chronionych jeden nad drugim. Najstarsze budynki i fragmenty chodnika pochodzą z XIII wieku.

Miasto Riomaggiore jest łatwe do odróżnienia dzięki wyjątkowemu smakowi kolorowe i żywe fasady budynków kontrastują ze szmaragdowo-turkusowym morzem i niezwykle niebieskim, czystym śródziemnomorskim niebem. Wąskie uliczki płynnie i schody prowadzą po stromych zboczach wybrzeża. Ruch samochodowy w takich warunkach jest trudny i od dawna po prostu zabroniony.

Przyjemny spacer po Riomaggiore powinien rozpocząć się od Via Colombo, tuż przy głównej ulicy miasta znajdują się słynne restauracje, sklepy, sklepy z pamiątkami i butiki.

Szefowie kuchni słynnych restauracji Il Particciolo, Da Billy i Marina Piccola zachwycają gości miasteczkiem klasycznymi włoskimi potrawami, doskonale przygotowanymi owocami morza i wspaniałymi winami, których technologia produkcji przez stulecia była ściśle przestrzegana przez winiarzy. Alkohol „Sciacchetra” lokalnie produkowana ta włoska prowincja winiarska jest bardzo popularna wśród smakoszy, jest produkowana jednocześnie z różnych odmian winogron, co nadaje napojowi wyjątkowy bukiet.

Podczas inwazji Saracenów na wzgórze Chericco, górujące nad Riomaggiore, zbudowano zamek o tej samej nazwie z miastem Castello di Riomaggiore.

To wspaniała atrakcja parku Cinque Terre, który został postawiony przez markiza z Turkotti w 1260 roku, ukończony później, do XVI wieku wznoszono tu mury ochronne. Dziś zamek jest wielką atrakcją turystyczną, na wycieczkach, podczas których można dowiedzieć się wiele o historii kraju. Fascynujące i kolorowe Włochy otwierają się z tarasu widokowego zamku.

Wzgórza Cinque Terre - naprawdę wspaniałe i zaskakująco piękne miejsce, szlaki turystyczne łączą tu zabytki i miasta. Lazurowy Szlak - perła Parku Cinque Terre - prowadzi turystów wzdłuż wybrzeża morskiego, Szlak Miłości łączy Riomaggiore z Manarolą, przechodzi przez skalistą i bardzo malowniczą okolicę wzdłuż morza. Szlaki Corniglia - Vernazza i Vernazza - Monterosso, każdy o długości 4 km, pozwalają rozejrzeć się po okolicy i cieszyć się leczniczym morskim powietrzem.

Pogoda

Klimat Cinque Terre jest łagodny i ciepły, z niewielkimi zmianami temperatury.. Góry chronią obszar przed północnymi wiatrami. Morze Śródziemne łagodzi sezon zimowy, średnia temperatura wynosi 12 stopni. Latem osiąga 30 stopni. Deszcze są krótkotrwałe, częściej jesienią i wiosną. Najlepszą porą na zwiedzanie tej części kraju jest od marca do końca października.

Od maja możesz pływać w pięknej niebieskiej wodzie Morza Śródziemnego.

Skaliste wychodnie, mariny portowe i opadające żwirowe plaże wzdłuż wybrzeża zachęcają do wygrzewania się na słońcu lub kąpieli w czystej wodzie. Morze Cinque Terre charakteryzuje się obecnością wielu ryb, pięknych delfinów, a nawet wielorybów.

Jak się tam dostać

Odjeżdżają z najbliższych lotnisk i stacji kolejowych w Genui i Pizie pociągi do Riomaggiore Spices. Stamtąd, w ciągu 10 minut pociągiem, obok Riomaggiore, turyści docierają do celu.

Samochodem, wynajęty w Genui, nie jest trudno dostać się na terytorium Cinque Terre na własną rękę, należy ustalić lokalizację Riomaggiore na mapie i przenieść się do La Spezia, a następnie 15 km wzdłuż promenady oznaczonej SS 370 zgodnie ze znakami parku.

Zwiedzanie miasta rower górski to fantastyczny sposób dla turystów, którzy chcą doświadczyć wyjątkowości tego obszaru. Drogą morską w Lerici i Portovenere można łatwo dotrzeć do tego miejsca.

Wskazówka: Zalecamy zakup KARTY Cinque Terre, która obejmuje kilka wygodnych usług: autobusy dojeżdżające do pracy, dostęp do wszystkich chodników i połączenie z Internetem Wi-Fi. Kosztuje tylko 7,50 € za 1 dzień, można kupić na stacji Cinque Terre.

  • Pobierz mapę Riomaggiore w formacie PDF
  • Znajdź hotel w Riomaggiore

Odwiedź Riomaggiore, Włochy zaskoczy Cię i zachwyci, jeśli chcesz podążać Ścieżką Miłości i poznać niesamowitą legendę lub podziwiać wyjątkowe zamki i kościoły.

Obejrzyj wideo: Riomaggiore In Cinque Terre Italy Tour in 4K (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Liguria, Następny Artykuł

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce
Społeczeństwo

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce

Według włoskich tabloidów kobieta trzymała zwłoki matki we własnej domowej lodówce, regularnie otrzymując emeryturę zmarłej starej kobiety. Tak straszna rzecz uderzyła w policję w małym miasteczku Borgomanero, położonym w regionie Novara. Ta straszna historia „ujawniła się” po mieszkańcach jednego z domów zwanych karetką Tiziana Devecchi, 62-letnią kobietą, która nie czuła się dobrze i nie mogła otworzyć drzwi, które były zamknięte od wewnątrz.
Czytaj Więcej
Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy
Społeczeństwo

Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy

Ktokolwiek nie widział UFO na niebie nad Włochami: mężczyźni i kobiety, dzieci i emeryci, piloci samolotów pasażerskich, wojskowi, a nawet kapłani. Tylko w zeszłym roku siedem słonecznych obiektów zostało zauważonych w słonecznym kraju, aw ciągu ostatnich 4 lat UFO pojawiło się na terytorium kraju ponad 55 razy!
Czytaj Więcej