Społeczeństwo

Papież Franciszek został po raz drugi uznany za „Człowieka Roku”

Papież Franciszek, który obchodził swoje 77. urodziny we wtorek z trzema bezdomnymi, został wybrany The Man of the Year przez The Advocate, najstarsze amerykańskie czasopismo dla gejów.

Według redaktorów czasopisma, mimo że papież nie popiera małżeństw homoseksualnych i par, stał się pierwszym papieżem, który całkowicie zmienił „retorykę dotyczącą homoseksualistów”. Francis wielokrotnie pojawiał się na pierwszej stronie znanych publikacji, w których zacytowano papieża oferującego odmienny pogląd na mniejszości seksualne. Nie tak dawno wybrany przywódca Kościoła katolickiego stwierdził w jednym ze swoich wywiadów, że „nie może potępić człowieka, który jest gejem, jeśli ma dobrą wolę i szuka Boga”.

Magazyn zauważa również, że te słowa papieża Franciszka są „najbardziej zachęcającymi słowami, jakie kiedykolwiek słyszano z ust papieża”.

Warto zauważyć, że tytuł honorowy „Osoba roku” 77-letni tata został również przyznany tydzień temu przez amerykański magazyn Time. Według publikacji papież Francesco zdobył taki tytuł za zasługi i czyny podczas krótkiego pobytu jako głowa Kościoła katolickiego. W rankingu wybitnych ludzi z ostatniego roku była też demaskatorka amerykańskich tajnych służb Edward Snowden i prezydent Syrii Bashar Assad, którego oskarżono o użycie broni chemicznej przeciwko cywilom.

Amerykański magazyn wyjaśnił swój wybór w bardzo prosty sposób: honorowy tytuł otrzymał papież za „skromność i bezpośredni udział we wszystkich problemach i dyskusjach w skali globalnej”.

Rzeczywiście, osoba nowego papieża cieszy się większym zainteresowaniem. Francis często wykazywał oznaki swojej naturalnej skromności. Papież obchodził swoje 77. urodziny bardziej niż skromnie: zaprosił trzech włóczęgów, którzy mieszkają w pobliżu Bazyliki Świętego Piotra w Watykanie na uroczystą kolację. Według prasy jeden z bezdomnych przybył na uroczystą kolację ze swoim psem. Nie wiadomo jednak, dlaczego wybór papieża padł na tych biednych ludzi.

W ciągu dziewięciu miesięcy papiestwa Franciszek wielokrotnie wzywał wszystkich, by pomagali biednym, przeciwstawiali się „dzikiemu kapitalizmowi” i pozbywali się „kultu pieniędzy”. Nowa głowa katolików stwierdziła również wcześniej, że duchowni muszą być bardziej skromni, szczególnie jeśli chodzi o światowe obawy i bogactwo materialne.

Tak więc papież Franciszek dał dobry przykład wszystkim księżom, przybywszy na spotkanie z premierem Włoch we własnym samochodzie, Fordem Focus, rezygnując ze statusu luksusowego Mercedesa klasy S.

„Boli mnie widok zakonnic i księży poruszających się w najnowszych modelach samochodów” - wyjaśnił tata zeszłego lata. „Maszyny są zaprojektowane do wykonywania różnych zadań i zadań, dlatego zachęcam do zwrócenia uwagi na skromne modele samochodów.”

„Jeśli wpadłeś na pomysł, że lubisz luksusowy i drogi samochód, pamiętaj tylko, ile dzieci umiera z głodu każdego dnia”.

Obejrzyj wideo: Papież do uczestników Olimpiady w Rio de Janeiro (Styczeń 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Społeczeństwo, Następny Artykuł

Pałac Senatorów
Włochy

Pałac Senatorów

Renesansowy Pałac Senatorski został zbudowany na Wzgórzu Kapitolu, zaprojektowany przez Michała Anioła. Dziś mieści się w nim Ratusz Rzymu. Pałac Senatorów z Placu Kapitolu To, co dziś znajduje się w Pałacu Senatorów W Rzymie na Wzgórzu Kapitolu znajduje się Pałac Senatorów (Palazzo Senatorio) - stworzenie wielkiego Michała Anioła.
Czytaj Więcej
Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii
Włochy

Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii

W Rzymie ty i twoje dzieci możecie podróżować w czasie. Time Elevator - „Time Lift”, atrakcja kinowa. Atrakcja kinowa Time Elevator Rome O Czasie Winda w Rzymie W Rzymie ty i twoje dzieci możecie wybrać się w podróż w czasie. Time Elevator - cudowna „Time Lift”, atrakcja kinowa, która znajduje się obok Piazza Venezia.
Czytaj Więcej
Wenecja
Włochy

Wenecja

Wenecja to miasto wspaniałych pałaców i malowniczych kanałów, ożywionych baśni i romantycznych kochanków. „Serenissima” (pogodny) - tak nazywała się Wenecja w średniowieczu. Wenecja (Venezia), Collin Key Venice (Venezia) - jedno z najpiękniejszych miast na świecie, położone w lagunie weneckiej. Kiedy słyszysz nazwę miasta, przychodzi na myśl: wąskie kręte kanały, malownicze mosty, gondole i gondoliery, wejścia do domów, które prowadzą bezpośrednio do wody ... Ale opisu Wenecji nie można sprowadzić do standardowej liczby miejsc turystycznych, miasto jest wyjątkowe pod każdym względem.
Czytaj Więcej
Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu
Włochy

Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu

Plac Wenecki jest jednym z głównych placów Rzymu, centrum turystycznego. Spacer po nim przez długi czas nie zadziała, ponieważ w pobliżu jest podjazd i duża koncentracja turystów. Od placu do Koloseum jest Fori Imperiali Street, do Placu Świętego Piotra - Victor Emmanuel Avenue i zaczyna się główna ulica handlowa Corso ze sklepami i butikami.
Czytaj Więcej