Jak się tam dostać

Jak dostać się z lotniska Malpensa do centrum Mediolanu

Lotnisko Malpensa (MXP, Aeroporto di Milano-Malpensa) znajduje się 54 km od głównego dworca kolejowego w Mediolanie (Milano Centrale). Możesz dostać się do Mediolanu autobusem za 8 euro lub pociągiem ekspresowym za 13 euro. Taksówka kosztuje 95 euro. Szczegółowo na temat funkcji każdej metody, przeczytaj instrukcje.

Autobusem

Autobusy Terravision kursują z lotniska Malpensa do Mediolanu bez zatrzymywania się; podróż trwa około 50 minut.

Radzę kupić bilet z wyprzedzeniem na oficjalnej stronie internetowej www.terravision.eu lub po przyjeździe. Bardzo wygodnie jest wsiąść do autobusu na bilet wystawiony online, który odjeżdża z pierwszego i drugiego terminala.

Pociągiem

Co 30 minut specjalny pociąg ekspresowy (MALPENSA EXPRESS) odjeżdża do Mediolanu z pierwszego i drugiego terminala w Mediolanie. Czas podróży do centrum Mediolanu to około godziny.

  • Cena biletu: 13 euro - dorośli, 6,5 euro - dla dzieci od 4 do 14 lat bezpłatnie - dla dzieci poniżej 4 lat. Bilet rodzinny (Malpensa Family) dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci w wieku od 4 do 17 lat kosztuje 33 euro. Transport rowerów kosztuje 3 euro.
Bilet jest ważny przez trzy godziny po czasie określonym w rezerwacji. Jeśli nagle nie masz czasu na pociąg, nie martw się, spokojnie weź następny. Możesz kupić bilet po dostarczeniu w kasie lub na terminalu, a także wydać go z wyprzedzeniem online na oficjalnej stronie internetowej www.malpensaexpress.it

Pociąg zatrzymuje się na stacjach Bovisa, Porta Garibaldi, Milano Centrale, a osobna linia prowadzi w 37 minut do stacji Milano Cadorna, obok zamku Castello Sforzesco, dobrych sklepów i wielu restauracji.

  • Możesz pobrać trasę pociągu z lotniska Malpensa w formacie PDF tutaj.

Jak zapisać

Jeśli lecisz do Mediolanu i lecisz z lotniska Malpensa, istnieje możliwość zaoszczędzenia, wystawiając bilet na oficjalnej stronie internetowej store.trenord.it w celu promocji, jeśli lecisz z tego samego lotniska w ciągu 30 dni.

W takim przypadku bilet dla dorosłych kosztuje tylko 20 euro (oszczędność w obie strony 6 euro), a dziecko 10 euro.

  • Pamiętaj, aby przeczytać: jak korzystać z metra w Mediolanie

Taksówką

W przypadku taksówki z lotniska Malpensa do dowolnego miejsca w Mediolanie obowiązuje specjalna taryfa w wysokości 95 euro - taksówkarz nie może żądać od ciebie więcej niż tej kwoty.

Oficjalne zamówienie taryfowe dla gminy Mediolan można pobrać w formacie PDF.

Zaletą taksówki jest to, że zostaniesz natychmiast dostarczony do hotelu. Aby zaoszczędzić pieniądze, radzę wcześniej zarezerwować transfer do kiwitaxi.ru - otrzymasz znak i zawieziesz do hotelu.

Opłata za transfer od 83 euro dla firmy 3-4 osób.

Schemat lotniska i terminale

Port lotniczy Malpensa składa się z 2 terminali:

  1. Terminal 1 - dla regularnych lotów. Jest podzielony na strefy A, B, C. Strefa A dla lotów z Włoch i innych krajów europejskich. B i C dla lotów spoza strefy Schengen. W terminalu znajduje się 5 pięter - od -1 do +3.
  2. Terminal 2 - obsługuje tanie loty, głównie EasyJet.com i czartery.

Wraz z Rzymem Fiumicino jest jednym z największych i najbardziej ruchliwych we Włoszech, z liczbą pasażerów przekraczającą 24 miliony pasażerów rocznie - to 65 000 osób dziennie.

Możesz pobrać schemat wszystkich terminali oraz szczegółowy przewodnik po lotnisku Malpensa za pośrednictwem bezpośredniego łącza w formacie PDF.

