Jak się tam dostać

Jak dojechać z Rimini do Wenecji

Dojazd z Rimini do Wenecji jest bardzo prosty i stosunkowo niedrogi, ponieważ pociągi dużych prędkości kursują kilka razy dziennie. Podróż w jedną stronę zajmie Ci około 3,5 godziny. Bilet w jedną stronę kosztuje od 20 do 53 euro. Rozważmy w praktyce szczegółowo wszystkie opcje:

Pociągiem

  • Koszt podróży w obie strony: około 50 euro / osobę

Aby dostać się pociągiem z Rimini do Wenecji (stacja Santa Maria Lucia), musisz przesiąść się do Bolonii, ponieważ nie ma bezpośredniego połączenia między miastami. Wyrusz racjonalnie rano, aby spędzić więcej czasu w najpiękniejszym mieście we Włoszech.

  • Najtańszy sposób - To pociągami regionalnymi - 19,45 euro.
  • Trochę szybszy, ale droższy w pociągach dużych prędkości - 29,80 do 53,40 euro. Uwaga: przy wcześniejszym zakupie biletów ceny są znacznie niższe.

Tak więc około 11 rano dotrzesz do Wenecji i będziesz do dyspozycji przez cały dzień. Ostatnie pociągi odjeżdżają z Wenecji do Rimini odpowiednio o 19:25 i 19:42.

Wystarczy 8 godzin na pierwszą znajomość z miastem. W Wenecji zalecamy znalezienie dobrego przewodnika, który pomoże Ci spędzić dzień tak efektywnie, jak to możliwe.

W wynajętym samochodzie

  • Koszt podróży w obie strony: około 120 euro (benzyna = 40 euro, parking = 26 euro, wynajem samochodu 35 euro, droga płatna = 15 euro) dla 2-5 osób.

Podróż samochodem z Rimini do Wenecji zajmie Ci około 3 godzin (256 km). Zalecamy wcześniejszy wynajem samochodu za pomocą usługi porównywania cen auto.italy4.me. Po przyjeździe zawsze będzie drożej.

Na przykład, jeśli wynajmujesz samochód na lotnisku na 5 dni, wtedy twój własny środek transportu kosztuje około 35 euro dziennie.

W Wenecji miejscem docelowym jest Piazzale Roma, jest tam płatny parking, dzień kosztuje 23,4 euro, jeśli zarezerwujesz z wyprzedzeniem tutaj, a 26 euro w rzeczywistości.

Ponadto, wynajmując samochód w Rimini, możesz połączyć odpoczynek nad morzem i jeździć w pobliskich nadmorskich miejscowościach, a także niezależnie odwiedzić San Marino, Perugię, Asyż, Florencję, Bolonię.

Wycieczki

Jeśli przyjedziesz do Wenecji tylko na jeden dzień, zalecamy rozpoczęcie zwiedzania i zwiedzenie wspaniałych wysp Murano i Burano.

Obejrzyj wideo: Podróż Polska - Włochy 2015 - Porady Informacje Ciekawostki (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić
Regiony Włoch

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić

Od doskonałego wykonania produktów biurowych i rzemieślniczych po złoto i skórę, Florencja jest idealnym miejscem dla wymagających klientów. BlogoItaliano próbował znaleźć kilka pomysłów, gdzie pójść, aby kupić to, co oferuje Florence. Aby kupić rzeczy i artykuły gospodarstwa domowego, które są dostępne dla zwykłych śmiertelników, powinieneś najechać ulice wokół Piazza della Repubblica, takie jak na przykład Via Calimala.
Czytaj Więcej
Kurort Rapallo we Włoszech: co zobaczyć i jak się dostać
Regiony Włoch

Kurort Rapallo we Włoszech: co zobaczyć i jak się dostać

Jeden z największych i najpopularniejszych kurortów wybrzeża Liguryjskiego znajduje się 30 km na południowy wschód od Genui. Miasto o ponad tysiącletniej historii, od średniowiecznej placówki chroniącej zatokę przed piratami, w połowie XIX wieku stało się modnym kurortem. Z tego artykułu dowiesz się, z czego wyróżnia się Rapallo, co tu zobaczyć i jak łatwo dostać się do ośrodka.
Czytaj Więcej
Bolzano - niemieckie miasto w północnych Włoszech
Regiony Włoch

Bolzano - niemieckie miasto w północnych Włoszech

Miasto Bolzano (Bolzano, Bozen) jest centrum prowincji o tej samej nazwie w północnych Włoszech, znanej również jako stolica Południowego Tyrolu. Miasto znajdowało się na granicy trzech stanów: Szwajcarii, Austrii i Włoch i wchłaniało kulturę i kolor każdego z nich. Oficjalnie mówi w dwóch językach (włoskim i niemieckim), przygotowuje dania kuchni niemieckiej, austriackiej i włoskiej, a zabytki Bolzano sprawiają, że jest on inny niż inne miasto w północnych Włoszech.
Czytaj Więcej