Planowanie podróży

Klimat i pogoda w Neapolu od miesięcy

Jedno z najbardziej niezwykłych miast na świecie - Neapol - zaskakuje swoim położeniem geograficznym. To nie żart - osiedlić się w cieniu aktywnego wulkanu! To prawda, że ​​w dużej mierze dzięki temu wulkanowi klimat w Neapolu jest znacznie łagodniejszy niż w niektórych innych regionach Włoch, gleba jest bardziej żyzna, a turystów coraz więcej. A jednak, przybywszy do tego miasta, warto zwrócić uwagę nie tylko na kolumnę termometru, ale także na Wezuwiusz: czy nad kraterem nie pojawił się podejrzany dym?

Ogólnie klimat w Neapolu jest znacznie łagodniejszy niż w Rzymie, zimy są krótsze i jest więcej słonecznych dni. Jeśli głównym celem wakacji nie jest plaża, możesz zaplanować podróż do Neapolu w dowolnym miesiącu roku. Poza sezonem będzie jeszcze taniej.

Przydatna rada: Aby zaoszczędzić na wycieczkach po Neapolu, koniecznie ustaw sobie audioprzewodnik po mieście dla łącza iPhone. Ma gotową trasę 55 obiektów, wbudowaną mapę i GPS. Ponadto audioprzewodnik może działać nawet bez Internetu. W wersji próbnej pierwsze 5 punktów trasy jest dostępnych za darmo, a pełna wersja będzie kosztować tylko 5 euro - wiele razy taniej niż wycieczki na żywo.

Neapol pogoda styczeń

Stycznia w Neapolu, podobnie jak w całych Włoszech, jest poza sezonem. Ale powodem tego nie jest deszczowa pogoda (do 5 deszczowych dni w miesiącu) i temperatura powietrza, co jest całkiem do przyjęcia w południowej zimie (nie niższej niż 10 ° C).

Raczej fakt, że święta Bożego Narodzenia właśnie hałasowały, a nawet zagorzali podróżnicy postanowili wrócić na chwilę do pracy. O ile nie pociągają ich zimowe wyprzedaże w Neapolu, które rozpoczynają się w Neapolu.

Pogoda w Neapolu w styczniu nie oferuje żadnych niespodzianek

Rano w mieście i jego okolicach często występują mgły, a po południu może być pochmurno. Temperatura w styczniu w ciągu dnia wynosi + 11 + 13 ° C, czasem osiąga + 15 + 17 ° C, w nocy nie jest niższa niż + 6 + 8 ° C. Ogólnie pogoda w Neapolu w styczniu nie sugeruje niespodzianek: deszcz nie zamienia się w deszcz, wiatr jest umiarkowany, słoneczne dni - co najmniej 15 miesięcznie.

Lutowa pogoda

Luty to najzimniejszy miesiąc w roku. Pomimo tego, że nie ma więcej dni deszczowych niż w styczniu, dość silny wiatr może wiać z morza, a intensywność opadów jest wyższa. Czasami Pogoda w Neapolu w lutym może być nieprzewidywalny, dlatego nie zaleca się wychodzenia bez parasola.

Temperatura w lutym również nie zawsze jest przewidywana: w ciągu dnia może wynosić od +7 do + 15 ° C. W nocy jest bardzo chłodno, choć zwykle termometr nie spada poniżej + 3 + 5 ° C. Wilgotność jest nadal wysoka, od 80%.

Temperatura w marcu

Pogoda w Neapolu w marcu wskazuje na zbliżającą się prawdziwą wiosnę. Chociaż wiatr jest nadal dość silny i pada średnio 2 dni w tygodniu, słońce coraz bardziej wystaje zza chmur, a całkowicie czyste dni nie są już rzadkością, szczególnie pod koniec miesiąca. Jednak gęsta mgła jest możliwa rano.

Marzec w Neapolu to raczej nastrojowy miesiąc

Niemniej jednak, według prognoz pogody, marzec w Neapolu jest dość nastrojowym miesiącem. Tak więc temperatura w ciągu dnia może osiągnąć + 20 ° C i może spaść do + 7 ° C. Ale nawet w nocy termometr nie spada do zera.

Kwietniowa pogoda

Na zwiedzanie lub bezcelowe spacery po mieście nie ma lepszego miesiąca niż kwiecień. Jest mniej dni deszczowych, prawie nie ma wiatru. Temperatura w ciągu dnia może osiągnąć + 22 + 24 ° C, stopniowo wzrastając pod koniec miesiąca.

Na nocne deptaki czas wciąż nie jest zbyt odpowiedni - świeża bryza wieje z morza, a termometr może spaść do + 12 + 14 ° C.

