Niemcy

Park rozrywki „Kraina fantazji” w Bruhl

Fantasy Land to jeden z najstarszych parków rozrywki w Europie. Wkrótce będzie obchodził swoją półwieczną rocznicę. Ale park stale się rozwija. Planowane jest wybudowanie parku wodnego, nowych hoteli, teatru i sali koncertowej.

Czarna mamba

Nie spiesz się po zwiedzaniu Kolonii w swoim pokoju hotelowym. W ogóle nie widziałeś wszystkiego, a jeśli nie masz dużo czasu, możesz przeoczyć najciekawszą część - „fantastyczny kraj”, oddalony o zaledwie 10 km. z Kolonii, w pobliżu miasta Bruhl.

Ten ogromny niemiecki „Disneyland” nazywa się „Phantasialand” i jest jednym z najpopularniejszych niemieckich parków rozrywki. Podzielony jest na kilka stref tematycznych, w których niczym wehikuł czasu możesz wrócić do przeszłości Meksyku, średniowiecznych Chin, starożytnej Grecji lub Dzikiego Zachodu.

Kraina fantazji

Jeśli nie interesuje Cię „podróż w przeszłość”, nie będziesz się nudzić. Do Twojej dyspozycji ponad 30 atrakcji. Najważniejszym punktem programu jest pokaz kosmiczny - Galaxy! (Galaxy) - fantastyczna podróż Drogą Mleczną. Wrażenia rzeczywistości tworzą niesamowite efekty specjalne w towarzystwie imitującym lot kosmiczny.

Chiapas

Istnieje kilka niuansów związanych z odwiedzaniem tego popularnego kompleksu rozrywkowego. Park działa od kwietnia do listopada, ale każdy rok jest inny. Dlatego przed przyjazdem powinieneś zapoznać się z harmonogramem pracy. Po zapłaceniu tylko raz za bilet wstępu możesz jeździć ulubionymi przejażdżkami tyle razy, ile chcesz.

Hotel Ling Bao

Ale zwiedzanie „Krainy fantasy” jest lepsze latem, mimo że bilet wstępu będzie kosztował nieco więcej. Ponieważ wszystkie przejażdżki po wodzie są otwarte, jazda na dzikich latających karuzelach, takich jak Czarna Mamba, nie jest taka zimna, a przyjemniej jest jeść lody! Zimą oczywiście tu też jest dobrze. Ale prawdziwa bajka ma miejsce podczas katolickich świąt Bożego Narodzenia.

Atrakcja wodna

Godziny otwarcia i koszt

Aktualne ceny biletów i godziny otwarcia parku można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej phantasialand.de.

Jak się tam dostać

Z Kolonii samochodem

Jechać autostradą A 553 i zjechać drugim zjazdem w kierunku Bruhl South.

Z Kolonii transportem publicznym

Na dworcu głównym w Kolonii (Köln Hbf) wsiądź do pociągu (odjedź około dwa razy na godzinę) i wysiądź na stacji Brühl Mitte (patrz rozkład jazdy na bahn.de). Czas podróży wynosi około pół godziny. W pobliżu wyjścia ze stacji znajduje się przystanek specjalnego autobusu (transfer do parku), który kursuje 2 razy na godzinę. Bilet autobusowy kosztuje 3,80 euro.

Do parku rozrywki Fantasia Land można łatwo dojechać z Düsseldorfu i Bonn. Zobacz harmonogram na bahn.de. Podróż z Düsseldorfu do Bruhl trwa około godziny, pociągi kursują co godzinę. Z dworca głównego w Bonn do Bruhl 30 minut, częstotliwość ruchu - co 20 minut.

Obejrzyj wideo: Testing Attractions - Phantasialand 2015 PLENDE (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić
Regiony Włoch

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić

Od doskonałego wykonania produktów biurowych i rzemieślniczych po złoto i skórę, Florencja jest idealnym miejscem dla wymagających klientów. BlogoItaliano próbował znaleźć kilka pomysłów, gdzie pójść, aby kupić to, co oferuje Florence. Aby kupić rzeczy i artykuły gospodarstwa domowego, które są dostępne dla zwykłych śmiertelników, powinieneś najechać ulice wokół Piazza della Repubblica, takie jak na przykład Via Calimala.
Czytaj Więcej
Kurort Rapallo we Włoszech: co zobaczyć i jak się dostać
Regiony Włoch

Kurort Rapallo we Włoszech: co zobaczyć i jak się dostać

Jeden z największych i najpopularniejszych kurortów wybrzeża Liguryjskiego znajduje się 30 km na południowy wschód od Genui. Miasto o ponad tysiącletniej historii, od średniowiecznej placówki chroniącej zatokę przed piratami, w połowie XIX wieku stało się modnym kurortem. Z tego artykułu dowiesz się, z czego wyróżnia się Rapallo, co tu zobaczyć i jak łatwo dostać się do ośrodka.
Czytaj Więcej
Bolzano - niemieckie miasto w północnych Włoszech
Regiony Włoch

Bolzano - niemieckie miasto w północnych Włoszech

Miasto Bolzano (Bolzano, Bozen) jest centrum prowincji o tej samej nazwie w północnych Włoszech, znanej również jako stolica Południowego Tyrolu. Miasto znajdowało się na granicy trzech stanów: Szwajcarii, Austrii i Włoch i wchłaniało kulturę i kolor każdego z nich. Oficjalnie mówi w dwóch językach (włoskim i niemieckim), przygotowuje dania kuchni niemieckiej, austriackiej i włoskiej, a zabytki Bolzano sprawiają, że jest on inny niż inne miasto w północnych Włoszech.
Czytaj Więcej