Społeczeństwo

Włoski sąd uznał związek emeryta i dziewczynki za miłość

Włoski sąd apelacyjny zadziwił cały kraj swoją sensacyjną decyzją: sędziowie w pełni uniewinnili 60-letniego mieszkańca miasta Catanzaro na południu kraju. Pietro Lamberti został oskarżony o molestowanie jedenastoletniej dziewczynki. Sąd orzekł, że między oskarżonym a dziewczyną wybuchło prawdziwe uczucie.

Najwyższy w kraju sąd kasacyjny uchylił wyrok lokalnego sądu, który wydał decyzję o pozbawieniu wolności emeryta lub rencisty.

Relacja między dziewczyną z niekorzystnej rodziny a mężczyzną rozpoczęła się dwa lata temu, kiedy 60-letni pracownik opieki społecznej został przydzielony do 11-letniego dziecka jako opiekuna. Tego samego lata znaleziono parę w łóżku w wiejskim domu Lamberti.

Zgodnie z prawem włoskim minimalny wiek do wyrażenia zgody na stosunek seksualny wynosi 14 lat, a jeśli jeden z partnerów jest opiekunem wyznaczonym przez państwo, to ma 16 lat.

Emeryt został skazany przez miejscowy sąd na pięć lat więzienia, ale Najwyższy Sąd Kasacyjny, zupełnie nieoczekiwanie dla wszystkich, uniewinnił Lamberti, orzekając, że naprawdę istnieją delikatne uczucia między starszym mężczyzną a dziewczyną.

Sąd wyjaśnia swoją decyzję faktem, że podczas przesłuchań w tej sprawie usłyszano liczne nagrania rozmów telefonicznych między opiekunem a dziewczyną, co wyraźnie świadczy o prawdziwej miłości między parą.

Stwierdzono, że pracownik socjalny zdecydowanie zniechęcił swojego podopiecznego do nawiązania z nim intymnych relacji z obawy, że dziewczyna może zajść w ciążę. Jednak mężczyzna nadal nie mógł się oprzeć pokusie.

Śledczy twierdzą również, że według zeznań świadków twierdzą, że dziewczyna w każdy możliwy sposób sprowokowała swojego kochanka, ubierając się w zbyt otwarte sukienki, „zapominając” o bieliźnie.

Jednak oskarżony był nadal dręczony przez wyrzuty sumienia. W rozmowach z dziewczyną przyznał, że nie mógł patrzeć w oczy jej matki, która powierzyła mu dziecko. Przekonał dziecko, że powinni zachować tę tajemnicę na zawsze i zabrać ją ze sobą do grobu.

Na rozprawie Lamberti był bardzo zawstydzony, od czasu do czasu rumieniąc się pod oczami sędziów. Twierdził, że ukrył swoje intymne relacje z oddziałem, ponieważ bał się, że zostaną rozdzieleni na zawsze.

Decyzja Najwyższego Sądu Kasacyjnego spotkała się z falą krytyki ze strony mieszkańców Włoch i Kościoła katolickiego. Tymczasem sprawa została ponownie skierowana do lokalnego sądu w Kalabrii. Nie wiadomo jeszcze, jaki będzie ostateczny wyrok sądu.

W zeszłym miesiącu dwie gospodynie domowe z Salerno trafiły na pierwsze strony włoskich gazet. Znudzone w domu dziewczyny w wieku 27 i 29 lat znalazły bardzo nietypowy sposób rozrywki, który doprowadził je do aresztu. Kobiety szukały chłopców w wieku poniżej 14 lat w sieciach społecznościowych, zwabiły ich do domu i popełniły nad nimi różne formy przemocy.

Cała historia ujawniła się, gdy jedna z rodzin zgwałconego dziecka zauważyła znaczące zmiany w zachowaniu swojego dziecka. Wkrótce policja podjęła tę sprawę, która przeprowadziła dochodzenie i po przesłuchaniu wielu świadków i sprawdzeniu korespondencji na Facebooku poszła w ślady zdesperowanych gospodyń domowych.

Popularne Wiadomości

Kategoria Społeczeństwo, Następny Artykuł

Festiwale i święta we Włoszech w listopadzie
Wakacje we Włoszech

Festiwale i święta we Włoszech w listopadzie

Jeśli wybierasz się do Włoch w listopadzie i planujesz trochę odejść od standardowego planu, aby odwiedzić maksymalną liczbę atrakcji, ten artykuł na pewno Ci się przyda. Zebraliśmy listę niesamowitych wydarzeń - festiwali i świąt, które odbędą się w słonecznych Włoszech w listopadzie, i przegapić, które, podczas gdy w kraju, jest po prostu niewybaczalne.
Czytaj Więcej
Co robić we Włoszech? 17 darmowych pomysłów
Wakacje we Włoszech

Co robić we Włoszech? 17 darmowych pomysłów

Wybierasz się do Włoch i zastanawiasz się, jak urozmaicić swoją podróż i uczynić ją niezapomnianą? Jesteśmy gotowi zaoferować Ci siedemnaście pomysłów, które rozweselą Cię w pięknym kraju wina i słońca, a portfel pozostanie nienaruszony. Pij wodę z głowy lwa. Publiczne fontanny do picia we Włoszech nie są niczym niezwykłym.
Czytaj Więcej
Jak zorganizować ferie zimowe we Włoszech z dziećmi na nartach?
Wakacje we Włoszech

Jak zorganizować ferie zimowe we Włoszech z dziećmi na nartach?

Stoki narciarskie, strome stoki i hotele na każdy gust - wszystko to znajdziesz w Dolomitach Superskich, największym regionie narciarskim na świecie. W tym roku była niedroga chwila relaksu na zimowych wakacjach w górach Wszyscy wiedzą, że grudzień to czas przygotowań do Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Czas na wybór prezentów dla bliskich, dekorowanie własnych domów, spotykanie się z przyjaciółmi w celu wymiany pozdrowień i spacery po bożonarodzeniowych targach.
Czytaj Więcej
Ubezpieczenie zdrowotne wizy do Włoch: ile, gdzie kupić?
Wakacje we Włoszech

Ubezpieczenie zdrowotne wizy do Włoch: ile, gdzie kupić?

Aby ubiegać się o wizę Schengen we Włoszech, potrzebujesz standardowego ubezpieczenia na podróż za granicę. XXI wiek daje nam nowe technologie i na szczęście nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby uzyskać i kupić ubezpieczenie medyczne na wizę do Włoch. Możesz porównać oferty różnych firm ubezpieczeniowych i od razu wszystko załatwić online, korzystając z wygodnej usługi www.
Czytaj Więcej