Jak się tam dostać

Jak dostać się z Rimini do Rzymu na własną rękę

Odległość z Rimini do Rzymu wynosi 338 kilometrów, a podróż szybkim pociągiem jest szybsza i wygodniejsza. Alternatywne metody - rozważymy również nocnym autobusem i własnym samochodem.

Pociągiem

Jest tylko jeden bezpośredni pociąg z Rimini do Rzymu i odjeżdża o godz. 06:36 z dworca centralnego (Rimini Centrale). Czas podróży 3 godziny 44 minuty. Planując podróż i rezerwację na kilka miesięcy, bilet można kupić za 25 euro.

Pociąg przyjeżdża do Rzymu na stacji Termini (Roma Termini)

Pociąg odjeżdża z Rzymu o 17:30 i przyjeżdża do Rimini o 21:27.

Radzę oglądać harmonogram i kupować bilety na oficjalnej stronie www.omio.ru - jest prosty, zrozumiały, nie ma błędów, a także jest dostępny w języku rosyjskim. Ceny są dokładnie takie same jak w Trenitalii i oszczędzasz nerwy.

Pociągi regionalne

Najtańszym sposobem dotarcia do Rzymu z Rimini są pociągi regionalne. Pociąg łączący na stacji Falconara Marittima zajmie więcej niż 5 godzin i będzie kosztował 24,40 euro.

Szybsza opcja pociągów dużych prędkości Frecciabianca i Frecciarossa ze zmianą w Bolonii kosztuje 50,80 euro i zajmuje 3,5 godziny.

Jednodniowa wycieczka

Jeśli przyjedziesz do Rzymu tylko na jeden dzień, powinieneś wcześniej zaplanować swój program kulturalny. Polecam spędzić dzień w następujący sposób:

  • 10: 30-12: 30 idą same w kościele Santa Maria degli Angeli e Dei Martiri (Santa Maria degli Angeli e dei Martiri) i Santa Maria Maggiore (Basilica di S. Maria Maggiore) - są w odległości spaceru od Termini wstęp jest bezpłatny;
  • 13: 30-16: 30 na indywidualną wycieczkę za 150 euro do Koloseum, na Forum Romanum i na Palatyn;
  • 16:45 wsiadamy do metra i jedziemy na stację

Po raz pierwszy w Wiecznym Mieście idealnie jest spędzić od 4 do 7 dni. Oto idealny 3-dniowy plan zwiedzania głównych atrakcji.

Autobusem

Bezpośredni autobus z Rimini do Rzymu kursuje tylko w nocy i odjeżdża o 22:40. Czas podróży to 6 godzin 20 minut, o 5 rano dotrzesz na dworzec autobusowy Tiburtina (Roma Tiburtina) - warto zastanowić się, czy możesz dobrze przesyłać autobusy, mają bardzo ograniczony budżet i chcą zaoszczędzić na hotelu.

Bilet, jeśli zakupiony z wyprzedzeniem, kosztuje 18 euro.

Autobus odjeżdża z Rzymu o 00:55 i przyjeżdża do Rimini o 07:25.

Nie rozważałbym opcji z transportem autobusowym - bardzo duże ryzyko.

Samochodem

Warto jechać samochodem do Rzymu, jeśli planujesz spędzić co najmniej 3-4 dni w drodze i odwiedzić inne miasta po drodze. W samym Rzymie rozważ cechy parkowania i zakaz wjazdu do zabytkowego centrum. Przeczytaj o możliwych karach.

Gdybym sam planował interesującą wycieczkę, a następnie wynajął samochód w Rimini, wybrałbym się na tydzień na następującą trasę:
Rimini - San Marino - Gubbio - Perugia - Asyż - Spoleto - Orvieto - Civita di Bagnoregio - Jezioro Bracciano - Lotnisko Fiumicino (wynajem samochodu, lot do domu lub wyjazd do Rzymu).

Mam nadzieję, że teraz możesz łatwo dostać się do Rzymu z Rimini iz powrotem. Jeśli potrzebujesz porady, chętnie odpowiem na twoje pytania w komentarzach.

Obejrzyj wideo: Bolonia. miasto portyk i studentów (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Bazylika Santa Maria in Aracheli
Włochy

Bazylika Santa Maria in Aracheli

Santa Maria in Aracheli to piękna bazylika na Kapitolu. Prowadzą do niego wielkie schody, stworzone jako znak wyzwolenia Rzymu z zarazy. Kościół został zbudowany w VI wieku na miejscu świątyni Junona, tej samej, w której żyły gęsi, które uratowały Rzym przed Galami. I to nie wszystko! Michał Anioł i Donatello, kolumny ze starych (przedchrześcijańskich) świątyń Rzymu i ...
Czytaj Więcej
Wróć do Salerno: część II
Włochy

Wróć do Salerno: część II

Tak więc, drodzy czytelnicy, kiedy ostatni raz spacerowaliśmy po historycznym centrum nadmorskiego Salerno, cieszyliśmy się pięknem promenady, Villa Comunale i teatru Verdi. Cóż, teraz możesz zafundować sobie coś smacznego. Ale hej, miej trochę cierpliwości i nie idź do pierwszego baru lub osterii, na którą się natkniesz.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi
Włochy

Galeria Uffizi

Galeria prezentuje nieocenione dzieła Leonarda „Adoracja Trzech Króli” i „Zwiastowanie”; Jedynym znaczącym obrazem Michała Anioła jest tondo przedstawiające Świętą Rodzinę. Muzeum Uffizi ma najbardziej pouczającą na świecie kolekcję obrazów Botticellego. Na tle Galerii Uffizi (Galleria degli Uffizi), Galeria Uffizi (Galleria degli Uffizi) jest najsłynniejszym florenckim muzeum sztuki.
Czytaj Więcej
Bazylika San Giovanni in Laterano
Włochy

Bazylika San Giovanni in Laterano

Bazylika Laterańska to Katedra Rzymska, „Basilica maior” z krzesłem biskupa i tronem papieża. Oto jedna ze starożytnych relikwii chrześcijańskich - Skała Świętego Mikołaja (Święte Schody), wzdłuż której Chrystus wstąpił na sąd Piłata. Bazylika św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano (Bazylika San Giovanni in Laterano), fot. R4all Katedra św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano lub Bazylika Laterańska (Bazylika San Giovanni in Laterano - Bazylika San Giovanni in Laterano) spotyka kolosalną orientalną fasadę w 1735 r., Alessandro Galilea.
Czytaj Więcej