Florencja

3 dni we Florencji - idealny plan wakacji

Jeśli Rzym zachwyca monumentalnością, starożytnymi budowlami, bogactwem kościołów i starożytną historią, to Florencja jest miastem dla tych, którzy są zakochani w sztuce i są zainteresowani renesansem.

Podczas pobytu we Florencji Stendhal opisał szczególny stan fizyczny, którego sam doświadczył: zawroty głowy i szybkie bicie serca, które występuje u osoby z obfitości otaczającego piękna i dzieł sztuki. W medycynie ten stan nazywa się zespołem Stendhala.

Rzeczywiście, arcydzieła włoskich mistrzów we Florencji są wszędzie i czasami podróżnikowi trudno jest zrozumieć, co naprawdę warto zobaczyć i jak zaplanować podróż do „kolebki renesansu”.

Radzimy uczyć się:

  • Gdzie zjeść we Florencji
  • Jak wybrać hotel we Florencji w centrum miasta
  • Jak dostać się do Florencji z Rzymu, z Mediolanu.
  • Florencja dla dzieci - przewodnik dla rodziców

Pierwszego dnia

Jeśli masz tylko jeden dzień we Florencji, najlepiej zapoznać się z miastem, rozpoczynając od zwiedzania słynnych zabytków: katedry i placu katedralnego we Florencji, średniowiecznej dzielnicy miasta oraz domu Dantego Alighieri, placu Signoria i Starego Mostu Ponte Vecchio. Mając pojęcie o samym mieście i jego historii, po południu udaj się do najczęściej odwiedzanego muzeum we Włoszech - Galerii Uffizi. Muzeum przechowuje bogatą kolekcję włoskiego malarstwa renesansowego.

Drugi dzień

Każdy, kto zdecyduje się zostać na kilka dni w stolicy Toskanii, może „posmakować miasta” i rozpocząć drugi dzień we Florencji od enogastronomicznej wycieczki. Uważa się, że degustacje najlepiej przeprowadzać rano, 10-11 rano, kiedy nasze kubki smakowe, które odpoczywały w nocy, działają lepiej, a zatem postrzeganie jest znacznie ostrzejsze niż wieczorem.

Po południu możesz samodzielnie zapoznać się z miastem i zobaczyć jeszcze kilka muzeów. Radzę miłośnikom rzeźby odwiedzić Galerię Akademii, w której znajduje się arcydzieło Buonarotti - David lub Muzeum Bargello - prawdziwy skarbiec rzeźby renesansowej z dziełami Donatello, Michała Anioła, Andrei del Verrocchio, Giambolonia. Miłośnicy sztuki powinni odwiedzić bazylikę Santa Maria Novella i Santa Croce, aby podziwiać zapierające dech w piersiach cykle fresków zdobiące kaplice tych kościołów.
Wieczorem udaj się do dzielnicy Oltrarno (Florencja po drugiej stronie rzeki Arno). W tej „artystycznej” części miasta znajduje się wiele warsztatów rzemieślniczych, uroczych sklepów i przytulnych restauracji. Aby podziwiać najwspanialszą panoramę miasta, nie leniwie chodź na taras widokowy Piazzale di Michelangelo.

Dzień trzeci

Trzeci dzień możesz rozpocząć od eksploracji San Lorenzo - części miasta związanej z historią rodziny Medici. Spójrz na stary dominikański klasztor San Marco, ozdobiony freskami wczesnorenesansowego artysty mnicha Beato Angelico. Odwiedź pałac Medici Riccardi, pierwszą prywatną rezydencję zbudowaną zgodnie z kanonami architektury renesansowej. Koniecznie odwiedź Bazylikę San Lorenzo i sąsiednie groby Medyceuszy - spoczywają tu prawie wszyscy przedstawiciele tej chwalebnej dynastii florenckiej.

Wieczorem trzeciego dnia powinieneś odwiedzić Palazzo Vecchio, które od 700 lat jest politycznym centrum miasta. Pod koniec indywidualnej wycieczki będziesz miał okazję wspiąć się na 92-metrową wieżę pałacu i podziwiać wspaniały widok na wieczorne miasto.

Obejrzyj wideo: Lato marzeń Cały Film 2018 HD Online (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Florencja, Następny Artykuł

Bazylika Santa Maria in Aracheli
Włochy

Bazylika Santa Maria in Aracheli

Santa Maria in Aracheli to piękna bazylika na Kapitolu. Prowadzą do niego wielkie schody, stworzone jako znak wyzwolenia Rzymu z zarazy. Kościół został zbudowany w VI wieku na miejscu świątyni Junona, tej samej, w której żyły gęsi, które uratowały Rzym przed Galami. I to nie wszystko! Michał Anioł i Donatello, kolumny ze starych (przedchrześcijańskich) świątyń Rzymu i ...
Czytaj Więcej
Wróć do Salerno: część II
Włochy

Wróć do Salerno: część II

Tak więc, drodzy czytelnicy, kiedy ostatni raz spacerowaliśmy po historycznym centrum nadmorskiego Salerno, cieszyliśmy się pięknem promenady, Villa Comunale i teatru Verdi. Cóż, teraz możesz zafundować sobie coś smacznego. Ale hej, miej trochę cierpliwości i nie idź do pierwszego baru lub osterii, na którą się natkniesz.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi
Włochy

Galeria Uffizi

Galeria prezentuje nieocenione dzieła Leonarda „Adoracja Trzech Króli” i „Zwiastowanie”; Jedynym znaczącym obrazem Michała Anioła jest tondo przedstawiające Świętą Rodzinę. Muzeum Uffizi ma najbardziej pouczającą na świecie kolekcję obrazów Botticellego. Na tle Galerii Uffizi (Galleria degli Uffizi), Galeria Uffizi (Galleria degli Uffizi) jest najsłynniejszym florenckim muzeum sztuki.
Czytaj Więcej
Bazylika San Giovanni in Laterano
Włochy

Bazylika San Giovanni in Laterano

Bazylika Laterańska to Katedra Rzymska, „Basilica maior” z krzesłem biskupa i tronem papieża. Oto jedna ze starożytnych relikwii chrześcijańskich - Skała Świętego Mikołaja (Święte Schody), wzdłuż której Chrystus wstąpił na sąd Piłata. Bazylika św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano (Bazylika San Giovanni in Laterano), fot. R4all Katedra św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano lub Bazylika Laterańska (Bazylika San Giovanni in Laterano - Bazylika San Giovanni in Laterano) spotyka kolosalną orientalną fasadę w 1735 r., Alessandro Galilea.
Czytaj Więcej