Gdzie wydawać opłaty

Jeśli Twoje zakupy w Mediolanie są udane, a kwota zakupów przekracza 155 euro, masz prawo do zwrotu podatku bez podatku. Przed odlotem udaj się do biura Global Blue zlokalizowanego w Terminalu 1 na parterze, w strefie lądowania A 12 lub w tym samym terminalu na drugim piętrze w strefie odpraw 12. Godziny otwarcia od 6:00 do 22:00. 30

Biura innych firm zajmujących się zwrotami podatków, Tax Refund i Planet, również znajdują się w pierwszym terminalu, a Forexchange w drugim.

Rzeczywiste informacje można sprawdzić na oficjalnej stronie lotniska www.milanomalpensa-airport.com w odpowiedniej sekcji.

Wynajmij samochód na lotnisku

Po przyjeździe można odebrać samochód zarezerwowany z wyprzedzeniem i natychmiast zatruć się podczas niezależnej podróży do regionów Włoch. Na przykład zatrzymaj się nad jeziorem Como lub Garda w miastach Turyn w Genui. Możesz nawet udać się do sąsiedniej Szwajcarii. Na przykład do Lugano z Malpensa jest tylko 80 kilometrów i godzina po drodze.

Koszt wynajmu samochodu z instrukcją zaczyna się od 18 euro dziennie.

Na przykład samochód wyższej klasy z automatyczną skrzynią biegów, na przykład bezpieczne Volvo V40, kosztuje tylko 413 euro za 10 dni.

Aby wynająć samochód tak tanio, jest to możliwe tylko z wyprzedzeniem online, przeczytaj wskazówki na auto.italy4.me. W rzeczywistości koszt na lotnisku będzie około 2 razy wyższy, a ponadto istnieje ryzyko pomyłki.

Tablica przylotów i odlotów online

  • Oficjalna strona lotniska Malpensa: www.milanomalpensa-airport.com

Na internetowej tablicy wyników poniżej możesz śledzić przyloty i odloty linii lotniczych w czasie rzeczywistym:

Hotele w pobliżu

Na lotnisku znajduje się nowoczesny i komfortowy czterogwiazdkowy hotel Sheraton Milan Malpensa Airport. Koszt utrzymania od 155 euro dziennie.

Wygodne łóżka, dobre śniadania - świetne na zmianę w Mediolanie.

Bardziej budżetową i raczej unikalną alternatywą jest hotel kapsułowy ZZZleepandGo MXP, który działa w trybie w pełni automatycznym i kosztuje tylko 49 euro dziennie na osobę. Kapsułki znajdują się kilka metrów od recepcji, dzięki czemu będziesz miał czas na wystarczającą ilość snu. Minusem hotelu jest wspólna łazienka i toaleta.

W odległości kilometra od lotniska znajduje się kilka innych hoteli, polecam zwrócić uwagę na First Hotel Malpensa - od 82 euro / dzień i Holiday Inn Express za 75 euro / dzień.

  • Przydatny będzie artykuł o najlepszych 4-gwiazdkowych hotelach w Mediolanie

Gdzie jeszcze iść z Malpensa

Możesz dostać się z Malpensa transportem publicznym do Bergamo, Genui, Turynu, jeziora Como, a nawet Szwajcarii.

W Bergamo

Aby dostać się do Bergamo (Bergamo) jest najwygodniej pociągiem lub autobusem przez główny dworzec w Mediolanie. Czas podróży wyniesie około 2,5 godziny. Zobacz szczegółowe instrukcje.

Jezioro Como

Jezioro Como (Lago di Como) jest jednym z największych we Włoszech. Około dziesiątek miast i kilometrów torów. Najpierw musisz określić wybrzeże i miasto, w którym planujesz się dostać, a następnie wyznaczyć trasę.

Możesz dostać się do Como z Malpensa wynajętym samochodem, aw niektórych miastach - Lecco, Varenna - transportem publicznym.

Do Genui

Musisz dotrzeć do Genui z Malpensa z przesiadką w Mediolanie, gdzie jeżdżą bezpośrednie pociągi regionalne i szybkie. Całkowity czas podróży wyniesie około 3 godzin.

