Społeczeństwo

Włoski sąd uznał związek emeryta i dziewczynki za miłość

Włoski sąd apelacyjny zadziwił cały kraj swoją sensacyjną decyzją: sędziowie w pełni uniewinnili 60-letniego mieszkańca miasta Catanzaro na południu kraju. Pietro Lamberti został oskarżony o molestowanie jedenastoletniej dziewczynki. Sąd orzekł, że między oskarżonym a dziewczyną wybuchło prawdziwe uczucie.

Najwyższy w kraju sąd kasacyjny uchylił wyrok lokalnego sądu, który wydał decyzję o pozbawieniu wolności emeryta lub rencisty.

Relacja między dziewczyną z niekorzystnej rodziny a mężczyzną rozpoczęła się dwa lata temu, kiedy 60-letni pracownik opieki społecznej został przydzielony do 11-letniego dziecka jako opiekuna. Tego samego lata znaleziono parę w łóżku w wiejskim domu Lamberti.

Zgodnie z prawem włoskim minimalny wiek do wyrażenia zgody na stosunek seksualny wynosi 14 lat, a jeśli jeden z partnerów jest opiekunem wyznaczonym przez państwo, to ma 16 lat.

Emeryt został skazany przez miejscowy sąd na pięć lat więzienia, ale Najwyższy Sąd Kasacyjny, zupełnie nieoczekiwanie dla wszystkich, uniewinnił Lamberti, orzekając, że naprawdę istnieją delikatne uczucia między starszym mężczyzną a dziewczyną.

Sąd wyjaśnia swoją decyzję faktem, że podczas przesłuchań w tej sprawie usłyszano liczne nagrania rozmów telefonicznych między opiekunem a dziewczyną, co wyraźnie świadczy o prawdziwej miłości między parą.

Stwierdzono, że pracownik socjalny zdecydowanie zniechęcił swojego podopiecznego do nawiązania z nim intymnych relacji z obawy, że dziewczyna może zajść w ciążę. Jednak mężczyzna nadal nie mógł się oprzeć pokusie.

Śledczy twierdzą również, że według zeznań świadków twierdzą, że dziewczyna w każdy możliwy sposób sprowokowała swojego kochanka, ubierając się w zbyt otwarte sukienki, „zapominając” o bieliźnie.

Jednak oskarżony był nadal dręczony przez wyrzuty sumienia. W rozmowach z dziewczyną przyznał, że nie mógł patrzeć w oczy jej matki, która powierzyła mu dziecko. Przekonał dziecko, że powinni zachować tę tajemnicę na zawsze i zabrać ją ze sobą do grobu.

Na rozprawie Lamberti był bardzo zawstydzony, od czasu do czasu rumieniąc się pod oczami sędziów. Twierdził, że ukrył swoje intymne relacje z oddziałem, ponieważ bał się, że zostaną rozdzieleni na zawsze.

Decyzja Najwyższego Sądu Kasacyjnego spotkała się z falą krytyki ze strony mieszkańców Włoch i Kościoła katolickiego. Tymczasem sprawa została ponownie skierowana do lokalnego sądu w Kalabrii. Nie wiadomo jeszcze, jaki będzie ostateczny wyrok sądu.

W zeszłym miesiącu dwie gospodynie domowe z Salerno trafiły na pierwsze strony włoskich gazet. Znudzone w domu dziewczyny w wieku 27 i 29 lat znalazły bardzo nietypowy sposób rozrywki, który doprowadził je do aresztu. Kobiety szukały chłopców w wieku poniżej 14 lat w sieciach społecznościowych, zwabiły ich do domu i popełniły nad nimi różne formy przemocy.

Cała historia ujawniła się, gdy jedna z rodzin zgwałconego dziecka zauważyła znaczące zmiany w zachowaniu swojego dziecka. Wkrótce policja podjęła tę sprawę, która przeprowadziła dochodzenie i po przesłuchaniu wielu świadków i sprawdzeniu korespondencji na Facebooku poszła w ślady zdesperowanych gospodyń domowych.

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Społeczeństwo, Następny Artykuł

Akwedukty i łaźnie w starożytnym Rzymie
Historia

Akwedukty i łaźnie w starożytnym Rzymie

Woda w starożytnym Rzymie była integralną częścią życia obywateli. Fontanny zdobiące miasta, łaźnie, w których Rzymianie utrzymywali swoje ciała w czystości i spokoju, Navahia (bitwy morskie), w których toczyły się bitwy morskie - wszystko to wymagało dostarczenia miastu ogromnej ilości wody. Cesarze rzymscy, starając się zaspokoić potrzeby swoich obywateli, zdobyć poparcie i ozdobić Wieczne Miasto, nie oszczędzali środków na budowę systemów zaopatrzenia w wodę.
Czytaj Więcej
Guy Julius Caesar
Historia

Guy Julius Caesar

Gajusz Juliusz Cezar (Gajusz Iuliusz Cezar) - dowódca, polityk, pisarz, dyktator, arcykapłan starożytnego Rzymu. Pochodził ze starożytnego rzymskiego klanu klasy rządzącej i konsekwentnie szukał wszystkich stanowisk rządowych, kierował linią opozycji politycznej wobec senatorskiej arystokracji. Był miłosierny, ale wysłał do egzekucji wielu swoich głównych przeciwników.
Czytaj Więcej
Prawa stołów XII - pomnik prawa rzymskiego
Historia

Prawa stołów XII - pomnik prawa rzymskiego

Prawo rzymskie stanowiło podstawę prawodawczą całej starożytnej cywilizacji, a następnie stało się fundamentem, na którym ukształtowała się myśl prawna narodów grupy romańsko-germańskiej zamieszkującej kontynentalną Europę. Do tej pory są obowiązkowym przedmiotem studiów na odpowiednich uniwersytetach na całym świecie, które mają szczególne znaczenie filozoficzne, historyczne i kulturowe.
Czytaj Więcej
Rise of Spartacus - wydanie 1
Historia

Rise of Spartacus - wydanie 1

Jak doszło do największego buntu niewolników w historii pod dowództwem Spartakusa? 73 lata przed naszą erą. Rzymski konsul Lucjusz Licyniusz Lucullus rozcina się z Królem Mitrydatem VI na północy współczesnej Turcji, ostatni cesarz stanu Shunga w Indiach staje się ofiarą spisku, Xuan-di dochodzi do władzy w Chinach, król Herod rodzi się w Judei (tak, ten sam).
Czytaj Więcej