Najbardziej we Włoszech

Najdroższa nieruchomość we Włoszech

LuxuryEstate.com przeprowadziło badanie w celu ustalenia najdroższych domów na sprzedaż we Włoszech. W rezultacie na pierwszym miejscu była willa położona w pobliżu centrum Florencji, warta 48 milionów euro

Pałace, dwory lub prawdziwe zamki zbudowane tysiąc lat temu są super-luksusowymi nieruchomościami, które spełniają marzenie. A we Włoszech tak skoncentrowane połączenie piękna i bogactwa koncentruje się w Toskanii.

LuxuryEstate.com, partner na włoskiej stronie luksusowych nieruchomości Immobiliare.it, partner w sektorze luksusowych nieruchomości, przeanalizował ponad 1500 ofert nieruchomości we Włoszech. W rezultacie spośród dziesięciu najdroższych domów na sprzedaż aż sześć znajduje się w Toskanii. A jeśli zwiększysz ocenę do dwudziestu, to będzie jedenaście toskańskich osiedli. Jeśli przejrzysz listę, oprócz Toskanii, znajdziesz znane włoskie modne obszary: Cortina, Jezioro Como, Positano, Taormina i inne.

Bardzo często wysoka cena nieruchomości wynika z jej wartości historycznej lub kulturowej. Tak więc za 16 milionów euro możesz kupić zamek Montauto w Impruneta (12 km od Florencji) i daj się zanurzyć w starożytnej atmosferze.

Pierwsze dokumenty dostępne w archiwum państwowym i wspominające o tym zamku pochodzą z 964 roku. Pojawia się tam jako forteca wojskowa uczestnicząca w potyczkach między Guelphami i Gibellinami. W kaplicy na zamku zachowały się freski należące do szkoły Vasari.

Wieża kompleksu pochodzi z XVI wieku Castiglione w Pescaya (Castiglione della Pescaia), wystawiony na sprzedaż za 25 milionów euro.

W Lukce za 15 milionów euro można kupić willę z XVII wieku. Pompatyczność i wspaniałe eleganckie ciosy z willi San Giuliano Terme w prowincji Piza.

Jego 35 pokoi zdobią sklepienia i kesony, obrazy, gobeliny i freski.

Najdroższy dom we Włoszech, przedstawiony na LuxuryEstate.com, znajduje się w odległości spaceru od centrum Florencji. Cena wywoławcza wynosi 48 milionów euro. Mówimy o rokokowej willi o powierzchni 3800 metrów kwadratowych, przylegającej do 400 metrów kwadratowych tarasów i 18 hektarów zespołu ogrodowo-parkowego.

W prowincji Arezzo znajduje się drugi najdroższy dom we Włoszech: forteca z monumentalnym zamkiem z XIX wieku, za który właściciele żądają 35 milionów euro.

Co więcej, kilka kilometrów od miasta za 15 milionów kompleks XVIII wieki z dwiema piwnicami z winami i przestronnymi terenami łowieckimi.

Wśród najdroższych ogłoszeń online wyróżnia się prawdziwa forteca w typowym toskańskim stylu. Znajduje się w Cortone (Cortona) i kosztuje ponad 23 miliony euro.

Składa się z centralnego dworu, dwóch domów służących i restauracji. 7,5-hektarowy park ma strefę relaksu, solarium i jacuzzi, nie wspominając już o kościele, który jest nadal używany na wesela.

Wśród cech, które łączą jedenaście toskańskich domów, zawartych w dwudziestu najdroższych mieszkaniach we Włoszech, wystawionych na sprzedaż w Internecie, można zauważyć obecność rozległych parków, w których uprawiane są oliwki i tradycyjne toskańskie winogrona. To samo dotyczy pałacuPalazzo di certaldo we Florencji: za 22 miliony euro sprzedano 4500 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej wraz z 60 hektarami ziemi.

Ponadto wystawiona jest na sprzedaż piwnica z winami wyposażona w najnowszą technologię i jedna zachowana w oryginalnym stanie ze starymi beczkami wykonanymi z drewna i żelaza.

Villa Volterra Będąc na siedemnastej pozycji z taką zabawną oceną, nadal jest wykorzystywany jako centrum do produkcji cennych win. Nieruchomość składa się z budynku głównego o powierzchni 1000 metrów kwadratowych i dwóch oddzielnych mieszkań - wszystkie za 14,9 miliona euro.

Na sprzedaż w Sienie Posiadłość Selva: kompleks składający się z dwóch zamków i trzeciego domu jednorodzinnego.

Możesz go kupić za 20 milionów euro. Selva Estate jest uznawana za największą prywatną własność we Włoszech.

Obejrzyj wideo: WILLA WE WŁOSZECH z widokiem na morze. #146 (Grudzień 2019).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Najbardziej we Włoszech, Następny Artykuł

Co zobaczyć we Florencji w 1 dzień: plan podróży
Miasta Włoch

Co zobaczyć we Florencji w 1 dzień: plan podróży

Florencja to miasto sztuki, kolebka renesansu. Miasto jest bardzo dogodnie położone prawie na środku drogi między północą Włoch a stolicą. Dojazd do Florencji nie będzie trudny z żadnego większego miasta, czy to Wenecji, Mediolanu czy Rzymu. Dlatego wielu podróżników do Włoch stara się uwzględnić Florencję w swoim planie podróży, woląc spędzić tutaj tylko 1 dzień.
Czytaj Więcej
Bilety do galerii Borghese: jak kupować online i odwiedzić najciekawsze
Miasta Włoch

Bilety do galerii Borghese: jak kupować online i odwiedzić najciekawsze

W rankingu najlepszych muzeów w Rzymie Galeria Borghese jest konsekwentnie jednym z pierwszych miejsc. Tysiące podróżników codziennie spieszą się do starej willi, gdzie wśród ogromnej liczby arcydzieł można zobaczyć tak znane dzieła, jak „Zejście z krzyża” Rubensa, „Dawid z głową Goliata” Caravaggia, „Dama z jednorożcem” Rafaela, a także rzeźby wielkiego Berniniego.
Czytaj Więcej
Metro w Rzymie: mapa, koszt, godziny otwarcia
Miasta Włoch

Metro w Rzymie: mapa, koszt, godziny otwarcia

BlogoItaliano pisał już kiedyś o systemie transportu publicznego w Rzymie, ale w ostatnim artykule bardzo krótko rozmawialiśmy o rzymskim metrze. Chociaż metro w Rzymie jest skromne jak na standardy moskiewskie, warto poświęcić temu osobny artykuł. Ponadto w ostatnich latach metro w Rzymie szybko się rozwija.
Czytaj Więcej