Włochy

Forum Nerves

Forum Nerve jest najmniejsze spośród forów imperialnych. Ale dostał najwięcej. Najpierw miejscowi zabrali kamienie z budynków, a następnie papież zaciągnął Santa Maria Maggiore do fontanny i świątyni. A w XX wieku Mussolini został zbudowany na swojej części przez Via dei Fori Imperiali. Ale wciąż piękny.

Forum Nerves (Foro di Nerva)

Forum Nerwy w starożytnym Rzymie

Forum Nerva - Transitorium (włoski: Foro di Nerva o Foro Transitorio, lat. Forum Nervæ - Transitorium) zaczęło być budowane pod Domicjanem, a zakończyło się już pod Nervą w 97 roku. W czasach starożytnych bywał nazywany Forum Pallas.

Obszar forum miał długi wąski kształt (120 na 45 m) i znajdował się między Świątynią Pokoju (część forum Wespazjana) a Forum Augusta. Stąd drugie imię - forum Transitorium (przetłumaczone jako „pasaż” lub „pasaż”). Związał także z Forum Romanum mieszkaniowym regionem rzymskim Argylet

Świątynia Minerwy

Świątynia Minerwy (tempio di Minerva), fot. Alvaro de Alvariis

Ze świątyni zachowały się dwie kolumny, część fasady, fryz i płaskorzeźba bogini Minerwy, fot. Michel & Carole ALCAMO

Dominującym zespołem forum była świątynia poświęcona Minerwie (tempio di Minerva). Nie był daleko od świątyni Mars Avenger. Sanktuarium Minerwy zostało zniszczone w 1606 r. Na polecenie papieża Pawła V, aby użyć materiałów budowlanych do budowy fontanny Acqua Paola, kaplicy Borgia w Santa Maria Maggiore i sali kolumnowej.

Według współczesnej rekonstrukcji świątynia Minerwy miała portal wejściowy z sześcioma kolumnami korynckimi, dwoma łukowymi wejściami bocznymi i trójkątnym frontonem ozdobionym posągami.

Forum dzisiaj

Część Forum Nerves, a także inne starożytne fora, pochowano pod aleją Via dei Fori Imperiali. Ze świątyni zachowały się dwie kolumny z białego marmuru, część fasady i płaskorzeźba bogini Minerwy. Był też fryz z bogatą dekoracją rzeźbiarską.

Jak się tam dostać

Metrem linii B do stacji Colosseo;
tramwajem 3, 8 do przystanku Parco Celio;
autobus 51, 75, 85, 87, 118, N2 - do Colloseo.

Obejrzyj wideo: Troye Sivan, LA Forum, Talking About LA Nerves & 04 I'm So Tired & 05 Bite (Kwiecień 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Włochy, Następny Artykuł

Galeria Uffizi we Florencji
Florencja

Galeria Uffizi we Florencji

We wspaniałym mieście Florencja znajduje się wiele atrakcji, które zachwycają oczy turystów, a także pielęgnują ich poczucie piękna. Jedna z tych budowli - Galeria Uffizi (Galleria degli Uffizi) - znajduje się w centrum Florencji między Piazza della Signoria i mostem Ponte Vecchio, przyciągając wielu turystów dobrowolnie i mimowolnie, zaczynając od tych, którzy przypadkowo tu wędrowali, i kończąc na tych, którzy przybyli do tego niesamowitego miasta specjalnie po to, aby w pełni cieszyć się arcydziełami światowej sztuki wystawionej tutaj.
Czytaj Więcej
Najlepsze platformy widokowe we Florencji
Florencja

Najlepsze platformy widokowe we Florencji

Smukłe dzwonnice kościołów, blanki średniowiecznego palazzo, czerwone dachówki domów, nad którymi marmurowy blask katedry, zwieńczony wspaniałą kopułą Brunelleschi ... Patrząc na Florencję przynajmniej raz z lotu ptaka, zakochujesz się w mieście raz na zawsze.
Czytaj Więcej
Most Ponte Vecchio we Florencji
Florencja

Most Ponte Vecchio we Florencji

Jedną z głównych atrakcji Florencji można bezpiecznie nazwać mostem Ponte Vecchio (Ponte Vecchio), co w języku włoskim oznacza „Stary Most”. Jest to nie tylko prom z jednego brzegu Arno do drugiego, ale także unikalny zabytek architektury, który niewiele się zmienił od XIV wieku. Historia Przyczyną budowy mostu w tym miejscu jest minimalna szerokość rzeki Arno.
Czytaj Więcej
Rzeka Arno we Florencji
Florencja

Rzeka Arno we Florencji

Nie można sobie wyobrazić Florencji bez głównej drogi wodnej - rzeki Arno, która przecina miasto i tworzy wyjątkową przestrzeń miejską. To z jego nasypów otwierają się wspaniałe widoki na starożytne budowle, pałace i katedry, a spacery po rzece pod słynnymi mostami na łodziach barchetto (barchetto) są szczególnie popularne wśród turystów.
Czytaj Więcej