Nauka

Włosi stworzyli ekspres do kawy pracujący w kosmosie

Pierwsza włoska astronautka będzie pierwszą osobą, która wypije „włoskie espresso w kosmosie”. Słynna włoska marka Lavazza opracowała ekspres do kawy specjalnie dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Włochy wniosły szczególny wkład w badania kosmosu na poziomie międzynarodowym, tworząc kawę, którą astronauci mogliby spożywać poza Ziemią. Włosi wymyślili ekspres do kawy, który może funkcjonować w kosmosie, stając się źródłem kofeiny niezbędnej dla astronautów. Nowy instrument jest instalowany na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej od 2014 roku.

Według przedstawiciela Lavazzy, po długim i pracowitym dniu astronauci będą mogli cieszyć się doskonale zaparzoną kawą longo lub espresso.

Maszyna o nazwie ISSpresso (połączenie skrótu ISS i expresso) jest wynikiem współpracy jednej z najbardziej znanych włoskich marek Lavazza z firmą kawową Argoteс, która wcześniej współpracowała z włoską agencją kosmiczną. Urządzenie ważące 20 kilogramów może działać z zerowym przyciąganiem. Jest wykonany z metalowych części, które wytrzymują wysokie ciśnienie. Mały kubek jest dostarczany z ISSpresso.

„Włoska kawa to niesamowity napój, który nie ma granic. Musieliśmy pomyśleć o możliwości zabrania espresso w kosmos ”- wyjaśnił Giuseppe Lavazza, wiceprezes tej samej firmy. „W rzeczywistości dzisiaj znajdujemy się w sytuacji, w której trzeba przekroczyć granice zerowej grawitacji i cieszyć się doskonałym expresso - niekwestionowanym symbolem marki„ Made in Italy ”- na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

David Arno, dyrektor wykonawczy Argotec, potwierdza, że ​​maszyna działająca na kapsułkach z kawą może działać w warunkach „minimalnej grawitacji”. Arno powiedział również, że urządzenie zostanie dostarczone na stację kosmiczną w listopadzie przez pierwszą włoską kosmonautkę Samantę Cristoforetti, szefa włoskich sił powietrznych.

Zostanie „nie tylko pierwszą astronautką z Włoch, która wyruszy w kosmos, ale także pierwszą astronautą, która wypije włoskie espresso na orbicie”, powiedziała firma. Idea, że ​​ekspres do kawy powinien funkcjonować w kosmosie ”, jest aspektem, którego nie można zignorować podczas wykonywania długoterminowych misji.

Tymczasem Samantha przygotowuje się do podróży do kosmodromu Bajkonur, skąd w listopadzie wyruszy w kosmos do rosyjskiej Sojuz.

Warto zauważyć, że oprócz faktu, że Cristoforetti będzie pierwszą Włoszką, która poleci w kosmos, stanie się również pierwszą europejską astronautką, która odwiedzi ISS. Misja Samanty na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej potrwa około sześciu miesięcy. Thomas Reiter, kierownik programu Human Spaceflight i Operations, mówi: „Z wielką przyjemnością zauważamy, że trzeci astronauta z zestawu z 2009 roku planuje lecieć w kosmos”.

Obejrzyj wideo: Marta do Oliwii: "Jesteśmy beznadziejne w tą grę" Azja Express (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Nauka, Następny Artykuł

Biopark w Rzymie
Włochy

Biopark w Rzymie

Terytorium Bioparku jest duże, ale zwierząt jest niewiele, a park wymaga naprawy. Rośliny w zoo zapewniają zwierzętom komfort i nie jest gorąco spacerować. Około 2 godzin bez pośpiechu możesz obejść wszystko. Bioparco di Roma, Rzym, fot. Rzymskie zoo Fabio-Pierboni - Bioparco di Roma, położone w północnej części słynnej willi Borghese.
Czytaj Więcej
Wyspa Capri
Włochy

Wyspa Capri

Wyspa Capri to przytulny zakątek, który oferuje relaksujące wakacje i opóźnia wszelkie problemy. Szczególnie kochali go przedstawiciele świata sztuki i literatury. Lista sławnych ludzi, którzy odpoczywali i żyli w różnych czasach na Capri, wygląda imponująco. Capri, fot. Ruud-Onos O wyspie Wyspa Capri (Isola di Capri) na Morzu Tyrreńskim to niezwykle malownicze miejsce, fascynujące swoim pięknem.
Czytaj Więcej
Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii
Włochy

Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii

W Rzymie ty i twoje dzieci możecie podróżować w czasie. Time Elevator - „Time Lift”, atrakcja kinowa. Atrakcja kinowa Time Elevator Rome O Czasie Winda w Rzymie W Rzymie ty i twoje dzieci możecie wybrać się w podróż w czasie. Time Elevator - cudowna „Time Lift”, atrakcja kinowa, która znajduje się obok Piazza Venezia.
Czytaj Więcej
Aventin Hill
Włochy

Aventin Hill

Aventin to dobre miejsce dla tych, którzy są zmęczeni zgiełkiem miasta. Tutaj znajdziesz Różaniec, Ogród Pomarańczowy i widok Rzymu z tarasu widokowego. Koniecznie zajrzyj do kościoła i dziurki od klucza siedziby Zakonu Maltańskiego, stojąc w kolejce. Aventin Hill, fot. Aleksandra Piechorowska Aventin (wł .: Aventino, lat.
Czytaj Więcej