Trapani

Trapani: Atmosfera miasta nocą

Po obiedzie w Calvino, jednej z najlepszych pizzerii na Sycylii, a może na całym świecie, Mario i Antonella i ja poszliśmy na krótki spacer wzdłuż nocnej Trapani.

Przypomnę czytelnikom, że stało się to pod koniec listopada - w tej chwili na wyspie praktycznie nie ma turystów. Przyznaję, że miasto zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Tak przyjemna wieczorna atmosfera była dla mnie i Yany kompletną niespodzianką. Spieszymy się z tobą udostępniać zdjęcia, mamy nadzieję, że będziesz jeszcze bardziej chciał powtórzyć nasze trasy.

Tak wygląda typowa ulica w Trapani - wąska, często z ruchem jednokierunkowym. Piesi i samochody - droga jest taka sama dla wszystkich.

Pomimo tego, że było około dziewiątej wieczorem, na ulicy praktycznie nie ma ludzi. Miasto jest tylko dla nas. Sekret polegał na tym, że cała miejscowa ludność wciąż siedziała w pizzeriach i restauracjach, ponieważ kolacja w Trapani została zaplanowana na 20:00 i, jak wiadomo, Włosi nie spieszyli się jeść.

Spacerując klimatycznymi pasami, udaliśmy się na jedną z głównych ulic miasta Corso Vittorio Emanuele. Działalność restauracyjna, zwłaszcza na Sycylii, jest firmą rodzinną. Ci, którzy gotują wyśmienicie i odnoszą sukcesy, są otwarci oprócz hotelu. Przykładem jest tawerna Ai Lumi Tavernetta, w której można zatrzymać się na noc i zjeść dobry obiad w tym samym czasie.

Zobacz tę opcję zakwaterowania w Bucking. Sprawdziłem, piszą: „Pensjonat Lumi znajduje się w XVIII-wiecznej kamienicy. Oferuje on eleganckie, klimatyzowane pokoje z bezpłatnym bezprzewodowym dostępem do Internetu. Pensjonat położony jest w historycznym centrum Trapani, 100 metrów od plaży. ”Ceny w zależności od sezonu: 70-90 euro dziennie za pokoje dwuosobowe. Centrum miasta jest bardzo dobre.

W hotelu znajduje się tradycyjny sycylijski dziedziniec.

Ogólnie rzecz biorąc, możesz zatrzymać się w dowolnym miejscu i po prostu podnieść głowę - zawsze znajdziesz coś do zobaczenia. Prawie każda fasada, okno, balkon ma swój własny kształt, sztukaterię, różną od wszystkich.

Tak, oczywiście, możesz ścigać zabytki i fakty historyczne, świętować we wszystkich popularnych miejscach na świecie, ale pod koniec każdej podróży nadal masz wrażenia z ogólnej atmosfery.

Jest to tak prosta kontemplacja zwykłego życia i architektury, która ma swoje zalety, koniecznie spróbuj. Przyjedź do Trapani na tydzień, nie ścigaj jak szaleni wszyscy szaleni turyści, ale po prostu żyj, czuj i próbuj zrozumieć życie zwykłych Sycylijczyków.

Po staniu zaczarowanym przez ten dziedziniec przez około dziesięć minut kontynuowaliśmy naszą znajomość z Corso Vittorio Emanuele.

Przyznaję, cały czas byłem pociągany, by wracać do zaułków, ponieważ jest tak wiele nieznanych, ale Mario nieustannie namawiał mnie: „Arturo, Arturo, chodźmy! Mam ci tyle do pokazania! ”

Chociaż tak naprawdę wiem, że bardzo pochlebiało mu moje zainteresowanie szczegółami, które mija większość turystów. Warto uczyć się patriotyzmu Sycylijczyków i ich miłości do historii ich rodzinnego kraju.

Mario i Antonella pokazali kościół, w którym pobrali się ponad 40 lat temu! Katedra San Lorenzo, zbudowana w XV wieku na miejscu małego kościoła, jest główną katedrą w Trapani. Nawet szerokokątna optyka na centralnej (bardzo wąskiej) ulicy nie wystarcza, aby oddać piękno architektury tego budynku.

Wieczór to świetny czas, aby zajrzeć przez okna sklepów, aby spokojnie podziwiać i obejrzeć towary na wystawie. Tutaj możesz zobaczyć na przykład tradycyjne sycylijskie ręcznie robione akcesoria z czerwonego korala.

Oryginalne koraliki.

Statua Matki Boskiej. Nigdzie bez niej. To święty symbol miasta, a miejscowi czczą go.

Designerskie pudełka na prezenty ozdobione perłami.

A oto kolejna rzecz, która sprawia, że ​​Sycylia jest znana na całym świecie. Ceramika Ta sztuka powstała na Sycylii na długo przed naszą erą i nabierała coraz bardziej charakterystycznych cech. Do dziś większość produktów ceramicznych jest wytwarzana w tradycyjnym stylu. Na Sycylii znajduje się nawet muzeum ceramiki w Caltagirone, w którym mieści się największa kolekcja produktów.

