Włoskie marki

Zegarek U-Boot

U-Boat Watch to znana na całym świecie włoska marka specjalizująca się w produkcji zegarków premium. Produkty wyróżniają się nietypowym charakterystycznym wzornictwem, masywnością, imponującą grubością obudowy. Szczególną atrakcją zegarka są duże liczby, unikalne w wyglądzie, umieszczone na tarczy.

Historia

Pomimo tego, że U-Boat Watch to dość młoda, szybko rozwijająca się firma, jej historia sięga 1942 roku, kiedy wykwalifikowany włoski zegarmistrz Ivo Fontana otrzymał zamówienie na stworzenie unikalnego modelu zegarków, który miałby wysoki poziom niezawodności i mógłby być stosowany w środowisku wojskowym.

Mężczyzna natychmiast zaczął opracowywać planowany projekt, i wkrótce udało mu się stworzyć wyjątkowe męskie zegarki, które radykalnie różniły się wyglądem zewnętrznym od reszty modeli używanych w tym czasie:

 1. Po pierwsze były dość duże, masywne i potężne, z mocną grubą obudową, odporną na uszkodzenia;
 2. Po drugie, zgodnie z osobistą ideą mistrza, numery wybierania zostały utworzone przy użyciu specjalnych pierwiastków chemicznych i świeciły w ciemności, co pozwoliło poznać dokładny czas nawet przy całkowitym braku światła;
 3. Ponadto korona, zwykle umieszczona po prawej stronie zegarka, tym razem została zainstalowana po lewej stronie.

Zamówienie, nad którym pracował Ivo Fontana, było rodzajem tajnego zadania otrzymanego od Włoskiej Marynarki Wojennej, zostało wykonane w specjalnie wyposażonym laboratorium o nazwie „Officine Fontana”. Wykonane zegarki były tak dobre, że mistrz pomyślał o ich masowej produkcji, jednak utrata pozycji na scenie światowej przez kraje Osi pomieszała wszystkie karty, a projekt został zamrożony.

Po raz pierwszy legendarne zegarki zostały oficjalnie wprowadzone do sprzedaży dopiero w 1999 r. Dzięki wnukowi Ivo Fontany, Italo Fontana. Opierając się na notatkach i rysunkach swojego przodka, przez długie siedem lat próbował odtworzyć unikalny model z lat czterdziestych.

Unikalny styl

Niewypowiedziane hasło firmy w tłumaczeniu na rosyjski brzmi mniej więcej tak: „Zwyczajne zegarki w niecodziennym przypadku”. To stwierdzenie doskonale opisuje całą linię akcesoriów na rękę. Warto to zauważyć Chociaż U-Boat Watch to prawdziwa włoska marka, wszystkie jego części składowe są zamawiane w Szwajcarii. Następujące zegarki to tradycyjne palety kolorów ekskluzywnych zegarków:

 • Czarny z elementami złota, złoceniem;
 • Czarny z wstawkami w czerwonych odcieniach (szlachetne rubiny);
 • Brudna biel;
 • Zimny ​​szary.

Marka regularnie wydaje kilka podstawowych tradycyjnych kolekcji: Classico, Tysiące stóp, a także później Flightdeck. Wszystkie mają podobną koncepcję stylistyczną i różnią się tylko materiałami zastosowanymi w obudowie.

Kolekcja „Tysiąc stóp” jest dość interesująca z punktu widzenia designu, ponieważ do jej stworzenia inspiracja została narysowana jednocześnie w dwóch elementach - wodzie i powietrzu. Zegarki prezentowane w jej linii są wykonane w nietypowym stylu retro dla etykiety i mają średnicę równą 53 milimetry. Komentując wydanie tej kolekcji, dyrektor kreatywny firmy, Italo Fontana, wspomniał, że jej pomysł zrodził się po wizycie w muzeum hangaru lotniczego w Stanach Zjednoczonych.

Gdzie kupić: butiki, sklepy internetowe

Do tej pory markowe butiki są dostępne we Włoszech (Forte dei Marmi, Florencja), Japonii, Monako (Monte Carlo), Gruzji, Rosji, Ukrainie.

Adres oficjalnego butiku w Moskwie: Centrum Handlowe Lotte Plaza, 8 Novinsky Boulevard

Oryginalne ekskluzywne zegarki można kupić w wielu sklepach internetowych:

 • www.shadestation.com
 • zegarki-master.com
 • www.lamoda.ru
 • www.jomashop.com
 • uboat.swisstimeclub.ru
 • u-boat.com.ua
 • www.uboatwatch.com.

Obejrzyj wideo: Video Watch Presentation of U-Boat U-51 from Baselworld 2010 (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Włoskie marki, Następny Artykuł

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić
Regiony Włoch

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić

Od doskonałego wykonania produktów biurowych i rzemieślniczych po złoto i skórę, Florencja jest idealnym miejscem dla wymagających klientów. BlogoItaliano próbował znaleźć kilka pomysłów, gdzie pójść, aby kupić to, co oferuje Florence. Aby kupić rzeczy i artykuły gospodarstwa domowego, które są dostępne dla zwykłych śmiertelników, powinieneś najechać ulice wokół Piazza della Repubblica, takie jak na przykład Via Calimala.
Czytaj Więcej
Kurort Rapallo we Włoszech: co zobaczyć i jak się dostać
Regiony Włoch

Kurort Rapallo we Włoszech: co zobaczyć i jak się dostać

Jeden z największych i najpopularniejszych kurortów wybrzeża Liguryjskiego znajduje się 30 km na południowy wschód od Genui. Miasto o ponad tysiącletniej historii, od średniowiecznej placówki chroniącej zatokę przed piratami, w połowie XIX wieku stało się modnym kurortem. Z tego artykułu dowiesz się, z czego wyróżnia się Rapallo, co tu zobaczyć i jak łatwo dostać się do ośrodka.
Czytaj Więcej
Bolzano - niemieckie miasto w północnych Włoszech
Regiony Włoch

Bolzano - niemieckie miasto w północnych Włoszech

Miasto Bolzano (Bolzano, Bozen) jest centrum prowincji o tej samej nazwie w północnych Włoszech, znanej również jako stolica Południowego Tyrolu. Miasto znajdowało się na granicy trzech stanów: Szwajcarii, Austrii i Włoch i wchłaniało kulturę i kolor każdego z nich. Oficjalnie mówi w dwóch językach (włoskim i niemieckim), przygotowuje dania kuchni niemieckiej, austriackiej i włoskiej, a zabytki Bolzano sprawiają, że jest on inny niż inne miasto w północnych Włoszech.
Czytaj Więcej