Florencja

Galeria Uffizi we Florencji

We wspaniałym mieście Florencja znajduje się wiele atrakcji, które zachwycają oczy turystów, a także pielęgnują ich poczucie piękna. Jedna z tych budowli - Galeria Uffizi (Galleria degli Uffizi) - znajduje się w centrum Florencji między Piazza della Signoria i mostem Ponte Vecchio, przyciągając wielu turystów dobrowolnie i mimowolnie, zaczynając od tych, którzy przypadkowo tu wędrowali, i kończąc na tych, którzy przybyli do tego niesamowitego miasta specjalnie po to, aby w pełni cieszyć się arcydziełami światowej sztuki wystawionej tutaj.

  • Zalecamy odwiedzenie indywidualnej wycieczki do galerii z licencjonowanym przewodnikiem po sztuce - Musisz zapoznać się z arcydziełami mistrzów tylko w profesjonalnej firmie. Przewodnik pomoże również w rezerwacji biletów.

Jakie są arcydzieła w środku?

Galeria Uffizi, która zajmuje powierzchnię 13 000 metrów kwadratowych, zapewnia oczom zwykłych turystów i miłośników sztuki jedną z najważniejszych i największych kolekcji, która obejmuje dzieła artystów włoskich i zagranicznych, którzy pracowali od XIII do XVIII wieku.

W muzeum można osobiście podziwiać dzieła takich światowej sławy mistrzów, jak Michelangelo, Leonardo da Vinci, Sandro Botticelli, Rafael, Rafael, Rubens, Rembrandt i wielu inni Nawiasem mówiąc, Galerię Uffizi można słusznie nazwać jednym z najstarszych muzeów na świecie, które zostało otwarte dla zwiedzających niemal natychmiast po jej wybudowaniu w XVI wieku.

Historia galerii

Najsłynniejsza włoska galeria znajduje się w ogromnym budynku, którego projekt należy do utalentowanego architekta Giorgio Vasariego. Budowa Galerii Uffizi rozpoczęła się w 1560 roku na osobiste zamówienie Cosimo Starszego Medici, ale przedstawiciel dynastii nie widział jej gotowej: budynek został ukończony dwadzieścia lat później, po śmierci Cosimo.

Warto zauważyć, że aby ukończyć projekt architektoniczny, specjaliści musieli zburzyć stare dzielnice i rozebrać pobliskie średniowieczne budynki.

Jednak po ukończeniu Galerii Uffizi stało się jasne, że wszystkie ofiary nie poszły na marne. Jedno z najbardziej imponujących muzeów w kraju znajduje się na placu Signoria w formie łacińskiej litery „U”, w otoczeniu wiszących ogrodów i galerii sztuki. Autor projektu, Vasari, był prawdziwym koneserem sztuki, więc zajął się specjalnym projektem długich korytarzy, w których miały być umieszczone płótna.

Dziesiątki lat po rozpoczęciu wspaniałej budowy rodzina Medici mogła wreszcie przynieść swoją dumę - wyjątkową kolekcję obrazów i rzeźb zebranych z całego świata. To właśnie we Florencji przedstawiciele wielkiej dynastii przetransportowali wszystkie swoje dzieła sztuki. Szczególną uwagę zwrócono na medycynę Sandro Botticelli (Sandro Botticelli), która według historyków była bardzo przyjazna dla słynnej rodziny.

W Galerii Uffizi do dziś przechowywane są jego rzadkie dzieła. W muzeum mieści się jedno z jego najsłynniejszych dzieł - „Narodziny Wenus” (Nascita di Venere), które dołączyły do ​​szeregów arcydzieł eksponowanych tutaj dopiero w połowie XIX wieku. Można mówić o różnorodności pięknych obrazów namalowanych przez znanych artystów w historii ludzkości i wystawianych przez długi czas w Uffizi.

Warto jednak zauważyć, że perłą całej kolekcji jest Venus de Medici.

Kontrola licznych płócien zajmie więcej niż jeden dzień. Na szczęście cała przechowywana tu praca znajduje się w ponad 50 pokojach w porządku chronologicznym. To dzięki tej mądrej organizacji będziesz mógł prześledzić rozwój sztuki od XIII do XVIII wieku oraz zmiany stylów malarstwa i rzeźby, począwszy od okresu bizantyjskiego, a skończywszy na baroku.

Gdy tylko przekroczysz próg muzeum, znajdziesz się na prawdziwym skrzyżowaniu: trzy wejścia do muzeum prowadzą od wejścia do muzeum. Pierwsza zawiera popiersia z marmuru i porfiru, druga ozdobiona jest Giovanni da San Giovanni, trzecia przechowuje rzymskie posągi i sarkofagi. Galeria Uffizi po prostu hipnotyzuje nie tylko prezentowanymi tu dziełami sztuki. Jakie jest wnętrze jednej z najczęściej odwiedzanych galerii w Europie!

Przydatne informacje

Bilety

Nawiasem mówiąc, co roku tę florencką atrakcję odwiedzają miliony turystów. I możesz stać się jednym z tych szczęściarzy!

  • Od 1 marca 2019 r. Do 31 października 2019 r. Cena pełnego biletu na Uffizi: 20 € + 4 € opłata rezerwacyjna. Podczas wystaw cena może wzrosnąć.
  • Od 1 listopada 2019 r. Do 28 lutego 2020 r. Cena pełnego biletu do Uffizi: 12 € + 4 € za rezerwację. Warto jednak wziąć pod uwagę, że kasa biletowa jest zamykana o 18:05.
  • Oficjalne biura rezerwacji online: webshop.b-ticket.com
    Sprawdzone wiarygodne agencje zajmujące się sprzedażą biletów w ostatniej chwili: www.tiqets.com i www.getyourguide.ru. - zazwyczaj pobierają niewielką prowizję, ale tam, nawet w szczycie sezonu, są kwoty.
  • Wycieczka grupowa przez 1,5 godziny kosztuje 57 euro / osobę, bilety są wliczone, prowadzone w języku angielskim, włoskim, hiszpańskim, niemieckim lub francuskim.
  • Jeśli wybierzesz się na indywidualną wycieczkę do Uffizi w języku rosyjskim z przewodnikiem ITALY FOR ME, pomoże to dokonać rezerwacji, opłacić bilety na miejscu.

Aby uniknąć wielu godzin czekania w kolejce w samym muzeum, możesz zarezerwować bilety w języku włoskim pod numerem +39 055 294883 (koszt rezerwacji wynosi 4 euro). Najwygodniejszym sposobem na zwiedzenie tej florenckiej atrakcji jest po 2 po południu, kiedy kończą się wszystkie wycieczki szkolne.

Adres i godzina

Galeria Uffizi znajduje się przy 6 Piazzale degli Uffizi we Firenze we Włoszech i jest dostępna w każdy dzień oprócz poniedziałku i 1 maja od 8:15 do 18:50.

Jak się tam dostać

Możesz dostać się do Galerii Uffizi komunikacją miejską (obok znajduje się C1 Galleria Degli Uffizi - przystanek Farmacia Logge) lub iść pieszo, jeśli jesteś już w centrum miasta. Nawiasem mówiąc, jeśli nadal czujesz przypływ siły po wizycie w pięknej galerii, spójrz na pobliskie atrakcje Florencji: Palazzo Vecchio i Palazzo Bargello (Bargello).

Obejrzyj wideo: Galeria Uffizi w 15 minut (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Florencja, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej