Włochy

Forum Nerves

Forum Nerve jest najmniejsze spośród forów imperialnych. Ale dostał najwięcej. Najpierw miejscowi zabrali kamienie z budynków, a następnie papież zaciągnął Santa Maria Maggiore do fontanny i świątyni. A w XX wieku Mussolini został zbudowany na swojej części przez Via dei Fori Imperiali. Ale wciąż piękny.

Forum Nerves (Foro di Nerva)

Forum Nerwy w starożytnym Rzymie

Forum Nerva - Transitorium (włoski: Foro di Nerva o Foro Transitorio, lat. Forum Nervæ - Transitorium) zaczęło być budowane pod Domicjanem, a zakończyło się już pod Nervą w 97 roku. W czasach starożytnych bywał nazywany Forum Pallas.

Obszar forum miał długi wąski kształt (120 na 45 m) i znajdował się między Świątynią Pokoju (część forum Wespazjana) a Forum Augusta. Stąd drugie imię - forum Transitorium (przetłumaczone jako „pasaż” lub „pasaż”). Związał także z Forum Romanum mieszkaniowym regionem rzymskim Argylet

Świątynia Minerwy

Świątynia Minerwy (tempio di Minerva), fot. Alvaro de Alvariis

Ze świątyni zachowały się dwie kolumny, część fasady, fryz i płaskorzeźba bogini Minerwy, fot. Michel & Carole ALCAMO

Dominującym zespołem forum była świątynia poświęcona Minerwie (tempio di Minerva). Nie był daleko od świątyni Mars Avenger. Sanktuarium Minerwy zostało zniszczone w 1606 r. Na polecenie papieża Pawła V, aby użyć materiałów budowlanych do budowy fontanny Acqua Paola, kaplicy Borgia w Santa Maria Maggiore i sali kolumnowej.

Według współczesnej rekonstrukcji świątynia Minerwy miała portal wejściowy z sześcioma kolumnami korynckimi, dwoma łukowymi wejściami bocznymi i trójkątnym frontonem ozdobionym posągami.

Forum dzisiaj

Część Forum Nerves, a także inne starożytne fora, pochowano pod aleją Via dei Fori Imperiali. Ze świątyni zachowały się dwie kolumny z białego marmuru, część fasady i płaskorzeźba bogini Minerwy. Był też fryz z bogatą dekoracją rzeźbiarską.

Jak się tam dostać

Metrem linii B do stacji Colosseo;
tramwajem 3, 8 do przystanku Parco Celio;
autobus 51, 75, 85, 87, 118, N2 - do Colloseo.

Obejrzyj wideo: Troye Sivan, LA Forum, Talking About LA Nerves & 04 I'm So Tired & 05 Bite (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Włochy, Następny Artykuł

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce
Społeczeństwo

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce

Według włoskich tabloidów kobieta trzymała zwłoki matki we własnej domowej lodówce, regularnie otrzymując emeryturę zmarłej starej kobiety. Tak straszna rzecz uderzyła w policję w małym miasteczku Borgomanero, położonym w regionie Novara. Ta straszna historia „ujawniła się” po mieszkańcach jednego z domów zwanych karetką Tiziana Devecchi, 62-letnią kobietą, która nie czuła się dobrze i nie mogła otworzyć drzwi, które były zamknięte od wewnątrz.
Czytaj Więcej
Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy
Społeczeństwo

Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy

Ktokolwiek nie widział UFO na niebie nad Włochami: mężczyźni i kobiety, dzieci i emeryci, piloci samolotów pasażerskich, wojskowi, a nawet kapłani. Tylko w zeszłym roku siedem słonecznych obiektów zostało zauważonych w słonecznym kraju, aw ciągu ostatnich 4 lat UFO pojawiło się na terytorium kraju ponad 55 razy!
Czytaj Więcej