Dlatego w bagażu podróżnika, który został uwiedziony przez kwitnące miasto, koniecznie musi być wiatrówka i ciepły sweter. Konieczny jest również parasol: pogoda w Neapolu w kwietniu, szczególnie na początku miesiąca, może się zmieniać kilka razy dziennie.

Maj pogoda

Słońce świeci prawie przez cały maj w Neapolu, a niektórzy śmiałkowie już próbują pływać, podróżując z miasta na wybrzeżu Amalfi lub na Capri, lub próbując wody na jednej z lokalnych plaż, jeśli jej temperatura nie jest niższa niż 18-20 ° C.

Sezon plażowy na Ischii rozpoczyna się w tym miesiącu. Jeśli nie masz szczęścia z pogodą, zawsze możesz zanurzyć się w źródłach termalnych na tej wyspie.

W maju Neapol już lśni mocą i potęgą

Temperatura w ciągu dnia może wzrosnąć do + 26 ° C, w nocy jest jeszcze chłodno - nie więcej niż + 16 + 18 ° C. Czasami majowa pogoda w Neapolu może Cię zaskoczyć w postaci silnych krótkotrwałych opadów deszczu, ale wilgotność powietrza stopniowo maleje do końca miesiąca - nawet do 70%.

Czerwcowa pogoda

Temperatura w czerwcu zaczyna zbliżać się do poziomów szczytowych: w ciągu dnia - do + 30 ° C, w nocy - nie niżej niż + 20 ° C, począwszy od połowy miesiąca. Pogoda w Neapolu w czerwcu cieszy się stałością.

Tak więc, chociaż wilgotność powietrza ze względu na położenie geograficzne jest nadal nie mniejsza niż 70%, a rano może się wydawać, że dzień zapowiada się pochmurny, prawdopodobieństwo deszczu nie jest wysokie. Co więcej, czerwiec w Neapolu jest prawie zawsze słoneczny - do 28 dni w miesiącu.

Na plażach w mieście i okolicach miasta dosłownie nie ma miejsca na jabłko: zaczyna się sezon. Pogoda jest dość sprzyjająca do pływania: nie ma wiatru, niepokojów na morzu, a temperatura wody nie jest niższa niż 23 ° C.

Pogoda na lipiec

Pogoda w Neapolu w lipcu może wydawać się zbyt gorąca z powodu wysokiej wilgotności. Wiatry wiejące z południa tylko pogarszają sytuację, a po południu w środku lata miasto zaczyna przypominać dużą rozpaloną do czerwoności płytę.

Ze względu na wysoką wilgotność pogoda w lipcu jest dość gorąca

Lipiec nie jest najlepszym wyborem na długie spacery: po południu termometr może osiągnąć 35 ° C. Jeśli wybierasz się na wycieczki, to rano, gdy pogoda jest jeszcze całkiem znośna dla tych, którzy nie są przyzwyczajeni do gorącego włoskiego słońca.

Temperatura wody wynosi od 25 ° C, a pod koniec miesiąca staje się o 1-2 ° C wyższa, ale lepiej też iść na plażę wcześnie: rano lub późnym popołudniem.

W nocy, gdy temperatura nie jest niższa niż 22 ° C, warto ... odwiedzić Vesuvius: od 2013 r. Zniesiono zakaz nocnych odwiedzin wulkanu. Wycieczka organizowana jest pod patronatem władz miasta. Najważniejsze jest uzbrojenie się w latarkę, założenie lekkich ubrań i zabranie ze sobą butów sportowych.

Pogoda w sierpniu

Cały sierpień w Neapolu jest gorący. Jednak pomimo upałów sezon główny również jest w pełni: aby zarezerwować pokój hotelowy na ten miesiąc, powróć wiosną. Temperatura w ciągu dnia może przekroczyć + 35 + 37 ° C. W nocy jest oczywiście chłodniej, ale niewiele - około + 25 ° C.

Pogoda w Neapolu w sierpniu jest spokojna, nie warto padać. Ponadto, zgodnie z obserwacjami meteorologów, w ostatnich latach w sierpniu w regionie nie ma pochmurnych, a nawet pochmurnych dni.

Temperatura wody może osiągnąć 28 ° C, ale pod koniec miesiąca zaczyna stopniowo spadać. Ogólnie sierpień nadaje się tylko na relaks w okolicznych kurortach, a nie na zwiedzanie atrakcji.

Pogoda we wrześniu

Z końcem miesiąca pogoda staje się bardziej korzystna dla urlopowiczów: aksamitna pora roku ma swój własny charakter. Temperatura stopniowo spada z + 35 ° C do + 28 + 30 ° C w ciągu dnia, w nocy termometr nie spada poniżej + 20 + 22 ° C. Woda staje się nieco chłodniejsza - do 24 ° C.

