Werona

Dom Julii w Weronie

Nie można nie doceniać prawdziwej siły poezji. Każdego roku tysiące turystów z całego świata przybywa do najbardziej romantycznego miasta we Włoszech, aby zobaczyć na własne oczy balkon domu, na którym stała młoda Julia, kiedy Romeo wyznał jej miłość. Jednak niewiele osób uważa, że ​​postacie znane wszystkim i wszystkim nie mogą w ogóle istnieć, ale mogą być jedynie wytworem bogatej wyobraźni Szekspira. Niemniej historia miłosna młodej pary żyje w sercach ludzi, nawet pomimo jej tragicznego końca.

Historia

Dom Julii (Casa di Giulietta) przez długi czas należał do rodziny dell Capello (przyznaj, że imię głównej bohaterki sztuki Szekspira Capulet jest bardzo zgodne z nazwiskami właścicieli domu, w którym rzekomo mieszkała). Tarcza herbu rodzinnego wciąż można zobaczyć w przejściu prowadzącym na dziedziniec domu Julii. Sam budynek został wzniesiony w XIII wieku. W latach trzydziestych przeszedł poważną renowację: okna, drzwi i oczywiście słynny balkon zostały zaktualizowane.

Jak dostać się do środka, godziny pracy, bilety

Główną część domu Julii (oczywiście balkon) można zobaczyć z dziedzińca, na którym zainstalowano spiżowy posąg tragicznie zmarłej bohaterki Szekspira. Nie wiadomo, skąd wzięła się wiara, zgodnie z którą szczęście pojawi się u każdego, kto pociera prawą pierś brązowej dziewczyny. Dlatego nie zdziw się, że prawa strona Julii jest znacznie jaśniejsza niż inne części ciała. Na ścianach małego dziedzińca można dostrzec liczne graffiti i napisy, które nie mogą zaniepokoić wszystkich wielbicieli zabytków kultury.

Uwaga miłośników: ślubna sesja zdjęciowa w domu Julii.

W samym budynku mieściło się małe muzeum. Wystawione eksponaty pochodzą z XVI i XVII wieku i wszystkie należą do słynnej sztuki Szekspira. Muzeum prezentuje także ujęcia, kostiumy i dekoracje z filmów poświęconych słynnej historii miłosnej dwojga młodych serc. Wszystkie pokoje w domu Julii ozdobione są zabytkowymi freskami o oszałamiającej urodzie, a także zabytkowymi meblami i antykami.

Jeśli chcesz uniknąć linii i tłumów turystów, zaplanuj wizytę w Domu Julii wcześnie rano lub wieczorem. Wejście na patio jest bezpłatne, jednak aby wejść do muzeum, trzeba zapłacić określoną kwotę.

Porada WŁOCHY DLA MNIE: Il Sogno Di Giulietta zapewnia całodobowy dostęp do dziedzińca, a wiele z nich oferuje widok na balkon Julii.

  • Adres domu Julii: Via Cappello, 23, 37121 Verona
  • Godziny otwarcia muzeum w Domu Julii: Od wtorku do niedzieli od 08:30 do 19:30, od poniedziałku od 13:30 do 19:30
  • Cena biletu wstępu: 6 euro, zgodnie z kartą Verona - bezpłatnie

Grób Julii

Oprócz Domu Julii w Weronie znajduje się kolejny pomnik poświęcony głównej bohaterce sztuki Szekspira. W piwnicy klasztoru kapucynów znajduje się marmurowy sarkofag. To tutaj, w grobie Julii, wybuchła tragiczna finałowa scena. Na terenie klasztoru znajduje się także mała kaplica, w której, jak mówią, para zakochanych wzięła ślub. Turyści często zostawiają notatki miłosne na sarkofagu, a jeśli mają adres zwrotny, obserwatorzy grobowców Julii muszą im odpowiedzieć.

  • Adres grobowca Julii: Via Luigi da Porto, 5
  • Tryb pracy: Od wtorku do niedzieli od 08:30 do 19:30, od poniedziałku od 13:30 do 19:30
  • Cena biletu wstępu: 4,5 euro

Aby napisać list do Julii, nie musisz jechać do Werony. Jak to zrobić, przeczytaj poniżej.

Jak napisać list do Julii

Z roku na rok Julia otrzymuje tysiące listów z różnych krajów, których autorzy chcą wylać duszę bohaterki spektaklu lub poprosić o radę w sprawach sercowych. Kto pisze, chce opowiedzieć o swoich doświadczeniach, a ktoś opowie o wszystkich perypetiach swojej historii miłosnej. Od kilkudziesięciu lat wolontariusze odpowiadają na listy od wszystkich w imieniu Julii. Ty także możesz zapytać o opinie bohaterki Szekspira na temat miłosnych spraw, które Cię dręczą. Wystarczy napisać list i wysłać go na adres „Club di Giulietta Via Galilei, 3 371 133 Verona Italia”. Jeśli jesteś zbyt leniwy, aby wyjść z domu e-mailem, możesz napisać wiadomość do Julii (i Romeo!) E-mailem, przechodząc na stronę www.julietclub.com

Obejrzyj wideo: Dom i Balkon Julii w Weronie:Włochy (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Werona, Następny Artykuł

Bazylika Santa Maria in Aracheli
Włochy

Bazylika Santa Maria in Aracheli

Santa Maria in Aracheli to piękna bazylika na Kapitolu. Prowadzą do niego wielkie schody, stworzone jako znak wyzwolenia Rzymu z zarazy. Kościół został zbudowany w VI wieku na miejscu świątyni Junona, tej samej, w której żyły gęsi, które uratowały Rzym przed Galami. I to nie wszystko! Michał Anioł i Donatello, kolumny ze starych (przedchrześcijańskich) świątyń Rzymu i ...
Czytaj Więcej
Wróć do Salerno: część II
Włochy

Wróć do Salerno: część II

Tak więc, drodzy czytelnicy, kiedy ostatni raz spacerowaliśmy po historycznym centrum nadmorskiego Salerno, cieszyliśmy się pięknem promenady, Villa Comunale i teatru Verdi. Cóż, teraz możesz zafundować sobie coś smacznego. Ale hej, miej trochę cierpliwości i nie idź do pierwszego baru lub osterii, na którą się natkniesz.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi
Włochy

Galeria Uffizi

Galeria prezentuje nieocenione dzieła Leonarda „Adoracja Trzech Króli” i „Zwiastowanie”; Jedynym znaczącym obrazem Michała Anioła jest tondo przedstawiające Świętą Rodzinę. Muzeum Uffizi ma najbardziej pouczającą na świecie kolekcję obrazów Botticellego. Na tle Galerii Uffizi (Galleria degli Uffizi), Galeria Uffizi (Galleria degli Uffizi) jest najsłynniejszym florenckim muzeum sztuki.
Czytaj Więcej
Bazylika San Giovanni in Laterano
Włochy

Bazylika San Giovanni in Laterano

Bazylika Laterańska to Katedra Rzymska, „Basilica maior” z krzesłem biskupa i tronem papieża. Oto jedna ze starożytnych relikwii chrześcijańskich - Skała Świętego Mikołaja (Święte Schody), wzdłuż której Chrystus wstąpił na sąd Piłata. Bazylika św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano (Bazylika San Giovanni in Laterano), fot. R4all Katedra św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano lub Bazylika Laterańska (Bazylika San Giovanni in Laterano - Bazylika San Giovanni in Laterano) spotyka kolosalną orientalną fasadę w 1735 r., Alessandro Galilea.
Czytaj Więcej