Do Turynu

Możesz dostać się do Turynu z Malpensa autobusem lub pociągiem z transferem w Mediolanie.

Autobusy są wysyłane zarówno z pierwszego, jak i drugiego terminala w odstępie 1 godziny. Cena biletu to 22 euro, czas podróży - 2 godziny. W Turynie autobus przyjeżdża na dworzec Porta Susa FS, skąd można dojechać środkami transportu publicznego w dowolne miejsce w mieście.

Sprawdź aktualne ceny, rozkład jazdy i zarezerwuj bilet na oficjalnej stronie przewoźnika www.sadem.it

Do lotniska Linate

Taksówkarze mają stałą stawkę 105 euro za lotnisko Linate z Malpensa.

Również w Linat można dostać się specjalnym promem, który odjeżdża z pierwszego i drugiego terminala o 08:30, 11:15, 13:30, 16:00, 20:30. Bilety kosztują 13 euro. Możesz sprawdzić aktualny rozkład jazdy i kupić bilet online na oficjalnej stronie przewoźnika www.malpensashuttle.it

Do Szwajcarii

Granica szwajcarska znajduje się zaledwie 80 kilometrów od Malpensa. Do najbliższego miasta Lugano można dojechać bezpośrednim pociągiem z Mediolanu w 1 godzinę i 8 minut. Czas podróży samochodem do Genewy 4 godziny, odległość 320 kilometrów. Szwajcarska winieta za rok kosztuje około 40 euro.

Które linie lotnicze obsługują loty bezpośrednie

Bezpośrednie loty z Rosji, Ukrainy, Izraela, Litwy i Polski na lotnisko Malpensa obsługiwane są przez Aeroflot, Utair, Rosja, Ukraine Airlines, Belavia, Israel Airlines i Ryanair.

Z Rosji

Z Rosji do lotniska Malpensa można dotrzeć bezpośrednim lotem tylko z Moskwy lub Petersburga.

Aeroflot lata 5 razy dziennie z moskiewskiego lotniska Szeremietiewo, a Uteyr 1-2 razy dziennie z Wnukowa. Bilet w jedną stronę kosztuje średnio 8000 rubli. Przeczytaj więcej o cenach biletów w tym artykule.

Z Petersburga jeden lot dziennie jest obsługiwany przez linie lotnicze Rosja i Aeroflot. Bilety kosztują od 8000 do 16000 rubli.

Z Ukrainy

Z lotniska Kijów Boryspol (KBP) do Malpensa codziennie latają www.flyuia.com. Bilety kosztują od 120 euro.

Z Białorusi

Obywatele Białorusi mogą latać z Mińska codziennie lotem belavia.by. Czas podróży 2 godziny 45 minut. Boeing 737-500 jest przeznaczony na 132 miejsca. Jeśli zajmujesz się biletami przez kilka miesięcy, możesz znaleźć opcje od 90 euro.

Średnio bilety do i z Mediolanu będą kosztować od 350 do 450 euro. Czas przyjazdu jest dogodny - 12:00 czasu lokalnego.

Z Litwy

Białorusini i obywatele Litwy mogą znacznie zaoszczędzić, lecąc do Mediolanu z lotniska w Kownie (KUN) - bezpośrednie loty we wtorki, czwartki i soboty są realizowane przez tanie linie lotnicze Ryanair.com. Jeśli zajmiesz się biletami z wyprzedzeniem, możesz łatwo odlecieć za jedyne 23 euro w jedną stronę.

Jeśli to możliwe, polecam wybrać lot w czwartek, ponieważ przylatuje on do Malpensa o 17:10. We wtorek lub sobotę w Mediolanie będziesz około północy.

Z Izraela

Israel Airlines oferuje codzienne loty z międzynarodowego lotniska im. Ben Guriona w Tel Awiwie do Mediolanu. Bilety kosztują od 130 USD, czas lotu 4 godziny 10 minut. Samolot Boeing 737-900.

Lot ląduje na pierwszym terminalu lotniska Malpensa o 10:55 rano, co jest bardzo wygodne.

Mam nadzieję, że uznasz moje instrukcje i wskazówki za przydatne. Z przyjemnością odpowiem na twoje pytania w komentarzach.

Obejrzyj wideo: Lotnisko w Bergamo - praktyczne porady (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej