Florencja

3 dni we Florencji - idealny plan wakacji

Jeśli Rzym zachwyca monumentalnością, starożytnymi budowlami, bogactwem kościołów i starożytną historią, to Florencja jest miastem dla tych, którzy są zakochani w sztuce i są zainteresowani renesansem.

Podczas pobytu we Florencji Stendhal opisał szczególny stan fizyczny, którego sam doświadczył: zawroty głowy i szybkie bicie serca, które występuje u osoby z obfitości otaczającego piękna i dzieł sztuki. W medycynie ten stan nazywa się zespołem Stendhala.

Rzeczywiście, arcydzieła włoskich mistrzów we Florencji są wszędzie i czasami podróżnikowi trudno jest zrozumieć, co naprawdę warto zobaczyć i jak zaplanować podróż do „kolebki renesansu”.

Radzimy uczyć się:

  • Gdzie zjeść we Florencji
  • Jak wybrać hotel we Florencji w centrum miasta
  • Jak dostać się do Florencji z Rzymu, z Mediolanu.
  • Florencja dla dzieci - przewodnik dla rodziców

Pierwszego dnia

Jeśli masz tylko jeden dzień we Florencji, najlepiej zapoznać się z miastem, rozpoczynając od zwiedzania słynnych zabytków: katedry i placu katedralnego we Florencji, średniowiecznej dzielnicy miasta oraz domu Dantego Alighieri, placu Signoria i Starego Mostu Ponte Vecchio. Mając pojęcie o samym mieście i jego historii, po południu udaj się do najczęściej odwiedzanego muzeum we Włoszech - Galerii Uffizi. Muzeum przechowuje bogatą kolekcję włoskiego malarstwa renesansowego.

Drugi dzień

Każdy, kto zdecyduje się zostać na kilka dni w stolicy Toskanii, może „posmakować miasta” i rozpocząć drugi dzień we Florencji od enogastronomicznej wycieczki. Uważa się, że degustacje najlepiej przeprowadzać rano, 10-11 rano, kiedy nasze kubki smakowe, które odpoczywały w nocy, działają lepiej, a zatem postrzeganie jest znacznie ostrzejsze niż wieczorem.

Po południu możesz samodzielnie zapoznać się z miastem i zobaczyć jeszcze kilka muzeów. Radzę miłośnikom rzeźby odwiedzić Galerię Akademii, w której znajduje się arcydzieło Buonarotti - David lub Muzeum Bargello - prawdziwy skarbiec rzeźby renesansowej z dziełami Donatello, Michała Anioła, Andrei del Verrocchio, Giambolonia. Miłośnicy sztuki powinni odwiedzić bazylikę Santa Maria Novella i Santa Croce, aby podziwiać zapierające dech w piersiach cykle fresków zdobiące kaplice tych kościołów.
Wieczorem udaj się do dzielnicy Oltrarno (Florencja po drugiej stronie rzeki Arno). W tej „artystycznej” części miasta znajduje się wiele warsztatów rzemieślniczych, uroczych sklepów i przytulnych restauracji. Aby podziwiać najwspanialszą panoramę miasta, nie leniwie chodź na taras widokowy Piazzale di Michelangelo.

Dzień trzeci

Trzeci dzień możesz rozpocząć od eksploracji San Lorenzo - części miasta związanej z historią rodziny Medici. Spójrz na stary dominikański klasztor San Marco, ozdobiony freskami wczesnorenesansowego artysty mnicha Beato Angelico. Odwiedź pałac Medici Riccardi, pierwszą prywatną rezydencję zbudowaną zgodnie z kanonami architektury renesansowej. Koniecznie odwiedź Bazylikę San Lorenzo i sąsiednie groby Medyceuszy - spoczywają tu prawie wszyscy przedstawiciele tej chwalebnej dynastii florenckiej.

Wieczorem trzeciego dnia powinieneś odwiedzić Palazzo Vecchio, które od 700 lat jest politycznym centrum miasta. Pod koniec indywidualnej wycieczki będziesz miał okazję wspiąć się na 92-metrową wieżę pałacu i podziwiać wspaniały widok na wieczorne miasto.

Obejrzyj wideo: Lato marzeń Cały Film 2018 HD Online (Kwiecień 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Florencja, Następny Artykuł

Galeria Uffizi we Florencji
Florencja

Galeria Uffizi we Florencji

We wspaniałym mieście Florencja znajduje się wiele atrakcji, które zachwycają oczy turystów, a także pielęgnują ich poczucie piękna. Jedna z tych budowli - Galeria Uffizi (Galleria degli Uffizi) - znajduje się w centrum Florencji między Piazza della Signoria i mostem Ponte Vecchio, przyciągając wielu turystów dobrowolnie i mimowolnie, zaczynając od tych, którzy przypadkowo tu wędrowali, i kończąc na tych, którzy przybyli do tego niesamowitego miasta specjalnie po to, aby w pełni cieszyć się arcydziełami światowej sztuki wystawionej tutaj.
Czytaj Więcej
Najlepsze platformy widokowe we Florencji
Florencja

Najlepsze platformy widokowe we Florencji

Smukłe dzwonnice kościołów, blanki średniowiecznego palazzo, czerwone dachówki domów, nad którymi marmurowy blask katedry, zwieńczony wspaniałą kopułą Brunelleschi ... Patrząc na Florencję przynajmniej raz z lotu ptaka, zakochujesz się w mieście raz na zawsze.
Czytaj Więcej
Most Ponte Vecchio we Florencji
Florencja

Most Ponte Vecchio we Florencji

Jedną z głównych atrakcji Florencji można bezpiecznie nazwać mostem Ponte Vecchio (Ponte Vecchio), co w języku włoskim oznacza „Stary Most”. Jest to nie tylko prom z jednego brzegu Arno do drugiego, ale także unikalny zabytek architektury, który niewiele się zmienił od XIV wieku. Historia Przyczyną budowy mostu w tym miejscu jest minimalna szerokość rzeki Arno.
Czytaj Więcej
Rzeka Arno we Florencji
Florencja

Rzeka Arno we Florencji

Nie można sobie wyobrazić Florencji bez głównej drogi wodnej - rzeki Arno, która przecina miasto i tworzy wyjątkową przestrzeń miejską. To z jego nasypów otwierają się wspaniałe widoki na starożytne budowle, pałace i katedry, a spacery po rzece pod słynnymi mostami na łodziach barchetto (barchetto) są szczególnie popularne wśród turystów.
Czytaj Więcej