Niemcy

Zoo w Berlinie

Zoo w Berlinie ma wiele zwierząt i dobre woliery, jest miejsce do jedzenia i duży plac zabaw. W zoo kontaktowym możesz kupić zboże i karmić swoje zwierzęta. To wspaniałe miejsce na spacery i relaks o każdej porze roku i przy każdej pogodzie.

Zoo w Berlinie (Zoologischer Garten Berlin), fot. Dieter Brügmann (Bruhaha)

Zoo w Berlinie (berliński ogród zoologiczny - Zoologischer Garten Berlin) jest najstarszym w Niemczech. Jego bramy po obu stronach ozdobione są 27-tonowymi kamiennymi słoniami.

Najstarsze zoo w Niemczech

Został odkryty w 1844 roku za panowania Fryderyka Wilhelma IV. Dziś berlińskie zoo jest największą kolekcją zwierząt w kraju.

Zoo w Berlinie znajduje się w samym sercu miasta, w dzielnicy Tiergarten. Jego powierzchnia wynosi 35 hektarów. Dla zwierząt stworzone warunki zbliżone do naturalnych.

Słoń, zdjęcie reklamowe

W 1869 roku, dzięki dyrektorowi Heinrichowi Bodinusowi, zbudowano egzotyczną wolierę dla antylop, która natychmiast stała się główną atrakcją berlińskiego zoo. Pod przewodnictwem Bodinusa zbudowano zagrody dla strusi, słoni, flamingów, a jednocześnie wzniesiono słynną Elephantheron (Bramę Słonia). W zoo pojawiły się restauracje i pawilony.

Akwarium, fot. Manfred Brückels

W 1931 roku postanowiono zbudować akwarium zgodnie z planem dr Oscara Heinrotha.

W 1945 r. Podczas bombardowania zoo zostało całkowicie zniszczone, a zwierzęta uciekły lub zginęły. W latach 1945–1956 zoo zostało przywrócone.

Zoo - słynny i ulubiony widok miasta

Możesz karmić zwierzęta, zdjęcia reklam

Dziś w berlińskim zoo mieszka ponad 15 000 zwierząt (1500 gatunków). Można tu podziwiać dzikie zwierzęta: niedźwiedzie polarne, słonie, foki, lwy i żyrafy; i zobaczyć z bliska wiele zagrożonych zwierząt domowych i zwierząt. Każdego roku zoo odwiedza ponad dwa miliony ludzi.

Dla zwierząt stworzonych w warunkach zbliżonych do naturalnych, fot. Vik C. R.

Czas pracy

Od 1 stycznia do 26 lutego: 9:00 - 16:30;
27 lutego - 26 marca: 9:00 - 18:00;
27 marca - 24 września: 9:00 - 18:30;
25 września - 29 października: 9:00 - 18:00;
30 października - 31 grudnia: 9:00 - 16:30

Bilety

Bilet dla dorosłych do zoo kosztuje 15,50 €; zoo + akwarium - 21,00 €;
dzieci (4-15 lat) w zoo - 8,00 €; Zoo + akwarium - 10,50 €.
Istnieją bilety rodzinne.
Aktualne informacje o biletach na stronie.

Jak się tam dostać

Jechać metrem linii U2, U9, U12 do stacji Zoologischer Garten lub U1, U9 do Kurfürstendamm.

Obejrzyj wideo: Zoo Berlin 2018 (Kwiecień 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

Pałac Bisdorf
Niemcy

Pałac Bisdorf

Bisdorf to skromny pałac, bardziej jak opuszczona posiadłość. Kompensuje skromną wieżę z tarasem widokowym. Park pałacowy jest przyjemny na spacery i refleksje. Schloss Biesdorf (Schloss Biesdorf), fot. Riesebusch Schloss Biesdorf (Schloss Biesdorf) wygląda jak opuszczony dwór, a tak naprawdę jest, mimo że jest uznawany za historyczny i kulturalny zabytek Berlina.
Czytaj Więcej
Wieża telewizyjna w Berlinie
Niemcy

Wieża telewizyjna w Berlinie

Wieża telewizyjna jest najbardziej rozpoznawalnym zabytkiem Berlina, symbolem stolicy. Trzeba go odwiedzić z trzech powodów: jest to najwyższy budynek w stolicy; oferuje wspaniałe widoki na miasto; na górze znajduje się obrotowa restauracja dla romantyków. Wieża telewizyjna w Berlinie (Berliner Fernsehturm), fot. Arnaud Martinez Wieża telewizyjna w Berlinie (Berliner Fernsehturm) znajduje się w centrum miasta w pobliżu Alexanderplatz.
Czytaj Więcej
Zakupy w Kolonii
Niemcy

Zakupy w Kolonii

Kolonia to prawdziwy labirynt ulic handlowych zaprojektowanych tylko dla pieszych. Będąc w tym labiryncie, na pewno coś kupisz, a potem chcesz szybko się stąd wydostać. W Kolonii znajdziesz sklepy na każdy gust i każdą kieszeń - od wielkich domów towarowych po małe butiki i ekscentryczne sklepy z instrumentami muzycznymi.
Czytaj Więcej
Park Babelsberg
Niemcy

Park Babelsberg

W parku Babelsberg jest zwykle niewiele osób. Spokojny, romantyczny, medytacyjny i piękny widok na rzekę. W tym zamku i parku nakręcili klip Du Riechst So Gut Rammsteina. Park Babelsberg, fot. Gertrud K. Park Babelsberg położony jest na północno-wschodnich obrzeżach Poczdamu.
Czytaj Więcej