We wrześniu aksamitny sezon ma swój własny

Jest kilka deszczowych dni, nie więcej niż 3 na miesiąc, i prawie cały wrzesień świeci słońce w Neapolu. Pod koniec miesiąca morze może zacząć trochę sztormować, chociaż wiatr jest wciąż dość słaby, a pogoda nie zmienia się gwałtownie.

Październikowa pogoda

W ostatnich latach październik w stolicy Kampanii to także miesiąc powodzi, które mogą zrujnować wakacje w aksamitnym sezonie. I nawet jeśli pogoda w październiku jest czysta, morze może być niespokojne.

W tym samym czasie temperatura zaczyna spadać tylko gdzieś od połowy miesiąca: od + 28 ° C do + 20 + 22 ° C w ciągu dnia, od + 22 ° C do + 16 + 18 ° C w nocy. Nadal możesz pływać: woda ogrzewa się do 22-24 ° C. Jeśli pogoda w Neapolu w październiku na pierwszy rzut oka nie obiecuje żadnych problemów na wakacjach na plaży, na wszelki wypadek zaplanuj kilka dodatkowych wycieczek.

Pogoda w listopadzie

Wakacje zaplanowane na listopad w Neapolu to wakacje kontemplacyjne, jeden z najlepszych okresów na zwiedzanie muzeów i spacery po mieście. Pogoda jest w większości bezchmurna, chociaż co najmniej raz lub dwa razy w tygodniu może mocno padać.

W połowie listopada w Neapolu wiatr zaczyna się nasilać

W połowie miesiąca wiatr zaczyna się nasilać, tak że nawet zdesperowani śmiałkowie, uwiedzeni przez stosunkowo ciepłe morze (22 ° C na początku miesiąca), odmawiają procedur wodnych. Temperatura w Neapolu w listopadzie w ciągu dnia wynosi + 18 + 22 ° C, w nocy nie jest niższa niż + 15 ° C.

Pogoda w grudniu

Grudzień w Neapolu jest mokry i mglisty. Pada częściej, 1-2 razy w tygodniu. Czyste dni stają się coraz mniejsze - nie więcej niż 17 miesięcznie.

Według obserwacji w grudniu pogoda w Neapolu jest dość wietrzna i ogólnie niestabilna. Tak więc w ciągu tygodnia temperatura może, po obniżeniu do + 10 ° C w ciągu dnia i do + 3 ° C w nocy, może ponownie wzrosnąć odpowiednio do + 16 ° C i + 12 ° C.

Zdjęcia: N i c o l a, Adam Williams, Nic McPhee, Tyrone Homes, karusel, Andrewsaurusrex, Orlando Jose de Castro Junior.

Obejrzyj wideo: Pogoda w Bułgarii (Kwiecień 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Planowanie podróży, Następny Artykuł

Terracina - nadmorski kurort pod Rzymem
Regiony Włoch

Terracina - nadmorski kurort pod Rzymem

Terracina to małe miasteczko w środkowych Włoszech, w regionie Lacjum pod Rzymem. Jest tak starożytny, że można tu znaleźć przedmioty sztuczne znacznie starsze niż sam Rzym. Ponadto piaszczyste wybrzeża Terraciny są myte przez ciepłe i czyste wody Morza Tyrreńskiego, co czyni go cudownym kurortem nadmorskim.
Czytaj Więcej
Livorno - miasto portowe w północnych Włoszech
Regiony Włoch

Livorno - miasto portowe w północnych Włoszech

Livorno to włoskie miasto położone na północno-zachodnim wybrzeżu Półwyspu Apenińskiego. To duże miasto portowe, znane od XVI wieku. Większość urlopowiczów znajduje się w Livorno w drodze do bardziej popularnych miast Toskanii - Florencji, Pizy lub Lukki. Niemniej jednak, jeśli los przywiózł cię na jeden dzień do tego włoskiego miasta, masa interesujących zabytków Livorno z łatwością pozwoli ci zanurzyć się w zwykłym włoskim życiu.
Czytaj Więcej
Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić
Regiony Włoch

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić

Od doskonałego wykonania produktów biurowych i rzemieślniczych po złoto i skórę, Florencja jest idealnym miejscem dla wymagających klientów. BlogoItaliano próbował znaleźć kilka pomysłów, gdzie pójść, aby kupić to, co oferuje Florence. Aby kupić rzeczy i artykuły gospodarstwa domowego, które są dostępne dla zwykłych śmiertelników, powinieneś najechać ulice wokół Piazza della Repubblica, takie jak na przykład Via Calimala.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej