Włochy

Arena di Verona

Wynajem di Verona - zabytkowy amfiteatr. Dziś jest to miejsce koncertowe. Co roku odbywają się tu festiwale operowe i występują najlepsze zespoły operowe. Jeśli nie ma występów, wycieczki odbywają się po arenie.

Arena di Verona

Rental di Verona (Arena di Verona) - zabytkowy amfiteatr na Piazza Bra. Odbywają się koncerty, festiwale operowe na dużą skalę. Poza występami możesz odwiedzić arenę w ramach wycieczki.

Wzdłuż obwodu placu Bra znajduje się wiele restauracji, kawiarni i butików. Wokół areny są zatłoczeni ludzie: turyści, sprzedawcy pamiątek, uporczywi szczekacze, „żywe posągi”, z którymi można robić zdjęcia. Zbliżamy się do ścian majestatycznego starożytnego budynku.

Arena jest najstarszym rzymskim amfiteatrem zbudowanym przed Koloseum, a ostatnio znaleziono na to dowody historyczne. Nawiasem mówiąc, znaleziono je przypadkiem. Podczas kolejnej naprawy, w warstwach starożytnych śmieci pod jednym z łuków, odkryto materialne artefakty i monety sestercia, które należały przynajmniej do lat czterdziestych I wieku n.e. Koloseum zbudowano później - w latach osiemdziesiątych.

Po długiej przerwie, poczynając od czasów starożytnych, władze pochłonęły losy Areny, a od XVIII wieku zaczęły ją ponownie wykorzystywać do wydarzeń publicznych. Pierwszy festiwal operowy odbył się w 1913 roku. To była Aida. Spektakl na tle naturalnej starożytnej scenerii był wyjątkowy, akustyka nie zawiodła, recenzje krytyków były entuzjastyczne.

Przed prezentacją zdjęcie di @ nthus

Ogromny amfiteatr ma owalny kształt - długość konstrukcji wynosi 152 metry. Z prawdziwych trójwarstwowych łukowatych ścian z różowego marmuru zachowało się jedno skrzydło. Po trzęsieniu ziemi w 1117 r. Zewnętrzny pierścień budynku został zniszczony, a następnie Weronianie zaczęli aktywnie usuwać marmurowe bloki do budowy. Zniszczone mury z XV wieku były stopniowo odnawiane. Teraz większość z nich składa się z cegły, wapienia i cementu.

Performance, fot. Domica Brocato

Wewnątrz areny czteropiętrowa sala z marmurowymi rzędami siedzeń wygląda jak ogromny lejek. Jest pełen pracowników, dźwigów budowlanych, części scenerii, sprzętu oświetleniowego. Można sobie wyobrazić, jak wyjątkowa jest tutaj akustyka, jak fantastycznie wygląda wieczorne oświetlenie, jak postrzegana jest opera!

Arena Tour
Piazza Bra i Arena wieczorem
Żywe posągi w pobliżu amfiteatru

Wycieczki po arenie

Wt.-niedz .: 08:30 - 19:30,
Pn .: 13:30 - 19:30.

Cena biletu

Pełna - 10 €
preferencyjne - 7,50 €,
dzieci w wieku 8-14 lat - 1 €,
dzieci poniżej 7 lat - bezpłatnie.

Jak zaoszczędzić na hotelach?

Wszystko jest bardzo proste - spójrz nie tylko na rezerwację. Wolę wyszukiwarkę RoomGuru. Jednocześnie szuka rabatów na rezerwacji i na 70 innych stronach z rezerwacjami.

Obejrzyj wideo: 2CELLOS - LIVE at Arena di Verona 2016 FULL CONCERT (Styczeń 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Włochy, Następny Artykuł

Pałac Senatorów
Włochy

Pałac Senatorów

Renesansowy Pałac Senatorski został zbudowany na Wzgórzu Kapitolu, zaprojektowany przez Michała Anioła. Dziś mieści się w nim Ratusz Rzymu. Pałac Senatorów z Placu Kapitolu To, co dziś znajduje się w Pałacu Senatorów W Rzymie na Wzgórzu Kapitolu znajduje się Pałac Senatorów (Palazzo Senatorio) - stworzenie wielkiego Michała Anioła.
Czytaj Więcej
Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii
Włochy

Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii

W Rzymie ty i twoje dzieci możecie podróżować w czasie. Time Elevator - „Time Lift”, atrakcja kinowa. Atrakcja kinowa Time Elevator Rome O Czasie Winda w Rzymie W Rzymie ty i twoje dzieci możecie wybrać się w podróż w czasie. Time Elevator - cudowna „Time Lift”, atrakcja kinowa, która znajduje się obok Piazza Venezia.
Czytaj Więcej
Wenecja
Włochy

Wenecja

Wenecja to miasto wspaniałych pałaców i malowniczych kanałów, ożywionych baśni i romantycznych kochanków. „Serenissima” (pogodny) - tak nazywała się Wenecja w średniowieczu. Wenecja (Venezia), Collin Key Venice (Venezia) - jedno z najpiękniejszych miast na świecie, położone w lagunie weneckiej. Kiedy słyszysz nazwę miasta, przychodzi na myśl: wąskie kręte kanały, malownicze mosty, gondole i gondoliery, wejścia do domów, które prowadzą bezpośrednio do wody ... Ale opisu Wenecji nie można sprowadzić do standardowej liczby miejsc turystycznych, miasto jest wyjątkowe pod każdym względem.
Czytaj Więcej
Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu
Włochy

Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu

Plac Wenecki jest jednym z głównych placów Rzymu, centrum turystycznego. Spacer po nim przez długi czas nie zadziała, ponieważ w pobliżu jest podjazd i duża koncentracja turystów. Od placu do Koloseum jest Fori Imperiali Street, do Placu Świętego Piotra - Victor Emmanuel Avenue i zaczyna się główna ulica handlowa Corso ze sklepami i butikami.
Czytaj Więcej