Polityka

Berlusconi skazany na służbę społeczną w domu opieki

We wtorek włoski sąd orzekł w sprawie byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego. Za naruszenie przepisów podatkowych milioner skazany na rok pracy naprawczej

Berlusconi będzie musiał przestrzegać godzin policyjnych, a także ograniczać ruch w całym kraju. Upokarzająca sytuacja 77-letniego polityka, który został już wydalony z parlamentu i nie może uczestniczyć w wyborach przez następne sześć lat.

Wcześniej włoskie media podały, że prawnicy Berlusconiego poprosili sąd o wyznaczenie go na cotygodniowe usługi społeczne w ośrodku dla osób niepełnosprawnych i starszych w pobliżu posiadłości Cavallero na przedmieściach Mediolanu.

Przypominamy, że w ubiegłym roku Berlusconi został skazany na 4 lata w sprawie dotyczącej oszustwa finansowego jego grupy medialnej Mediaset. Jednak uniknął więzienia z powodu miękkości włoskiego prawa w odniesieniu do osób powyżej 70. roku życia. Ponadto w celu zachowania pozytywnego okres ten można skrócić do dziewięciu miesięcy. Między innymi Silvio Berlusconi nie mógł spotykać się z osobami, które miały kryminalną przeszłość, a wśród nich był przynajmniej jeden z jego najbliższych współpracowników. Ponadto polityk będzie nieco ograniczony w swoich ruchach. Ale w każdym razie warunki te są łagodniejsze niż nawet areszt domowy.

Zgodnie z ustalonymi zasadami Berlusconi nie będzie w stanie opuścić granic regionu Lombardii, którego stolicą jest Mediolan. Na podróż do Rzymu z powodów politycznych będzie musiał uzyskać specjalne pozwolenie.

Biorąc to wszystko pod uwagę, Berlusconi jest nadal liderem głównej partii włoskiej opozycji „Forward Italy” i przygotowuje się do majowych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Twierdzi, że jest niewinny wszystkich zbrodni, o które go oskarżono, i oskarża większość włoskiego systemu sądowego o spiskowanie, aby wykluczyć go z polityki w związku z lewicowymi przekonaniami politycznymi sędziów.

Nawiasem mówiąc, w tej chwili bierze udział w dwóch kolejnych próbach. 20 czerwca proces zostanie wznowiony, po czym Berlusconi grozi do siedmiu lat więzienia i dożywotni zakaz uczestniczenia w parlamentarnych stosunkach seksualnych z nieletnią 17-letnią prostytutką, a także za nadużywanie władzy publicznej. Ponadto oskarża się go o wręczenie łapówki w wysokości 3 milionów euro, aby uzyskać w środkowej partii senatora w szeregach swojej partii w 2006 roku, co pozwoliło mu pokonać rywali politycznych.

Obejrzyj wideo: Ośmiornica po polsku - Polska mafia (Styczeń 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Polityka, Następny Artykuł

Pałac Senatorów
Włochy

Pałac Senatorów

Renesansowy Pałac Senatorski został zbudowany na Wzgórzu Kapitolu, zaprojektowany przez Michała Anioła. Dziś mieści się w nim Ratusz Rzymu. Pałac Senatorów z Placu Kapitolu To, co dziś znajduje się w Pałacu Senatorów W Rzymie na Wzgórzu Kapitolu znajduje się Pałac Senatorów (Palazzo Senatorio) - stworzenie wielkiego Michała Anioła.
Czytaj Więcej
Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii
Włochy

Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii

W Rzymie ty i twoje dzieci możecie podróżować w czasie. Time Elevator - „Time Lift”, atrakcja kinowa. Atrakcja kinowa Time Elevator Rome O Czasie Winda w Rzymie W Rzymie ty i twoje dzieci możecie wybrać się w podróż w czasie. Time Elevator - cudowna „Time Lift”, atrakcja kinowa, która znajduje się obok Piazza Venezia.
Czytaj Więcej
Wenecja
Włochy

Wenecja

Wenecja to miasto wspaniałych pałaców i malowniczych kanałów, ożywionych baśni i romantycznych kochanków. „Serenissima” (pogodny) - tak nazywała się Wenecja w średniowieczu. Wenecja (Venezia), Collin Key Venice (Venezia) - jedno z najpiękniejszych miast na świecie, położone w lagunie weneckiej. Kiedy słyszysz nazwę miasta, przychodzi na myśl: wąskie kręte kanały, malownicze mosty, gondole i gondoliery, wejścia do domów, które prowadzą bezpośrednio do wody ... Ale opisu Wenecji nie można sprowadzić do standardowej liczby miejsc turystycznych, miasto jest wyjątkowe pod każdym względem.
Czytaj Więcej
Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu
Włochy

Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu

Plac Wenecki jest jednym z głównych placów Rzymu, centrum turystycznego. Spacer po nim przez długi czas nie zadziała, ponieważ w pobliżu jest podjazd i duża koncentracja turystów. Od placu do Koloseum jest Fori Imperiali Street, do Placu Świętego Piotra - Victor Emmanuel Avenue i zaczyna się główna ulica handlowa Corso ze sklepami i butikami.
Czytaj Więcej