Niemcy

Nowy Ratusz w Monachium

Nowy Ratusz (Neues Rathaus), fot. Suvad Sulic Jednym z historycznych i architektonicznych zabytków Monachium jest Nowy Ratusz (Neues Rathaus), położony na placu Marienplatz. To arcydzieło w stylu neogotyckim. Gotyckie łuki, wieżyczki i „koronki” nadają budynkowi średniowieczny wygląd, mimo że Nowy Ratusz zaczął być budowany pod koniec XIX wieku, a jego budowa była uzupełniana i rozbudowywana.

Nowy Ratusz (Neues Rathaus), fot. Suvad Sulic Jednym z historycznych i architektonicznych zabytków Monachium jest Nowy Ratusz (Neues Rathaus), położony na placu Marienplatz. To arcydzieło w stylu neogotyckim. Gotyckie łuki, wieżyczki i „koronki” nadają budynkowi średniowieczny wygląd, mimo że Nowy Ratusz zaczął powstawać pod koniec XIX wieku, a został ukończony i rozbudowany już na początku XX wieku. Figurki gargulców z zadziwiającą dokładnością naśladują średniowieczne, przypominając czasy dobrobytu gotyckich katedr.

Architektem jest Georg von Hauberrisser. Powierzchnia Nowego Ratusza wynosi dziś prawie 10 000 metrów kwadratowych. m, budynek ma 400 pokoi. Rada miasta przeprowadziła się do nowego budynku pod koniec XIX wieku.

Wystrój

Szczególnie interesująca dla turystów jest 85-metrowa wieża ratusza, ma windę, a Glockenspiel na wieży jest popularną atrakcją turystyczną. Codziennie o godzinie 11 w Glockenspiel gromadzą się ludzie, którzy chcą posłuchać walki z zegarem, aw specjalnym wykuszu 32 postacie przedstawiają sceny z legend Monachium.

Glockenspiel

Na tym samym placu znajduje się budynek Ratusza Staromiejskiego, zbudowany w XV wieku. To jest próbka prawdziwego późnego gotyku. Dziś dużą część Rynku Starego Miasta zajmuje muzeum zabawek.

Nowy Ratusz (Neues Rathaus)
Marienplatz 8, 80331 München, Niemcy

Obejrzyj wideo: Monachium - Nowy Ratusz 28-09-2017 (Kwiecień 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

San Remo we Włoszech: między Genuą a Niceą
Regiony Włoch

San Remo we Włoszech: między Genuą a Niceą

San Remo to wspaniały nadmorski kurort położony na zachodnim wybrzeżu Włoch w regionie Ligurii. Ze względu na łagodny klimat miejscowość wypoczynkowa może przyjmować turystów przez cały rok, zawsze panuje tu atmosfera zabawy i świętowania. San Remo we Włoszech słynie z malowniczej przyrody, obfitości jasnych kwiatów i zieleni, doskonałych plaż, doskonałych sklepów.
Czytaj Więcej
Zabytki Sardynii: 10 najciekawszych miejsc. Część I.
Regiony Włoch

Zabytki Sardynii: 10 najciekawszych miejsc. Część I.

Sardynia to wyspa położona dość daleko od kontynentalnych Włoch. Z tego powodu zarówno warunki klimatyczne, jak i cechy kulturowe są zupełnie inne niż tradycyjnie włoskie. Większość wyspy zajmują malownicze plaże otoczone dziwacznymi klifami, gajami oliwnymi i orzechowymi, różnymi naturalnymi i historycznymi zabytkami Sardynii, powodującymi ciągłe zainteresowanie turystów z całego świata.
Czytaj Więcej
5 najbardziej malowniczych miast nad jeziorem Como
Regiony Włoch

5 najbardziej malowniczych miast nad jeziorem Como

Na granicy Włoch i Szwajcarii w malowniczym regionie Lombardii u podnóża gór alpejskich leży jezioro Como, zachwycające swoim pięknem. Przez stulecia Jezioro Como inspirowało pisarzy, artystów, kompozytorów, filmowców. To miejsce wybrało także wiele celebrytów naszych czasów: George Clooney, Madonna, Ronaldinho i inni.
Czytaj Więcej