Podnosząc wzrok z okien, kontynuowaliśmy nasz spacer.

A na końcu ulicy czekaliśmy na jedną z głównych atrakcji Trapani - Pałac Senatu i wieżę zegarową Torre dell'Orologio.

To najstarsze wejście do miasta; tylko jedno z czterech wejść zachowało się do naszych czasów.

Bramy do miasta otwiera Via Torre Arsa, prostopadła do głównej alei Corso Vittorio Emanuele, zbudowanej w XIII wieku na zamówienie Jamesa Ary. Za nim znajdują się najstarsze dzielnice Casalicchio i Mezzo.

A jakie są zegary miejskie bez kalendarza księżycowego.

A teraz znów natrafiliśmy na wizytówkę z ceramiką. Należy pamiętać, że żółty, niebieski i zielony są dominującymi kolorami w wielu produktach, jest to tradycja.

I znowu koraliki koralowe.

W tym miejscu ponad sto lat temu pierwotnie znajdował się targ rybny, który odwiedziliśmy na początku naszej podróży.

Tak duże SUV-y są raczej wyjątkiem na południu Włoch, według moich obserwacji 90% floty stanowią małe samochody.

Jeden z pierwszych oddziałów Banku Sycylii (Banco di Sicilia).

Usiadłem, żeby sfotografować koło samochodu, a tu stróż. Na Sycylii jest wiele kotów. Tylko tutaj, w przeciwieństwie do Rzymu, swobodnie spacerują ulicami miasta.

Wiosną te kroki są wyłożone dziesiątkami doniczek. Na pocztówkach wygląda to imponująco. Wrócimy tu później i na pewno sprawdzi.

Na Sycylii nie można nie zwracać uwagi na szczegóły. Gdziekolwiek jesteś, zawsze jest coś do zobaczenia. Na przykład płyty chodnikowe, wzory są po prostu nierealne.

Bardzo lubię robić zdjęcia po deszczu. Czego nie zauważysz w kałużach.

Na wieczorne spacery obcasy najlepiej zostawić w domu, a także na całą podróż we Włoszech.

Co dziwne, w Trapani znajdują się także sklepy, w których można robić doskonałe zakupy.

Oczywiście trudno je porównać z mediolańskimi lub rzymskimi sklepami, ale spacer po sklepach znanych projektantów jest bardzo przyjemny.

Pomnik bohatera narodowego całych Włoch - Giuseppe Garibaldi.

Aby całkowicie zaskoczyć nas wrażeniami, Mario i Antonella pokazali nam wyroby cukiernicze Bar 900. Tego wieczoru nasze żołądki zaśpiewały odę do kuchni sycylijskiej.

Z przyjemnością odpowiemy na twoje pytania w komentarzach.

Obejrzyj wideo: Trapani-Lecce, servizio di Ultima Tv (Kwiecień 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Trapani, Następny Artykuł

Galeria Uffizi we Florencji
Florencja

Galeria Uffizi we Florencji

We wspaniałym mieście Florencja znajduje się wiele atrakcji, które zachwycają oczy turystów, a także pielęgnują ich poczucie piękna. Jedna z tych budowli - Galeria Uffizi (Galleria degli Uffizi) - znajduje się w centrum Florencji między Piazza della Signoria i mostem Ponte Vecchio, przyciągając wielu turystów dobrowolnie i mimowolnie, zaczynając od tych, którzy przypadkowo tu wędrowali, i kończąc na tych, którzy przybyli do tego niesamowitego miasta specjalnie po to, aby w pełni cieszyć się arcydziełami światowej sztuki wystawionej tutaj.
Czytaj Więcej
Najlepsze platformy widokowe we Florencji
Florencja

Najlepsze platformy widokowe we Florencji

Smukłe dzwonnice kościołów, blanki średniowiecznego palazzo, czerwone dachówki domów, nad którymi marmurowy blask katedry, zwieńczony wspaniałą kopułą Brunelleschi ... Patrząc na Florencję przynajmniej raz z lotu ptaka, zakochujesz się w mieście raz na zawsze.
Czytaj Więcej
Most Ponte Vecchio we Florencji
Florencja

Most Ponte Vecchio we Florencji

Jedną z głównych atrakcji Florencji można bezpiecznie nazwać mostem Ponte Vecchio (Ponte Vecchio), co w języku włoskim oznacza „Stary Most”. Jest to nie tylko prom z jednego brzegu Arno do drugiego, ale także unikalny zabytek architektury, który niewiele się zmienił od XIV wieku. Historia Przyczyną budowy mostu w tym miejscu jest minimalna szerokość rzeki Arno.
Czytaj Więcej
Rzeka Arno we Florencji
Florencja

Rzeka Arno we Florencji

Nie można sobie wyobrazić Florencji bez głównej drogi wodnej - rzeki Arno, która przecina miasto i tworzy wyjątkową przestrzeń miejską. To z jego nasypów otwierają się wspaniałe widoki na starożytne budowle, pałace i katedry, a spacery po rzece pod słynnymi mostami na łodziach barchetto (barchetto) są szczególnie popularne wśród turystów.
Czytaj Więcej